АВГУСТовското човече пюренце май ще хапва вече!

  • 34 483
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 43
 wavey Здравейтеее,

Минавам да разкажа набързо за уикенда, че така ми се спи вече.... В събота много се чудех дали да излизам, че както знаето всичко живо се разщъква и става лудница, та не ми се ходише пак в парка, но уви избор нямах. И тоз път си викам, хайде да експериментирам сама.... Излезнахме / живея в Хладилника, та тръгвам от тая част на южния парк/ и тапър-тапър, доволно си заспаха. Аз съм си израснала в тука и си го знам, минахме по най- тихичките алеи и така до Иван Вазов. И ми беше едно спокойничко, но едното реши че се снаспало и се окорчи, сравнително наспано. Ама след около 10-тина минути се почна едно деликатно мрънкане. Спряхме на една пейчица и викам айде да папкаме, може пък от глад да мрънка. Хоп- събуди се и другата. Аз така или иначе си ги храня винаги сама та не ми е притеснено. Ама като не щат в количката  newsm78 Постлах им на една пейка пеленки и разни други "омекотители" и се заседяхме, което слава Богу им понесе доста по- добре от количка. Особено пък като дадох и играчки и стана ихууу- веселба Simple Smile Ама тва пак почна да мрънка, не ще и играчките вече, почва да ми се свлича от тръшкане, и ща не ща тръгнахме леко притеснена, от това че сме чаак на др.край  Grinning Пях песни, правих физиономии, ама нямаше голям резултат и кат ревнаааааа.....добре че пак минах на по- тихичките алеи. Другото седи и гледа и ми гука  Laughing Извадих кенгуруто и като гушнах едното- другото се размрънка  Joy Толкова смешно ми стана, честно ви казвам  Joy Хората се спираха да ни гледат сеира  Laughing Както и да е успокоихме едното, докато бутахме и пяхме на другото, ама и то почна мн да надига и айде смяна на бебета. Ура, пъровто заспа, второто не ще. И си викам бегом към вкъщи, по пътя тва в кенгурото рева, рева, ама като я обърнах да гледа напред и млъкна  ooooh!
Следобед се опитах пак да ги изведа, тоя път с мъжа ми, ама толко им се спеше и си викам, тамън навън ще си поспят добре Е, излезнахме и пак същия сценарий- едното заспа, другото не ще, реве , дере се, ужас... и гушната мрънка. и така не стигнахме до парка. Като се прибрахме ги сложих в креватите и заспаха в миг....на мама домошарките .  newsm06

Днес пък ги разходихме до Пловдив къде спаха, къде не, кой в кенгуру, кой в количка...няма значение, ама за пръв път не ми спаха в колата на връщане..... ooooh! да не ви обяснявам как се седи между две столчета на задната седалка  Simple Smile И ей на- прибрахме се и се почна едно гукане, едни игри  Grinning докато се разопаковаме , къпане, папане и спят кат порчета. На мама кюфтета, много са ми сладки  Simple Smile
tsutseto, ще се радвам да се видим на по бебе/та в парка Simple Smile И с всяка една от вас обхождаща южния парк

# 721
  • Мнения: 75
Krasito с удоволствие и аз съм на Хладилника.
А и ще видиш ревящ мъж,като извади едно дълбоко гърло и нас сигурно ни чуват чак в Люлин. Mr. Green

Момичета вече съм си признала ,че съм зле с картинките затова   cook  food010 Да почерпя нашия батко днес става на 8.Кога отлетя това време.Целувайте дребосъците докато можете,че ние вече се бършем и не даваме понеже бил почти тинейджър  Joy

Хубав ден на всички.

# 722
  • Мнения: 2 899
tsutseto, жив и здрав да ви е баткото!   bouquet

Момичета, има две предложения за заглавие. Да сложа първо великденското с пожелание за около месец да изпишем новата тема и после ще сложа другото?!? За? Против? Въздържали се?  Laughing

# 723
  • Мнения: 75
Нали си шефа на темата каквото сложиш Wink.
Аз съм за първо едната после другата.Даже може и по активни да станем. Simple Smile

# 724
  • Мнения: 1
Хайде и аз да не изпусна да закрия Laughing Laughing Laughing
Цуце, да ти е жив и здрав баткото  bouquet
Днес сме на ДК и ще ни боцкат за последно преди годинката (надявам се). Вие смятате ли да ходите на ДК всеки месец до следващите ваксини? Аз ще пропусна май - дано само е здрава, че да не ходим по други поводи Praynig
Аз съм за великденското заглавие и то тъкмо после ще е актуално и морското Simple Smile
И ние пищим като на село на поляната, чак неудобно ми става като влезнем в някой магазин, хората ме гледат някак злобно. Преди и аз съм си мислила, че крещящите деца са много разглезени и съм гледала майките укорително Rolling Eyes
До новотемие от мен и успешна седмица Hug

# 725
  • Мнения: 43
tsutseto, да ти е жив и здрав рожденикът, много да те радва и да те слуша newsm59
И аз гласувам първо за великденската тема

# 726
  • Мнения: 1 415
Цуце, жив и здрав да е рожденика, и много послушен! Hug nbirthday

Силвена, ние не сме имали такива проблеми при зъбоникненето, но е възможно да е тях!

Красито, хем ми беше смешно, хем се поставям на твое място, и си представям какво ти е. Но важното е, че и ти го приемаш с усмивка  Simple Smile

Грийни, нямам против да сложиш великденското!  Peace


SKG, аз ще си ходя на ДК, най-вече заради мерките, защото вкъщи няма къде да го меря. Значи е гласовита снахата, само така, трябва да се чува повече от мъжа си  Joy

# 727
  • Мнения: 1
Здравейте отново Simple Smile
Пораснали сме нормално  - 2 см. и 450 гр. Доволна съм. Даже за теглото сега пък се оказа, че много сме наддали Laughing Laughing Laughing
Миме, честита ви месечинка Heart Eyes (вчера съм пропуснала)

Редактирам, за да не пиша нов пост Simple Smile
Кажете, като въвеждахте месни пюренца, пак ли първо по лъжичка-две се почва? Гледам състава и месото е само 8% от цялото количество и се замислих, че 8 % на 2 лъжички е твърде малко, ама знам ли newsm78

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 17:27 от SKG

# 728
  • Мнения: 1 415
Мерси  Simple Smile
Браво на Мимито!

# 729
  • Мнения: 0
tsutseto да ти е жив и здрав баткото Simple Smile малее 8 години много голям ми се струва  Grinning много да ви радва Simple Smile
Красито, възхищавам се на майки с близнаци. Имам си 2 съседчета - близначета по на 8 месеца и като гледам майка им как се оправя, мале , мале, машина е! аз съм супер бутла с едно, а с 2 съм загинала направо #2gunfire
Ох ние с нашите пъпки се побъркахме вече. Ходихме на едно друго педи- 3то по ред и то заключи, че било алергия, ама от какво Господ знае... и така 3 дни сме само на АМ- и него сменихме с хипоалергенно и капки Зиртек и резултат - ЗЕРО!!!   cry  измъчих си детето.
Днес бяхме на ДК- 8 500 гр. и 70 см. Наддали сме 300 гр и сме пораснали с 1 см. newsm78 и това ме притесни! Много малко сме наддали! И за капак на всичко го водихме следобед на фризьор и той опищя всичко ... абе гадна майка  yahoo_49 к'во да кажа... Подстригваме го за 2ри път, първия път фризьора дойде на гости и вкъщи в банята, ама днес нали бяхме излезли и минавахме оттам та викам айде и сега така ме е яд, че място не мога да си намеря Banghead
Педито от ДК ми каза, че тия пъпки си били нормални и да го мажа с А-дерма- Екзомега както досега. Казах и какво е предписал нейн колега тя не се съгласи!  Дори напротив... освен да си му давам пюретата даже ме окуражи с въвеждането на глутена както го бях планувала и каза, че нямало нужда от хиполалергенно мляко, да си му давам преходното АМ ....... демек пак да му го сменям...
Уффф и сега какво да правя??? Предложих на мъжа ми да отидем на друг лекар... той естествено отказа, защото не се знае той на какъв акъл ще е и изобщо незнам как да действам... А не искам да му давам само мляко, той си е свикнал на пюрета, кашички и бисквитки... и незнам! аман от тия пъпки.
Иначе и ние можем да се присъединим към пищящите бебета. Голяма промяна е за нас, защото Сашек никога не е от ревливите, вечно е ухилен човека, ама напоследък започнаха едни мрънкащи периоди и аз незнам от какво. Разбута му се режима на горкото със смяната на часа /поне на това го отдавам, ако не на възрастта/ и започнаха проблеми със заспиването. Спи му се , а не може да заспи и се изнервя душичката ми ....
"За"  съм  и за  двете  заглавия...
Поздрави на всички Simple Smile

# 730
  • Мнения: 945
Момичета, да не изпусна закриването на темичката и аз. Моите още по-голям сеир и от близнаци, защото голямото се тръшка по-лошо. Той лъже, че го болят краката и аз го слагам да се вози на стъпалото на количката и да не ви обяснявам как ме боли гърбът от претоварената количка.
 Ние пак сме сополиви, нямам настроение вече и за разходки. Щях да гостувам в една приятелка в събота, те ми цъфнаха с хрема и леко кашляне. Аман вече! Големият май алергичен ще се окаже, че се и задушава и го сърби носа и под носа.

Цуцето, само хубави неща ви пожелавам и най-вече дълголетие и здраве на рожденика!

Юлето, нашата тъкмо прояде и даже нямаше пъпки, аз дадох и жълтък иииииииии хоп, отказа да яде от сополите, пак сме кърмачета, колкото и да сме големи!

# 731
  • Мнения: 43
Аз да ви кажа се примирих- като не щат навън много, няма да ги насилвам и само защото е "хубаво да сме на въздух" да ги изкарвам а те да се тръшкат, няма да стане. Квото дойде- такова, а и в крайна сметка ще го израстат и това и няма да искат да се прибират от парка живот и здраве. Сега и по веднъж на ден, пак е нещо.
SKG, и аз мисля да си ходя на консултации- за мерките за въпросчета и т.н. Аз когато захранвах с месо, а и днес им дадох за пръв път заешко купувам чисто месо на Plasmon . На мойте двете, понеже ги храня от една купа и с една лъжичка към общото зеленчуково пюре им слагам половината от бурканчето със съответното месо ( бурканчето е 80гр.) за първия ден и останалото втория ден. После им купувам готови месно- зеленчукови и си им давам толков, колкото им се хапва.
Юлето, наддаването ви според мен с 300гр. е чудесно, все пак са доста подвижни вече бебетата и неможе да се очаква да наддават много. При нас преди месец и нещо избиха на едната мома ситни пъпчици по цяяяяялото челце- лекарката предположи да не е от шапка, лента или нещо подобно но не беше. Аз лично установих и няма да им давам повече нищо, което има грах- и двете ми се обриват. Мисля че не е редно да спираш абсолютно всякакъв вид пюрета. Аз когато незнаех от какво е, тоест не бях установила че е грах, им давах за известен период само картофено пюренце и тиква. Тогава същото това с обривите се беше подсякло много сериозно милото и педито ми изписиа едно лекарство, на което му забравих името- нещо с Н беше, което се купува само с рецепта и Бепантен, като каза че с Бепантена мога да й мажа и челото. И мацнах няколко пъти, спрях възможните причинители на обрива от пюрета и се махнаха пъпките. Аз като цяло също избягвам да хуквам по 100 доктора, защото съм сигурна че примерно от 5-ма посетени доктора, ще имаш поне 3 различни диагнози ( да не кажа че и 5). Реално погледнато аз така разбирам нещата, че трябва да се спре само това, което е причинило алергията, а не всичко което яде детето. и все пак, ти си знаеш най- добре как да постъпиш, успех е дано му минат бързо обривите на малкия, да не се притесняваш и ти Simple Smile
Лека нощ от мен на всички Hug

# 732
  • Мнения: 75
Мерси момичета.На всички  Hug

Дребния направи подарък на батко си за РД падна от спалнята.И сега му е синя малко устичката от вътре.Явно е тупнал по лице,като го гушнах беше вой до небесата.Изкара ми акъла.

Миме,честита месечинка.Пропуснала съм.Ама вие със снахата не се забравяте  Wink

SKG и аз ще си ходя на консултация ама ние имаме да слагаме още ваксини.

Юлето,ние се обривахме в началото и ни изписаха Линола Фет кремче и се мажем с него и с такова за баня се мием.Най вероятно е реакция към нещо ама начина е по метода проба грешка да откриеш какво е.Не се притеснявай.

Лека нощ от нас.

# 733
  • Мнения: 4 740
krasito, много се забавлявах с разказа ти за разходките с твоите кукли.... Охххх аз много се радвам на близначета, даже си мечтаех и аз да имам... ама не.... е, пак си имам две кукли, ама с голяма разлика.... да са ми живи и здрави... Сега като си гледам бебка и все си мисля каква ли радост щеше да е ако бяха двечки.... Разбира се осъзнавам колко е трудно и изморително, но пък си е голяма радост...

Момичета, вие давате ли бебешки бисквити на вашите бебоци? Аз днес купих едни и тази вечер дадох на бебка натрошени бисквити с плодово пюре....много й хареса... Това като идея го видях от готови плодови пюрета с нарисувана бисквита на тях, тук ги продават в пластмасови кутийки по 4 бройки. Не знам в БГ дали ги има??? Освен с пюре има и кремчета с бисквита на тях....

# 734
  • Мнения: 252
lunna pateka, кога ги даваш тези бисквитки с пюре, като следобедна закуска ли? Заместваш ли хранене с тях или между храненията? Моя младеж не иска да яде каша и се чудя с какво да я заменя. С тези бисквитки въвеждаш и глутена, нали?

Общи условия

Активация на акаунт