как премахвате коричките по главата на бебето

  • 10 083
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 30 142
missence, bubka, благодаря ви за отговорите.   bouquet Четка и гребенче имам, но до сега не ги бях разопаковала.

само да ти кажа, че на опаковката пише:

Употреба:
Нанасяйте върху крустите с лек масаж. Оставете да действа през нощта, след което измийте с мек шампоан.

Аз лично намазвах преди баня няколко часа, понеже главичката я къпех всяка вечер, а сутрин само тялото т.е. и така става  Peace Бях започнала да го мажа още в самото начало на появата на крусти и в резултат на това може би, минаха за седмица и повече не са се появявали  Peace

# 31
  • Мнения: 2 562
missence, bubka, благодаря ви за отговорите.   bouquet Четка и гребенче имам, но до сега не ги бях разопаковала.

само да ти кажа, че на опаковката пише:

Употреба:
Нанасяйте върху крустите с лек масаж. Оставете да действа през нощта, след което измийте с мек шампоан.

Аз лично намазвах преди баня няколко часа, понеже главичката я къпех всяка вечер, а сутрин само тялото т.е. и така става  Peace Бях започнала да го мажа още в самото начало на появата на крусти и в резултат на това може би, минаха за седмица и повече не са се появявали  Peace

Аз пък точно заради това не взех крема защото се маже и се оставя на главата на бебето през нощта или дори да е за няколко часа пак не ми харесваше бебка да е с мокра главичка,особено зимата.Шампоана е ефикасен и по-нежен начин за борба с крустите.В аптеката ми казаха че мога с него да започна а чак ако няма полза тогава да взема крема.И се оказа че шампоана е напълно достатъчен за моето дете Peace

# 32
  • Мнения: 1 262
Ние се справихме и без Мустела.  Grinning Снощи след като го изкъпах и намазах главичката с олио, изчаках 10-15 мин. и започнах да четкам. Тъй като четката е много мекичка и не можеше нищо да направи, взех бебешкото гребенче и в посока, обратна на растежа на косъма, много бавно и внимателно започнах да четкам. Всичко падна.  Grinning Ако пак се появят, пак по същия начин ще действам.

# 33
  • Мнения: 6 442
Не съм ги правила нищо.
Сами си паднаха  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 30 142
Аз пък точно заради това не взех крема защото се маже и се оставя на главата на бебето през нощта или дори да е за няколко часа пак не ми харесваше бебка да е с мокра главичка,особено зимата.Шампоана е ефикасен и по-нежен начин за борба с крустите.В аптеката ми казаха че мога с него да започна а чак ако няма полза тогава да взема крема.И се оказа че шампоана е напълно достатъчен за моето дете Peace

Stelaker НЕ мокри главата, напротив, абсорбира се бързо като крем. Няма нищо общо с мокра или мазна глава. На мен лично ми свърши перфектна работа и с мазане няколко часа преди къпане. Имам усещането, че някак не позволи на крустите да се "развият"  Peace
Олиото и маста изпълняват същата роля, само че по-бавно се абсорбират и става омазняване. Поне при нас беше така.
Методи много, важно е всеки да намери приемливия и ефикасния за него.

# 35
  • Мнения: 565
Аз мажа с един специален зехтин от аптеката и реша лекичко. Така ми казаха да правя детските сестри. Не го правя често, защото моя бебок почти няма, но в началото беше повече. Може и с бебешко олио, но аз не обичам да ползвам ароматизирани химии върху бебето.

Весело посрещане на Новата Година, момичета!  bouquet

# 36
  • Wonderland
  • Мнения: 809
И ние се справихме с Мустела Стелакер ....Мажа го и след това разресвам с бебешкият гребен....Определено и при нас не се развиха

# 37
  • Мнения: 274
Ползвала съм крема на Мустела, или пък намазваш със бебешко олио и разресваш със гребен така падат.

# 38
  • Мнения: 968
На дъщеря ми взех шампоана на Мустела- още няма крусти, но шампоана предотвратява образуването им.

# 39
  • Мнения: 1 262
Аз като гледам май и с Мустела крема за мазане, и без него е все едно. На моя също не му се появиха отново, махнах ги по същия начин като с мазилото на Мустела, но с бебешко олио - ефекта е същия, но излиза доста по-евтино.  Grinning

# 40
  • Мнения: 472
Мажех главичката на сина ми с олио и после след банята внимателно разтривах с тензухена пелена.

# 41
  • Мнения: 109
Синът ми му мазах глави4ката с олио половин,един 4ас преди къпане,след това разресвах с гребен4е.На щерката не съм правила нищо,сами си паднаха.

# 42
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
1 час преди баня я намазах с олио. Оставих да поомекне и разресах внимателно.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз ползвах кремчето на Мустела за тази цел. Много помогна при нас и изчезнаха доста бързо.

# 44
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Намазвах с  крема,час преди банята и разрезвах после.
Ето с тези продукти:

Общи условия

Активация на акаунт