Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 695
И аз отново с въпрос към ЛЛЛ

Мартин е на 20 дни, опитите ми да го кърмя - така и не се получиха на 100%. Едната гърда така и не пусна повече от 5-6 капки кърма, другата гърда имаше периоди в които имаше 40-60мл на кърмене, но от 2 дни намаля кърмата, и от снощи мисля, че нямам повече от 5-10мл..... Храня Марти с АМ.
Какво да правя? Едва ли ще тръгне отново кърма.... Трябва ли да я спра и как?
ПП
Пия чай-на Хип и лактогоннен, стимулирам по всякакъв начин... но без резултат... Явно не е писано да кърмя...

Благодаря
  bouquet




# 646
  • Мнения: 300
Предложения за заглавия:
Спинка сладко декемврийското човече и усмихва се на сън то вече.
Слънцето навън напече, декемврийче за разходка мама облече.
Мама декемврийче снима под елхата  в новата година.

# 647
  • Мнения: 11

Пия чай-на Хип и лактогоннен, стимулирам по всякакъв начин... но без резултат... Явно не е писано да кърмя...
колко често предлагаш гърда - ако започнеш по-начесто да предлагаш, може би ще стимулираш.
Няма ка да не ти е писано - повече вяра в себе си и добри консултанти - ще потръгнат нещата

# 648
  • Мнения: 22
Здравейте!
Честита Нова Година и от нас, нека да донесе само прекрасни мигове и положителни емоции на вас и вашите семейства!
Честити месечинки на сладките бебчета, да са живи и здрави и много спокойни!
Ние сме с адските колики, два часа през деня и около 4-5 вечер, то не се издържа вече, не мога да го гледам как се гърчи миличкото, нищо не помага, май ще се гушкаме и ще чакаме да минат!
vanina_nina никакво отказване, не се предавай, колкото и да хапне от теб, пак си е най-доброто за него, и на мен почти ми беше спряла кърмата, какво ли не опитах  и най-ми помогна честото слагане на гърда, дано и ти да успееш!

# 649
  • София
  • Мнения: 695
......
колко често предлагаш гърда - ако започнеш по на често да предлагаш, може би ще стимулираш.
Няма ка да не ти е писано - повече вяра в себе си и добри консултанти - ще потръгнат нещата

На всяко хранене... през 3-4 часа... Марти смуче 15-20-30 минути.... ама то май по-скоро като залъгалка я ползва гърдата от вчера....  newsm78

....!
vanina_nina никакво отказване, не се предавай, колкото и да хапне от теб, пак си е най-доброто за него, и на мен почти ми беше спряла кърмата, какво ли не опитах  и най-ми помогна честото слагане на гърда, дано и ти да успееш!


Дано тръгне... така ми се иска да го кърмя.... то е ясно, че ще добавям и Ам, ама друго си е кърма малко да поема бебчо...

# 650
  • София
  • Мнения: 5 312
Хъм, на мен пък никой нищо не ми е забранявал да ям докато кърмя. Би ми било много интересно да чуя някаква аргументация за тези забрани... Е, все пак в рода ми няма алергии, това може да има влияние, но общо взето съм като в ей тази статия: Хранене по време на кърмене
Изключение ми е кафето, поради грижите с кръвното, но след консултация с кардиолог съм в процес на намаляване на лекарствата и се надявам скоро да се върна към обичайното си състояние. Другите момичета с проблемно кръвно в последните месеци на бременността, как сте сега?

Някой се интересуваше за ползването на т. нар. зимен кош на количката. Е, потребихме го и ние (до вчера се разхождахме само със слинг-а за по-лесно), та да споделя. Стори ми се по-хигиенично да постеля едно чаршафче и на мястото на главичката сложих една калъфчица - ако нещо повърне, да кажем, да сменя само калъфчицата. Иначе се сещам, че май съм виждала специални чаршафчета за кош за количка, с едни ластици...

*Teddy*, беборана.....
, наистина при силен стрес понякога се отделят хормони, които може временно да блокират рефлекса на потичане на кърмата. Освен това бебетата много ясно усещат нашите емоции и понякога стават неспокойни само защото ние сме такива. Повече почивка, мисли за нещо хубаво, много контакт кожа в кожа с бебето, често предлагане на гърдата/изцеждане обикновено решават проблема  Hug

silviya-sh, много хубаво си решила да се довериш на инстинктите си... режимът, препоръчан от педиатъра, прилича по-скоро на режим на изкуствено хранено бебе, с тези дълги интервали... кърмата е много лесно и бързо разградима, не е обичайно за изключително кърмено бебе да спазва строг режим с 3-часови интервали между храненията... да не говорим, че и за лактацията често това не е достатъчно...

Adria_80, Branka79, честита радост   bouquet

# 651
  • Мнения: 47
здравейте момичета
чудех се днес колко грама кърма или ам трябва да яде новороденото 40,60,80?педито ми каза да правя 60 на ядене ,ама на патрисия не й стига,а сега като си я кърмя на поискване я дохранвам с 30мл ам защото само кърмата от двете ми гърди не й стига,иначе яде на 2,5-3 часа

# 652
  • Мнения: 289
И аз отново с въпрос към ЛЛЛ

Мартин е на 20 дни, опитите ми да го кърмя - така и не се получиха на 100%. Едната гърда така и не пусна повече от 5-6 капки кърма, другата гърда имаше периоди в които имаше 40-60мл на кърмене, но от 2 дни намаля кърмата, и от снощи мисля, че нямам повече от 5-10мл..... Храня Марти с АМ.
Какво да правя? Едва ли ще тръгне отново кърма.... Трябва ли да я спра и как?
ПП
Пия чай-на Хип и лактогоннен, стимулирам по всякакъв начин... но без резултат... Явно не е писано да кърмя...

Благодаря
  bouquet

  Здравей vanina_nina,
 Най-голям стимул на гърдите да произвеждат мляко е сукането на бебето. Колкото по-често и ефективно бебето суче, толкова по-голяма стимулация им се оказва.
 Някой майки, които смятат , че е нужно да си увеличат кърмата за няколко дни поставят бебето да суче дори през час ,  други и цедят гърдите между кърменията или доизцеждат , дори на "празен ход" след като бебето е сукало от тях, за да ги стимулират още повече. Би било удачно докато се увеличи лактацията на бебето да му бъде предлагано да суче на едно кърмене и от двете гърди - след като е изпразнило добре първата се предлага втората и след това, ако има нужда пак може да се предложи първата гърда.
 Даването на адаптирано мляко често би могло да доведе до намаляване на лактацията. То заема място в стомахчето на бебето и обичайно се отразява на апетита му, и желанието му да суче. По-малко изсукано от гърдите мляко обикновено значи по-малка стимулация на лактацията.
 Постепенното намаляване и премахване на  адаптираното мляко, а когато се налага даването му да се избират алтернативни на шишето методи, за които беше говорила Евридика, по-честото поставяне на бебето на гърда (като се следи да е поставено добре и да суче ефективно) биха могли да дадат позитивен резултат.
  Количеството изцедена с помпа кърма обичайно не е показател колко кърма има в гърдите. Много майки в един етап, когато млякото се регулира спрямо нуждите на бебето не успяват да изцедят дори и капка с помпата, но бебетата сучат и наддават добре.
  Празна гърда няма. Дори докато бебето суче в гърдите вече се произвежда нова порция мляко, която да замести изсуканите количества. Честото поставяне на бебето да суче би му дало възможността да изсуква тези насъбрали се междувременно количества и по-този начин да стимулира гърдите да произвеждат още и още.
 Обичайно след няколко дни до около седмица, честото сукане би могло да доведе до увеличаване на лактацията и бебето по-естествен път да разреди суканията.
 Ти самата би било добре да си осигуряваш почивка, доколкото е възможно да се посветиш за няколко дни изцяло на бебето, много гушкане, контакт кожа до кожа и чести кърмения.
 Твоята лична мотивация, позитивна нагласа и вяра също са фактори, които биха могли да окажат голямо влияние.
 Може би ще ти полезно да си повтаряш, че всяка капка мляко е ценна за твоето бебе, богата на антитела, витамини, полезни вещества.
 Желая ти много вяра, търпение и постоянство! Hug

# 653
  • Мнения: 172
Хайде и тук поздрав за всички които имат нуждаот окуражаване  Hug

# 654
  • София
  • Мнения: 695
*Cveteto*
  bouquet

Teddy*
   bouquet

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 18:06 от vanina_nina

# 655
  • Мнения: 34
Честита Нова 2012 и от нас Simple Smile Да сте живи и здрави и само незабравими мигове през новата година !!!
Как сте вие ? аз от днес вече съм без баби помощнички , та ще си се гледаме самички с малчо вече Simple Smile Честно казано даже се радвам , че си оставаме сами , че бабите лееееко ме поизнервяха , така определено ще ми е по-спокойничко, а домакинската работа ще си чака реда Simple Smile

Възползвате ли се от прекрасните слънчеви дни ? ние всеки ден сме на разходчица вече за по около час излизаме и Макси се чувства много добре, тръгнеме ли и веднага заспива сладко сладко Simple Smile Дано само не разбиеме количката в тия снегове Simple Smile

поздрави на всички от нас и целувки Simple Smile

# 656
  • Мнения: 22
Надя , и на мен ми е малко неясно с това дохранване, аз от време на време давам, като ми е изпразнил и двете гърди и търси да яде. Макс яде около 110-120 мл кърма, ако видя че не му стига дохранвам с 40 адапте, но може би Патрисия е по-малко бебе и не й е нужно такова количество!  Rolling Eyes
Таничка , браво на вас за разходките,на мен така ми се иска, но още ме е страх да го извеждам, ще почакам още малко, ти кога го изведе за пръв път?  newsm78
 А за бабите, от опита ми първия път реших, че е по-добре без тях, по-тудно е, но по-лесно се влиза в ритъм, аз съм без баби и с две деца от самото начало, беше доста тежко в началото, но определено ми е по-спокойно, но и мъж ми много помага, не знам какво ще правя като почне работа след 1 седмица  #Crazy

# 657
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 396
И ние последните 2 дни направихме хубави разходки - вчера за 35 минути, днес за час и 15 минути. Досега не я бяхме извеждали, но както напече слънце, не се въздържахме. Сефтосахме и новата количка, която се държи чудесно в снежни условия:))

Днес купих един бебешки чай за колики - Бебезан. Не че Дара има колики, но мисля да й давам превантивно по малко чайче.

# 658
  • Мнения: 34
mina_stolear ние на 30-я му ден излязохме за първи път, ама при нас е по-друга ситуацията, че малчо беше в болницата до 20-я си ден . Ако можеше и по-рано бих го извела. Аз съм на мнението, че трябва да се каляват дечицата, а и слънчеви дни няма много много през зимата така че трябва максимално да се възползваме Simple Smile

# 659
  • Мнения: 184
лелееееее срамота!само ние ли седим на балкона!!? ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт