как премахвате коричките по главата на бебето

  • 10 078
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
След като измъчих и себе си, и бебето, а той имаше много гъста коса и ужасяващо много крусти, след цялото мазане с масла, мустели, ресане и четкане, просто реших кардинално проблема - къпане на косата с шампоан всеки ден.
Изчезнаха. И повече не се появиха.

# 16
  • Мнения: 340
Аз след баня слагах малко бебешко олио и решех с бебешка четчица или гребенче.

И ние така. При нас действаше, а и отдавна не сме имали този проблем  Simple Smile .

# 17
  • Мнения: 343
И ние с масажния крем, но и той нямаше много в интерес на истината. Не съм ползвала гребен или четка, понякога с пръсти го почиствах, ако са на люспи..

# 18
  • Мнения: 273
Половин час преди баня го мажех по главата с бебешко олио,после го измивам и за 1 седмица нямаше и помен от тях,а бяха ужасно много,дори и по челото имаше.Не съм го решила,все пак му е отворена фонтанелката и ме беше страх,това е по-безопасно

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз мажех със зехтин и като омекнеха разресвах.Не става с едно намазване.Малко по-малко се почистват.

# 20
  • Мнения: 480
Никак не съм ги премахвала. Поне не целенасочено. Решех ги и двамата с мека четчица.
Сега се сещам, че големия почти нямаше коса като се роди, а много неприятно му миришеше главичката по темето, дори след баня. Доста време мина, докато изпадаха коричките и изчезне миризмата. А малкия беше като хеви метъл в главата, но по-бързо изчезнаха.

# 21
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Благодаря на всички мами за отговорите!Въпросът ми беше продиктуван от наблюденията върху моята дъщеричка- и аз така мажа с зехтинче половин час преди къпане и после след баня омекват и с четчица падат.Но вярвайте докато пристъпя към тази процедура все пред погледа ми беше моята братовчедка.И тя така направила намазала главичката с някакво олио и после с онова гребенче ситното нали го знаете мъжкото и ресала,че като направи един обрив детето й чак до веждите се беше обринало мъничето.Доктора като я емнал,ама тя нали слуша свекито,че виж до къде я докара..

# 22
  • Мнения: 1 262
НА моя бебок му излязоха преди около 2 седмици, с нищо не съм се опитвала да ги махам. Наблюдавам, че напоследък започват сами да падат малко по малко.

# 23
  • Мнения: 2 562
Супер ефикасен е на МУСТЕЛА шампоан-пяна за млечни крусти.Те оправиха малката.При нея късно се появиха.Като къпеш бебето намокряш главичката,пръсваш няколко пъти с пяната,разнасяш и докато миеш тялото крустичките се размекват.Само няколко къпания и се изчистиха над 90%...
http://www.mustela.bg/bg/main.html#/baby-products/baby-care/bath … ng/infant-shampoo

# 24
  • Мнения: 1 262
Сега се връщам от консултация и лекарката каза, че трябва да ги махна тия корички и за целта след баня да го мажа с олио, да изчакам 10 мин. и да му жуля главата с тензухено парченце.  Shocked КАза също така, че ако не стане по този начин, щяла да ни изпише някакъв крем на Мустела, но не разбрах кой точно.  newsm78 Интересно ми е този шампоан на Мустела дали дразни скалпа на бебето? Дали реве/пищи докато му се пръска на главата?

# 25
  • Мнения: 2 562
Интересно ми е този шампоан на Мустела дали дразни скалпа на бебето? Дали реве/пищи докато му се пръска на главата?
Ако става дума за този който ние ползваме,мога да кажа че е хипоалергенен и не дразни,а малката доста зяпа като я мием.Не дразни нито очи нито кожа.Прочети в описанието на действието му в линка който съм дала Peace Описала съм и как го прилагаме Grinning Няколко пъти преди да го измием я минавахме с бебешка четка,от тези с фините косми.Но и без това си паднаха крустите Wink

# 26
  • Мнения: 3 647
За крустите ползвах гелът на Авен против крусти и шампоана на А-дерма.

# 27
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
15 мин. преди баня намазвах главичката с преварен зехтин и внимателно сресвах със ситен гребен.

# 28
  • София
  • Мнения: 30 142
Сега се връщам от консултация и лекарката каза, че трябва да ги махна тия корички и за целта след баня да го мажа с олио, да изчакам 10 мин. и да му жуля главата с тензухено парченце.  Shocked КАза също така, че ако не стане по този начин, щяла да ни изпише някакъв крем на Мустела, но не разбрах кой точно.  newsm78 Интересно ми е този шампоан на Мустела дали дразни скалпа на бебето? Дали реве/пищи докато му се пръска на главата?

МУСТЕЛА - Stelaker - крем за крусти след това разресваш с такава четка (абстрахирай се от марката. Такива четки има на Чико, Нук и почти всички бебешки марки  Peace )

# 29
  • Мнения: 1 262
missence, bubka, благодаря ви за отговорите.   bouquet Четка и гребенче имам, но до сега не ги бях разопаковала.

Общи условия

Активация на акаунт