Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 613
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 52
здарвейте мацки Hug

За захранването на бебето , лично аз с Мири захраних по BLW и за мен това е най-добрия метод. Не бих го заменила с нищо друго Naughty

За обезкосмяването
: много ми кофти защото от кола маска ми се обръщат всички косми, от мазила се обривам , а от бръснача ме сърби и червенее ooooh! ooooh! ooooh!
Не съм със силно окосмяване и  за сега преди преглед по спомени карам с бръснача.

По този случай да ви разкажа нещо смешно: отивам да раждам в МД, и сестрата ми казва готви се за клизма и бръснене. Аз отговарям: ама аз нищо не съм яла и съм избръсната, но тя идва след 2 мин . с ножица и бръснач (метален като на дядо ми) . При което се втрещих и пита ножицата за какво е? а тя отг: ами да те подстрижа отдолу , че по-лесно да те бръсна Shocked а аз нямам нищо.
Като видя рзмисли и след което носи, един маркуч с топка( това било клизма) аз отказах, защото ме бяха предупредили за по-модерен начин на клизмата и аз си го поисках( малка бутилка с накрайник и се оправяш сам).  Думите на сестрата бяха: стискаш тубата, поемаш дъх, скачаш от магарето , стискаш като за световно и по-най бързия начин в  толаетната и гледай да не осереш всичко по пътя...брутални саааа

# 721
  • София
  • Мнения: 117
 Joy  Joy Joy  Joy
Това ли е клизмата....Звучи забавно като е написано....но като дойде момента сигурно няма да ми е смешно:) Sick

# 722
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
Като чета тези неща и се ужасявам ShockedАз също съм мед.лице и тези неща ми се е налагало да ги правя на почти всяко дежурство,но никога не съм се отнасяла така с пациентите!Винаги съм обяснявала и съм била търпелива,надявам се и с мен да се отнесат така!
За захранването...аз сега всичко гледам да научавам едно по едно,че много информация..,а всичко,бебешко   е ново за мен.
  bouquet

# 723
  • Мнения: 0
  Когато мен ме приеха за раждане в ТК мимичета,аз дори не разбрах,че ми направиха клизма,с едно адски много тънко маркуче/ още на магарето,когато доки провери разкритието/,там санитарка ли е каква без въобще да усетя ми го сложи мн. внимателно и от едно като система за маркучета явно пусна водичка със сапун май слагат,слязах си от магарето,тя тоалетната е в приемната стая,изходих си се,измих си се,въобще нито е страшно,нито боли,дори не е неприятно,не го усетих.........наистина,
 а за бръсненето,коя жена ще отиде космата да ражда,та чак и за подстригване Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing...... въобще за бръснене и дума не стана......

# 724
  • Мнения: 5
Мдаа ето ме и мен - болната мама Joy клизмата не е нищо фатално - за тези дето ги е страх.... изобщо не боли...не вярвам някой да го е боляло изобщо...така че за нераждалите споко!
Мен ме унася на сън затова си лягам - преуморих се до обяд...горкия ми мъж и той бил болен - но и кашля....страх ме е за него - по цял ден навън в студа...милия ми....а предния ден и цяла нощ - тези хора са луди - ще ги уморят...така ли се работи.... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
както и да е...дадох му инструкции..пие лекарства ..жалко че не си е при мен да си го обгрижа..то не знам кой кого де...ама пак..

# 725
  • Мнения: 49
Здравейте,

аз май малко късно се включвам в темичката, но все пак Simple Smile. Терминът ми е 12 март, първа бременност ми е и чакаме момиченце. Искам да родя нормално, но ще видим като отида на преглед на 26ти какво ще каже док.

# 726
  • UK
  • Мнения: 600
За захранването на бебето , лично аз с Мири захраних по BLW и за мен това е най-добрия метод. Не бих го заменила с нищо друго Naughty

Извинявам се за невежеството, но това нищо не ми говори. Силве, ще споделиш ли повече. newsm78


здарвейте мацки Hug
 Думите на сестрата бяха: стискаш тубата, поемаш дъх, скачаш от магарето , стискаш като за световно и по-най бързия начин в  толаетната и гледай да не осереш всичко по пътя...брутални саааа

Ееее, не! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Нямам думи! Сега наистина звучи смешно, не знам като опре маркуча до дупето как ще е  Mr. Green

П.П. Аз днес си взех две хавлийки за бебчо 100% памук от Кауфланд и съм много доволна. Много са сладки и са хубави наистина, и само по 6лв. Взех си и чувалче за количка го водят, но си става и не за количка. Пак много изгодно! Wink Та с покупките сме почти на привършване.

# 727
  • Мнения: 52
MissDreamy  , това  е baby-led-weaning, дете само да избере каква да яде, след 6м.

Ето какво се случва при захранване,водено от бебето:

    *

      Бебето седи с останалата част от семейството по време на хранене и се присъединява, когато е готово.
    *

      Бебето е окуражавано да изследва храната веднага щом прояви интерес като я взима с ръце и няма значение дали успява да изяде нещо в началото.
    *

      Храната се предлага на парчета с форма и размер, които позволяват на бебето да борави лесно с тях, вместо да е пасирана или намачкана.
    *

      От самото начало бебето се храни само, вместо някой да го храни с лъжица.
    *

      Бебето решава само какво количество да изяде и колко бързо да разшири кръга от храни, които харесва.
    *

      Бебето продължава да получава млечни хранения (кърма или АМ) когато поиска и само решава кога е готово да ги намали.


http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/27/shema-za-zahranvane … -mesecha-vazrast/
http://zabliznacite.wordpress.com/2011/06/04/baby-led-weaning-rapley-murkett/
http://zabliznacite.wordpress.com/2011/06/23/kak-da-predlagame-h … i-zahranvane-blw/

# 728
  • Мнения: 27
Привет момичета да се оплача вчера бяхмного зле цял ден имах киселини и такова побръщане абе ужас Sick  Sick  Sick направо бях като парцал а тази сутрин само докато си отворя очите и пак ми се повдигна и всичко се повтори  Sick  Sick  Sick та така до обяд сега уж съм по-добре но да видим довечера как ще съм  Cry  Cry  Cry

# 729
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета , растат ли коремчетата preggo Grinning

Аз вече се прибрах от Варна и съм почивка вече  Hug.На 28 ще си взема 45 дневния болничен.В понеделник съм на 3-тата ФМ и ще си видя момчето,че съм се затъжила Rolling Eyes Simple Smile.
Ще пиша след прегледа.Желая ви лека вечер и ритничета по пупките smile3534

# 730
  • Мнения: 0
 Момичета в четвъртък сме на доплер в ТК,това ФМ ли е ? Идеи за цена?

# 731
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета!

CabuHka , добре дошла и леко бременеене до края. То почти не остана вече. Радвам се увеличаваме женската част, че нещо много момци ни станаха Simple Smile  Laughing

Аз вече съм си купила почти всичко с изключение на количката и може би още някоя друга дрешка, а и кенгуру ще си взимаме, шезлонг и играчки за кошарката.
За клизмата и аз знам, че не е кой знае какво, зора ще е после, момичета.  Joy

 Hug  Heart Eyes за коремчетата!!!

# 732
  • Мнения: 7
Здравейте мамчета.Отдавна не съм писала.Нищо ново при нас,расте си корема и д...то и то покрай него,вече сме плюс 20кг... EmbarassedАма като ни се хапва сега какво да направим,не се лишаваме до момента,в който ни сложат на диета,очакваме това на 19,до тогава ехааа,да живее шоколадааа... Joy...Имаме си количка,чаршафи,дрешки,хавлийки,одеалца...само кошара си нямаме още,ама не можем си изберем нещо  Rolling Eyes,абе в количката ще спим няколко дни ако се наложи  hahaha...Шишета,помпи и стерилизатори не купувам,доки каза,ако кърмим няма нужда(попита,някой да си стерилизира гърдата случайно??),овлажнител взехме,ваничка с повивалник също,остава козметиката и пампи...
Имам си и сърбежи отдолу,нищо не показват изследванията,на хормонално ниво било,неприятно е,ама ко да праим... newsm78
Еми това е,ще ви пишем пак,като има нещо ново...

# 733
  • София
  • Мнения: 1 635

Здравейте и от мен,

Изобщо не ми остана време да седна спокойно да пиша тези дни, но чета редовно и сега ще наваксам. Mr. Green

За обезкосмяването - ходя на кола за триъгълник, даже трябва тази седмица да посетя задължително, че много се забавих този месец. Като са по-късички косъмчетата е по-лесно и безболезнено. Според мен няма по-добър начин, за тези, които нямат проблеми с контракции и подобни. След бръснач, поне при мен, космите стават доста дебели и твърди, та после като мина на кола и ми идва нанагорно. Затова гледам да не изпускам. Миналия път ходих седмица и нещо преди раждането и никой дори не е споменал за бръснене.

Клизмата - ми, почти не я усетих, ходих си после до тоалетна... само дето не я бяха направили добре и после като ми сложиха упойката на магарето като започна един теч... Blush Blush яко брах срам докато си чаках разкритието, въпреки че акушерките и лекарката ме успокояваха, че е нормално.

За захранването - Калина я захраних седмица преди да направи 6 м. с картофено пюре с кърма. После си действах по схема, която ми отне доста четене преди да я направя. Като цяло се справихме добре. Признавам си, че най-безсрамно използвах филмчета, за да разсея детето, когато порастна малко, защото не всичко й беше по вкуса. Основното правило за започване на захранването според мен е - детето да може да седи стабилно на дупето си. Всичко останало си е до дете. Детето на сестра ми е на година и седем месеца и продължава да не иска почти нищо друго освен кърма и не защото я захраниха късно (някъде в началото на пети месец беше).

Candelspirit, аз съм на малко по-различно мнение за миенето на гърдите. Ако спазваш нормална хигиена, според мен не е необходимо да се мият гърдите преди кърмене и да се ползват кърпички. Особено в началото е много важно да не ползваш и сапуни, защото те изсушават много кожата и зърната, които не са свикнали на кърменето, се разраняват много лесно. Иначе съветите за горещата вода са съвсем на място, ако има проблем с отпушването на каналите в началото. Единствено бих си взела един пакет кърпички за гърдите в болницата, ако по някаква причина нямам възможност да се къпя нормално, но се надявам, че няма да се получи така. Подплънки на мен така и не ми потрябваха, но ти си вземи, за да имаш под ръка, ако има течове. Не е важно какви са, само да попиват, слагаш ги в сутиена и си готова. За кърменто в болницата аз лично ще си взема помпа за кърма+шише, подплънки, кърпички, ланолин, силиконови зърна. Последното смятам да използвам само, ако се получи някакво разраняване на зърната, за да не ме боли, докато суче бебето, но по принцип е добре да се избягват. Някои бебета може да харесат силикона и после да искат да сучат само с него или от шише. Дано не съм ти досадила с толкова много приказки.

Силве, дано всичко се нареди при теб по най-добрия начин. Сега ти е трудно, но съм сигурна, че ще се справиш. Ако мога да помогна някак, насреща съм. Ние ще освободим гледачката на Калина до края на месеца, но не знам дали да я препоръчам. Със сигурност е отговорен човек, но в момента е болна. Даже не знам дали ще успее да се върне на работа преди да изляза в болнични след две седмици. Най-вероятно няма. Във всички случаи най-добре ще бъде Мирко да го гледа някой близък човек.

И последно, абе тия хора в Тина Киркова съвсем ли откачиха, чудя се?! Как може един запис на тонове да струва 20 лв?! Че то, ако преносваш трябва да се ходи всеки ден. С Калина съм ходила поне 10 пъти, но тогава беше безплатно. Сега, ако се повтори ситуацията, какво 200 лв. ли да им оставя?!

Поздрави на всички и съжалявам, че не мога да драсна по един ред на всеки по отделно. Hug

# 734
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,

аз пък страдам от запушен нос непрекъснато и нищо не помага...В понеделник съм при доктора и се надявам да даде нещо, че с бебешки капки явно не става. Сега има доста гадни вируси...Това с клизмата много ме развесели, но честно казано все още ме е шубе какво точно ще е  Laughing Днес избирахме количка, но всички под 800 лева ми се струват паянтени и неудобни. Не знам, това май ще е най- сложното... Ще се радвам ако споделите опит за хубава и не много скъпа количка.

Общи условия

Активация на акаунт