Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 743
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте Simple Smile
Аз не съм с толкова голям стаж като вас, но се надявам да вляза в редиците ви. На кратко за мен - кърмим се на поискване от раждането досега. Първите 6 месеца изцяло само на кърма, без вода и т.н.. Захранването започна с BLW, но след 2 месеца и постоянни въпроси и натяквания започнахме по малко пюретата. Все още нямаме заместено хранене. На мен не ми пречи, но и той не желае повече от 100-120 гр твърда храна. Ако няма сукане , не е ядене Wink. Суче за приспиване, за жажда, за глад, за успокоение цял ден и цяла нощ. Не е имал колики , но винаги е бил неспокоен и го свързваме с това , че първия зъб изби на 4 месеца. Вече има 8 и май следващите се мъчат да тръгват. Чудех се дали е нормално по цяла нощ да скимти и да суче, но върнах няколко теми назад и видях, че не сме единствени. На таткото му е малко кофти понеже вече година спи отделно, а ние двамата на спалнята. Неговото легло не се използва след 4-ия месец, започва да пищи ако го сложа вътре заспал.
Исках да споделя и за косопада. Цикълът ми се върна нормален още след 3-ия месец. После имах леко увеличенни хормони, сърцебиене, обилно потене  и  косопад на кичури. След 1 месечно ление влязоха в норма и дори косопада спря около 8-ия месец. Преди коледа започна отново с пълна сила и чак се плаша колко много коса пада. Хапвам си нормално и се старая да ям плодове и зеленчуци. Дали ако втривам хининова вода ще навреди на кърменето по някакъв начин ?
Да ви се оплача и че моето маймунче от около седмица по цяла нощ се опитва да спи отвит, а в стаята не е толкова топло и само се завиваме и отвиваме.
Спирам, че стана много дълго и предварително се извинявам   bouquet

# 286
  • Мнения: 3 046
хининовата вода ми забрани гинвколожката при бременността, кърменето предполагам е аналогичен случай, завиването - ние винаги с чувалчета за сън сме били и няма проблем. Спордд мен лекар за хормоните е нужно.

# 287
  • Варна
  • Мнения: 256
хининовата вода ми забрани гинвколожката при бременността, кърменето предполагам е аналогичен случай, завиването - ние винаги с чувалчета за сън сме били и няма проблем. Спордд мен лекар за хормоните е нужно.

Благодаря ти за отговора Simple Smile Моето дете спи при мен и е под моята завивка и няма как да сложа и чувалче. А иначе за хормоните с лекар съм говорила и ме е преглеждал и според неговата гледна точка всичко е ок.

# 288
  • Мнения: 11 607
Момичета, извинявам се първо за описателния пост.....Но търся някакъв съвет.......

От 1.2. ми идва, дава признаци,че ще ми дойде цикъла...........Но....ми тече от време на време по малко черна кръв........Днес обаче и някакви черни съсиреци.....

Идва ми редовно цикъла, няма проблеми, нищо не съм сменяла в режима си, само ако това е от значение - не бях добре тези дни, имам все още ужасна кашлица, но не пия нищо специално. Само 1-2 пъти съм пила парацетамол и това е.

Кърмя всеки ден, просто съм в чуденка какво може да е това.......

Някой с подобен проблем?

# 289
  • Мнения: 8
Аз не мисля, че е нещо необичайно бебето да иска да се кърми по цял ден и цяла нощ. Напротив, те май винаги предпочитат кърмата пред всякакво ядене. И аз не давах на моите деца друга храна дълго време, за да мога да си поддържам кърмата. Сега, с дъщеря ми,  от около 5-тоя месец нататък, всички ме разпитваха дали и давам пюрета. Първо обяснявах какво мисля, т.е. че е по-добре да яде кърма, защото е най-добре за корема и, но после всех да послъгвам и да казвам, че и давам всякакви неща. На който наистина му пукаше, на него само обяснавах, а на останлите - дежурен отговор.
А това, че суче за приспиване и за жажда и за всичко си зависи и от теб. Няма нищо лошо съвсем! Аз все съм се опитвала да не ги оставям да заспиват със сучене, защото се загубва навика да го правят сами (е, по-често не съм успявала и докато се усетя, бебето заспало докато папа). То детето винаги ще предпочете така да заспи - с мама и с най-приятното нещо на света, сученето. Ако ти си ОК с това, няма проблем. Просто на мен винаги ми е била целта да заспиват сами. Ако са свикнали да заспиват на гърда, това е една от причините за нощното събуждане. Като леко се размърдат през нощта, ако не могат сами да се приспят, търсят гърда, а не че са гладни.
За хининовата вода - по-добре недей. Всичко с косата идва от вътре. Ако е тръгнала да пада, каквото и да мажеш по скалпа само може да ти навреди. Не знам как седи въпроса с хормоните, но да ти пада косата, дори и обилно, след раждане и по време на кърмене, е повече от нормално. На мен много ми опада, но после и порастна пак, така че не се оплаквам Simple Smile

# 290
  • Мнения: 8
Точно за цикъл исках и аз да попитам. На мен ми дойде за първи път сега, като малката е на 16 месеца. Аз и преди ви питах за това, но спира ли ви млякото или само намалява? Питам пак, защото един доктор ми каза, че сега щяло да ми спре млякото и бях в депресия ция уикенд. Имам нужда да чуя, че не е така...
А за съсиреци - аз по принцип винаги ги имам. Май че зависи от силата на течнението какъв цвят е всичко.

# 291
  • Варна
  • Мнения: 256
Аз забелязах, че ми намалява леко кърмата по време на цикъл, но не и да спира. И все пак малчо се оправя с по-често сукане Wink
Моето дете никога не е заспивало само освен когато сме навън и е в количката. Както гледа и е заспал , а главичката увиснала. Таткото лошо го беше свикнал да го носи , докато се оправя, вечерям и т.н. и започна да иска да го носим винаго когато е буден. Имаше период и така заспиваше за дневните сънища. Само вечер заспиваше на гърдата. Знам, че ме използва за биберон (никога не е използвал истински, просто не ги хареса и спрях да предлагам), но е толкова хубаво да си го гушна и спим заедно  Blush.

# 292
  • Мнения: 3 046
хининовата вода ми забрани гинвколожката при бременността, кърменето предполагам е аналогичен случай, завиването - ние винаги с чувалчета за сън сме били и няма проблем. Спордд мен лекар за хормоните е нужно.

Благодаря ти за отговора Simple Smile Моето дете спи при мен и е под моята завивка и няма как да сложа и чувалче. А иначе за хормоните с лекар съм говорила и ме е преглеждал и според неговата гледна точка всичко е ок.

ми и моят спи при мен /на 2 г. и 3 м. е/, а пък сега в студа даже с 2 торби е;-) Просто се завиваме с отделни завивки, но сме на спалня де. За косопада известен натуропад ми пепоръча пречистване с ядки, пл. и зеленчуци 20 дни, още не съм нпровела, мисля си да не навреди на кърменето с мн. бурното разграждане на мазнини = токсини. Какво мислите по този въпрс , момичета?

# 293
  • Мнения: 8
О, съгласна съм. Спането заедно е супер. И ние винаги го правихме докато бяха съвсем бебета. Първо, нощем си подремваш и по-лесно издържаш на умората. А чувството е неописуемо. Като порастнат малко почваш да им пречиш на съня, но пак става.

# 294
  • Мнения: 3 046
аз питах за прочистването със суровоядство...

# 295
  • София
  • Мнения: 735
Момичета, извинявам се първо за описателния пост.....Но търся някакъв съвет.......

От 1.2. ми идва, дава признаци,че ще ми дойде цикъла...........Но....ми тече от време на време по малко черна кръв........Днес обаче и някакви черни съсиреци.....

Идва ми редовно цикъла, няма проблеми, нищо не съм сменяла в режима си, само ако това е от значение - не бях добре тези дни, имам все още ужасна кашлица, но не пия нищо специално. Само 1-2 пъти съм пила парацетамол и това е.

Кърмя всеки ден, просто съм в чуденка какво може да е това.......

Някой с подобен проблем?

За съжаление, не знам каква може да е причината.. може ли да е все пак от настинката?

И аз да споделя.. сходен проблем. Случайно да сте забелязали увеличаване на кръвотечението по време на МЦ (след раждане) и появата на съсиреци? Доста е неприятно усещането... Бях говорила с лекар преди време, каза, че матката се чистела. Е добре, де, а защо преди нямах такъв проблем? Значи ли, че нещо не е изчистено съвсем както си трябва? Не знам тук ли е мястото, но реших и аз да попитам.

Точно за цикъл исках и аз да попитам. На мен ми дойде за първи път сега, като малката е на 16 месеца. Аз и преди ви питах за това, но спира ли ви млякото или само намалява? Питам пак, защото един доктор ми каза, че сега щяло да ми спре млякото и бях в депресия ция уикенд. Имам нужда да чуя, че не е така...
А за съсиреци - аз по принцип винаги ги имам. Май че зависи от силата на течнението какъв цвят е всичко.


Бях писала преди време, че не забелязвам промяна в сукането на Габи около и по време на МЦ. Обаче този път - просто ме разби. Тази нощ/по-скоро ранна сутрин ме разсипа. Имам чувството, че час иполовиа не спря да сменя гърдите, а аз я молех да спим...  Crazy и съм убедена, че й беше малко и за това сменяше, и се разбуди, и искаше още и още.
Та явно предните пъти не съм усещала, но сега смятам, че и при мен има разлика около идването на МЦ. Не се притеснявай, млякото не спира!  Peace С повечко цокане, както ти е казала Тони, всичко се нормализира  Peace

# 296
  • Мнения: 246
Точно за цикъл исках и аз да попитам. На мен ми дойде за първи път сега, като малката е на 16 месеца. Аз и преди ви питах за това, но спира ли ви млякото или само намалява? Питам пак, защото един доктор ми каза, че сега щяло да ми спре млякото и бях в депресия ция уикенд. Имам нужда да чуя, че не е така...
Не спира, само намалява за няколко дни и после се възстановява.
Този доктор да си върне дипломата! На мен ми дойде още на втория месец след раждането и вече почти три години си кърмя при редовен цикъл!

Мама Цоцоланка, увеличаване в кръвотечението имам и мисля, че е точно от кърменето, защото когато се е случвало да отсъствам по време на цикъл от града и да не кърмя, цикълът ми е бил съвсем като преди. Просто самото кърмене предизвиква леки контракции на матката, което води до по-активно отделяне на лигавицата по време на менструация, откъдето са парчетата и по-обилното течение.

Ален мак, май бяха отговаряли вече на такъв въпрос, че не е проблем, ако не се различава твърде много от обичайната диета - важно е да са застъпени всички хранителни групи (белтъчини, въглехидрати, мазнини).

# 297
  • Мнения: 228
Момичета, този месец много жени се оплакват от това с цикъла, дори и такива, които не кърмят. Аз този месец бях с по-оскъден цикъл, също имах по-тъмно зацапване и като съсиреци. Сестра ми е със съсиреци почти на всеки цикъл. Тези дни съм на гинеколог, ще питам. Peace

# 298
  • Варна
  • Мнения: 256
На мен всеки месец след раждането първо 2 дни ми цапа кафяво и после тръгва нормално.

# 299
  • Мнения: 11 607
БЛагодаря ви!  bouquet Не, нямам увеличаване на цикъла, той просто не може да пробие вече 6-ти ден......Нито ми е намалял, нито ми се е увеличил принципно......Просто какви са тези съсиреци, това тъмно кафяво цапане - не ми се бе случвало.......Дано се нормализират нещата при всички, че вярно може да е от климата нещо........

Общи условия

Активация на акаунт