Януарските шкембоци, вече стават на бебоци! - тема №16

  • 28 485
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Влизам за малко в прекрасната нова темичка само да поздравя създателката и дано наистина тази тема ни донесе прекрасни здрави бебчета,тъкмо бях писала в края на предишната тема,затова няма да се повтарям и тук относно разискваните въпроси.

# 31
  • Мнения: 2 980
Много хубава празнична тема, браво и благодаря на Люмия!

Кафе, аз също много се възмущавах, че в комплектите се включват всякакви неизползваеми елементи. Обаче пък бебето расте много, много бързо и буквално за месеци - най-много година - почти всичко става използваемо. Та приеми възглавниците и прочие за инвестиция - купуваш сега, ще ползваш след две години...  Mr. Green Аз чак сега използвам олекотения юрган от бебешкия комплект - детето скоро ще навърши три. Важното е, че нищо не се губи.

Аз слагах бебето по гръб, без никакви ограничаващи подпорки и никога не съм се притеснявала от задавяне.  Thinking Тя винаги си лежеше с глава настрани, ето  така и така. Повръщаше много до шестия месец, но главата ѝ като е настрани, млякото няма как да изтече в гърлото ѝ, освен ако не съм я обездвижила по някакъв начин.

# 32
  • Мнения: 0
Влизам и аз само да се разпиша в новата темичка, браво на Lumia  newsm10 , толкова е Коледна и изпълнена с много нови и полезни линкчета. Да я пълним само с хубави новини и добро настроение!
Сега влизам в банята да пера кошарата,че май е време да и намерим място в спалнята  newsm07
Иначе около мен нищо ново,в Понеделник съм на ЖК,ще мерим бебка и тогава ще разкажа повечко Simple Smile Лека вечер от мен и много  Hug на всички.

П.С.  Забравих да се похваля...Simple Smile  Не помня коя мама си беше купила такава нощница за в болницата  
но си взех и аз и тъй като не мога да спя с нощница за вкъщи си взех и от пижамите им  Много са ми сладурски  newsm44

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 19:03 от Силвия Едровска

# 33
  • София
  • Мнения: 73
Влизам само да попитам, ако случайно някоя от мамите от САЩ е тук - След 2 часа ми е 36-седмичния преглед. Досега нито са гледали позицията на бебето, нито плацента, нито размерите на бебето, нищо общо взето. Последният ми ултразвук беше в 20 седмица. И при вас ли е така? Или просто трябва да си поискам допълнителни изследвания? Какво друго би трябвало да ми проверят днес освен да ми мерят пак корема (и стреп б)?

# 34
  • Мнения: 2 980
Mamma2Bee, да, това са стандартните проверки тук. Ако нормално протича бременността, следващият ти и последен ултразвук е при приема в родилното, за да проверят позицията на бебето. Правят го за секунди, с портативен скенер, само да видят къде е главата, и може изобщо да не разбереш, че са го направили, чак после ще го видиш на болничната сметка.  Wink

На този етап вече прегледите са съвсем проформа - тегло, кръвно, дължина на корема (така определят приблизително размерите на бебето и количеството на водите) и евентуално позиция на бебето чрез опипване да видят къде е главата. И стреп-Б, ако не си носител. Ако имаш някакви оплаквания като прекомерно подуване или повишено кръвно, ще ти пуснат кръв и урина за прееклампсия, но друго няма тук. Тестове за алергии и упойки също няма, те се правят на място в болницата, ако се наложи. Запис на тонове се прави само, ако преносваш с повече от седмица.

Можеш да си носиш въпроси за раждането, обаче, и да ги разпитваш подробно как процедират в различни случаи, ако ти е важно. Не ги щади, така и така на този етап никаква смислена работа не вършат.  Laughing

Силно препоръчвам да разпиташ подробно как действат при раждането: кога да се обадиш, кой изражда (обикновено при раждането си сама, следи те родилната сестра от болницата, твоите акушерки идват веднъж на столетие да погледнат, а следящият те лекар идва буквално в последния момент на напъването, да хване бебето и да пререже пъпната връв).

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 19:08 от ianajar

# 35
  • Мнения: 4
Разписвам се и аз в новата темичка , също толкова хубава Simple Smile
Ще се изкажа и по някои въпросчета , относно обиколниците , засега мисля да ползвам такива от началото , поне от страната на стената Simple Smile
относно възглавничка , не мисля да ползвам такава , не смятам че му е нужно , чудя се защо изобщо ги има в комплектите ?! Пижамка на бебо ще купя , и ще го но относно завиването ... не съм много сигурна , мисля че ще купим чувалче , чувала съм че е по удобно и естествено сигурно Simple Smile Има много други неща за които все още се чудя , чета в интернет , съветвам се с приятелки с бебчета и така Simple Smile
Ние днес цял ден ремонтни дейности ... УЖАССС !!! Да се свършва скоро с този ад че бебо ако дойде и не сме изцяло готови , не ми мисли  Praynig
Лека вечер от мен отивам най накрая да си почивам  Party
Пропуснах да вметна , нощничките на Лумиа са страхотни , аз търся упорито в интернет и засега нищо ... дано скоро да има резултат и там Simple Smile

# 36
  • Мнения: 343
Mamma2Bee, аз също днес съм на преглед. Това ще е последният ултразвук преди раждането и тест за стреп (утре съм точно 36 седмици). Май си зависи до практиката, моята бременност е съвсем нормална Simple Smile Да не забравиш да се отчетеш след прегледа Hug

# 37
  • Мнения: 1
Тити и аз си имам киселини,всеки ден понякога и нощем ми се появяват.

# 38
  • Мнения: 75
 Ха добра вечер и от нас.
Ние сега се връщаме от преглед, 4,144кг. и в понеделник ще се раждаме,ако не реши бебешора по рано.
 Колкото и да чета и да се подготвям ,толкова нищо не помня.Спирам да се уча на теория, с нетърпение ще чакам практиката. Laughing
 Ще се отдам на 3 дни  на пълен релакс и от понеделник съм на черешата.
 Лека и приятна вечер, майчета Hug

# 39
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Хайде да се включа и аз в новата тема..Прекрасна е   bouquet
От нея вече неистина се почва с бебевалежа Simple Smile Дано я напълним само с хубави новини за леки раждания и здрави бебчовци Simple Smile
При мен няма нищо ново.Днес цял ден съм се в леглото Blush
Нещо гастрита ме наболяваше и пих сода..Отпусна ме.

# 40
  • Мнения: 1
Уауууу, mimentzeto , какви кг, какво нещо!   Laughing  Браво на вас, готови сте за нисък старт!  Wink

# 41
  • Мнения: 1 043
mimentzeto, браво, голям бебешор ви чака, ще стискам палци в понеделник  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, мами и бебоци!
Прекрасна нова темичка си имаме!   bouquet
Ние с бебо сме добре, само че аз имам още малко работа да свърша до понеделник и се кротвам  Mr. Green! Приготвила съм си чантата, стаята я боядисахме и сложихме ламината, дрешките са изпрани, кошчето и то. Тия дни ще изпера и столчето за кола. Та общо взето това е от мен.

Мименце, голям юнак. Живи и здрави всичко да мине добре в понеделник!  Hug

Лека вечер!   bouquet

# 43
  • Мнения: 67
Лелеее  #Crazy два пъти сядам днес и едва успях да прочета всичко,което сте изписали ,браво на вас Simple Smile И на мен новата тема много ми харесва, браво на Lumia   bouquet ,а и нощничките ти много ми харесаха.Аз понеже не мога да спя с нощници съм си взела от бабешките  Joy ,колкото да имам за болницата .

Mamma2Bee, да, това са стандартните проверки тук. Ако нормално протича бременността, следващият ти и последен ултразвук е при приема в родилното, за да проверят позицията на бебето. Правят го за секунди, с портативен скенер, само да видят къде е главата, и може изобщо да не разбереш, че са го направили, чак после ще го видиш на болничната сметка.  Wink

На този етап вече прегледите са съвсем проформа - тегло, кръвно, дължина на корема (така определят приблизително размерите на бебето и количеството на водите) и евентуално позиция на бебето чрез опипване да видят къде е главата. И стреп-Б, ако не си носител. Ако имаш някакви оплаквания като прекомерно подуване или повишено кръвно, ще ти пуснат кръв и урина за прееклампсия, но друго няма тук. Тестове за алергии и упойки също няма, те се правят на място в болницата, ако се наложи. Запис на тонове се прави само, ако преносваш с повече от седмица.
Аз така като чета,все едно живея в САЩ  Simple Smile и при мен така протичат ЖК-теглене,кръвно,дължина на корема,евентуално опипване и последните няколко пъти слуша тоновете и това е...ааа и ми пуска кръв и урина три пъти-в началото,в 6 месец и сега като влязох в 9.Това прави акушерката.При доктора ходя,ако има някакъв проблем и за болничния.Затова и ходя на частно на 3D ехограф 1 път в месеца-макар,че ако имах финансовата възможност щях сигурно всяка седмица да ходя  Crazy
За маста-засега не мисля да ползвам,защото няма от къде да си намеря ,но евентуално ако отнякъде ми попадне,може да мажа крачетата.
 
mimentzeto  бравооо ,направо ще си имате отгледано бебе Simple Smile Пожелавам ви всичко да мине добре  Simple Smile

# 44
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Дидка, как сме се разминали с теб днес в "рискова" във Втора градска. Аз си тръгнах към 11:15 преди обяд. Ще ти пратя телефон на лични, като влезеш да раждаш да звъннеш - може и аз да съм още в "родилно".

За маста - повечето от вас знаят, че я ползвам с добавен парфюм още от началото на бременността за себе си. Използвам я с добавен аспирин, счукан на прах за разтривка на гърлото и синусите на настинали батковци. Ще я използвам чиста и за бебето. Но понеже съм предвидлива (!) съм си запазила и всички мострички на бебешка козметика, които ни раздаваха по училищата. Така че, ако възникне проблем с маста, веднага да мога да реагирам с нещо друго. Засега съм ползвала тестера на "Судокрем", много съм доволна. Днес го видях в една аптека, голяма опаковка за 9,75. При разхода, който ми дава до сега, ще го ползвам сигурно две години.

За увиването - много съм "за". Бебенцата като си размахат ръцете и се плашат, че може да паднат. И естествено се събуждат да мрънкат и да тормозят околните. За това - позавити в една бархетна пелена или тънко одеалце, и да си спят спокойно, за радост на мама и тате. Пък е и по лесно първият месец да си го гушкаш и разнасяш насам-натам като е увито с нещо. Накак си е по-твърдо и не толкова приличащо на суров черен дроб!

Общи условия

Активация на акаунт