Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 707
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 952
Момичета, влизам набързо да се похваля - днес ни правиха в службата профилактични прегледи за остеопороза и рак на гърдата. Слава Богу, всичко е О.К.  Praynig Много ми беше притеснено. И ми беше любопитно как се е отразило дългото кърмене на риска от остеопороза. Оказа се, че нещата са перфектни.   Praynig Преглежда ни д-р Любомир Дамянов. Човекът абсолютно подкрепи дългото кърмене и каза, че колкото по-дълго, толкова по-добре.  Peace

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
.... за ужас на мед.сестрата, според която кърмачетата били хапещи  hahaha)
A ние - мазохистки явно.  Laughing

Благодаря за коментарите по снимката! Simple Smile

Утро, поздравления за резултатите, за службата( дето орагнизирала прегледа) и за доктора, че е толкова светнат!
Постът ти е много зареждащ!  Simple Smile

# 92
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Като сте зачекнали хапещите...
Интересно ми, усещате ли зъбките на цокльовците, когато сучат? Rolling Eyes

# 93
  • Мнения: 433
Като сте зачекнали хапещите...
Интересно ми, усещате ли зъбките на цокльовците, когато сучат? Rolling Eyes

Не, но от баткото после имам отбелязани зъби по ареолата  Laughing или гърдите ми са станали като мазоли, или той захваща толкоз умело, че да не причинява болка  Rolling Eyes

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
Аз не усещам зъбки, а и никога не е хапало моЙто. Simple Smile

Днес на обяд пък... както цокаше и ми разправя: Нали съм голяма и трябва да спирам да цокам, но ми е толкова хубаво... толичко и вкусно млякото, че не ми се спира.
Та тъй...   Crazy

# 95
  • София
  • Мнения: 6 074
Аз понякога усещам, понякога не. Сигурно зависи от моята чувствителност и от начина на захапване...
Морена, много мило. Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 735
Аз не усещам зъбки, а и никога не е хапало моЙто. Simple Smile

Днес на обяд пък... както цокаше и ми разправя: Нали съм голяма и трябва да спирам да цокам, но ми е толкова хубаво... толичко и вкусно млякото, че не ми се спира.
Та тъй...   Crazy

 Blush Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Боже, накара ме да се усмихна с най-голямата си усмивка твоето момиченце  Heart Eyes нека му е сладко на детето! Толкова разнежващо и мило.
Снимката ви е наистина много хубава! Пиленце сладко  Heart Eyes
(а таткото как приема факта, че имате 4 годишно и отгоре кърмаче?)

За зъбките - имаше няколко опита да ме захапе, и то основно, когато се опитвах да й пробутам да цокне още малко, а тя не искаше (това преди доста време). Имаше и няколко неуспешни опита ей така, да види какво е. Но след като се "разбрахме", че така няма "ама" - не хапе. Обаче понякога й усещам зъбките, не е болезнено, слава Богу, но се чувства лекинко.

Ох, още са ми в ушите думите на педиатърката, която заместваше нашата - "тя има зъби... и за какво се мъчите и двете... " Crazy

Добре че има такива мами като вас и дружките от ЛЛЛ, че да не се чувствам сама в пустиня с говорещо и обслужващо се кърмаче. Че ако оставях на педиатърката или тези в болницата, вкл. и бабите.. отдавна да се е отбила.

Утро, браво! За всичко!

Знам, че скоро се коментираше по друг повод, но да ви попитам. С 2 мои приятелки, с които и друг път сме го правили, си купихме евтини билети до Лондон, живот и здраве, за май месец. Габче тогава ще е на 2 год. и се надявам да сме заместили поне 1 хранене (толкова е безрежимна на хранене в момента, че това ми изглежда химера). Обаче не знам как ще издържи 5 денонощия, при положение, че не сме се разделяли за повече от 20 часа и то само веднъж. Тогава отказа изцеденото с 300 мъки мляко и бе изхвърлено. И като се замислих за всичко, направо ми се прииска да си я взема с мен и да си спестим взаимно тъгата. Тя много тежко преживяваше до скоро всяко мое излизане (дори и до магазина), сега има леко подобрение, но пак..и все пак сега е за доста кратко, а тогава ще е за няколко дни.
Някоя майка имала ли е подобен случай (не искам да се чувствам жестока, ако го направя, макар че не знам дали ще се насладя достатъчно, като знам, че детенце ще страда...), мислите ли, че е егоистично, при положение, че още много активно се кърмим... има много време, знам, дано всичко е наред до тогава, но в момента, в който купихме билетите и почната терзанията ми...

# 97
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Днес на обяд пък... както цокаше и ми разправя: Нали съм голяма и трябва да спирам да цокам, но ми е толкова хубаво... толичко и вкусно млякото, че не ми се спира.

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Моя бебан не ме хапе. Когато му излезнаха зъбите ме е гризвал няколко пъти докато свикне, че има зъби. После не. Но му усещам зъбките и понякога ме боли доста.  Cry Особено нощем, когато кърмя легнала. Не знам от позата ли или защото е по-сънлив и захапката му е по-лошо или гърдите ми са твърде чувствителни. Sad
Да видим как ще се справим с това.  Thinking Confused

# 98
  • Мнения: 125
Morena   Heart Eyes голямо съкровище си имаш  Heart Eyes
На мен също ми е любопитно таткото какво казва за голямото вече кърмаче.
За зъбките ме гризва понякога, но го прави нарочно. Гледа ме с пламъче в очите и хилейки ми се гризва лекичко. Това ако й кажа, "хайде стига толкова сука, то нищо няма вече"  Laughing Друг случай, в който й усещам леко зъбките е нощем или ако е в неудобна поза и то по-скоро ако е по-ниско и се е увесила на гърдата ми усещам горните резци, но като се наместим и всичко е ок.

# 99
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Друг случай, в който й усещам леко зъбките е нощем или ако е в неудобна поза и то по-скоро ако е по-ниско и се е увесила на гърдата ми усещам горните резци, но като се наместим и всичко е ок.

Мдам, сега като те чета и теб все повече си мисля, че е от позата и захапката.  Tired Кофти! Защото той винаги е бил с лоша захапка. Откачам, закачам, казвам му да зяпва повече и да захпва по-добре, ама тц, не се получава. Надявам се гърдите ми да свикнат иначе ще е зор.  Confused

# 100
  • Мнения: 8 952
Malini , разбирам как се чувстваш. И ние с мъжа ми - "видни пътешественици"- откакто се е родила малката не сме мърдали никъде без нея. Именно и поради тази причина се придържахме към по-близки дестинации - Гърция, Турция. А всичко на всичко до този момент сме я оставяли на два пъти за по една нощ при баби. Не само заради активното кърмене, но и заради огромната привързаност към моя милост, която едва последните месеци след 2,6 годишна възраст започна да навлиза в някакви разумни граници.  ooooh!
Лондон определено не е за изпускане. Не е работа с толкова малко дете да се ходи там. А имаш достатъчно време да предприемеш някои стъпки, които да улеснят престоя ви. На първо място се погрижи за заместване на храненията. На две годинки трябва да ги има основните хранения за деня - закуска, обяд и вечеря. Кърменето вече остава между другото. Даваш ли кисело мляко? Също според мен е добра идея да го добавиш в идните месеци с оглед на пътуването. Другото, което е - приобщавай детето постепенно към бабите, на които ще го оставиш докато те няма. Като описваш колко е привързано детенце към теб, предполагам, че не остава често с друг човек. Та така - не е мисия "незъвможна" пътуването до Лондон, но трябва още от сега да започнеш с някои стъпки.

Моето кърмаче доста време се задържа на режим "сукане през 2-3 дни". Не знам защо така зациклихме на тоз етап.  newsm78 От вчера обаче ползвам един спрей за нос с кортикостероиди, дето уж не се препоръчвал при кърмене. / Имам алергия/. Мисля да се възползвам и да преустановя вече всякакво кърмене. Обаче дали сега от кърмене  на 2-3 дни мога изведнъж да мина на никакво кърмене???  newsm78

# 101
  • София
  • Мнения: 6 074
Утро, предполагам, че това е лесна стъпка - от 2-3 дни към никакво, по отношение спиране на лактацията де, детето надали ще е на същото мнение. Simple Smile Но от друга страна, то кой знае какви количества не приема, та да е опасна употребата на спрея... Все си мисля, че тези предупреждения по лекарствата са за майки на бебета, които са основно на кърма и пият по доста.

# 102
  • Мнения: 228
Морена, малката е хитранка сладка. Да ти е жива и здрава, но с тези думи ... разбирам защо не е отбита още ... И моето така да ми говори, и аз няма да напирам да спира!  Laughing
Моето дете ме е хапало няколко пъти, но мене по принцип често ме боли при сукане. А първите 8 месеца болките бяха нетърпими, но причината не беше зъби, къса юздичка. Мислех, че ще се отбие, мислех, че нямам кърма, божееее, луда работа - още се кърмим и слава богу!   bouquet

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 21 630
О да,  не пести похвали - посредата на четенето - "Мамо, много хубаво четеш!", като се храни и след 1 -2 хапки, възкликва - "Мамо, много е вкусно, благодаря!" и такива  подобни..  Grinning
  Simple Smile А таткото, както и двамата по големи син и щерка, са добре запознати с всичко що прочетох през бременността относно кърменето, поднесох и им го смляно, в кратце и тримата го приемат съвсем нормално просто. Не го и коментираме, то просто си е начина ни на живот - задоволям нуждите на дребното такива каквито са, без да е тема на разговор.

# 104
  • Мнения: 8 952
Морена, а мислиш ли за отбиване?! Не съм чела за справка по-назад. Щото малката вече си е една госпожичка така като я гледам, де. Голяма сладурка, да ти е жива и здрава.

Общи условия

Активация на акаунт