Математически турнири - 13

  • 87 303
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 18
И аз мисля, че отговорите са два - 8 и 10.

# 346
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 149
и аз така

# 347
  • Мнения: 939
На техническата конференция на последния Хайнацки обявиха, че от следващото издание на състезанието то ще е под егидата на МОМН и ще е с ранга на ЗМС и Националния кръг на Кенгуруто.

Точно по същото време в Ямбол ще е "Атанас Радев", който тази година по моя информация е с ранг на ЗМС за 8-12 клас. Да не би да правят "Хайнацки" нещо като ЗМС за малките?

Странна работа.

# 348
  • София
  • Мнения: 1 016
Излязоха ли резултатите от общинския кръг на олимпиадата? Аз нищо не намирам на сайта на РИО София.

# 349
  • Мнения: 1 158
Ами, ще излязат, за къде да бързат?!

# 350
  • Мнения: 800
Явно е от 2-ри клас. Има примерни задачи за подготовка за 2-ри и 3-ти клас, които лично на мен ми се струват много лесни..
Хмм  Thinking, специално тази:
Задача 2.1. Катя написала ,,аз обичам да решавам задачи”. Преброила буквите във всяка дума и умножила числата. Колко е получила Катя ?

не ми се струва лесна за 2 клас. Или аз нещо пропускам  newsm78

# 351
  • Мнения: 413
Излязоха ли резултатите от общинския кръг на олимпиадата? Аз нищо не намирам на сайта на РИО София.

На сайта на РИО София град не се публикуват резултатите от общински кръг на олимпиадите. Евентуално може да публикуват класираните ученици за областен кръг. Резултатите от общинския се изнасят в училищата, където са се явили децата. Ако няма разлепени списъци, би трябвало учителите по математика да кажат резултатите на децата.

# 352
  • Мнения: 5 160
Явно е от 2-ри клас. Има примерни задачи за подготовка за 2-ри и 3-ти клас, които лично на мен ми се струват много лесни..
Хмм  Thinking, специално тази:
Задача 2.1. Катя написала ,,аз обичам да решавам задачи”. Преброила буквите във всяка дума и умножила числата. Колко е получила Катя ?

не ми се струва лесна за 2 клас. Или аз нещо пропускам  newsm78

Буквите във всяка дума ...

2 х 2 + 6 х 6 + .....

# 353
  • София-Младост
  • Мнения: 24 183
Явно е от 2-ри клас. Има примерни задачи за подготовка за 2-ри и 3-ти клас, които лично на мен ми се струват много лесни..
Хмм  Thinking, специално тази:
Задача 2.1. Катя написала ,,аз обичам да решавам задачи”. Преброила буквите във всяка дума и умножила числата. Колко е получила Катя ?

не ми се струва лесна за 2 клас. Или аз нещо пропускам  newsm78

Буквите във всяка дума ...

2 х 2 + 6 х 6 + .....
А не е ли 2х2х6х6?

# 354
  • Мнения: 5 160
Ала-Бала,
доколкото знам някои втори класове в момента започват да учат таблицата за умножение....

# 355
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 149
Според мен просто са копирали задачи на слуки. Без много, много да му мислят.

# 356
  • София-Младост
  • Мнения: 24 183
Ала-Бала,
доколкото знам някои втори класове в момента започват да учат таблицата за умножение....
О аз не споря, просто така разбрах условието Simple Smile

# 357
  • Мнения: X
Според мен просто са копирали задачи на слуки. Без много, много да му мислят.
Напоследък май често се сблъскваме с подобен проблем. Като знам какво представлява състезанието, много ми е интересно как второкласник ще се справи с четири описателни задачи с подобаваща за Хайнацки трудност и какво време ще им дадат за работа. Миналата година четвъртокласниците имаха три часа за пет задачи, които лично аз считам за доста интересни.
На сайта на СМБ - Стара Загора не виждам регламент, но щом пише, че задачите са четири за всички възрастови групи, то значи и старият регламент не ни върши работа. Детето иска да отиде, но май ще се опитам да го разубедя.
Само на мен ли ми се струва, че всяка година календарът става все по-претрупан със състезания, включват се все по-ниски възрастови групи, а грешките в задачи, отговори и класирания стават все повече?

# 358
  • Мнения: 5 160
Ала-Бала, твоя прочит е още по-сложен:)
Аз на диагонално четене реших да преброят всички бувки в изречението и да ги умножат (къмто 23 х 23), но и това ми се видя сложно:))))

# 359
  • Мнения: 864
Според мен просто са копирали задачи на слуки. Без много, много да му мислят.
Напоследък май често се сблъскваме с подобен проблем. Като знам какво представлява състезанието, много ми е интересно как второкласник ще се справи с четири описателни задачи с подобаваща за Хайнацки трудност и какво време ще им дадат за работа. Миналата година четвъртокласниците имаха три часа за пет задачи, които лично аз считам за доста интересни.
На сайта на СМБ - Стара Загора не виждам регламент, но щом пише, че задачите са четири за всички възрастови групи, то значи и старият регламент не ни върши работа. Детето иска да отиде, но май ще се опитам да го разубедя.
Само на мен ли ми се струва, че всяка година календарът става все по-претрупан със състезания, включват се все по-ниски възрастови групи, а грешките в задачи, отговори и класирания стават все повече?

Нищо лично, просто бизнес   Money След като държавата се е съсредоточила единствено да ни осигури добър път до морето (което все по-малко хора ще успяват да видят), математиците трябва лично да се погрижат за себе си. Има достатъчно амбициозни родители, готови на всичко, за да се изяви детето им и да получи най-доброто образование. То ни е заложено в народопсихологията - може да гладуваме, но детето си ще изучим, та какъв по-лесен начин да се самоиздържат малкото останали хора, работещи в областта на науката  само за чест и слава, щото човекът с едната прочетена книга не смята за необходимо да ни съхрани като нация. Така ги виждам аз нещата, може и да не съм права Склонна съм да ги оправдая, то не знам и колко можещи и кадърни хора са останали, та да си вършат работата според нашите очаквания.

Общи условия

Активация на акаунт