Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 608
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
предпочитам да съм си сама с мъжа ми.
Аз също, но кой знае кога ще стане.. Това ми е болната тема  Cry
Първите месеци се очертава да съм при майка ми, а моят мъж да си работи в СФ  newsm45 Точно когато ще имам най-голяма нужда от него няма да сме заедно. Той разбира се ще идва, но не е същото. Успокоявам се, че ще е за кратко 2-3 месеца Confused Cry

# 31
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата ни темичка!
Относно помоща: аз живея със свекарите и те още от сега ми дават съвети как да си гледам детето и по точно свекър ми, но аз съм предопредима и мъжа ми, че не искам никой да ми дава акъл все пак това ще е нашето дете и искам сама да разбера как се гледа дете.
За стриите: аз лично ползвам гъша мас и до момента нямам проблем.Снаха ми също я ползва и тя също не се нацепи, но все пак си зависи и от кожата.
Лек и успешен ден.

# 32
  • Мнения: 70
Insane, Nevi 77, за витамините и килограмите - може би си е по- точно до организъм, така предполагам, защото пък аз отпреди да забременея до края на 4 месец пиех фолиева киселина, и веднага след това започнах Пренатал без прекъсване досега. Даже питах доки дали вече няма да ги спирам, ама той каза, че докрая ще ги пия, а пък досега съм + 6,5 кг., което не е чак толкова много.

# 33
  • UK
  • Мнения: 600
Привет, мамчета в новата ни прекрасна коледна тема! Hug

Nevi77, дам, дано лекарите ни пазят (особено при секцио), защото не е шега работата.

milkinis, напълно съм съгласна за стриктното спазване на лекарските и акушерските напътствия. Това може би е най-важното. Да останем спокойни и да им се доверим (което в днешно време с всички тези случаи и раздухване от страна на медиите си доста трудно).

за помощта вкъщи - едва ли ще я имам, аз не я и искам де Wink Свекърва ми живее в Лас Вегас и няма да успее да дойде покрай раждането. А майка ми даже да дойде при нас ще е за няколко дни, максимум 4-5. Но ще ми е приятно с нея. Така че съм пей сърце.

Момичета, времето навън е прекрасно. Обличам се и отивам на разходка, на фризьор, после малко шопинг и кафе Hug

п.п. Вече съм в 25-та седмица. Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 1 668
Mariela1985, сигурно си права, но аз искам да проверя. Преди да започна пренатала нямах нито един качен килограм. Аз съм +5.5кг досега, но всички са качени за няма и 3 месеца, затова ще проверя. Пък ако са ми наред кръвните изследвания сега като ги пусна не виждам защо трябва да ги пия Simple Smile
Но все пак си мисля, че е напълно вероятно да не е от тях.

# 35
  • Мнения: 38
На мен Доктора ми каза,че  еточно от тях, защото във витамините се съдържат Б-6 и Б-12 витамини от които се пълнее, но са важни за организма. Дори и преди да забременея съм пила витамини и съм забелязвала ,че и от тях съм качвала по някое друго килце. Но няма значение след около 2 месеца живот и здраве ще му се види края. И започва едно ново начало. Повече спорт и ще влезнем в норма,няма страшно само воля да има.

# 36
  • Мнения: 571
Привет и в новата ни страхотна Коледна темичка Hug  bouquet Благодаря за старанието Simple Smile
Стрии до кожа си е.Моята е тънка,бяла податлива на леснообразуващи се бенки,лунички и труднозарастващи рани и неизчезваеми белези Peace Та за това съм си и нацепена от първия път.
Помощ в къщи миналия път се се изредиха.ММ беше в отпуска и много ми помагаше нощем.През деня също.Носеше бебето,когато плачеше,сменяше пампи и миеше дупе окато се цедях,пазаруваше.Иначе през деня за по 2-3 часа първо идваше майка ми.Да сготви да поизпере дрехите на малката-переше на ръка.И тя и свекито #Crazy Мерак им беше.Свекито и тя минаваше вечер-може ли без нея.После ММ като тръгна на работа майка ми прекарваше почти целия ден с мен.Свекито и тя си взе 10 дни и така се менкаха.
Сега мислим свекито да поеме каката.Поне първите 2-3 седмици.Разбира се ще я води.ММ пак ще е 15 дни в къщи,майка ми и тя ще идва и така
течение моето както знаете е кошмарно.Сърбежи,болни,парене,явно кожата между устните отдолу е била толкова разранена,че да прокърви #Crazy Днес ми взеха МБ ще видим какво ще ми изпишат този път.Дано помогне,че вече не се издържа
витамини-не пия този път,а ми се струва,че качвам повече от предния.Няма връзка според мен
Аз много писах пак.Умихнат ден Hug

# 37
  • Мнения: 57
За бабите и аз не съм много съгласна но нямам какво да направя.Живея с мама и тате.Майка ми е много властна и винаги се бърка - обаче казваш ок и си правиш това което си знаеш.Свеки е от Люлин и ние сме и на път от работа.Но тя женицата само пита имаш ли нужда от нещо /включая и пари/.Такава помощ да кажа честно не бива да се отказва винаги има нужда.
Баткото е вече на 12 и майка ми още ми казва как трябва да се възпитава. newsm62

# 38
  • Мнения: 1 092
Е, успокоих се - значи имало и други като мен  Nature Snowman

За витамините моя докторл също каза, че се пълнее от тях. Ама аз последните два месеца качвам по 4 кг, което си е доста... Да видим този месец и с витамини колко ще удари кантарчето.

# 39
  • Мнения: 40


Бързам да почерпя и да се похваля, че моя мъж защити успешно дипломна работа днес и вече официално е Магистър!  Grinning Довечера ще се празнува!
Аз съм завършила семестриално и мен това ме чака ... но все се чудя кога ли ще дойде и моят момента да сложа точката след "инж"?!  Rolling Eyes Живи здрави само и все такива хубави новини!

Килограмите и витамините - според мен няма абсолютно нищо общо. С Пламен пих в началото фолиева киселина и към края малко магнезий - качих общо около 15кг. Сега в началото съвсем малко пих фолиева киселина, обаче с моето повръщане и нея не успях да понасям и я спрях. В момента не пия нищо и нищо не съм пила от както спрях ФК. Когато беше голямото повръщане почти не качвах, но вече съм + 5-6кг. Така че не мисля че е от витамини или каквото и да било. В крайна смета това е втората половина на бременността и към края винаги се качва повече!!! Не му се плашункайте ... ще му мислим как да ги сваляме като роди.  Crazy

Да добавя само, на моята свеки /която според мен има безумни методи за отглеждане на деца и направо не знам как е успяла да отгледа цели две без да полудее/ в случаите когато ми е казвала какво и как да правя, просто се обръщам и й казвам нещо от сорта на "Благодаря за съвета, но аз не мисля че това е правилно. Аз не съм ти давала акъл как да гледаш твоите деца, моля те сега и ти да не ни се бъркаш при отглеждането на нашето" и така. Simple Smile Но поне не ми се сърди жената, просто си казвам това което мисля. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 7
Здравейте...Чудесна нова темичка... Heart Eyes
За стриите,и преди време споделих,олиото на Рок,скъпичко,но ефекта е уникален,за сега нищо ми няма впредвид 14те кила и огромния корем ,с който се сдобих... Crazy
За помощта...моята мама ще идва,тя е пенсионерка,та да готви,чисти и каквото и наредя,да мога да се наспивам аз,за да имам кърма живот и здраве...Свекитата по натам,да видят бебка и за малко надявам се  Twisted Evil,естествено ако ми се налага мамчето,ще си я пратя за Бг.... Wink
Купувате ли вече?....аз мисля да започвам,суеверна съм,ама ще вземе да ни изненада бебето,че не знам таткото как ще пазарува и колко недоволна от избора му ще бъда аз...крива съм,ама много,хормоните пак са на лице,чак не се понасям... #Crazy
Голям проблем ми е количката...навила съм си една,която не мога да си позволя,и всички останали ми се струват смотани... #Cussing out....Някой актуален списък да ви се намира за първи покупки???има много в интернет,ама от къде да започна,не знам... newsm78
Хайде лек и усмихнат ден на всички желая   bouquet


# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
За помощта - аз сама си поисках майка ми да си вземе отпуска по време на раждането. Икам да имам опитен човек до мен. Свеки, ако прецени и тя е добре дошла. Все пак не бъдете лоши към свекитата (аз от погледа на бъдеща свеки го казвам  Mr. Green) - и на тях им е внуче също както и на майките и се притесняват колкото и майките ни  Peace

За витамините - незнам дали има връзка. Аз от началото около 4 г.с съм на ФК 10 таб. дневно и витамини и не качвах. До преди месец бях само + 3 кг. А вече съм + 6 кг. Просто започнах да си пълнея повече. Цели 3 кг. качих само за 1 месец  #Crazy Дано не продължа в същото темпо  Praynig

_Didkata_, аз още не пазарувам. Но мисля от януари да започна малко по малко да харесвам и да складирам. Вече нямам търпение  Heart Eyes За списък - във ФБ групичката момичетата са направили един. Виж него в документите на групичката  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 1 668
Аз пък се обърках тотално за количките - отначало исках jane rider и бях решена, че ще е тя. После излезе новата jane muum и също ми харесва, но като че ли райдъра има по-хубав дизайн. Ама само за единия дизайн да дам 500лв не си струва. В един магазин ми показаха mutsy 4rider и ужасно много ми хареса, да не говоря откъм цветове. И общо взето се обърках в избора си.
Иначе свекървата не че съм лоша с нея, но наистина само майка ми ми стига. Иначе я уважавам, но просто я познавам, тя има операция и не може да се движи, по-скоро ще ми е в тежест, отколкото в помощ, защото много бързо се уморява и почти по цял ден е на легло. Та ако желае да види внучето е добре дошла, но за помощ категорично -не.
За пазаруването - чакам януари, може и да има някои промоции. Мисля някои дрешки от ибей да ги купя, защото тука са ужасно завишени цените. Но няма да е всичко от там.
Хайде аз излизам да се поразходя, докато е хубаво времето, че после го дават да се разваля за другата седмица и сигурно каквато съм зиморничева носът си няма да покажа навън.
milkinis честито дипломиране на мъжът ти. Успешна кариера му пожелавам.И тея сладки на картинката, ох....

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 14:06 от insane

# 43
  • Мнения: 332
Здравейте,
за витамините, след последната ми консултация този понеделник док. ме насмете, че имам мн малък корем и ми изписа Прегнакеър, сега ще ме угоява ли  Laughing, ми то си е до организъм едни качват повече други по-малко, аз и първия път бях така, но както и да е ....
за гадното течение - явно ще си го влача до края и тва е, ужас  Close, горката ми свекърва тя е микробоилог и само я тормозя по този въпрос  Laughing
за болното гърло - на мен ми мина с едни бонбони КОФЛЕТ на Хималая, мн са ефикасни, но и доста люти, защото са с черен пипер, също и Ангин Хил е мн добро
за мазането - сега се мажа с олиото против стрии на ХИП, не бих го сменила с друго, имам и др. които само съм ги почнала, но спрях да ги използвам.
Хубав ден за сега  Hug

# 44
  • Мнения: 0
 Здравейте и от мен. Grinning Да ви се похваля,след като тамън наваксахме с глобулки,млечните бактериимднес се оказа,че сме със стафилококи....... откъде тва чудо нзнм..........
 Утре откриват Babymall в люлин,мислим да се поразходем да понапазарим,пък и подаръчета щяло да има Laughing Laughing Laughing
Свекито първия път дойде да помага първия месец два,и да ви кажа добре че беше тя за някои неща, ние бяхме толкова неуки,а и откъде да знаем,майка нямам, и съм и мн.благодарна най малкото щях да си родя у нас,ако не ни закара за ушите тя в ТК,нооооооо обличаще бебо като цигане,все му беще "студено" на детето,а и ме третираше мен малко като дойна крава яж това,за кърма,онова,да нахраниш детето.......ама ти как си кво си.......кучетата те яли......... CryТОЗИ път ще минем без нея,добре ,че не е в БГ

Общи условия

Активация на акаунт