Интериорен стил по аматьорски 3

  • 51 147
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 010
    Запис! И аз съм за симетрията по принцип, но тази на показаните снимки ми идва в повече и стерилна. Може би понеже е гонена преднамерено само тя, а живота в тези помещения би я освежил и разхвърлял малко... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 301
katri, да  Mr. Green и мен показаните много не ме кефят, но за по-бързо каквото излезе  Embarassed

Ето това ми харесва  Peace

Елинор 777, абе уж и аз така, но сега за едно местенце не ми излиза от главата тази симетрия  Wink

# 17
  • Мнения: 6 713
да ви следя! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 8 999
Обожавам симетрията! Но при мен никога не може да се получи. Просто не става. Дори и сега, при избора на осветителни тела за общо помещение /хол с трапезария и кухня/ не мога да избера еднакви три осветителни тела. Явно ще са три различни.
При мен асиметрията идва от това, че аз купувам главно антики /или поне стари неща, без особена антикварна стойност, но които ми харесват/, а рядко намирам в комплект по две и по три. Затова и всичко ми е разнородно.
Иначе на картинка много се прехласвам по симетрично разположени еднакви мебели.

# 19
  • Мнения: 2 674
Нямам мнение за симетрията. Харесвам да има две еднакви настолни лампи в спалнята. Аз се  простирам дотам. Laughing

# 20
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
И аз не съм за симетрията Peace

# 21
  • Мнения: 11 747
Елинор 777, добре дошла!  Simple Smile Мина ми през главата да те привикам от темата за спалните да дойдеш насам, ама си рекох, ако сама решиш - тогава.  С този кафяв интериор много ме улучи, харесва ми най- категорично!

Добре дошли на всички и да заповядат още!  Hug

Шанта, супер въпрос за симетрията! Да, аз обичам да се намира някаква симетрия в нещата, повече я определям като кореспонденция. Харесвам нещата да са с концепция, да са мислени и завършени и това се отразява и в симетричната подредба. Но, за случаите, които си ни илюстрирала си имам друг израз - твърде буквална кореспонденция. Толкова директно, като огледален образ не ми харесва, разбира се. Идва ми скучно и някак плоско. Обичам когато нещата на пръв поглед изглеждат хаотични и малко безразборни, но след малко започваш да откриваш причините да бъдат точно тези събрани, и точно така подредени. Обожавам, когато в привидния безпорядък се окаже, че няма нищо случайно.

# 22
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Никога не мога да се изкажа категорично за предпочитанията си към стил, към цветове, дори симетрия/асиметрия. Всичко според случая. От всяко течение и стил има нещо, което толкова ще ми хареса, че ще искам да го имам Simple Smile
Един от любимите ми сайтове, не намирам нещо, което да не ми харесва - http://www.restorationhardware.com/rooms/#/242026
Много съжалявам, че не си свалих старите колекции. Но пък го направих в друг много любим сайт за кухни http://www.marchicucine.it/ , свалила съм ги тук -  https://picasaweb.google.com/101248665941537343053/MarchiGroup

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 12:54 от Ljuboznatelna

# 23
  • Мнения: 608
  Красиви неща, Ljuboznatelna, ама трябва и хубав терен за тях..Примерно къща в планината поне 600 кв разгърната площ.
 Имам навика да се влюбвам в някой цвят внезапно до полуда, макар че цветовете на живота ми са оранжево и зелено. Тази тюркоазена спалня ме беше изпълнила с мечтание.. Този кът с жълти елементи ми е страшно привлекателен и уютен.  Спалнята леко я обновихме тази година като цвят и под, а какви чудесии бях намислила за нея..някаква имитация на океанско дъно и цветове преливащи от синьо към тюркоазено и стигащи до зеленото на мъха (много, много любим цвят)

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 19:56 от Елинор 777

# 24
  • Мнения: 6 323
Запис. Simple Smile

За симетрията съм според зависи.

Цонна, този път сварих;) С кеф разгледах и Аликзандър Маккуин Heart Eyes

# 25
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Наваксах ви най-накрая. С това местене последните две седмици не ми остана време за може би най-хубавата тема. По-късно ще се включа и с коментари, а и ще постна едно кътче от нашия нов дом.
Пина, а и всички остнали  bouquet.

# 26
  • Мнения: 2 674
Цонна, този път сварих;) С кеф разгледах и Аликзандър Маккуин Heart Eyes

 Един човек да оцени. Laughing

# 27
  • Мнения: 608
  Aз нали като любопитно дете се връщам в старите теми да чета, та реших да споделя цветовете, които ми допадат. Те не са малко, но пък ми се струва, че доста от тях биха се хванали дружно за ръце в един дом.

# 28
  • Мнения: 11 747
Ljuboznatelna, направо ме изкърти с тия кухни, с тия дневни.....................  Crazy  Crazy  Crazy

# 29
  • Мнения: 1 172


Идвам да ви покажа масата, в която съм влюбена и за която писах някога преди. Няма линк само с масата, затова ви пускам този с всички промоции , масата е на шарени райета  се набива на очи ( иначе номер 02005)
Моята проста селска душица като найде мечтаната маса в категория "промоции", реши,че ще ми е по джоба и веднага позвъних аха да я купувам. Можете ли да познаете цената? - 8 700 евро  Shocked
После рев, тръшкане, истерично звънене на всички отзивчиви роднини и се намери мебелист,който ще ми направи подобна (същия плот, но по -обикновени крачета) , а някакъв приятел на брат ми ще я боядиса ( мисля малко да огранича цветовете до червено-жълто-оранж-зелено-тюркоаз, още мисля) и ,ох, дано да стане и да си отдъхна!

Сега като сте заговорили за симетрията, трябва да кажа,че без да съм подозирала, това ми се оказа сериозен психологичен проблем. Нали ви писах,че намерих кой да ми направи лампи с клонки и врабчета като показаните от Цонна. За целта жертвах един цветарник с две разклонения - за две еднакви лампи. Добре, ама майстора рече "няма да стане" , един цветарник- една лампа. Не намерих друг еднакъв цветарник,но намерих много връзващи се с него поставки за бутилки,които са далеч по-семпли и се метнах на алтернативната идея лампа с клонки за мен и лампа без клонки за благоверния. Красиви ще станат и двете,но откакто го реших, само тази несиметрича картина ми е пред очите и много ме мъчи  Sad Така открих,че съм привърженик на симетрията.

Общи условия

Активация на акаунт