Януарските шкембоци, вече стават на бебоци! - тема №16

  • 28 484
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5
Ясно, така и предполагах за кърменето и овулацията Simple Smile Все пак исках да го уточним, благодаря : ))
За Конти и нощничките съм се объркала явно, аз от там си поръчах и една блузка, тяхно производство, затова реших, че и нощниците са, но няма значение Simple Smile Радвам се, че са удобни, аз също не обичам да спя с нощници, но може пък и да свикна, кой знае Simple Smile
Иначе аз със спането проблеми нямам - спя си чак до обяд (което никога до сега не е било), Будя се само от изтръпналите ръце.
Хайде, и да сънувате само хубави работи тази нощ Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 73
Мерси много на ianajar, Григ и Rapuntzel за бързите отговори  Hug
Бяхте прави, нищо особено не ми правиха пак. Кръв (заради анемията ми), урина, мерене на корем (38!!! - с 4 повече от предния път #Crazy ), стреп-Б, пулс на бебо, кръвно, и това е. Питах за болницата - има по една сестра на родилка, но лекарката наистина ще е там за самото раждане само #Cussing out . Даже и пъпната връв няма да й се наложи да реже, таткото е твърдо решил, че той ще го прави това Laughing
Качих няколко снимки на стаята на бебо. Сложих ги в албума с покупки, нямаше за стаи Simple Smile Само щорите чакаме януари, всичко друго е готово. Днес даже сложихме чантата за болницата и седалката за кола в колата и сега само чакаме малкият да излиза Simple Smile
Между другото, за мамите от САЩ -  днес открих, че помпите за кърма се покриват от FSA! Аз бях сложила пари за зъболекар там, но нали забременях и не ги ползвах. Сега поне хубава помпа ще си взема да не ги загубя всичките  Party
А момичета, да ви попитам - трябва ли да се гладят дрешките на бебо ако ползвам сушилня  newsm78 ? Тя вдига доста високи температури и все си мисля че не е нужно, но по-добре да си попитам
Да не забравя и аз да благодаря на Лумия за хубавата темичка! Имаме си вече коледна тема, сега може да чакаме коледни бебешки подаръци Simple Smile Забелязах, че при декемврийките по това време се е започнало с поне едно бебче на ден, дано и при нас скоро да идват Simple Smile

Григ, да не забравиш да споделиш и ти за твоя преглед. Сега забелязах, че сме с един и същи термин Party

# 62
  • Мнения: 92
И аз да се запиша в новата ни темичка - благодаря за труда на Lumia  Hug
Аз съм се заровила до уши в пране и гладене на бебешките дрешки, всичко подреждам , че ме е обзел един страх...  Shocked  Shocked
Преди два дни бях на преглед - уж ме прегледа и каза , че всичко е ок . Но като разбра, че ще предизвикват раждане и така ме претупа , че мн се ядосах.... Сега чакаме 29 за прегледа...
Остават ми по-малко от 20 дни и само за бебка мисля. Тук започнаха коледните партита и уж си викам да се разсея малко ама то като ме подпира бебка и не мога да стоя повече от 2 часа няма за какво друго да мисля....

Понеже обсъждате възглавнички и наклона на тялото на бебето - защо трябва да му се осигурява наклон, че нещо не разбрах? Blush
Хайде лека и спокойна.....

# 63
  • Мнения: 343
Като стана въпрос за кърмене и цикъл, аз съм от късметлийките без цикъл по година след раждането, фук-фук Wink Но наистина не разчитайте на това ако не искате скоро ново бебе Peace

Mamma2Bee, верно сме заедно, да видим кой ще изпревари Wink А аз да ти кажа дори отказах лекарката да идва, само с акушерка ще бъда, да видим Whistling

Днес бях на последния си ехограф до раждането (3-ти тук и 2 в бг - общо 5). Всичко на бебокът му е наред, с главата надолу си е, понамалил е темпа на растеж и от 67-ми персентил е паднал на 37-ми, тегло около 2700. Взеха ми тест за стрептококи тип Б, това в Б-я не са ми го правили. Ако е положителен се дават антибиотици на майката по време на раждането.

Много бебета ще се появят другата седмица, аз искам да ви напомня не забравяйте и фотоапарат, заредете батериите, невероятни са снимките на малките шушулки само на броени минути Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 2 980
Като стана въпрос за кърмене и цикъл, аз съм от късметлийките без цикъл по година след раждането, фук-фук

Завиждам съвсем неблагородно.  Laughing

# 65
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Lumia, благодаря за новата тема.

Днес бях на консултация. И при мен няма вече видеозони. Но пък всяка седмица ще ходя да се мерим - тегло на мама, кръвно, пулс на бебчето, урина. Миналата седмица ми взеха микробиология, която сега казаха, че е ОК. И всичко друго било ОК. Нито едно число не ми казаха и аз и не питах, щото вече се чувствам неудобно като питам. Знам, че практиката тук е такава - дезинформационна, но... мисля, че никога няма да свикна с нея. Дано всичко наистина да е наред.

За клизмата - тук не се прави. Не знам ако изрично помоля дали ще ми направят. При предното раждане и при мен родилният процес започна с естествено освобождаване на червата. Дано и сега да е така.

Mamma2Bee
, хубава стая сте спретнали. Нашият люлеещ се стол май е същия. Много удобна вещ.

 

# 66
  • Мнения: 1
Мamma2Bee, аз лично смятам да гладя поне в началото ми е такова желанието. Не защото е нужно - днес пак като си изкарах прането беше особено горещо, а защото съм виждала бебенца на чиито дрешки между копченцата се вижда краченцето на детето и е много грозно, а предполагам и некомфортно за бебчето. На предния ми преглед голямата новина беше, че тялото на бебо, било от дясната ми страна /аз като се гледам отгоре/. То това и аз си го знаех без да съм учила 10 г. , но пък той се мести зависи на коя страна се обръщам.
Гледаха ли го на видеозон? Нямам търпение вече да си го видя. Чуствам се като в 17-ти век. Както каза и док. Ако мърда значи всичко е наред  Rolling Eyes

# 67
  • София
  • Мнения: 73
Гледаха ли го на видеозон? Нямам търпение вече да си го видя. Чуствам се като в 17-ти век. Както каза и док. Ако мърда значи всичко е наред  Rolling Eyes
Не, както ianajar предположи, няма да ме гледат до края. Казаха, че освен ако няма притеснения гледат само в 8ма, 12та и 20та  #2gunfire . Но на теб щом са ти казали че ще те гледат, сигурно ще го направят Simple Smile Качи после снимки  Hug

Mamma2Bee[/b], хубава стая сте спретнали. Нашият люлеещ се стол май е същия. Много удобна вещ.
Да, удобен е наистина. Само дето аз не мога да се добера до него, мм там си се люлее и чете вечер  Mr. Green . Но като дойде бебо го изритвам веднага  Twisted Evil

# 68
  • Мнения: X
Леле, забравих колко бързо пишете!  

Лумия, благодаря и аз за новата тема  Hug  Дано само хубави новини има в нея и много бебчета Simple Smile

Мименцето, успех!  Не се стресирай, всичко ще е наред  Hug  И на мен ще ми е интересно колко голямо ще се роди бебето ... Аз хич не хващам вяра на мерките, които казват по видеозона ...

Аз лично се надявам моето бебе да си стои на топло до януари, но когато се появи, тогава ... Баткото го "изгонихме" в 42 седмица, да видим този мъник колко ще е упорит  Thinking Иначе и на мен вече ми е любопитно как ще изглежда бебето, дали ще си приличат с братчето и т.н.  

Клизма, тук не се прави и нямам намерение да питам.

Някоя мама реши ли да има дула на раждането?  Аз пак се отнесох и май и този път няма да имам дула ... Изобщо този път съм много по-несериозна ... Като не ходих на клас за раждане даже не си спомням кога точно искат се отиде в болницата ... а за методите на дишане нищо не си спомням ... май трябва да седна да си поприпомня  Sad

За гладенето, наистина няма нужда да се глади когато се ползва сушилня, но и аз гладя, защото така ми харесва ... моите дрехи винаги ги гладя, а бебешките отнемат 5 минути и после изглеждат по-красиви.  

Лека нощ/Добро утро Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 980
Питах за болницата - има по една сестра на родилка, но лекарката наистина ще е там за самото раждане

Ммм, аз бях крайно възмутена при първото раждане. Толкова старателно си избирах клиника, лекар, запознах се с всички акушерки, за да знам с кого ще раждам... И накрая какво - за 30 часа да съм видяла акушерките най-много два пъти, а на лекарката се обадиха чак за секциото, когато вече бяхме изчерпали другите възможности. На практика раждането ми беше на произвола на родилните сестри и на стажантката в отделението. Разказаха ми играта, да му се не види.  Laughing Чак тогава разбрах защо толкова жени около мен се натискат да раждат вкъщи с акушерки само - прави са.

Гледам, всички сте почитатели на гладенето, мисля да ви поканя у нас януари-февруари... Мен няма сила, която да ме накара да гладя бебешки дрешки. Пералнята, сушилнята - и то след два часа вече трябва да се сменя, защото бебето е върнало млякото... Гладя официални дрехи за официални случаи - и дотам.

# 70
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
... а за методите на дишане нищо не си спомням ... май трябва да седна да си поприпомня  Sad
...
Аз ще съм много благодарна, ако някой сподели нещо повече за техниките за дишане. Но не в стил какво предлага Google, а техники, които знаете че работят от собствен опит или такива които са ви предложени/ показани от човек, на който имате доверие и вярвате в компетентността му.

# 71
  • Мнения: 1
Аман вече от мен, че пак се включвам. Забравих да кажа на Mamma2Bee стаята е много хубава, мокета е интересен и много весел. Моя стол и той е нещо подобно /ама то тука май всички си приличат само дето е в екрю/.  Една мама - раждала в къщи много ме навива да си взема дула, ама само да ми прави масаж..... незнам дали си струва. Чудя се още дали да отида на няколко класа уж по методи за релаксация, ама и те незнам колко си струват. Имам още един изпит и оттам нататък само за раждане и дете ще мисля. Вече и работата ми не е толкова натоварена. До вчера беше много изнервящо и вече малко по-спокойно ще го давам. Аз все си мисля, че по-късно ще се родим, ама така ми се иска да мисля, а той човека какво си е решил никой незнае Sunglasses

# 72
  • Мнения: 601

Добро утроооо. Айде на кафето.
До колкото си спомням на мен когато ми дойде за пръв път кърмата ми започна да намалява. Има ли някой който е кърмил успешно и цикълът му е бил редовен.
За бибите не смятам да купувам в началото. Бебето само ще покаже. Купила съм едно малко шишенце се вода евентуално ако иска.
За мазането ще мажа бебето със зехтин и да го къпя 2-3 седмично, не всеки ден. Поне докато е малко.
Ще купя сапун на Себамед тъй като знам че е най щадящ за кожата на бебето.
А дупата ще мажа със крем правен в аптека тук във Варна. Невероятен. Каката само с това я мажех от всичко друго не бях доволна.
Все по-често си задавам въпроса как ли ще изглежда беба ще прилича ли на каката или на някой друг. Нямам търпение да се появи.
Снощи сънувах, че корема ми е станал изключително голям и не мога да се движа вече и казвам на доктора да го вадим вече а той ми отговаря. : "Ааааа не още след 20 дни" Crazy Бременна му работа.

# 73
  • Мнения: 2 980
Има ли някой който е кърмил успешно и цикълът му е бил редовен.

Аз. Две години. Шест месеца хиперлактация. Цикъл като часовник.

# 74
  • Мнения: 452
Добро утро и от мен  Hug
Бубанка мерси за кафенцето. Моя цикъл също беше нормален, т.е. като по часовник, кърмих само 6 месеца, защото се разделихме с бащата на малката и нервата ми беше дошла повече и малката отказваше да суче, иначе кърма имах.
За гладенето - ами ще гладя, също не обичам да гладя, но и не възприемам дрехи, чаршафи и други подобни да не бъдат огладени.
Мама като родих и ми каза "пази се сега най-много, че най-лесно се забременява", ама не знам дали е така ...
Възглавничка ще ползвам, но най-рано след 3-тия месец, иначе ще подлагам пелена, ако повърне. Малката също не искаше много да стои на едно място и така хубаво си обръщаше ушите, че сега се бъзикаме, че приличат на сателит  Laughing Спално чувалче не мисля да вземаме, никога не съм ги харесвала, може и да са удобни, но... Шоки, това наистина е много скъпо, като цяло в сайта има много скъпи неща  Peace
Клизма на мен ми правиха, но аз бях ходила в къщи и май нищо не се получи в АГ-то, като родих и чух док. как пита дали ми е правена клизма, че имало "кални води".
Миме стиснати палци и от мен, и на мен ще ми е любопитно за мерките на ехографа  Simple Smile
Лек ден засега

Общи условия

Активация на акаунт