Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 713
  • 743
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 304
Здравейте, не знам дали е тук мястото да задам въпроса си, но не искам да пускам нова тема. Та проблема при дъщеря ми (1,6г.) е, че от няколоко дена има запек. Кърмим се 3-4 пъти на денонощие и от няколко дена има проблеми с изхождането. Пробвах с киви, сини сливи, череши, портокали, въобще всякакви плодове и няма и няма. Вече трети ден без да е ходила. Питах док -тя каза да пробвам с термометър, но въобще не стои-ревееее. Някакви съвети ooooh!

# 316
  • Мнения: 68 647
Маритка, аз те помня... Grinning

Преди време ми помогна с ценен личен опит   bouquet

Аз пък си мисля напоследък, има ли кърмачета, които са кърмени нощем , а спят отделно от мама?
Защото ние сме като залепени.... Thinking

То май в другата тема с въпросите се коментираше, ама аз тук да си кажа...аз нещо се попрецаках напоследък, в смисъл основно кърмя от лявата гърда....сама се докарах до това положение, защото като се  замисля, независимо на коя страна лежа/спя, винаги по-удобно ми е да подавам лявата гърда.. Rolling Eyes и така от месец и половина някъде главно нея ползва малкия...а дясната-само за няколко глътки и се прехвърля на лявата...

Аз никога не съм кърмила само от една тгърда на едно кърмене, още от самото начало предлагах и двете на едно хранене, а после, не помня точно кога-към 5-6 месец май, на едно хранене редувахме по няколко пъти едната-другата, пак едната-другата и така докато се нахрани   #Crazy  и сега сме така де... Mr. Green

Това с предпочитането основно на едната гърда малко ме притеснява, защото винаги съм имала притеснения относно количеството на кърмата ми, и постановката с честото слагане на гърда и увеличаването на кърмата нещо не действа при нас точно така...но дано всичко да е наред с количеството...

спирам, че дълго стана нещо... Heart Eyes

# 317
  • Мнения: 614
dama_kupa - това с термометъра съм чувала, че го прилагат на малки бебета. Принципно не вярвам в този метод и не бих го пробвала.
Ти как разбра, че е запек? Напъва ли се или просто не е акала 3 дена? Защото и на Вики й се е случвало, да пропусне няколко дни, без да има запек. Давам й повече вода да пие и така се регулират нещата, защото покрай кърменето водата често я забравя Simple Smile
Дано бързо се оправи детенцето!

# 318
  • София
  • Мнения: 6 074
dama_kupa , и при нас е чест проблем това. Дотук опитът ми сочи, че почти безотказно му действа царевицата (само дето последния път му се раздразни коремчето може би от нея), помага и тиква (в нашия случай - в баница, иначе не ще), донякъде и овесени ядки, лютеница, манджа с повече домати... Сигурно и плодове, ама малкият хич не обича, затова не ги споменавам. Simple Smile
А, да, и повече манджички, което при нас често също е трудно - предпочита сухоежбината...

# 319
  • Мнения: 304
Благодаря момичета- сега ще й дам царевица и домати ако яде.  Май проблема ни е от водата - не пие по много. Смуква от сламката и я изплюва, само сменям дрехи. Иначе не се е напъвала ами просто не е ходила  и затова се притеснявам.
Лек ден  от мен   bouquet

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
teta75, намират се hahaha
Малкия спи в отделна стая от доста време насам Simple Smile Е, случвало се е и да заспя при него, докато го кърмя Whistling
Ако се буди по-често (на час-два - случва се като никнат зъбки), обикновено лягам направо в неговата стая, че иначе прекарвам нощите по коридора Joy Така и аз, и той, и таткото сме наспани Simple Smile

# 321
  • Мнения: 9 481
dama_kupa -давай сини сливи, киви, смокини, повечко супи, щом не приема вода; айрян ако обича..
Добре е да дадеш и малко пробиотици Peace

# 322
  • Мнения: 765
Параход, Морена, благодаря!
Май не останаха много майките на Особено Големи кърмачета тук във форума, поотбиха се като че ли повечето.
Иска ми се да отбивам, ама като не знам как да подходя, и като са двама, та единият ако забрави, другият се сеща... кой знае кога  Confused. Поомръзна ми, искам си гърдите за себе си и за мъжа си   Wink Laughing.

Параход, вие кърмите ли се още?
Моето наблюдение за настинките е същото. Евентуално за алергиите си мислех, но и тук вероятно съм попредала вече де що е имало имунитет.

# 323
  • Мнения: 11 087
Май не останаха много майките на Особено Големи кърмачета тук във форума, поотбиха се като че ли повечето.
...
Параход, вие кърмите ли се още?

Не, вече 4 месеца съм бивша кърмачка Simple Smile Приблизително около 3-ия си рожден ден се отби.
А за Особено Търпеливите Майки на Особено Големи кърмачета не бери грижа - ние сдаваме караула, но нови ще дойдат, а сегашните малки ще пораснат Simple Smile

# 324
  • Мнения: 228
Маритке, здравей, аз също те помня. Какво стана с проблема ти, надявам се да си добре вече!
Днес си говорих с една дружка на тема кърмене ... попита ме колко смятам да кърмя. Отговорих й, че нямам идея ... Спомнила си как се възмущавах на едно детенце на 1г и 5м, че майката го кърми. Та решила да ме попита колко смятам да кърмя  Laughing Laughing Laughing Мислех, че ще изкарам до шестия месец, после до годинката, а сега ... кърмим се и това е! Човек как си променя мирогледа ...

# 325
  • Мнения: 68 647
sweet_maniche  значи има такова животно.... Mr. Green

абе мацки аз писах, писах..пък забравих да си задам въпроса....та въпроса ми е има ли други като нас, които на едно кърмене редуват по няколко пъти  гърдите ? Rolling Eyes

Щях да пиша и за термометъра...аз знам, че с него се процедира до третия месец само Peace после-не ! В интерес на истината аз лично не  съм и не бих прибегнала до него, но това е лично мое мнение де...

За имунитета .... незнам, но ние досега не сме боледували, слава богу..

Аз си мисля, че много ще ми е мъчно като се отбием...в далечно бъдеще някъде де Mr. Green, не сега....много ми е мило да се гушкаме и кърмим..сигурно много ще рева тогава Tired

Лейди, много си права за мирогледа....аз преди да забремения си викам, колко да кърмя-месец, два там, и то защото мъжо все ме питаше: "Ти нали ще го кърмиш?" Laughing

После, като се роди малкия, нещата изведнъж, ама изведнъж се обърнаха на 180 градуса....при всичките трудности в началото и не само в началото, свързани с кърменето, както казах по-горе, от сега ми е мъчно, че ще дойде такъв момент с отбиването... страннна работа са това хормоните..и жените Joy..иди ги разбери Laughing   незнам, честно, аз самата не мога да се позная направо..такава промяна в мисленето, не вярвах, че е възможна, и мислех, че се познавам..но уви..

много дълго пак стана ...сори

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 18:55 от teta75

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И аз в групата на тези с пременения мироглед Mr. Green
Помня, че преди няколко години една приятелка ми разказваше за своя бременна приятелка, която кърмила дъщеря си (на 2 години и нещо)... Тогава това ми изглеждаше едва ли не извратено newsm78 Embarassed - как така е бременна и ще кърми newsm78 ...пък и толкова голямо дете...
...Сега, няколко години по-късно, с година и 5 месеца стаж по "специалността", идеята за кърмене в тандем изобщо не ми се вижда непосилна задача... Е, няма второ бебе на път, но пък нищо не се знае Mr. Green
...А все пак не мисля да отбивам дребния поне в близката година - година и половина hahaha

Тета, има, има Simple Smile ...Че и по нашите ширини живее Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 327
  • Мнения: 9 481
Ааа, има tralala81  Grinning; аз съм горда, че имам последователки, които кърмят вече 2г +, и не говорят за отбиване Mr. Green (.."умря циганката", ама как да не се изфукам с подобни лични заслуги Blush).
Сега си чакам племенниците/чките, не знам има ли и какви са спецификите при кърмене на близнаци, ама ако мама им не се справи-ще помагам (че и на практика мога hahaha-скоро не ми се очертава да отбия двугодишния бандит) Laughing

# 328
  • Мнения: 765
Аз си бях положително настроена към кърменето, но чак 3,5 години да кърмя, при това две големи деца, това не съм и знаела, че е възможно изобщо  Laughing.
А естественото отбиване още е мираж за нас...  Crazy

# 329
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
...
А естественото отбиване още е мираж за нас...  Crazy
Хихи... нашето изглежда много вероятно в предстоящите месеци, в краен случай лятоска Simple Smile, иначе направо ще съм в статистиката с кърмаче на училище( с тая задължителна предучилищна от 5г.  Close ).  Joy

Общи условия

Активация на акаунт