Януарските шкембоци, вече стават на бебоци! - тема №16

  • 28 487
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903

ЕваД, аз също съм много поспалива тези дни, както в началото бях.


и аз. Сутрин като си изпия кафето, и пак мога да си легна без проблем. А мразя да спя денем  Embarassed

aliah_ok , защо да си внушаваш, нищо чудно да е паднал вече. Аз пък хем си мисля, че ми е паднал коремът, хем от два дни страдам от киселини почти непрекъснато.


Само да помоля новите мами, които изпратиха ЛС на januarki2012, за да бъдат включени в списъка, да вземат и в темата да пишат, защото ние не водим само статистика за бебетата през Януари 2012  Wink Heart Eyes Не се сърдете, колкото повече- толкова повече и по-весело Hug


сега като погледнах списъка, има абсолютно непознати никове, сигурно са се разписали по веднъж някога си.


във ваканция съм! Не знам какъв емотикон да сложа - радостен или не толкова Simple Smile край на спокойствието, следват три седмици с две хлапета с какви ли не претенции Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 117
Я да се разпиша и аз в новата прекрасна темичка Simple Smile
В последно време само ви чета, че нямам много опит  Crazy и не мога да коментирам въпросите, които обсъждате.
За мазането на бебето ме посъветваха да ползвам бадемово масло - някой чувал ли е? Това е немска практика, на следващия урок за бъдещи родители ще питам акушерката и ще споделя.
Вчера се пулихме с таткото пред една витрина с биберони и шишета и не можахме да вземем решение какъв да изберем. От гледна точка на зъболекарите било по-добре биберона да е по-тънък - като на Нук или Авент. Но пък в началото нали е по-хубаво да доближава формата на зърното --- малко се обърках и не знам какъв да изберем.
За спането аз сигурно ще го завивам със меко одеялце от ръцете надолу, въпреки че чакам от Германия да ми пратят и чувалче за сън и може и него да ползвам.
За обиколниците това не го знаех, ама с мама смятаме да му ушием от една много красива дантела и сигурно още от началото ще я сложим, пък ще я завържем по-здраво...
Всичко ми е толкова неясно още, ама като дойде бебчо ще се нагаждаме в движение Simple Smile

# 17
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Благодаря за новата тема, Lumia!   bouquet
Моя син го увивахме в одеалце при заспиване чак до 8-9 месец. Той до ден днешен не може да заспи, ако на този свят съществува дори 1 нещо, което да му поглъща вниманието, а в онази ранна възраст ръчичките му бяха в началото стресиращи, а после - безкрайно интересни. Без пристягане на ръчичките просто нямаше заспиване с часове! Е, той се беше научил да се освобождава за секунди, ако реши, но сякаш разбираше, че го правим, за да му помогнем, и скланяше да бъде увит (след достатъчно време битки) Simple Smile Гарантирано пак ще се възползвам от този инструмент, само се надявам да не ми е нужен толкова дълго време  Party

# 18
  • Мнения: 5
Много хубава темичка, дано само с хубави новини я изпълним цялата Simple Smile
Да ви се оплача колко ми е трудно да рисувам, като държа четката и кръвта ми слиза надолу (и без това оросяването ми е намаляло в последния месец) и така изтръпва и се стяга, че не мога за нищо да я ползвам. И това само дясната, вече си мия зъбите с лявата ръка...Нямам търпение да започна да ги ползвам и двете както преди. И нощем се будя от изтръпнали ръце, кошмар са.
Днес цял ден гледам rai1, да взема да предам малко на бебето познания по италиански : )))
Отивам сега и аз да полежа с надолу главата от дивана, че главичката не бебо само ми притиска ребрата и му е време за големия лупинг Grinning

# 19
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 289
Здравейте и от мене, тук в новата темичка. Не ви изпускам и за минута, макар и да не се разписвам. Просто като ще ми е първо и само чета и трупам мат'риал. Вече се водя в болнични, но още съм на работа - утре вечер съм на лекар и тогава ще се решава всичко, общо взето съм спокойна.

 Имам обаче притеснения относно Ив_Микова, от вчера я издирвам тук, на пощата, във фейса и я няма. Някой случайно нещо да знае по въпроса?

# 20
  • Мнения: 343
Шоки, аз мисля само по пижамки да изкараме първите 2-3 месеца. Ами толкова са удобни, не се събират като гушнеш бебето, просто не виждам смисъл от други дрехи при положение, че доста ще спи, навън в количката също. Такива подобни ще са нашите (още не съм купила, имам 2-3 от момичетата останали)

Rapuntzel, аз моите в началото ги слагах настрани, като след всяко хранене сменях страната. Не съм подпирала с нищо. На 2-3 месеца, те сами започнаха да спят по гръб с главичка настрани (и високо вдигнати ръчички, толкова са сладки Heart Eyes) Тук препоръчват само по гръб да се слагат, но аз така си знам Grinning

Бибиана, точно увиване май е правилната дума за това, за което говорим Hug

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравейте и от мене, тук в новата темичка. Не ви изпускам и за минута, макар и да не се разписвам. Просто като ще ми е първо и само чета и трупам мат'риал. Вече се водя в болнични, но още съм на работа - утре вечер съм на лекар и тогава ще се решава всичко, общо взето съм спокойна.

 Имам обаче притеснения относно Ив_Микова, от вчера я издирвам тук, на пощата, във фейса и я няма. Някой случайно нещо да знае по въпроса?
Смърфиетка, радвам се, че се разписваш и че всичко е наред.
Ив Микова я мисля и аз от 2-3 дни и одеве се рових в старата тема да видя да не е писала скоро, но не.Дано не е нещо притеснително и скоро да се разпише дори и с едно редче  Simple Smile
Дано да се осмелят да се разпишат и мамите, които ги има в списъка от първа страница!
За позата на бебе по време на сън - Мима съм я слагала по гръб, но главичката на една страна, подпирала съм малко гръбчето или с пеленка, или с някаква завивка, за да се позадържи на една страна.
В болницата ги слагаха ето така /това е Мими на 3 дни, цялото й личице изподрано, защото не ми поискаха ръкавички, а аз носих/
http://prikachi.com/images/834/4146834t.jpg[/img]
А ето така моята мома си играеше с гърдите ми като я кърмих  Crazy И да ви питам вашите гърди придобиха ли подобен кафеникав цвят:
http://prikachi.com/images/845/4146845g.jpg
А ето такива са нощниците, които намирам аз в Бургас, дано да имам сега по-голям успех:
http://prikachi.com/images/857/4146857k.jpg

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 17:20 от Шоколадово бонбонче

# 22
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Страхотна темичка!
Напоследък аз само ви чета и поемам информация. Колкото повече научавам, толкова повече си мисля, че нищо не знам. Дано се справя.
И аз се чувствам огромна. Коремът ми се е смъкнал. Навивам се как до лятото трябва да си върна килограмите Simple Smile.  
Трябва да купуваме и подаръци, а с този корем не е много за обиколки по магазините.
Продължавам да ви чета.

# 23
  • Мнения: 1 732
Lumia,благодаря за Коледно-бебешорска тема,много сладко оформление  bouquet,само хубави новини и събития да има в нея!
Аз да не ви изпусна,ще пиша друг ден повече.

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте, мами и бебоци!!!
Много свежа, коледна темичка!!! Simple Smile
Аз искам да ви се оплача, до сега съм гладила бебешки чаршафчета, хавлий, пелинки и т.н, побърках се, заболя ме кръста. Обаче ще стане и по- лошо, не съм започвала дреболийте- бодита, ританки, комплекти и т.н.
Сега седнах да ви почета, за да си почина.
За мазането с маз- не мисля да мажа бебчтето, има много нови мазила и козметики, аз лично си купих козметика на Бубхен.
За бибероните- купила съм два/три, мисля да пробвам да я залъгвам с тях, ако иска разбира се.
За завивките- имаме купени комплекти с олекотени завивки, имаме и памучни одеалца, което ни е удобно това ще ползваме. Ще заема от вас идеята за завиване до мишничките. Simple Smile
Това е от мен за сега. Желая ви лека и спокойна вечер!!!
Make a pregnancy ticker

# 25
  • Мнения: 0
   Здравейте и в новата тема! Очертава се да е изпълнена с много положителни емоции  Hug
   Аз да се похваля, че днес след гонене на един преподавател по коридорите (от което корема веднага ме пристегна) най-накрая си взех и последния изпит. Вече официално съм във ваканция и мога да се отдам на блажен мързел и четене на книжки Simple Smile
   За мазането ние сме решили да използваме сусамово олио. Аз се мазах с такова в началото на бременността. В него има много калций, който се поема от кожата, а и го предпочитаме пред бебешките козметики, в които има и доза химия.
   Бебчето смятам да го слагам настрани да спи, най-вероятно в такова чувалче, без възглавница. Обиколник евентуално след няколко месеца може да сложа, ако се наложи.
   Биберони съм взела на Avent, но за сега само залъгалки.
   За гърдите видях, че някой беше питал - моите си текат от месеци и само ми цапат дрехите, но свикнах вече. Депресирам се обаче, че много са пораснали, формата им се е развалила и са ми се появили едни петна от долния край...не са стрий, но все едно са отекли. Дано се оправят след раждането...
   Та това общо взето. Иначе се чудя и аз дали бебето вече е слязло надолу. Понякога имам такова усещане, но пък понякога си е нормално, не знам вече какво да мисля. В понеделник съм на ЖК и се надявам да ми се разяснят тези неща.
   Чао за сега от мен  wavey

# 26
  • Мнения: 71
Благодаря за темичката   bouquet
Бебо Hug
Шоки за пижамките питаш.В началото няма да ползвам.По нататък към 6-7 месеца ,когато започне да се цапа и да се движи повече ,тогава ще обличаме пижамка .
Влезнахме в 9я месец и започнахме да се търсим.Ламята я мернах май онзи ден ,но не се е разписвала скоро.С Ив дано всичко е наред и се разпише Hug
Приятна вечер .

# 27
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Не зная дали защото темата е оформена коледно, но ми харесва адски много. Поздравления на създателката й!
Цял ден ви чета, но чак сега ми дойде настроението да пиша. Вчера след 6 часово стоене и чакане пред кабинети се върнах разнебитена. Правиха ми изследването на Голдман с някаква специална джаджа, която се пъха в очите, беше много неприятно, но поне резултатите са положителни и въпреки големите диоптри очите ми са здрави отвътре и няма офталмологична причина за секцио. Още ме болят очите и не могат да се успокоят от тези интервенции.
За съжаление останах притеснена след УЗ преглед, тъй като лекарката каза, че водите са на критичния минимум и следващата сряда като отида да й припомня да им обърнем внимание. Бебчо вече не е седмица напред, а си отговаря на седмиците. Питах я колко тежи приблизително, но в края на прегледа и не можа да ми каже, тъй като за теглото трябвало предварително да настрой ехографа, та ще ми каже другата седмица. Сега, като го написах това ми се струва, че ме е хвърли в 9та глуха, ама нищо. Според нея щом си отговаря на седмиците било около 2500. Направиха ми запис със становище, че плода е с добра реактивност. Честно казано, след като мислих цял ден реших, че може малкото води да са следствие от обезводняване, което получих покрай настинката, която изкарах и многото течна хрема и кихания. Мисля да пия много вода, което не зная дали ще помогне, но поне ме кара да се чувствам по-спокойна, че с притеснения по-скоро ще навредя и на двама ни, отколкото да постигна нещо друго.
И аз купих спално чувалче, 0-6 месеца, но се чудя дали няма да му е неудобно на бебо като го сложа на една страна, че то чувалчето си е големичко. Вие как мислите?
Относно свинската мас, а и зехтина, мисля да не ползвам. При наличието на такива качествени и изчистени козметики ми се струва излишно, но ако нещо се наложи все пак ще го направя.
Някъде бях гледала подложки, които държат бебчето на една страна, мислите ли да ползвате или завито одеяло зад гръбчето ще е достатъчно?
Много дълго стана. Извинете ме!  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 6 036
Айде и аз да се разпиша и да се оплача. Днес ходих да се срещам с един познат на баща ми дофтор от Втора градска. Допадна ми, вдъхва ми доверие. Та той ме прегледа и познайте - контракции, които аз не усещам особено и 2 см. разкритие  Shocked Щях да падна, искаше да ме остави в Патологията. Пусна ме на запис на тонове 40 мин и каза, че не са ми много силни контракциите, затова ми изписа 1 торба лекарства- Магнерич, Гинипрал и Верапамил и ме прати вкъщи да си лежа.
Разбрахме се в сряда да постъпя за един ден за изследвания и да ми назначат дата за секцио - най-вероятно около 10 януари, ако устискам дотогава.
Миминка, прегледа с Голдман е много неприятен, мен после цял ден ме боляха главата и очите, но важното е, че нямаш проблеми да родиш нормално.
А прегледа за разкритие е наистина много гаден, но се търпи.

# 29
  • Мнения: X
Браво на Лумия за новата тема, прекрасна е.

[Венушче из ония дни даже поглеждах профила ти дали си влизала, че се бях притеснила за теб  Heart Eyes

Тук съм си, Бебо, добре съм.  Hug Hug Hug
Но ми е драго, че питаш за мен.  kiss

Ей, разказахте й играта на тази мас. Токсини имало, не знам кво си... Tired То пък в бебешката козметика няма разни химии, айде сега да не почвам.  Crossing Arms
Ако ми донесат свинска мас от село, двойно измита, ще мажа бебо и още как. Всъщност, нашата баба може да я измие и сама, виждала съм как става - не е трудно. За зимно бебе си е екстра маста и със сигурност е по-добра от козметиките, а и от зехтина, който "ухае" не особено добре. Измитата мас НЕ мирише. Мамо Мечка, дай пет, ти написа това, което и аз мисля. Hug

Повиването отдавна е отречено, да...
Къпането със сол - също. Обаче и в него има здрава народна логика, която не мога да отрека.

Отивам да полегна, че днес голямо обикаляне в мъглата падна.... Tired


Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 09:55 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт