Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 611
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10
Здравейте отново Hug относно бабите миналия път ми помагаше свекърва ми в началото,а после мама.Сега обаче не мисля някои друг освен таткото да ми помага,защото мисля,че мога да се справя.Относно откриването на мола мисля да отида и да поразгледам пък може и да ми хареса нещо... WinkНа milkinis пожелавам честито за съпруга й Лек и успешен ден

# 46
  • Мнения: 38
Аз нямам нищо против да дойде, внуче и е, не мога да и забраня да идва, но точно това което ти споделяш dragostinanikolova ме притеснява, че ще го навлича. Че ще ми казва не така се прави, а еди как си. Вярно изгледала е три деца, ама и времената се менят и аз не съм нейно копие. Искам сама да се опитам да се справям с нещата, и когато аз имам нужда -тогава някой да ми дава съвет. Представям си каква картинка ще е, ама ще търпя,търпя и накрая ако ме изнерви ще и кажа каквото мисля. Хайде , аз отивам да си полегна малко.

# 47
  • Мнения: 92
milkinis честито за дипломата на мъжъ ти. Сега гледай и ти да се дипломираш, че колкото отлагаш мързелът нараства. Ежедневието те грабва, а и с две дечица ще е по трудно.
Напълно съм съгласна с теб и останалите момичета които мислят така, че трябва да слушаме и изпълняваме стриктно указанията на лекарите. И аз подкрепям естественото раждане и се надявам и сега да родя така.
Jilian благодаря за инфото но аз живея на около 300 км от София и ще огледам за подаръци тук в нашите магазини или в нета smile3521. Но май вече решихме влакче да вземем + червило(нали малката си поръча).
Doni страхотно оформление на темата  newsm10.
За помоща отново ще разчитам на мама в началото и после таткото ще помага и ще се оправяме сами. За свекито и дума да не става . Не очакваме никаква помощ дори и финансова

# 48
  • Мнения: 48
I.T. - нали е помагала първия път? Ако свекърва ти не е някакво чудовище, все ще помогне, добра ръка никога не е излишна...Но ти знаеш!

 -milkinis - честито дипломиране на съпруга, значи, ти си наред:))
Nevi77  -а бе жената 3 деца е изгледала, аз моята отсега съм я разпределила в графика, вие защо така ги отсвирвате свекървите?Simple Smile)))))))))))))
Зачетох се тук за подаръците и се замислих - и аз е време да обиколя магазините!
Хубав и успешен ден!!!:)))

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 21:05 от Бу

# 49
  • Мнения: 1 722
искам да попитам консултатите по кърмене необходим ли е слинг още при новородено бебе и какъв могат да ми препоръчат? четох в сайтове за много видове - шал, прост, сложен, с халки, без. Искам този път да мога без неудобство да си кърмя бебето навън.

# 50
  • Мнения: 165
Момичета аз бях на лекар.Предписа ми хомеожен9 за гърлото,чайчета ,мед,осцилококцинум. Засега нямам температура,макар и да ми е много отпаднало.Оффф оплаках ви се,много ми е умряло  Tired
За помоща - предния път майка дойде за 1 седмица и ми беше супер.Сега ще видим как ще е   Thinking

# 51
  • в рaя
  • Мнения: 233
Ха, темата за свекървите сте подхванали  Mr. Green Аз живея с моята в един двор, но за щастие в различни къщи. И все пак само си мислих как като родя все ще виси в къщи, ще ме затрупва с остарели и нежелани съвети. Но когато родих тя изобщо не се меси, никога не ми е натрапвала мнение, винаги е уважавала начибна, по който решихме да гледаме детето. Само все се месише да гледа малката като имах някаква работа и това ме дразнеше само и единсвено, защото първо ме питаше дали имам нужда от помощ и въпреки отрицателния ми отговор тя си намираше причина да дойде и естествено занимаваше мъника докато не си свърша работата. След това се скарахме много за това - тя каза, че аз искам да я изкарам, че не си гледа внучето, аз пък напук - че тя иска да ме израка мен, че не мога да си гледам детето и къщата. Не ме разбирайте погрешно - много пъти сме и оставали малката, всеки ден са заедно, но понякога ми се искаше детето да не е нон стоп занимавано, искаше ми се и сама да си играе и когато това ставаше не виждах смисъл някой да трябва да и стои до дупето. Никога не съм я оставяла без надзор  Naughty
Та сега предполагам ще търсим повече свеки - все пак с малко дете и бебе ще имаме малко повече нужда от почивка и помощ. Да сме живи и здрави, пък ще видим какво ще е!

Аз онзи ден бях на ЖК, доста ми е ниска кръвната захар, но не е притеснително. Всичко с изследванията е наред, вземах си и първия голям болничен. За съжаление от личен състав ми казаха, че чак края на януари ще го носят => чак края на февруари ще имам пари, а сме с над 600 лв. заеми и оставаме с една заплата на мъжо и 120 лв. майчински  Tired Толкова подаръци исках за мъника, толкова неща да купя и за нас, но здраве да е! Сега сме точно - за хляб да има и не ми се мисли още 2 месеца да е така  Tired

Днес пък си подадох молба за индивидуално каране на стажа и да видим къде ще ме пратят. А имам да пиша и магистърска теза ... не ми се мисли. Поуспокоиха ме, че може и да успея да взема соц. помощ за студенти, но пък не се знае дали до тогава няма да променят нещо или пък от социалните няма да се заядат  #Cussing out

# 52
# 53
  • Мнения: 113
За помощта- от сега сме се разбрали като родя свеки да дойде да гледа баткото (да го взима и води на детска градина докато аз съм в болницата),след това като ни изпишат ще остане малко да ни помага,че таткото няма да може да излезе в отпуска точно тогава.Добре че свеки не работи инече,незнам въпреки че мисля да не я държим много жената при нас да я тормозим,искам да се оправяме сами.След това ако имам нужда от помощ майка ми живее наблизо и ще излиза тя или вечер след работа ще помага,когато може,че сега и брат ми има бебе и милата незнам как ще се разкъсва.Затова ще гледам сама да се оправям,баткото докато е на детска да свърша домак.работи.

# 54
  • Мнения: 38
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· говори в университета, но знам,че освен стипендия за майчинство , ти дават и около 2500лв. за това че си студентка социално подпомагане.Разучи си нещата,да си наясно.
 Ние сме на на една заплата и на моите 100лв, социални за съжаление. Ама какво да се нарпави като не можах да си намеря работа-все стаж искат. Исках да запиша септември магистратура,за да взема тази стипендия, ама много са високи таксите и събраните парички отидоха за други разходи. Така,че живот и здраве догодина може да запиша магистратура.

 Sonette казах,че нямам нищо против нея, харесвам я , обичам си я, ама понякога много съвети дава и ме дразни. Като хареса нещо така наслоява мнението си,че искаш не искаш се съгласяваш. Изкарваме понякога извън равновесие. Майка ми и тя обича да дава съвети, ама на нея в прав текст и казвам да не ме занимава. Докато при Свекито търпя, защото не искам да стават конфликти, въпреки че в последно време не си мълча. На скоро ми даваше съвет,че бебето като се родило нямало да излиза от вкъщи 40 дена да не се заразило, е да де ама и вкъщи има бактерии. Или на мене това легло ми харесва,а на мене не, но виж по-добре ще ви седи еми това ще ви вземем. Ех, Господи за това ходя по магазините ,за да си избера аз каквото искам ,а не каквото другите ми харесат.
Оффф, почнах да се ядосвам, няма да пиша повече. Съжалявам !
 #Cussing out
 

# 55
  • Мнения: 27
Запис и от мен в новата темичка   bouquet много сте изписали бе момичета  Rolling Eyes немога да насмогна да ви изчета  smile3529
За помоща след раждане- аз определено ще имам нужда някой да ми помага , майка ми си е нагласила отпуската а свекито тя си е при нас и ще е тук постоянно та едното бебче за мен другото за който е при мен  Laughing а и на таткото ще разчитам най-вече за през ноща но до там да стигнем

