Математически турнири - 13

  • 87 308
  • 745
  •   1
Отговори
# 375
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 468
при нас нямаше проблем - децата си излязоха с листовете със задачи и си ги коментираха навън. но резултатите само класната има ги е казала. е вярно че са само един клас, но би било хубаво да ги обявят за целия град за да се сравнят с другите училища, но.... явно е много труд.


При нас и класната не ги е казала. Тя твърди, че са й казали само, че няма дете, преминало на следващия кръг. Помолих изрично да попита за точките на децата и къде мога да видя решенията, пък да видим.

# 376
  • Мнения: 36
Имате ли информация за децата,които са правили олимпиадата в Сандански.От РИО-В.Търново не са разрешили на децата да участват и при личен разговор с инспекторката,ми каза,че който е участвал в Сандански няма да му признаят резултатите/имали специално писмо от министерството/. Изпадам в недоумение как е възможно такова отношение към труда на децата.

# 377
  • Мнения: 1 158
Имате ли информация за децата,които са правили олимпиадата в Сандански.От РИО-В.Търново не са разрешили на децата да участват и при личен разговор с инспекторката,ми каза,че който е участвал в Сандански няма да му признаят резултатите/имали специално писмо от министерството/. Изпадам в недоумение как е възможно такова отношение към труда на децата.
Не ми се иска да приема, че може да откажат признаване на резултатите в което и да е РИО. В крайна сметка, ръководителите на школата - като преподаватели в училища от системата на българското образование са и длъжностни лица, които удостоверяват и гарантират истинността на работите на децата. Така че се надявам това да са само страхове и "приказки", а фактите да са други. Защо не опитате на малко по-високо ниво да проверите?

# 378
  • Мнения: 9
Привет от нов посетител. Следя с интерес дискусиите. Реших с нещо да допринеса за успокояване на топката по темата общински кръг на олимпиада по математика. Току що разговарях с любезна дама от РИО София град. Тя ме информира, че няма скоро да се публикува списък с класираните за областния кръг. Аргумент: няма смисъл да се бърза защото всички деца трябва да получат резултата си от съответното училище където са участвали. Списъци ще има непосредствено преди областния кръг (08.04.2012 г.). Предназначението на списъците е не да се прави някакво класиране, а да се информират децата в кое училище да се явят за кръга.

# 379
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 468
Последното, което искам в момента е класиране, искам просто да науча резултата на детето си и да видя защо се различава от неговите сметки.

# 380
  • София
  • Мнения: 2 299
Последното, което искам в момента е класиране, искам просто да науча резултата на детето си и да видя защо се различава от неговите сметки.

Според заповедта за организиране и провежане на олимпиадите /и по-конкретно т.1.8. от раздел II/, публикуван в сайта на МОН, до 7 работни дни от провеждане на състезанието училищната комисия трябва да е изготвила протокол с явилите се ученици и протокол с класираните за следващия кръг, които протоколи до още два дни да бъдат изпратени в РИО. В този смисъл резултатите са известни навсякъде, където е проведена олимпиадата и то много отдавна. Просто бъдете по-настоятелни и не позволявайте да ви пращат за зелен хайвер.

А относно общото класиране - на мен ми е любопитно колко деца отиват на следващия кръг. Не виждам защо трябва да се крие.

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 08:09 от Краката му стърчат навън

# 381
  • Мнения: 2 222
При нас само класната е съобщила на децата резултатите. Габи минава на следващия кръг с 19 точки, много съм щастлива за него Simple Smile

# 382
  • Мнения: 4 877
Момичета, почнаха ли да раздават грамотите за КМС в 125-то в София?

# 383
  • Мнения: 668
Да вчера си взехме нашата - малката е много щастлива Laughing

# 384
  • Мнения: 4 877
Благодаря! Честито! Simple Smile

# 385
  • София
  • Мнения: 7 673
Момичета, почнаха ли да раздават грамотите за КМС в 125-то в София?
Да, от 11. 01. до 31.01. ги раздават.
Днес взех нашата.
Не очаквах и парична награда - 20 лв. за първо място за втори клас. Детето страшно много се зарадва.

# 386
  • Мнения: 5 160
Момичета, почнаха ли да раздават грамотите за КМС в 125-то в София?
Да, от 11. 01. до 31.01. ги раздават.
Днес взех нашата.
Не очаквах и парична награда - 20 лв. за първо място за втори клас. Детето страшно много се зарадва.

Яко! (както казват малчуганите)  Simple Smile))    bouquet

P.S. Да не пропусна и аз срока за грамотата  Sunglasses[/i]

# 387
  • Варна
  • Мнения: 697
 Извинявам се предварително, че не е местото, но вярвам че мамите тук ще знаят къде да намеря примерни тестове за състезанието "Знам и Мога"?

# 388
  • София
  • Мнения: 1 660
Извинявам се предварително, че не е местото, но вярвам че мамите тук ще знаят къде да намеря примерни тестове за състезанието "Знам и Мога"?


Туи има състезанието от 2010 г. на тема "Улицата"

http://bglog.net/nachobrazovanie/36808

# 389
  • Мнения: 821
E,вече на сайта на Рио-София са публикували протокол на класираните деца за Областен кръг по математика.
Честито на класираните и успех на 8.04.2012г!

Общи условия

Активация на акаунт