Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 769
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 709
Съвсем до скоро, във всеки удобен случай казвах, че кърмя. Ей така - нарочно. Повечето хора го приемаха добре /без лекарите/  Laughing.
Вече съм към края на кърменето. Много ме дразни. Мляко няма. НО на малчо нещо не му се отбива. Вече само на заспиване цока, но едвам го изтрайвам. Всеки път започваме с уговорката, че ме боли и на бързо да приключва.
Преди няколко дни гледа една чаша с мляко приготвена за него. Помирисва и казва "Гадно... Това мляко е за бебето." Отговарям, че бебетата цокат от майките. "Да, ама ти нямаш мляко." "Да, ама нямам и бебе" - отговарям аз. Малкия ме уговаря гледайки чашата "Сложи мляко в цокото!" В този дух продължи разговора.

# 136
  • Мнения: 8 957
slavena80, в понеделник бях на такъв преглед. Изрично попитах доктора дали може при кърмене и той каза, че може. Прегледът беше на ехограф.  Peace

# 137
  • Мнения: 735
Благодаря ви, момичета!
В службата на мъжа ми ще правят такива прегледи и той каза, че ако искам мога да отида.И за това питах.Иначе нямам някакви оплаквания. Peace

# 138
  • Мнения: 228
Хора, имам нужда да споделя. Една моя позната роди онзи ден. Първото дете не успя да кърми заради ценните съвети на лекарите, помоли ме да й помогна да кърми второто дете, дадох й книжки на ЛЛЛ, чете, жената, подготви се. Чухме се преди минути. Бебетата са в отделна стая и тя няма право да си иска детето за кърмене. На всеки 3 часа им ги носят през деня, а нощно време е забранено да ядат, плачат, плачат ...
Стана ми много криво. В тази същата болница съм раждала преди 12 години и нищо, ама нищо не се е променило.  Sad Говоря за болницата в Панагюрище.

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Лейди, и на мен ми стана мъчно за бебчето и майка му.. и за останалите бебчета. Пфуу...
Важното е да са живи и здрави и дано скоро са си в къщи да си се гледат както трябва. Успешно кърмене им желая!  Simple Smile

# 140
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хора, имам нужда да споделя. Една моя позната роди онзи ден. Първото дете не успя да кърми заради ценните съвети на лекарите, помоли ме да й помогна да кърми второто дете, дадох й книжки на ЛЛЛ, чете, жената, подготви се. Чухме се преди минути. Бебетата са в отделна стая и тя няма право да си иска детето за кърмене. На всеки 3 часа им ги носят през деня, а нощно време е забранено да ядат, плачат, плачат ...
Стана ми много криво. В тази същата болница съм раждала преди 12 години и нищо, ама нищо не се е променило.  Sad Говоря за болницата в Панагюрище.

Много гадно!  Sad
Успокой я, че могат да се кърмят успешно и след като излезе от болницата въпреки този безумен режим, който са и наложили! Ако е възможно и има желание да си тръгне по-рано... и ако я пуснат де. С тоя церберски правилник...
Нямам думи просто!  ooooh!

# 141
  • Мнения: 1 350
Здравейте дългокърмещи майки Grinning
Дойде и моя ред да се запиша тук и то  не толкова за да се хваля ,ами по-скоро да търся съвет ,помощ ,разбиране ,защото вече съм отчаяна Rolling Eyes
Кърмя синът ми от раждането му ,вече година и 9 месеца.Кърменето беше огромно удоволствие за мен ,знам всичко технически ,знам колко е важно да се кърми възможно най-дълго ,но аз вече някак си се уморих Sad От края на лятото се опитвам да го отбия ,но не се получава.Сама съм ,няма на кого да го дам за няколко дни ,за да стане по гадния начин,няма кой да ме замества при приспиването,изобщо само аз съм  и иска само мен Embarassed
Всичко би било чудесно ако не бяха нощите ,по цяла нощ суче ,да има как на гърда да спи ,а е вече голям за толкова продължително кърмене Rolling Eyes Това ме изцежда буквално ,все едно ,че гледам новородено близо 2 години  Confused През деня също иска да суче за приспиване ,но успявам да се справя и без ,оставям го да плаче ,сърцето ми се къса ,но няма начин.
Сега ще се връщам да чета назад ,дано да намеря начин да се справим с това по възможно най-безболезнения начин.
Извинявам се за объркания пост,но и малчо "пише" Mr. Green