# 56
  • Мнения: 19
Добър вечер момичета,
подхванахте ги свекървите/ и аз ще съм такава един ден и то два пъти, ужас/
И предния път, и сега ще разчитам на мама да дойде да помага. Беше ми от голяма полза като не можех изобщо да стоя права, нито седнала, поради безбройните шевове.Но тя переш, гладеше, готвеше, вареше ми смрадлика, пазаруваше и общо взето всичко, около домакинската работа. Помагаше ми и за бебчо, като нито веднъж не се намеси за каквото и да било. И мама и свекървата живеят на 300 км. от нас, така че трудно някой ще се застои. Аз свекървата всъщност много си я обичам и тя много ще ми помага, но се грижи за възрастните си родители и може да прескокне за 2-3 дни само. За сметка на това като отидем на гости нямам никакви грижи-готви, гледа малкия, абе малка ваканция си карам. Много често с мъжа ми си казваме защо нямаме някой наблизо, дори и за десетина минутки да се наложи, няма кой да помогне. Така че, ценете помощта, пък съветите.... само, които ви допадат!

# 57
  • Мнения: 571
Привет и от нас отново Hug
За свекървите не ми се коментира.Болна тема ми е.Да е жива и здрава жената,ама макс далеч,че ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Пазаруването Няма да пазаруваме преди Февруари.ММ е адски суеверен.Не иска дори утре да ходим до Бейби мола Cry Cry Cry Така ми се ходеше.Искам да се разходим.Не можело.Ами ако съм се била разболеела,ама нямало смисъл да бием толкова път за да гледаме,Не било хубаво.Уж до снощи нямаше проблем.Да съм кажела къде е тая количка Бертони и той щял да я купува ама не и да ходим насам натам Tired #Crazy Ей много ми докривя.Цялата работа е,че го мързи.Мрази да шофира из София.А Люлин му се струва като все едно до Пловдив да идем.Тъпо ми е.А и на детето ми се искаше да купим подарък за Коледа.Абе...мрън
Ще помоля брат ми през седмицата като е почивка.На него му е кеф да ме вози.Пък ММ после ако ще да се н****е от яд,че не съм го слушала.
Лека вечер ви желая на всички.И утре чакам отзиви,от който е бил  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 187
Zapis! Peace
Vru6tam se da vi pro4eta!
Az dnes biah na pregled no o6te ne biaha gotovi rezultatite ot izskedvaneto za trombofilii,no vidiahm
e bebka 850 gr e stanala kazaha 4e si imame vodi,ta zasega sa hubavi novinite!  Simple Smile
Nadiavam se i zanapred da e taka!!! Praynig Praynig Praynig 
Izvuniavam se za latinicata,no pi6a ot telefona.
Pojelavam vi edin hubav weekend pulen s polojitelni emocii!!!
  Hug Hug Hug

# 59
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Здравейте   bouquet
Аз за утре се уговорих с една бивша колежка да отидем до Бейби Мола и сестра ми ме изненада, че ще ми дойде на гости, та ще я завлека и нея  Mr. Green Когато няма какво да се прави, няма като днес, цял ден се почесвам. А утре 1000 неща за вършене, но пък ще има разнообразие! Ще отида да я посрещна на автогарата и после ще видим дали ще се приберем към нас или направо ще идем до мола. Така или иначе много се зарадвах на неочакваната визита!
За вечеря реших да не правя нищо, ако огладнея ще си спретна нещо на бързо. Ходих до магазина и си взех разни неща, даже знам и утре какво ще готвя за гостуването на сестра ми  Mr. Green Дано не се развали времето по този повод  hahaha
*Мира*, защо не отидете с градски транспорт-метрото не ви ли е удобно? Наистина ако трябваше да накарам да идем с мъжа ми до мола с колата и той нямаше да иска. Далече е и няма смисъл да минете през всички задръствания, за да стигнете до там...С метрото е доста по-бързо, но пък и ние сме в Младост 1А, та ни е удобно  Mr. Green
За сега това е от мен. Лека вечер на всички   love001

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 22:28 от ♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯)

Общи условия

Активация на акаунт