Олимпиади

  • 355 415
  • 2 020
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 8 137
Някой има ли информация какво става с резултатите от олимпиадата по химия?
Тази година и по природните науки настана информационно затъмнение! #Cussing out
Според моите сметки днес изтичат 10-те работни дни до националния кръг, в който националната комисия да приключи с класирането. За съжаление се съмнявам да публикуват нещо днес, тъй като в РУО-то сигурно ще запразнят следобед.
С тези лични данни да се чудят хората какво да публикуват, какво не  ooooh! (досега точно природните науки бяха най-бързи и адекватни в публикуването)
В регламента за олимпиадата по химия (аналогично и по физика, те са ме интересували, тях съм чела):
"5. Задължения на националната комисия:...
г) Извършва окончателното оценяване и класиране на предложените от областната
комисия участници в съответствие със Заповед РД № 09-1369 от 15.09.2016 г, както и с
настоящия регламент и представя в МОН за утвърждаване протокол за допуснатите до
участие в националния кръг – до 120 ученици, в срок не по-късно от 10 работни дни
преди датата на националния кръг.

Т.е. до днес включително да го внесат в министерството, а министерството (експерта в министерството и/или ресорния зам. министър) тепърва да го утвърди...
ПП: Министерството публикува окончателните протоколи за класирани за национален кръг, класирания от национални кръгове на олимпиади и класирания от национални състезания тук http://www.mon.bg/?go=page&pageId=16&subpageId=169 ... Тази година не са публикували НИЩО

Последна редакция: чт, 02 мар 2017, 14:28 от peneva_a

# 1 441
  • София
  • Мнения: 1 154
С тези лични данни да се чудят хората какво да публикуват, какво не  ooooh! (досега точно природните науки бяха най-бързи и адекватни в публикуването)
В регламента за олимпиадата по химия (аналогично и по физика, те са ме интересували, тях съм чела):
"5. Задължения на националната комисия:...
г) Извършва окончателното оценяване и класиране на предложените от областната
комисия участници в съответствие със Заповед РД № 09-1369 от 15.09.2016 г, както и с
настоящия регламент и представя в МОН за утвърждаване протокол за допуснатите до
участие в националния кръг – до 120 ученици, в срок не по-късно от 10 работни дни
преди датата на националния кръг.

Т.е. до днес включително да го внесат в министерството, а министерството (експерта в министерството и/или ресорния зам. министър) тепърва да го утвърди...
ПП: Министерството публикува окончателните протоколи за класирани за национален кръг, класирания от национални кръгове на олимпиади и класирания от национални състезания тук http://www.mon.bg/?go=page&pageId=16&subpageId=169 ... Тази година не са публикували НИЩО
Така е - но защо за МОН и РУО "не по-късно" е равнозначно на "не по-рано от"?!

# 1 442
  • София
  • Мнения: 1 154
От сайта на природни науки:

"Актуално
Публикуване на резултатите от областните кръгове на олимпиадите по химия, физика и биология
5 март 2017
 
Уважаеми участници в областните кръгове на олимпиадите по природни науки,
Съгласно т.2.11 от заповед №РД09-1396/ 15.09.2017 год. на министъра на образованието и наука, за организиране и провеждане на ученическите олимпиади и национални състезания през учебната 2016/ 2017 год., разсекретяването и обявяването на резултатите от областните кръгове на олимпиадите по химия, физика и биология се извършва след публикуване на протокола за допускане на ученици до Национален кръг от националните комисии.

Старши експерт по природни науки: Петя Иванова"

Май тази година няма да видим резултати, щом се чака от МОН да публикуват нещо.

# 1 443
  • Мнения: 8 137
...
Май тази година няма да видим резултати, щом се чака от МОН да публикуват нещо.
...
Пак четох, четох... ама тази година МОН мнооого неща са си оставили те да решават дали и как да публикуват...
То излиза, че те публикуват протокола за класираните на национален кръг и разрешават разсекретяването на останалите, но те вече са разпратени по училищата  newsm78 Т.е. протоколи по облати излиза, че няма да има  Thinking
(то не , че имаше много РИО/РУО които публикуваха такива, но поне няколко с по-дейни експерти по природни науки го правеха  Tired)

ПП: Те МОН не са благоволили да публикуват класиранията от есенните национални състезания (математика, физика...), сега вече почнаха пролетните те още не са се събудили на тема "публичност на информацията"... Стои си още последно протокол от "Горски многобой" 2016  Whistling

# 1 444
  • София
  • Мнения: 1 154
Разбрах, че в някои училища са обявили класираните за националния кръг на олимпиадата по химия. Това ме навежда на мисълта, че няма да се публикува класиране.

Според мен трябва повече хора да пишем на МОН с искане за публикуване на информацията от проведените състезания и олимпиади. Направиха ни на маймуни, да им попълваме декларации с лични данни и накрая да няма класиране! #2gunfire

Последна редакция: пн, 06 мар 2017, 12:31 от Master

# 1 445
  • Мнения: 233
има публикувани резултати по химия в сайта на природни науки, най- сетне!


Моето дете отива на национален кръг, за втора година, много съм щастлива за него

# 1 446
  • Мнения: 8 137
Ето я и химията (наааай после), но на сайта на министерството - НИЩО!

http://www.prirodninauki.bg/archives/8250
Протокола от националния арбитраж (естествено в сканиран пдф, че да е по-труднода се търси) и протокола за област София-град (без имената на учениците предложени за национален арбитраж)

# 1 447
  • София
  • Мнения: 9 560
Протокола от националния арбитраж (естествено в сканиран пдф, че да е по-труднода се търси) и протокола за област София-град (без имената на учениците предложени за национален арбитраж)

Има ги имената, поне за 7 клас, в края на таблицата и с 0 точки Simple Smile

# 1 448
  • Мнения: 8 137
Протокола от националния арбитраж (естествено в сканиран пдф, че да е по-труднода се търси) и протокола за област София-град (без имената на учениците предложени за национален арбитраж)

Има ги имената, поне за 7 клас, в края на таблицата и с 0 точки Simple Smile
Точките и съответно класирането ги има в протокола от националния арбитраж. Не всички с 0 са там за тези с арбитража, някои са си с истински 0. (седми клас 20 предложени 62 нули)

# 1 449
  • Русе
  • Мнения: 688
Протокола от националния арбитраж (естествено в сканиран пдф, че да е по-труднода се търси) и протокола за област София-град (без имената на учениците предложени за национален арбитраж)

Има ги имената, поне за 7 клас, в края на таблицата и с 0 точки Simple Smile
Точките и съответно класирането ги има в протокола от националния арбитраж. Не всички с 0 са там за тези с арбитража, някои са си с истински 0. (седми клас 20 предложени 62 нули)
   Това направо ми звучи несериозно - класираш се за областен кръг т.е. имаш над 75 точки и на следващия -0 точки  newsm78 .

# 1 450
  • София
  • Мнения: 9 560
Може децата просто да не са се явили. Прецени ли са, че искат да насочат усилията си в друга наука - физика, биология, математика.
Все пак Областните бяха всяка седмица и за децата класирани на повече от един Обл. беше много натоварващо.

# 1 451
  • Мнения: 9
Резултатите от олимпиадата по химия, които чакахме близо месец, са едно нищо. Има някакъв краен резултат, което е обида по отношение на децата. Децата имат право да знаят какво са направили добре и какво не толкова добре. Има четири задачи, с които не е ясно те как са се справили. Не само това, очевидно националната комисия е разполагала с три седмици време, за да даде на някои деца, а на други да вземе. Защо се е стигнало до разминаване с оценките на първоначално проверилите работите? На кои и защо са давали и на кои и защо са взимали? В продължение на три седмици. И кога точно са давали и кога са взимали? Преди да разсекратят работите или впоследствие? Какъв точно е редът децата и родителите да видят работите от олимпиадата и има ли механизъм някаква инстанция да провери какво точно е вършила т.нар. Национална комисия в продължение на три седмици, след като накрая имаме като резултат едно нищо?

Последна редакция: пн, 06 мар 2017, 17:13 от Sunny_ms

# 1 452
  • Мнения: 9
Тази олимпиада, а и не само тя, е връх в безхаберието, което цари в МОН и лично аз смятам да се обърна към Омбудсмана за проверка в този сектор. Не е нормално да се подиграват по този начин с децата ни, в МОН цари тотално безхаберие, отсъствие на каквато и да било прозрачност и престъпно неуважение към все още проявяващите някакъв интерес към занимание с наука от страна на подрастващото поколение. МОН и т.нар. Национални комисии са очевидно някакви богове, на които е позволено всичко и не е ясно докъде точно се простира това.

# 1 453
# 1 454
  • София
  • Мнения: 5 044
Нямам наблюдения върху предходни години, но за мен е странно това, че от цяла София само един седмоклсник е допуснат до националния кръг на олимпиадата по БЕЛ. Същевременно в София се намират училища, които традиционно са на първите места в страната на НВО по БЕЛ и изобщо в София се намират гимназиите, в които се влиза с най-висок бал след 7-ми клас. Вярно, че формата е различен, но чак пък толкова... От страната се класират над 20 деца, сред които от София е само едно. Моят седмокласник не се яви на тази олимпиада и не съм лично засегната, обаче съм силно изненадана.

Общи условия

Активация на акаунт