Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 731
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 228
Благодаря ви, момичета!!!  Hug  bouquet
МТВ, нашия "режим" е същия като вашия .... 5 години ...  как издържаш още ... Rolling Eyes Иначе аз започнах да пия по две кафета, иначе не става и при мен номера.
Клодия, наистина природата си знае работата явно ...
Ще взема и аз да си купя рибено масло ... или бирената мая да започвам пак и това е ...

# 736
  • Мнения: 9 483
Нямам избор Tired-през деня съм с дребния навън (или вкъщи при лошо време, но нищо не мога да свърша с него освен пускане на прахосмукачка, която бучи поне още 30мин след като съм изчистила, щото и ситния "чисти" след/преди мен Laughing), след 17ч взимам и големия, който след градина е на танци/английски, след това игра,  вечеря, баня, приспиване на два броя бандити (тук обикновено е съпруга ми) ..и едва след 22ч мога да пера, готвя, чистя, гладя, гледам тв, чета книга..по-точно заспивам четейки Mr. Green
И така..в последно време се изхитрих -петък/събота ги пращаме при баба и дядо, и така спа като пън поне 1 нощ Mr. Green
А 5г, щото от кърменето на големия съм с такъв "график"-2г и 9мес, лека почивка, последваща проблемна бременност и раждане на следващия млекопитаещ Laughing...вече 2г и 3мес..

# 737
  • Мнения: 8 952
Аз също не съм приемала кой знае какви добавки откакто кърмя. От време на време се присещам да пия малко витамини, но бързо ги забравям. През изминалите години почти не бях боледувала. До тази зима, когато изкарах няколко вируса един след друг. Но точно тогава се бях хванала да диетувам, та според мен пълноценното хранене и пълноценния нощен сън са от голямо значение за организма. Слава Богу, че доживях детето ми да започне да спи по цяла нощ! При нас се случи около третата годинка.



Момичета, време е за нова темичка!

Тъй като тази я пуснах аз, отстъпвам честта на някой друг.
Предлагам няколко картинки за оформление :







Последна редакция: вт, 03 апр 2012, 14:35 от utro77

# 738
  • Мнения: 2 401
Лейди, според мен потърси вариант за малко повече сън. И да отбиеш, ако си толкова недоспала организмът ти едва ли ще е по-здрав. Ако можеш и ти поне събота и неделя се наспивай, също така вариант е и да вземеш детето да спи при теб(ако вече не си го направила), така нощните пробуждания се понасят по-леко.

# 739
  • Мнения: 228
ЗвездичкаHug И аз това искам - една  нощ в седмицата да спя, нищо повече, само една едничка ...

# 740
  • Мнения: 68 654
Това за съня и на мен ми е болна тема....
За съжаление съвета за спане заедно с детето не върши работа при нас...  спим заедно с малкия почти от раждането му, но съм все така недоспала. Просто според мен си е до дете, до характер, емоционалност и т.н. Моето се буди по хиляди пъти на нощ, и макар да спим заедно, не мога да кажа че се понася по-леко буденето...

Лейди, това което те е посъветвала звездичка, си го мислех и аз...здрав сън му е майката Laughing

Но нали пък казват, че дори да се отбие детето, не било гаранция, че щяло да спи по-добре - нещо, в което напоследък обаче взех да се съмнявам и да не вярвам много много...

За боледуването - аз откакто съм родила, не съм боледувала.. Според мен си е до организъм. Храната ми също не е била кой знае колко здравословна, да не говорим, че не приемам млечни и ред други неща, заради алергията на малкия.

Лейди, незнам защо си мислиш, че боледуването е от кърменето ? newsm78 Може и така да е , щом така го усещаш де...то хора разни, организми разни, на едни едно им понася, на други-друго... Просто си изтощена и ти е нужна почивка

# 741
  • Мнения: 5 250
 След 2 г 9 м. кърмене мога да кажа, ами това беше от нас  Rolling Eyes Докато се чудих как точно ще ни се получи отиването и то вече е факт. Ще излъжа ако кажа, че не ми липсва, но пък и някак чувствам облекчение. Дори не съм предполагала, че ще се справя с това начинание, перфектно  Blush Но успях, заедно с него успяхме  Peace Вече си имам едно пораснало момченце готово да продължи напред. А аз както до сега ще бъда до него винаги  Heart Eyes Не съм предполагала, че ще се чувствам така...

И все пак да попитам нещо, като цяло се отби постепенно. Но съм сигурна ще имам още кърма, ами ако много ми се напрегнат гърдите? Трябва да цедя ли? Да пия ли нещо, което напълно да спре лактацията?

# 742
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Радина, ако се случи да почустваш напрежение, пробвай да изцедиш малко, колкото да те облекчи. Можеш да пиеш и чай от салвия.

# 743
  • Мнения: 304
Заповядайте в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=651094.new#new
 Пуснах я, защото изписвате вече тази. Надявам се няма обидени. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт