Трудово правен въпрос

  • 9 358
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Много моля някой да ми помогне и да ми даде съвет на по-горния казус  Praynig

# 16
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Съгласно чл. 121, ал. 1 от Кодекса на труда, когато нуждите на предприятието налагат, работодателят може да командирова работника или служителя за изпълнение на трудовите задължения извън мястото на постоянната му работа, но за не повече от 30 календарни дни без прекъсване.

Съгласно чл. 187 от Кодекса на труда, нарушения на трудовата дисциплина са неизпълнение на възложената работа, неизпълнение на законните нареждания на работодателя, неизпълнение на други трудови задължения, предвидени в закони и други нормативни актове, в правилника за вътрешния трудов ред, в колективния трудов договор или определени при възникването на трудовото правоотношение.

Относно нивото на риска - има задължителни застраховки. Peace
Ако ти се работи...стягай багажа!

# 17
  • Мнения: 21
Wild rabbit благодаря за отговора! Всъщност съм наясно, че за 30 дена могат да ме командироват, но си мислех, че като става въпрос за страна от "третия свят" мога да откажа. А относно застраховките мисля, че нещата не са уредени. Ако се наложи заминаване дали съм в правото си да изискам документ, че имам застраховка и какво трябва да включва тази застаховка? Също така след консултазия с адвокат разбрахме, че работодателя не може да ни принуди да попълним заявление за виза, а за тази държава трябва виза.

Общи условия

Активация на акаунт