Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 745
  • 743
  •   1
Отговори
# 195
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Това суеверие е... суеверие...  Rolling Eyes Удобно извинение, за който си го търси (извинението).
Ако имаш желание отново да се кърмите, направете го!  Hug  bouquet
Надявам се повече да нямаш такива неприятности.

# 196
  • Мнения: 7 112
Урочасването е едно силно доказано явление. Т.е. там, че си способен да урочасваш въобще не подлежи на диагностициране. Само по сведения на странни птици (обикновено от женски пол) се потвърждава.  Wink

# 197
  • София
  • Мнения: 6 099
*** Lady N *** , най-добре ще знаят лекарите, но мисля, че след секцио на втория ден ги даваха бебетата за кърмене... Явно тогава вече не е проблем.

# 198
  • Мнения: 6 726

Да попитам ,дали е удачно само за пре нощта да го оставям у майка ми? И 2 ,3 нощи дали са достатъчно време за да "забрави " да суче Tired

Аз ще споделя моя опит, макар че е от преди доста години. Кърмих дъщеря си до 1г.4мес. Но през това време нямах МЦ и докторката каза, че това не може да продължава повече така и ми назначи някакви хапчета, но трябваше и да престана да кърмя. Оставих я при майка ми за 3дни. За първата вечер оставих изцедена кърма. Майка ми я дала с шише като гушнала дъщеря ми и между себе си и нея сложила моята нощница. На следващата вечер същата процедура, но в шишето е имало мляко. Помрънкала малко, но общо взето всичко мина доста безболезнено. Само да вметна, че и като малка дъщеря ми беше много общителна, оставяла съм я за по няколко часа при бабите (ходех на работа за по няколко часа, два пъти седмично) и може би това изигра своята роля.

# 199
  • Мнения: 817
Здравейте и от мен Hug
Аз имам въпрос (проблем ) и надявам се да получа някакви насоки от вас ,или най-малкото да споделите  при вашите деца как е било.
Дъщеря ми е на година и четери месеца и се кърмим успешно.Проблемът е,че тя отказва почти да яде друга храна.Хапва максимум по десетина лъжички от супички,манджички.Преди хапваше повече плодове -сега и тях и ги давам със зор.Преди десет дена бях в чужбина за 4 дена и е нямало проблеми-хранила се е с това ,което са и предлагали,но от както се върнах само ме напада да сучи.Много ми е трудно да не и давам да сучи между храненията,защото почва да се тръшка,плаче.То е ясно,че в един момент ще почне да да яде и паржоли дори,но се притеснявам дали със сегашния си режим си набавя всичко  необходимо.Не е слабичка-9,500кг,но си е дребосък.Иначе кърма имам,защото през въпросните 4 дена се цедях.Да кажа,че нямам намерение да спирам скърменето.
Има ли и други пристрастени кърмачета?

# 200
  • Мнения: 11 607
Да споделя моя опит с нощното кърмене.....Дано е от полза на някой......

Зверчето не го кърмя нощно време повече от 1г. Много ми тежеше.....това направо бе кошмар - точно се унеса и  почва да ме търси......Беше ми направило впечатление, че докато си легна - той спи спокойно. Щом аз легна - и почва да се върти.......

Решихме с мъж ми да спа отделно. И...мина номера още от първата нощ....Спахме така разделени около 1 месец и мога спокойно да кажа,че от тогава се наспивам...Никакъв проблем от тогава......

Сега сме на фаза да не го кърмя непосредствено преди вечерния сън, а 1ч. напр. преди него. За да свикне да заспива без сучене. С променлив успех сме на този етап.........Определено ми се отбива Embarassed, но и няма по-мила гледка от тази да се е гушнал в мен, да се е отпуснал и да си цока сладко - сладко. Как да му откажа тази наслада?

*Diamond* според мен при дъщеря ти проблемът е емоционален.......Прояви търпение, не прави циркове за ядене, колкото яде - толкова........Няма опасност да остане без нещо ценно......


# 201
  • Мнения: 6 726
*Diamond*, възможно е както е писала Мама Цоцоланка проблема при дъщеря ти да е емоционален.
Защо не опиташ през деня да отсъстваш от къщи? Така детето ще свикне с мисълта, че мама отива да свърши някоя работа и после отново се прибира.
И моята дъщеря хапваше по малко от другата храна и предпочиташе кърмата. И на мен ми беше мила гледката когато се гушне в мен и спокойно си суче. Но при нас се появи проблем - при изследванията се оказа, че детето е с нисък хемоглобин и ми казаха, че причината е в храненето. Иначе си наддаваше нормално.

# 202
  • Мнения: 11 607
при изследванията се оказа, че детето е с нисък хемоглобин и ми казаха, че причината е в храненето. Иначе си наддаваше нормално.

На нас ни казаха абсолютно същото....Но това изследване може и да не бъде точно, зависи от редица фактори. Наддава си нормално, жизнен, не го повторих изследването. Сега не знам какви са му показателите, но пък и като го гледам хич не ми прилича на анемичен......Но всеки си преценява за себе си.

# 203
  • Мнения: 6 726
при изследванията се оказа, че детето е с нисък хемоглобин и ми казаха, че причината е в храненето. Иначе си наддаваше нормално.

На нас ни казаха абсолютно същото....Но това изследване може и да не бъде точно, зависи от редица фактори. Наддава си нормално, жизнен, не го повторих изследването. Сега не знам какви са му показателите, но пък и като го гледам хич не ми прилича на анемичен......Но всеки си преценява за себе си.

И моята беше така - наддаваше нормално, беше жизнена. Единствено при изследването се видя проблема. Тогава ни изписаха препарат, съдържащ желязо.
Това беше едната причина да я отбия, а другата, че нямах МЦ, а тогава бях на 25години.
В заключение искам да кажа, че това е история от преди 16г.
Аз съм "ЗА" кърменето и то да продължи толкова, колкото детето и майката искат. Но *Diamond* пише, че се притеснява дали детето се храни пълноценно и затова споделих своя опит. Всеки преценява сам как да действа.

# 204
  • Мнения: 11 607
Племенницата приемаше желязосъдържащи лекарства известно време, точно заради анемия....Това дете подпухна за отрицателно време, напълня, ядеше постоянно, родителите и се видяха в чудо, детето придоби нездрав вид....Долу-горе съвпадна и с нашата диагноза....Та като видях те какви проблеми и ядове имаха от желязото, аз за себе си се отказах да водя детето си където и да било и да му давам желязо. Но...да.....всеки сам за себе си решава!

# 205
  • Мнения: 817
Благодаря ви момичета за споделения опит Hug
Няма как да я оставя,защото няма кой да я гледа,а и наблюденията са ми,е като се разделим за малко после е още по"настървена Laughing"В момента и никнат кътници и това предполагам подсилва нуждата и от сукане.За сега ще е така явно ooooh!А за хемоглобина-не знам колко е ,но може да и пусна едно изследване за да видя.Жизнена е ,не се спира,много енергично дете Peace

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 21 641
*Diamond*, моята щерка до 1г и 10м си беше предимно на кърма. Твърда храна хапваше по малко, колкото за опит( захраних предимно педагогически). След това започна да хапва по повечко.
Не съм се притеснявала и не съм настоявала за нищо. Ела да я видиш сега как яде.  Grinning
Не е имала проблем с хемоглобина.

Моят цикъл пък дойде 2г и 3м след раждането.

# 207
  • Мнения: 490
   При нас е както при Морена, никога не е имал проблем с хемоглобина Peace За цикъла и докторицата не го разбрах, защо толкова е настоявала за отбиване newsm78  Аз нямам цикъл вече 15 месеца, на 26 съм и не съм тръгнала определено да отбивам заради това Peace Малкия от новороден суче когато иска,суче и нощем,особено като му растат зъбчета,болен е и т.н, изобщо пристрастено кърмаче си е. Като спре нощното предполагам бързо ще се завърне госпожата Laughing

# 208
  • Мнения: 11 607
Моят цикъл пък дойде 2г и 3м след раждането.

Лелееееееее....щастливка........Направо ти завидях, честно....При мен някакви си 6 месеца, уж кърмих нон-стоп и друго не съм давала....

# 209
  • Мнения: 228
Какво значи нямах цикъл, а бях на 25 .......  Rolling Eyes Не се заяждам, наистина ми звучи странно ... Напомня ми на изказванията на майка ми и сестра ми - оооо, ама ти нямаш ли цикъл, че то 6м. минаха, отивай на лекар да го предизвикат, това не е нормално, нещо ти има ....... Иди обяснявай, че кърмиш денонощно и е нормално да нямаш цикъл.

Колкото до анемията - Калоян на 5м. беше с хемоглобин 125, на 6м. - 111. Изписаха ми желязо, което аз НЕ давах. Лъжа, давах 5 дни  Laughing Давах му месо почти всеки ден. Аз съм от тези, за които месото не е отрова. Не прекалявам с него, не го и отричам. На 1г. хемоглобина на детето е 126. При децата ниския хемоглобин не е проблем, до колкото знам. Стига да не е прекалено нисък. А детето щом е ок - супер!

За урочасването няма да коментирам - сигурна съм, че съществува, но е несериозно да се мисли, че като пропуснеш ден без кърмене и детето става зъл врач ...

Лято!, благодаря ти! Ще попитам и лекарите.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт