Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 647
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Здравейте,

аз се включвам за първи път защото досега се страхувах да чета форуми. В началото много се бях изплашила, но и вие през цялото време ми помагахте с форума и нещата, които споделяте. Моят термин е 20 март, първо беше 31, но скоро лекарката ми каза че ехографа сочи 20 март. Не знам...Всички казвате, че бебето ви рита много, но моето много нежно се движи и го усещам 6-7 пъти на ден. Доки ми казва, че всичко е наред и всяко бебе си е различно. Все още, обаче си е седалищно, дано се обърне. Исках да ви питам дали на някоя от вас са я изпратили на секцио заради висок диоптер- моят е 4.5. Лекарката каза да отида на офталмолог и той да прецени и така...Ще отида, но и ще се радвам ако някой от вас сподели опит Simple Smile

# 676
  • Мнения: 38
angel4eto5 здравей, не се притеснявай за бебчо...всяко бебе е индивидуално само по себе си и в различна поза ,различно се усеща риткането му, да не говорим,че много зависи от плацентата и от позата му и това дали е активно. Има бебчета,които в корема на майките си са по-спокойни ,а после си показват рогата. Мнгоо зависи, щом лекарката ти те успокоява,че няма място за притеснение, то това е така.
Отностно офталмолога-отиди при него,той ще ти даде най-ясна преценка как стоят нещата,зашото при висок диоптер има значение и вътреочно налягане какво е,ако е високо със сигурност 100% секцио ще трябва. Но аз не съм лекар -така,че в най-скоро отиди да ти даде ясна оценка на положението. Много късмет и стискам палци

# 677
  • Мнения: 1
  Добро утро,мами!
Добре дошли и на новите,хем че и аз съм от скоро тука Hug
angel4eto5-моят диоптър е по-малък,но и аз ще ида при офталмолог за всеки случай и ще решим,така 4е не се притеснявай,ако ни е писано ще си родим нормално Simple Smile
Nevi77-ти направо ме уби с този термин!Стискай де,поне до 1 март Heart Eyes
Ние също вървим доста напред за сед.,но доки нищо не ми е казал за води и т.н. newsm78 малко се притесних дали и на мен няма да дръпнат термина!Май да се залавям и да купувам леглото!
Doni M-Много ти благодаря за "Касидата" и честита количка,аз също ходих вчера и се изкуших да си поръчам от същия модел,но в цвят син!Бях се спряла на друга,но тази е на супер цена!  bouquet
Хайде бягам да си удължавам болничния Hug

# 678
  • Мнения: 5
Ангелче, лично аз съм със същия диоптър,
ходих на преглед когато бях в петия месец по същите съображения понеже с малката като я раждах за 4-5 месеца качих 1 диоптър. Моя офталмолог ми каза че този диоптър е нисък и не влияе на раждането - за рисков считат 6 диоптъра!!!
Въпроса е по-скоро как ти е вътреочното налягане и да ти направят преглед на ретината - за отлепване и стадий на износване - при мен прегледа показа че налягането и очните дъна не са видоизменени - следователно поне заради очите не съм за секцио

всичко е индивидуално - трябва да отидеш на преглед при добър специалист!!! Успех!
иии така днес влизам в 31 седмица навърших 30 - здравей осми месеееец!

# 679
  • Мнения: 40
MissDreamy, ние имаме същата книжка на Д-р Спок и като цяло съм доволна от нея. Не сме я изчели ОТ - ДО, но когато нещо ни интересува по конкретен въпрос, се консултираме с книжката. Има много полезни съвети с много простички и логични обяснения, които не биха ни хрумнали иначе. Пламен беше на около 7 месеца и нещо когато го отделихме в собствена стая и благодарение на книжката не сме имали никакви проблеми. Промрънка малко първата и втората вечер за няма и минута и това беше.
Хубаво е човек да търси повече информация защото не се знае в кой момент ще му потрябва. Wink

Прегледи и "бъркане" - и с първата бременност и сега не са ме бъркали изобщо с изключение на персонала в ТК когато ми проверяваха разкритието като ме приеха да раждам. Явно това си е някаква практика на някои лекари.  Rolling Eyes

# 680
  • Мнения: 3
Здравейте скъпи мами Simple Smile отдавна не съм ви писала, а само чета какво се случва. Аз вече съм омъжена жена (от 25.11). При нас с малката всичко е наред - спокойни и обичани сме. Simple Smile Вече сме в 33та седмица и сме все така палави и не можем да се спрем на едно място Simple Smile
Мислих много къде ще раждам и все повече се убеждавам, че искам да е в ТК и ако ми позволят да е водно раждане, но още не съм си избрала лекар. Досега консултациите ми бяха в Токуда при Д-р Попова и съм доволна от нея, но там засега няма водно раждане. Видях, че и други мами са си избрали ТК. А за лекар трябва да реша до другата седмица...  newsm78 #Crazy
Ще продължавам да чета и да мисля.

Прекрасен и слънчев ден ви желая и мнооооого усмивки! Hug

# 681
  • Мнения: 40
Cleona, преди да родя Пламен аз също се интересувах от водното раждане в ТК, но бързо ме разубедиха. При нормалното раждане понякога излизат и фекалии, които при водното раждане отиват във водата съответно. И при мисълта че детето ще се роди в тази гняс - бързо се отказах.  Rolling Eyes (това е лично мнение разбира се, просто споделям)

# 682
  • Мнения: 571
Прегледи и бъркане мен в 18 седмица като ме приеха за задържане ме бърка една стажантка #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Звезди видях и луни и марсианци Mr. Green Ужас.Според моя док бъркането е крайно непрепоръчително.Мен той първата бременност не мее бъркал и сега не е.Само последния път ме "погледна" отдолу Peace
И сега се сетих за един надут пуяк на визитация-"Аз бъркам само в кацата със зеле,учил съм да не бъркам" Joy Joy Joy Имаше се за бог явно.Игати как ме издразни.
секцио имайте предвид,че ако е по желание в тези 1400лв влиза и избор на лекар.Ако е мед. не се заплаща нищо,но избираш ли лекар 900лв Peace В тях не влиза ВИП стая-ако искаш.Преди 3г аз като раждах си беше 1100лв  секцио по желание+избор на док+вип стая.Сега нее така явно.В цените не влиза стаята.
На новите мами-добре сте ни дошли.Не се срамувайте,пишете.Виждате,че тук си е кокошарник Joy Колкото повече толкова по-добре
пишкане аз се изпускам понякога Embarassed Embarassed Embarassed Като някоя баба съм станала.На следващата снимка на тумби ще видите тетка ви да си държи торбичката в ръка Joy Joy Joy
Днес е петък 13.Дано е късметлийски за всички

# 683
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!
 Имам един въпрос особено към по-опитните от вас.Какви кърпички за подготовка на гърдите преди кърмене да си взема?Навсякъде пише ,че не трябва да се мият със сапун преди всяко кърмене ,а е достатъчно да се избършат с такива кърпички.И в този ред на мисли ,подплънките за гърди ,които се слагат ,за да не ти се мокрят дрехите още за болницата ли да си ги приготвя?Направо казвайте какви ,предполагам ,че като сте ги ползвали ще имате представа от тях.
 
 Наистина като ти е за първи път ,се чувствам като пълен индианец,сори ........... Shocked

# 684
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Хоп в 33 г.с, колко бързо си минава времето, почти не остана. А си спомням колко се радвах на бебока че е станал 242 грама, а сега ........ Аз съм малко болничка тези дни и съответно в много кисело настроение и с таткото хич не се разбираме ( да ви се оплача ). Уф трябва да се взема в ръце, ще се разходя по магазините да купя нещо на бебо та да ми се оправи настроението. Много усмивки от мен  newsm53

# 685
  • Мнения: 1 722
Здравейте на всички!
 Имам един въпрос особено към по-опитните от вас.Какви кърпички за подготовка на гърдите преди кърмене да си взема?Навсякъде пише ,че не трябва да се мият със сапун преди всяко кърмене ,а е достатъчно да се избършат с такива кърпички.И в този ред на мисли ,подплънките за гърди ,които се слагат ,за да не ти се мокрят дрехите още за болницата ли да си ги приготвя?Направо казвайте какви ,предполагам ,че като сте ги ползвали ще имате представа от тях.
 
 Наистина като ти е за първи път ,се чувствам като пълен индианец,сори ........... Shocked

За подготовката на гърдите - общо взето може да ги изплакваш с минерална или преварена вода преди и след кърмене. Подплънките - ще ти трябват като ти слезе млякото - обикновено на 3 ден след раждането. Ако си нормално, ще те изпишат на 3-я ден така че чак у дома ще ти се наложи да ги ползваш. Ако си секцио знам че се стои 7 дни, но там кога идва млякото не ми е ясно, ако е по същото време ще ти трябват и за болницата.

# 686
  • Мнения: 27
Здравейте мами, не съм писала доста отдавна но не е по моя вина просто нямах нет една седмица а и нямаше с какво да се похваля, но сега имам- в сряда бяхна ЖК и моите момчета бяха 1461 кг. и 1401 кг. развиват се добре само на едното бъбречното литенче беше леко уголемено но док каза че не е притеснително.Относно раждането каза да чакам поне до 16.02 и след това ще уточним дата но до тогава никакво раждане Naughty Изписа ми да пия вече гинепрал и верипрамил та да избегнем преждевременно раждане и трябва основно да лежа без разходки и такива но аз на 21 съм на сватба така че само него ден ще си позволя малко по дълга разходка  Rolling Eyes и после пак на легло.
Ами това е от мен за сега аз се връщам назад да ви изчета че много сте изписали  Shocked
П.П Добре дошли на всички нови мами   bouquet

# 687
  • Мнения: 52
Candelspirit, вече са ти отговорили , но и аз да си кажа. Преди кърмене е хубаво да измиеш гърдите с топла воа, приятно и е отпушва каналите. Мокрите кърпички са по скоро за навън. Те трябва да без алкохол , мисля че на Чико има. За подплънките не бързай , само ако имаш нужда. Доакто се регулира лактацията подплънките няма да ти помогнат. Те също се слагат за навън. в къщи си носи памучни дрехи.

Вчера бях на преглед, е няма такова бебе, щеше да разпори корема,  1 час преглед ooooh! 1 час тонове ooooh! Бебка е 2200 и имам дата за секциото, но това не ме успокоява, защото нямам никакво време да се подготвя нещата и направооо незнам Rolling Eyes

Добре дошла на новата мама Hug

# 688
  • Мнения: 571
Силвенце така трябва-да рита и да ви радва Hug Кога е датичката?Или отсуеверия няма да ни споделиш.
Аз също миех гърдите само с топла вода.То през 4 дни в болницата нонстоп висях на чешмата да ги обливам директно с вряла вода,че да слезе млякото.Кърпички не съм ползвала-подплънки също рядко Peace

# 689
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
Силве, как така сме с един термин, а по лентичката ти излиза че си с 5 дни преди мен?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт