Буквичките вече знаем и през ваканцията ще се наиграем!-ПЪРВИ клас-2011/2012г.

  • 39 898
  • 767
  •   2
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Уви, на Теди тази зима пързалките са забранени.  Tired До пролетта казаха, че трябва да пази ръката, защото счупването е на кофти място. По тази причина спря и тренировките по фигурно пързаляне. А как й се ходи само.... Ама няма.  Tired

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Благодарности за новата тема   bouquet

Мишел, Hug
Ще бъдем 4 дни в Чифлик(Троянско) с  празнуване на НГ.После 3 дни се качваме на дивото Беклеме.Там цените са народни много-и като хотелче,и като храна ,и като условия за ски.И най-важното,няма я суетата. Mr. Green
Ще ти драсна цени за Беклемето на ЛС като ги узная,че не ги знам съвсем точно. Simple Smile
На Беклемето и в региона масово е пълно с варненци, защото ни е най-близо  Mr. Green Цените в х-л Сима са 50лв. за стая,а от тази година са купили и машина за изкуствен сняг за пистата, така че остава само да е студено, но слънчево времето. Ние ще ходим там за зимната ваканция през февруари.

Тържеството в училище ще е в петък, но младежът от вчера го болят ушите и е с температура. Дано до петък е добре и да отиде за веселбата и подаръците.
За ваканцията - аз и баща му ще сме на работа, така че ще си почива и забавлява с баба (диктовки и задачи), дядо (разходки) и леля(кино).

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 285
Момичета, сега гледах темата за семейни игри и ми се иска да питам и тук, че сме на един хал с възрастта на децата. Какви семейни игри играете, какво е забавно, подходящо за деца на тази възраст. Вече ми се струва, че отминава времето на куклите, не може само книжки да се подаряват и съм се насочила към игри, така хем и "тиймбилдинг" ще има в семейството.
Ние до сега само Не се сърди човече, Змии и стълби, Домино, малко с карти и така. Сега съм взела "Познай кой е?" и комплект за фокуси. Рано ли е за "Скрабъл" ( или българската Игра на думи за деца), а за Околосветско пътешествие, Ваканция в България...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние играем Познай кой е, понякога Скрабъл, но аз играя на страната на детето, иначе му е трудничко, но пък желание има. Имаме и Монополи, но май не сме имали време за нея. Играем и тези:
с маймуни
със зайци
лабиринт
От няколко години ги имаме последните 3 и винаги са актуални.
Търсим си хубав Черен Петър, намерих един в магазин за 1 лв, но е... като за 1 лв.  Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 7 063
Рано ли е за "Скрабъл" ( или българската Игра на думи за деца), а за Околосветско пътешествие, Ваканция в България...
Да се включа за скрабъла... Можете да вземете Игра на думи за възрастни, така ще можете да играете и без децата. Когато играете с тях, просто изключете множеството карти и пресмятане на допълнителни точи, защото става тегаво. Ние така процедираме, не е рано. Те взеха почти всички букви, а и да не са, разпознават печатните букви. При играта с децата може да се направи изключение и да се включва и изписването на имена. От моя опит, това е интересно за детето. Моят син от две години даваше зор да го включваме в игрите и сега е много щастлив, че е "дораснал" за това  Grinning.
Опитахме се да играем с него на бикове и крави, сещате се, нали... Разбрахме веднага, че с 4 цифри не става, но с 3 успява да хване логиката, па макар и трудно.
Играем на шах, табла... Добре се справя с китайския шах, правилата са лесни и развива логическото мислене.
Карти... Черен Петър, 3-5-8, играем и на война  Grinning
От настолните семейни игри имаме Капитан Кук, който препоръчвам да се играе с 4-ма играчи или поне 3-ма, с двама става много протяжно и досадно, но на децата им е интересно. Играта е по-скоро въпрос на късмет, но с приключенската си тема е интересна за децата.
Имаме и от онези игри, които са комплект, примерно... 20 игри за момче (има и за момиче), комплектите са няколко вида, като различен е само броя на игрите в тях...
Ако се сетя още нещо ще пиша  Wink

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Много отдавна имам мерак за Скрабъл, но умишлено не вземаме, защото така малкият ще се почувства пренебрегнат. Виж, играем на една устна игра, в която той с удоволствие взема участие и която доста забавлява Теди. Всеки казва по една дума, а следващият трябва да измисли нова дума с последната буква на казаната.
Имаме една с Мечо Пух, която е от списанието - играе се със зарче и по пътеката има разни бонуси, препятствия... Отделно имаме и една подобна с героите от Колите в нещо като книга, която е с различни нива, карти, електронен зар.
Абе общо взето игрите са детски, най-вече заради брат й. Като цяло обаче и двамата нещо не проявяват кой знае какъв интерес към такъв тип игри. Може би просто вината е в нас, защото не сме ги научили. Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 7 063
играем на една устна игра, в която той с удоволствие взема участие и която доста забавлява Теди. Всеки казва по една дума, а следващият трябва да измисли нова дума с последната буква на казаната.


... и ние, и ние я играем... че даже и бабите се включват. Другия вариант, който е по-скучен обаче, някой да започне да изрежда на ум буквите от азбуката, а др му казва стоп, по някое време... и се измислят думи само с тази буква.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 285
Ей, страхотни сте! Добре, че попитах, отдавна ме човърка.

lulumba, при нас малката за съжаление не играе, има деструктивни наклонности и вечно крие зарчето. Затова тя реди пъзели, а голямата играе.

Иначе от устните игри при нас на най-голяма почит е асоциацията, но аз си питам за настолните де.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 295
В нас най на почит е Монополито.Забавляваме се чудно. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 734
И аз да не ви изпусна, не съм много активна, но ви чета редовно.
Нашето коледно тържество е утре, вчера правиха сурвачки, но вечерта аз я донаправих и украсих и днес я занесе в училище доволен и щастлив.
Ние семейни игри не играем, нещо не ми допада идеята или не сме намерили подходящата.

# 26
  • Мнения: 5 790
Нова тема, нов късмет. Весели празници на всички.

Ние сме всеки един свободен момент на зимна пързалка. Аз карам, малката не караше, но за 3-4 ходения успях да я науча да кара. Задължително е с ръкавици и един гащиризон, който не пропуска вода. Падала е 2-3 пъти, но нито веднъж лошо.
В неделя писа мейл на дядо Коледа /защото нямало време обикновеното писмо да стигне/, да й донесе нови кънки, от пластмасовите. Дано успея в събота да ида на пазара до Националния стадион и да ги има още кънките.

За ваканцията госпожата им приготвя някакво дребно домашно, защото забравяли всичко за 2 седмици. Та ще учим малко докато почива. Аз съм на работа, няма да успеем никъде за празниците. Ще си бъдем вкъщи. Тя вече с нетърпение очаква ваканцията, иска да се наспи. Това й тежи най-много.

# 27
  • Мнения: 1 237
И ние чакаме ваканцията с нетърпение.Нямаме планове, то и аз съм си на работа, така че каквото ни хрумне в движение.Сурвакници ще украсяват утре, а тържеството  е в петък.

Годината, която се задава
с шепи радост да раздава,
да бъде мирна, плодовита
и за вас да е честита!
Весели празници!

# 28
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Ех, че чудна тема! Благодаря!
Ние обичаме да играем на "Тотем", "Каркасон", асоциация/много се забавлява/, на думи започващи с дедена буква...и така докато не зациклим. Сега за Коледа, баща му му взе някаква игра "Дракон", пак е с карти, зарчета и т.н. - правят се бойни полета и бла, бла - ще я видим. Поради по долу описаната причина му я купихме.
Напоследък много се забавлява като реди разни войници/два или три отбора/, слага си карти между тях, отстрани оставя саби, мечове, щитове и сие и според картата ти и силата на въпросния войник си бил печелел точки Wink и така можеш да си купуваш подобрения. Като каже мамо хайде на войници...умрЕм Grinning

Малко Коледно настроение и от мен - приключих с шиенето на чувалчета и ето подаръците за тържеството в петък са готовиииииии! Laughing
http://ssunny.snimka.bg/children/pospalanko-uchenik.641379.25895409.big

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 16:38 от s_sunny

# 29
  • Мнения: 5 160
Малко Коледно настроение и от мен - приключих с шиенето на чувалчета и ето подаръците за тържеството в петък са готовиииииии! Laughing
http://ssunny.snimka.bg/children/pospalanko-uchenik.641379.25895409.big

s_sunny, страхотни са! Да им е весело на децата!   Gift

Общи условия

Активация на акаунт