Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 624
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Много ви благодаря за отговорите!!!!Поне този въпрос ми се изясни Hug

# 691
  • Мнения: 0
 И аз ви благодаря за отговорите, много се надявам диоптера да не попречи на естественото раждане. Макар, че и от секцио въобще не ме е страх Simple Smile Виждам, че обсъждате водното раждане. Според мен все още нашите лекари нямат много опит с по- екстревагантните методи като водно раждане, раждане в изправен състояние. Не, че ще объркат нещо, но по- скоро ние няма да изпитаме добрия ефект от тези методи, не знам поне така си мисля. Аз дълго време се чудих дали да избера някоя частна клиника, Токуда, Св. София, Щерев, правителствена болница. Но в крайна сметка реших, че ще си избера моята лекарка в Шейново с избор на екип и така Simple Smile - не е важна болницата, важен е лекарят, поне според мен.

# 692
  • Мнения: 52
Дени, преместиха ми термина и не съм го променяла на 1-ва стр. Hug Аз няма да дочакам термин, така че...само за ориентир ми служи Hug

Мире, не съм суеверна, зная че всички сте добронамерени 20.02, ако бебока не реши друго Laughing

# 693
  • Мнения: 571
Силвенце и аз съм си харесала 20 ама следващия месец Heart Eyes Тъкмо в 7.30 на 20.03 вече е Овен,а аз рибок не искам да е младежа.Моя док като ми заразправя кога и колко често ще се виждаме и дойде до "А от 20.03..." викам "аз мисля да съм родила на 20.03 бе докторе" та се смя.
Водното раждане в ТК преди го водеше само шефката-Григорова.Сега не знам дали и други лекари водят такова.Но не се лъжете.Пак си лежите за запис на тонове през цялото време,после ви качват на магарето да напънете пробно и чак за изгонването на плода влизате във ваната.Много мами споделят,че дори не са стигнали до там ами са си родили на магарето Peace

# 694
  • Мнения: 92
Привет мамчета. Аз имам една питанка относно епилацията там доло или по скоро искам да си направя кола маска на целия интим, но ми е притеснено. Някоя правили си и как застава. Все едно съм на гинеколог или .....? А и ако ми потече някакво течение. Малко ме е срам иначе за болката мисля че няма да е кои знае каква. Писна ми да се бръсна, а и вече нищо не виждам, става бавно а нямам много време да се мотам в банята, защото напоследък топлата вода свършва много бързо #Puppy dog . Моето бебче е много лениво. Почти не ме рита. Даже има дни в които нне мръдва. Дори цяла нощ не съм го усещала. Сега от време на време се понамества иначе  не знам какво е това ритник  newsm03. Представям си като му утеснее хептен няма да го усещам.

# 695
  • Мнения: 0
I. T. всичките ми приятелки ходеха на кола маска за крака и триъгълник. То и расте бавно. Аз също се притеснявам, но със сигурност ще отида за крака. Те са ми разказвали, че седят настрани за крака и по гръб за триъгълник, но аз не мога да си представя толкова време да издържа по гръб. Така, че съм решила там да действам на момента ( ако има време) с гадния бръснач и така Simple Smile И аз като теб не усещам често бебето. В 6- тия месец беше по- силно, но явно се е завъртяло и понадебеляло и няма много място. Едни искат да спре да ги рита толкова често, ние пък искаме да ги усещаме непрекъснато ... кой каквото си няма Simple Smile

# 696
  • Мнения: 5
Хехе не го ли усещам .....елате да видите що за гимнастики и шутове получавам и милвания и гъделичкания и ритници най-вече....редовно , ежедневно и многократно през деня....и нощта Joy Joy
Да ви се оплача и тук - макар че във форума писах - разболявам се - крепостта пада....лека полека - но вземам спешни мерки - прополки, витамини, морска вода, фервекс, осцилококцинум...какво да се прави -нос тече, гърло боли, глава,очи да не говорим..но овладявам нещата....дано не стигам до антибиотик....
Спи ми се и ще полегна малко.... дано всичко се оправи по-бързо естествено ще пия чай, лимони,инхалации мисля да понаправя - дайте идеи с какво -само морска сол или може с друго.....
Силве радвам се за теб! Ще мине всичко наред..не се тревожи - важното е че и ти и бебе сте добре

# 697
  • Мнения: 0
И мен ме тормози хрема от 4 дни, лекарката ми каза - много витамин С, промиване на носа със спрейо ве с моркса сол и бебешки капки за нос. Но е много упорито...

# 698
  • Мнения: 571
Аз си обезкосмих крачуните с лентички.После каквото беше остабнало минах с пинсета.
Отдолу не съм ходила на кола маска,а и ме е срам Embarassed
И моят мъж като на Заки рита нон стоп.Леле ще ми разпори корема Mr. Green Доки му се радва,че бил футболист ама пита ли ме какво ми е отвътре както се казва Joy

# 699
  • Мнения: 5
Искам да питам нещо - макар че Борето във форума ме светна че било обсъждано вече...аз обаче не съм видяла и затова:
да питам за съвременното схващане за даване само на кърма на новороденото до 6-7 месец..доколкото разбирам дори в родилно сега докато бях за бактерията 6 дни ...не даваха на мамите да дават на бебетата нищо друго освен кърма...когато раждах Алинка беше друго пиеше се преварена водичка с шипки....и сокчета се въвеждаха по схема долу горе от 3 месец...сега ми каза една родилка първескиня че в най - новото издание на Спок се отричало изобщо приема на друго освен кърма.....до 6 месец..питам - а захранване после ли чак и това няма ли да доведе до отказ на детето ,..разнообразния вкус се формира..с повече и разнообразна храна.... Виждам че и в родилно беше без вода...давайте инфо и мнения

# 700
  • UK
  • Мнения: 600
Привет, тумбачета Hug

Неви, milkinis, точно затова, което и вие казвате си взех именно тази книга на Др. Спок  заради простите, но много точни съвети и отговори, които има вътре newsm10

относно раждането - аз много четох за така нареченото естествено раждане - в изправено положение и много ми се искаше да родя така, но наистина за съжаление в България не е популярно и лекарите не са навити (от гледна точка, че на тях не им е удобно, а не заради друго). Така че ще раждаме легнали какво да се прави.

Мами, има ли някоя от вас с късен термин (28 - 31.03.), която обаче няма да ражда секцио или аз съм единствената и последна на опашката... Wink
Защото, Мире, ти все викаш, че си последна, ама реално с твоето секцио на 20.03. въобще не си последнаааа Mr. Green

# 701
  • Мнения: 571
Мисче,аз съм последна по термин-с най-малко бебе и т.н.А и не се знае как ще са нещата.Ако доки прецени,че за 20 е рано на бебока ще си откютам до 1-ви Април.Той даже това ми каза и онзи ден "Около 1.04 може да го вадим" #Crazy Всичко зависи от бебето.Ако си расте добре и не ни изненада и всичко е наред...Ще е след 20-ти със сигурност.Абе ще си останем двете да и кукуваме.А и ти може и 10 дни по-рано от термин да родиш.Не го мисли от сега.Темичка в родени се пуска когато и последната мама е родила.До тогава всички с новородени бебоци ще пишат в отчетни-хич да не бягат.А ние с втори деца ще им помагаме със съвети.Няма да ни е скучно Hug
Заки-писах във ФБ по твоя въпрос.Вода със захар нощно време даваха на моята девойка в родилното.Щях да полудея.В къщи съм предлагала само вода и тя приемаше.Ако не иска няма да го наилваш детето.Тя на 5м като пробвахме захранване отказа.После целия 6-ти месец беше в болница,после шарка...отложихме го.И от 7 месец реално имаме заместено хранене на обяд със зеленчуково пюре.Не го мисли от сега.Тук сме ще даваме и нежелан акъл като му дойде времето Mr. Green

# 702
  • Мнения: 52
Заки, Мири до 5м. не е пил нищо друго освн кърма. Дори за жълтеницата която казват вода+ глюкоза това е мит, няма по-добро от кърмата Naughty

Мире, търпение мила, и ти ще гушкаш бебе, какво като си накрая, последните бебета са най-красиви Laughing Heart Eyes

# 703
  • UK
  • Мнения: 600
Мисче,аз съм последна по термин-с най-малко бебе и т.н.А и не се знае как ще са нещата.Ако доки прецени,че за 20 е рано на бебока ще си откютам до 1-ви Април.Той даже това ми каза и онзи ден "Около 1.04 може да го вадим" #Crazy Всичко зависи от бебето.Ако си расте добре и не ни изненада и всичко е наред...Ще е след 20-ти със сигурност.Абе ще си останем двете да и кукуваме.А и ти може и 10 дни по-рано от термин да родиш.Не го мисли от сега.Темичка в родени се пуска когато и последната мама е родила.До тогава всички с новородени бебоци ще пишат в отчетни-хич да не бягат.А ние с втори деца ще им помагаме със съвети.Няма да ни е скучно Hug

 newsm10 Ааа, сигурна съм, че скучно няма да ни е Wink Особено като почнат да се появяват бебчетата - ще е много приятно и времето много бързо ще минава!

# 704
  • Мнения: 92
MissDreami моят термин е за 30 март живот и здраве и ако всичко е наред до тогава ще раждам нормално. За епилирането аз навсякъде се минавам с епилатора, дори и мишниците, но за триъгълника ползвах бръснач и ми писна, затова ви питах. От моя опит знам че в родилното даваха на бебенцата вода и аз в къщи давах също. Между храненията предимно, въпреки че беше изцяло на кърма. юпедиятъра на Плами е ЗА ранното захранване, но малката имаше много колики и поизчаках. Захраних я на 5 месеца. Сега мисля да изчакам дори до 6м, но вода ще давам със сигурност на бебето си

Общи условия

Активация на акаунт