Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 758
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 789
Таничка 04, запушванията обикновено са последвани от временно намаляване на кърмата в засегнатата гърда.
....

Мина ми през ума и този вариант - след целия стрес, гърдата е решила да си почине. А другата проявява солидарност Wink

Вчера и днес пак имам някакви болки, като започне да суче малката - в началото на кърменето, в ареолата, доста силни. Дали може просто да ме стиска по-силно, но пък само тази гърда... Боли само в началото, после спира.

desinca, супер снимка Grinning Сещам се за каката ни как ме чакаше да се прибера от работа, тръшваше вратата зад гърба на детегледачката и ме нападаше да суче още в коридора  Grinning

# 706
  • Мнения: 337
Сещам се за каката ни как ме чакаше да се прибера от работа, тръшваше вратата зад гърба на детегледачката и ме нападаше да суче още в коридора  Grinning

Мда, същата работа! Laughing
Но понякога търпеливо ме подрежда в хола на дивана, пуска ми телевизора и с блажена усмивка се мята отгоре ми.

# 707
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мдам... започнаха вече да "валят" реплики и дуплики на тема "уау! ама той е вече на годинка и го кърмиш?!" придружени с тъпа физиономия от типа шок и ужас  #Crazy Shocked... Дразнещо е...
Вчера една баба се възмущаваше, че вече яде твърда храна и още го кърмя, по повод на това, че се насука и след това му връчих да си ръфа нещо. Зъболекаря пък едва не припадна когато го попитах как да процедирам с кърменето след упойката.  ooooh! Outta Joint

Както и да е, майната им... тъпо ми стана просто, да си кажа мъката исках...  Tired

Доволна съм обаче, че мистър Цокльо започна да си хапва твърда храна редовно (по три-четири пъти на ден) и намали значително истеричните кърмения. Явно вече само млекце осезателно не му стига, радвам се, че се усети и че има и друга манджа на тоя свят.  Joy

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Нощни очи е моят зъболекар поне беше впечатлен, че още кърмя и каза "Браво, щом можете". Повечето хора ми се чудят на малките килограми и размери как кърмя. Може би като чуят "Кърмачка"си представят едрогърдести жени  Simple Smile

# 709
  • Мнения: 614
Simple Smile Мен ме гледат недоверчиво, чудейки се дали въобще имам "останала някаква кърма" Simple Smile Най-честото твърдение е, че едва ли не съм залъгалка Flutter и мляко въобще няма.

Щях да питам - имам няколко бенки, които е крайно време да махна. Дори миналата година едната се разранява няколко пъти и бях изпаднала в тих ужас. Колко време след местната упойка мога да кърмя и дали има някакви специални упойки съвместими с кърменето?

# 710
  • Мнения: 9 486
Zornichka , аз махах наведнъж 3-4, местната упойка е мн малко-няма кахър.
Ако искаш предупреди, и ако имат с по-малко адреналин да ти сложат от нея..

# 711
  • София
  • Мнения: 6 114
А къде ги махате и къде се консултирате преди това?

# 712
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Щях да питам - имам няколко бенки, които е крайно време да махна. Дори миналата година едната се разранява няколко пъти и бях изпаднала в тих ужас. Колко време след местната упойка мога да кърмя и дали има някакви специални упойки съвместими с кърменето?

Мисля, че след като те пусне упойката можеш да кърмиш, поне при зъболекарските е било така (или поне тия, които са ми слагали). Но най-добре е да попиташ какви упойки се използват (конкретин имена) и да ги провериш дали са съвместими с кърменето, да предупредиш, че кърмиш.

Може би като чуят "Кърмачка"си представят едрогърдести жени  Simple Smile

Аз го докарвам и на цици и на плът "мощна като СССР", та поне това не ме питат!  Joy Joy

# 713
  • Мнения: 614
Ще се консултирам с дерматолог (Ангелова) и се надявам да ми препоръча свестен хирург. (MTV -ако си доволна от твоя, също ще ми е от полза  bouquet )

# 714
  • Мнения: 9 486
А къде ги махате и къде се консултирате преди това?

Дерматолог Peace
А после правиха хистология на всички отстранени Peace

Zornichka
, моя е в Ст. Загора..

# 715
  • Мнения: 735
Момичета, налага се да пия Омепразол и Симпатил ( Sympathyl ). Омeпразола разбрах, че може при кърмене. Обаче за симпатила не знам може ли. Ако може някой консултант по кърмене да ми каже. Peace

# 716
  • Мнения: 228
За упойките е хубаво да са с лидокаин, без адреналин или поне от тези с по-малко адреналин.

Честно ви казвам, както понеча да намалям кърменето, малкия сякаш усеща .... вчера е сукал 15-20 пъти ... как ви се струва!?!? Отбиването май няма да е сега ... а така ми се искаше вече да спираме ... но пък не ми се иска да травмирам детето ...
Нощни очи, благодаря за подкрепата, много ми помогна!

# 717
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Ох и на мен ми писна да се опитват да ме убедят че няма смисъл да кърмя вече, или че е вредно след годинка. И се зачетох в разни статии и форуми...и се успокоих  Blush
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471549.120
http://kellymom.com/translatation/ebf-benefits_bulgarian/
Но като чета критерии за отбиванене, ние май сме "подходящи"  Rolling Eyes Не суче през деня, когато не е на кеф, през нощта не суче изобщо и сутрешното хранене може да се замени с нещо, което да му отвлече вниманието (друг е въпроса че това трябва да е в 6ч., а като суче тогава и заспива до 8:30). Но имам чувството че самата аз не съм готова за това...все едно ще се откъсне завинаги от мен... Rolling Eyes Blush

Но пък ако не стане сега, трябва да го отложим за наесен...което ме подсеща, може да сте го дискутирали но няма как да изчета всичко назад, та - Какво мислите за твърдението че не е хубаво да се отбива лятото? На мен са ми го казвали доста познати, а сега четох истатии за това, понеже тогава бил бумът на чревните инфекции и дори лекарите съветвали да не се отбива през лятото.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Охххх и на мен вече ми се иска да отбивам.Но сега пък е преходен период и пак отлагам.От два месеца суче само вечер за заспиване,а от 2 седмици вече и не заспива като се насуче,а в легълцето си като ме гушка.Вчера се опитах да го убедя да ходим да се гушкаме и да спим ,но той взе да протестира,че си иска да цока.Тази вечер пак ще се опитам да го забаламосам.Ако се разреве ще му дам.Но ще опитвам докато стане.Смятам,че вече е готов да го отбия, а и аз някакси се настроих в последно време.

# 719
  • Мнения: 290
Здравейте момичета!
И аз ще се присъединя към вашата темичка. Детето ми скоро ще стане на 1 година и все още се кърмим, но почти изцяло!!!
От около месец  отказва да хапва друга храна, отказва дори любимите и кашички, плодови пюренца и т.н. Само като види лъжицата и започва да си извърта главата, да се криви, да се крие. През този период на отказване на твърда храна и поникна първото зъбче, та предполагам,че една от причините е тази.
Все пак настъпва момента, когато ще искам да я отбия. В момента е болничка - хрема, зачервено гърло - естествено отказва друга храна освен кърма. Но да приемем,че от болестта детето няма апетит.
Вече започнах да се притеснявам, на последната консултация беше качила само 30 г.
Как да започна да отбивам детето като то изцяло отказва твърда храна?
За момента в тази ситуация отбиването се отлага, но все пак поне да знам как да разреша проблема.

Общи условия

Активация на акаунт