Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 610
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
Наистина е много Коледно в новата темичка, което много ме радва и ми дава уют. Маменца много сте изписали вече, браво!
kokon7 напълно е нормално, на мене преди два месеца за първи път си ми се случи, гърдите ни се подготвят също за периода след раждането.
 Искамда ви споделя нещичко,което мои близки приятелки са направили отностно кърмата след Секцио. Напоилиса два памперса с поносимо гореща  вода и са ги поставили върху гърдите си, за да потече коластра....и след няколко минути това се случило. Казаха ми,че ефект бил много добър, тъй като усещаш как гърдите се пълнят и са готови за първото хранене на бебчо. Аз мисля да опитам всичко възможно.
 МНого важно питане имам, в социалните трябва ли да нося болничен 45 дни преди термин? Чета из нета,но нищо такова не намирам. Лек ден и много хубави отговори да събираме в тази нова темичка. Браво на автора за името, мноого е хубаво.

rozalba Миличка в аптеката продават на хомеопатична основа HerbitussinЗА КАШЛИЦА И ГЪРЛО  се казва,взимат се 3 бр. пастили за целият ден, дано ти помогне.

# 16
  • Мнения: 80
Искам да ви споделя нещичко,което мои близки приятелки са направили отностно кърмата след Секцио. Напоилиса два памперса с поносимо гореща  вода и са ги поставили върху гърдите си, за да потече коластра....и след няколко минути това се случило. Казаха ми,че ефект бил много добър, тъй като усещаш как гърдите се пълнят и са готови за първото хранене на бебчо. Аз мисля да опитам всичко възможно.

Неви, аз като раждах първия път си бях приготвила повечко кърпи от малките и постоянно висях на мивката с гореща вода. Слагам на гърдите и след няколко минути повтарям. Така кърмата тръгна сравнително бързо.
Една приятелка роди през септември със секцио, и понеже и дадоха бебето на втория ден тя послуша съвета ми, кърмата и тръгна и след това с помпата се изцеждаше през 2 часа.

Искам да попитам и Ла Лече Лига консултантките дали е правилно това, което съм направила и има ли и други начини ако бебето по медицински причини не е при нас мамите веднага след раждането?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 668
Кокон7, това че не си нацепила не е от крема, а може би такава ти е кожата. Аз се мазах с мустела и ако ти покажа на какво приличам в гърдите ще се ужасиш. Там е работата, че много ги мазах, защото видях,че много бързо растат и пак нищо. Мисля, че тия всички кремове не могат да помогнат особено. Дори като бях на лекар и като ме преглежда, понеже ми слуша дробовете и ме пита дали се мажа с нещо, защото много съм се нацепила в гърдите? Чак ми се доплака. Викам да, мажа се. Не знам как ще ги оправям след раждането. Преди да забременея имах перфектен бюст, а сега  ooooh!
Nevi77 може и аз да пробвам този метод. По принцип съм решила с помпа да се стимулирам или да го слагам на гърда.
Килограмите ми започнаха да летят. Да кажеш, че ям повече - не. Толкова ми се искаше да кача до 10кг, но явно няма да стане.

# 18
  • Мнения: 52
Страхотна тема,нека има само хубави новини и много коледно настроение Hug

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
Да се запиша и аз в новата тема Simple Smile

Много коледна и уютна темичка, дано ни донесе само положителни новини  Hug

# 20
  • Мнения: 80
Запис! People Santa Прекрасна темичка!Значи -имам отвратителни киселини Sick от снощи!За гърдите :и аз имах хубави гърди,ама сега са направо цомби Joy не ми харесва как изглеждат и това,че мисля че зърната ми порастнаха и това потъмняване  smile3506Ама все пак имаме гърди за да кърмим,не да си ги харесваме Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 11:00 от iv_marinova

# 21
  • Мнения: 38
insaneза голямо съжаление и при мене беше така, в началото качвах нормално нямах проблем, но след като почна приемът на витамини стана кошмар. Не че ям толкова много,ям си нормално, но за месец качих 5 кг., (5-6 месец), след това 6 кг. (6-7месец) и спрях витамините. Честно казано много ми тежат, и искрено се надявам да ида да раждам не повече от 25кг., чче ако е повече сигурно ще се търкалям.... Joy

# 22
  • Мнения: 1 092
Здравейте Simple Smile  Close-mas:
Страхотна нова темичка! Благодарим за оформлението   bouquet
Аз да се похваля (оплача)... Ние живеем с мойто мамче. И тя естествено си нагласи отпуската за догодина за раждането. Приготвила се е да помага. Аз нямам нищо против т.к все пак това е първо бебе и ще имам нужда от съвети, въпреки, че от сега знам, че по някой въпроси за отглеждането на бебето съвсем различно мислим. Но вчера разбрах, че и свекървата си е нагласила отпуската .... без да пита. Къде ще я слагам да спи? Как ще мисля за нея тогава?!? Естествено не мога да и откажа ... но ще ми бъде мноого трудно. Всеки ще си има мнение по всеки въпрос и ще си държи на него. Още повече, че и двете баби имат медицинско образование и ще ме оборват по всеки въпрос. Направо не ми се мисли какво ще става март. Някой друг да има подобни главоблъсканици от толкова рано?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз благодаря за новата тема!

I.T., подаръка на малката пристигна и днес таткото трябва да го вземе от транспортната фирма. Много се надявам да й хареса. Иначе, съвсем същия комплект видях и в София, ако искаш ще ти пиша на лични къде, за да не правим реклама. И цената не беше по-висока. Радвам се, че ти се разминава антибиотика.
˙·•● milkinis ●•·˙, мерси... работя сравнително наблизо, та мога да мина да видя как изглеждат тези кърмачески нощници. Поръчала съм и на "дядо Коледа", ако намери. Mr. Green
alish@, и аз имам такова течение. Сменям яко ежедневни превръзки и така.

Мажа се доста нередовно с Мустела и един супер овлажняващ крем и засега съм добре. И предишната бременност карах по тази схема и нямам стрии. Но предполагам, че просто кожата ми не е много предразположена да. Имам си стари стрии по дупето от надебеляване и отслабване, но те няма да изчезнат.

За раждането - много съм съгласна с Милкинис. Важно е да сме положително настроени, но все пак имайте едно на ум, че в повечето случаи болките за разкритие са доста неприятни. Ползвайте всички достъпни методи, за да се облекчите. Докато лежах с контрации в предродилна се псувах защо не съм искала секцио. Но това беше единствения момент, който съм мислила така. Когато боли, човек не разсъждава съвсем трезво. Каквото и да изберете, със сигурност ще бъдете най-добрите майки за бебетата си. Hug

Женя 83, милата Hug. На такова нещо не бих се подложила и отказах всякаква бабешка помощ първите седмици. И без това предимно сън и кърмене има в началото. Ако всичко е наред бебето и майката, не виждам причина да седят три жени да го гледат как спи. Най-добре поговори с бъдещия татко как ще се справяте и той да помоли свеки да си премести отпуската за друго време.

# 24
  • Мнения: 38
Женя 83 Добре дошла в клуба. Не се притеснявай, гледай себе си и не мисли къде ще я сложиш, като не пита тя да му мисли. По-важното е майка ти да е до теб, аз съм на това мнение. И при мен се получава така макар,че мен също никой не ме е питал и ми стана доста криво. Вярно внуче е ама все пак е добре да се пита. Мъжете имат и бащинство около 15 работни дни, така че и те ще са вкъщи. Представям си каква галимация ще е в нашето малко жилище. Не искам да ми се наслоява мнение как да си гледам детето, в крайна сметка могат да споделят, но не и повече. Не знам как ще се справяме в такива ситуации, но за съжаление върху нас пада голям товар, хем бебе да гледаш, хем да се оправяш след разждането, хем гости-малко в повече ми идва. Да не говорим,че когато спя много мразя някой да ми вдига шум, а нашия блок е от новото строителство и съседа да се изкашля се чува, а си представете през една стена какво е.....ужас #Cussing out

# 25
  • София
  • Мнения: 1 668
Nevi77, и аз спрях от вчера витамините. Изпих една опаковка пренатал, а там са 100 хапа, така че ще докладвам дали е от тях. Дано да е от тях, ама малко ме съмнява, по -скоро си мисля, че по-късните месеци организма се запасява. Много гадно, аз преди да забременея тъкмо бях качила няколко килограма, които трябваше да смъквам, а сега и още. Всеки вика не ги мисли, после се свалят, но аз имам една приятелка, която така мислеше и качи 30+ и 5 години след раждането е дори още по-пълна и няма смъкване. Но пък имам и друга, която качи и тя 30+ и 6 месеца след раждането ги свали и стана като манекенка с перфектно, че и стегнато тяло. Дано и аз да смъкна.
Женя, аз бих казала директно на свекървата, че ще има кой да ми помага в началото и няма да има нужда и тя да идва. Че ще се радвам да дойде, когато имам нужда и да си премести отпуската примерно за след като майка ти си замине. Аз също съм уговорила майка ми да идва и ако свекървата каже нещо да дойде и тя директно си казвам, нямам никакви притеснения.Ако реши все пак да дойде да види бебето - отива на хотел. Няма да изтърпя толкова народ вкъщи, още повече, че свекървата е много трудно подвижда и в крайна сметка се съмнявам с нещо да помогне. Все пак двете да дойдат, ще си пречат, ще ти дават акъл и само ще се изнервиш.Иначе и мъжът ми ще си вземе 15 дни отпуск и аз и майка надявам се да се научим да го гледаме това бебе. Но аз лично много се радвам,че майка ще идва, защото наистина ще имам нужда от помощ. Април месец ми предстои един много тежък изпит и мисля и да уча.... Не знам ще стане ли, ама трябва да стане.

# 26
  • Мнения: 1 092
Ами то майка ми никъде няма да си ходи. Живеем заедно. Има да взема отпуска общо около 40 работни дни.. А и работи на такъв график, че дори и след това ще има свободно време да ми удря по едно рамо. А свекито даже не го каза директно на мен - аз щях да протестирам тихичко... Все пак не мога да и забраня да е там. Сложни са ни семейните отношения и не искам да ги отежнявам и да огорчавам някого. Абе ще опитам да намекна, но надали ще се чуе..

# 27
  • Мнения: 5
ЗАПИС И ОТ МЕН В ТОЗИ СЛЪНЧЕВ ДЕКЕМВРИЙСКИ ДЕН! ИИИ чак в рима го докарах hahaha
Здравейте мамчета и хубав уикенд ви желая!
Ние вчера бяхме на преглед с мъжо...барабар и видяхме нашето наследниче което е станало цели 1100 гр. Hug

Д-ра потвърди пола - това е трети доктор - така че вече съм 90% убедена че ще си имам пак дъщеря... оставям 10% на обратното защото историята помни не един такъв случай... и в крайна сметка да е живо и здраво само!
Коледа идвааа

# 28
  • Мнения: 38
ЗАки честито за малкото ангелче. Радвам се , че розовите гащи се увеличават,че много мъжки мами станахме. Супер,че расте и се разхубавява.

# 29
  • Мнения: 40
Jillian, след като кооперативния пазар в Люлин ти е удобен да ти кажа къде по-точно е магазина с нощниците. В търговския дом, на втория етаж, веднага като се качиш на етажа и тръгнеш на дясно за да влезеш при магазинчетата, от лявата страна има един магазин с хавлии, чаршафи, халати, завивки и т.н. - там има и нощници за кърмачки, но питай продавачката защото май не са изложени на манекен, а ги видях случайно. Wink

Бабите вкъщи след раждането - изобщо не съм фен на тази идея. С Пламен майка ми беше вкъщи за 3-4 дни, като главната й помощ беше да готви /че нали е добре да се яде силна храна, за да има кърма/ и това беше. Свекървата и тя се гласеше да идва да помага уж, обаче й казах че нямам нужда и не искам и това беше. Аз много мразя някой да ми казва кое как да правя, без значение дали е майка ми или свекървата или който и да било. Съвети и мнения приемам всякакви, но решението си остава мое, и ако трябва да съм под напрежение в собствената си къща заради подобни разни конфликти, защо бебето спи без възглавница вместо със, защо е по корем а не на страни, ама то така ще му стане нещо и какво ли още не /моята свеки е голяма паника/, предпочитам да съм си сама с мъжа ми. Предполагам, че този път сигурно ще ни помогнат с гледането на Пламен за няколко дни и това е.

Общи условия

Активация на акаунт