# 142
  • София
  • Мнения: 1 032
Данче, разбирам те.
Сигурно си опитвала, но все пак ще ти кажа каквото ми хрумва: да му обясниш спокойно (той вече е голям, всичко разбира) някаква история, с която да отпадне нощното сукане - че гърдите са се уморили да правят мляко толкова време и нощем спят и не бива да се безпокоят, защото имат нужда от почивка. Когато съмне се събуждат и пак може да дават мляко. Или нещо друго, което на теб ти звучи добре. Всеки път, когато се събуди да го гушкаш и да му повтаряш вече обясненото.

Успех!

# 143
  • Мнения: 125
*** Lady N ***  направо съм шокирана, че все още има такива болници и по-скоро такова отношение  #2gunfire  как няма да ми дават детето и ще го оставят да реве по цяла нощ  #2gunfire а пред деня няма да е с мен постоянно, а само на 3 часа, ей луд скандал ще им спретна ако ми се случи   #Cussing out то и в затвора е с по-лек режим  #Cussing out 
сори за   offtopic

# 144
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Utro77, благодаря за съвета. И на мен ми се иска да стане от само себе си, но някак си ако може да подбутна нещата щеше да е хубаво. Сега като се замисля, два са факторите, които надделяват за това ми желание - от една страна искам да си почина за няколко месеца, защото есента планираме ново бебе, а от друга - от известно време много ме болят зърната, на моменти се налага да стискам зъби, казвам й да пусне и да се намести по-добре, но не се получава. Казвам й, че цицките ги боли и искат почивка, просто в момента някак си кърменето не ме успокоява и удовлетворява, а искам да мине по-бързо.

Hrispa76, и аз се радвам да те видя тук Simple Smile

# 145
  • Мнения: 7 119
Лейди Н, аз родих в такава болница, от която имам само много добри спомени. Все още си кърмя човечето. Без да се напрягам дали ще стане. Следвах си ритъмът на бебето.

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Рони, аз нещо не те разбрах... "такава", каквато я описа Лейди, пък с мн. добри впечатления... ама карай де.  Grinning
Иначе и аз съм със отлични спомени от Св. София. В 2.30ч. се роди моята и в 6.30ч. си беше при мен. Simple Smile

# 147
  • Мнения: 228
Момичета,  Hug!
Аз от тази болница, за която ви говоря имам много лоши спомени - така и не забравих раждането. Сега втория път каква беше изненадата ми /разбира се, родих в друга болница, в Пловдив/... Родих в 12 и 30 на обяд, в 14,30 или 15,30 - не си спомням точно идва една жена и ми казва - Бебенцето огладня, ще го кърмите ли!?  Shocked Shocked Shocked Донесоха ми го, изнесоха ми лекция за кърменето и дори поискаха да ми помогнат ...  Shocked Shocked Shocked Докато бях там всеки ден събираха майките и ни показваха как да се грижим за бебенцата, как да ги къпем, отговаряха на всякакви въпроси, останах много доволна от обгрижването.

# 148
  • Мнения: 7 119
Моренка, да. Доволна съм от Шейново. Моята мисъл тогава беше единствено да си гушна живо и здраво детенцето. Абсолютно нищо друго не ме е интересувало. (в групата на Родители преживели загуба голямо и много дълго кърмене има, но само още една майка оттам съм засичала тук)
На третото донасяне на бебето вече не ми го доставяха с резерв от АМ. От цялата група, родила в Шейново от отчетната ни тема само една майка кърми мъничко.
Лейди, страхотно е описаното за второто ти раждане и целият престой там.   bouquet

# 149
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Такива са мислите на всички ни предполагам. Simple Smile
То и аз затова казвам, че съм доволна. Бързо ми го донесоха бебето и от тогава все при мен си беше. Акушерка ми обърна внимание за кърменето, но видя, че се справяме и после само питаха наред ли е всичко. И да, шишенцето с АМ ми го оставяха само първия ден, за вечерта вече го нямаше. Пък нощем бебка спеше при мен, в леглото. В болницата си беше само моя.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт