Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 712
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Нелика, моята до 3г. спеше кажи речи при нас. Креватчето, с махната решетка беше залепено до спалнята и на същото ниво и тя се примъкваше до мен. Та съвсем в просъница и двете, кога с моя помощ, кога и сама се обслужваше (кърмачески пижами ползвах, та беше супер лесно) и никой нищо не разбираше. Съседите ни все коментираха като ни срещаха, че е много чудно, все едно не живее бебе там, гласа му не се чувал. Simple Smile
Та ако можете да го приложите и вие...

# 391
  • Мнения: 125
Nelika ние също спим заедно със сукалчето и тя си се обслужва перфекто през нощта, почти не ме буди, аз спя по потниче и намирането на млякото е много лесно и удобно  Crazy Нашия тати хич не обича да му се нарушава съня и за благото на всичките предпочитам да си суче нощем, вместо да ревем и да викаме всички.  Wink

В една друга тема стана дума за кърменето навън и се сетих, че идва лято и разголени дрешки и къси потничета ииииии как си се обслужва самичка щерката вкъщи хич не ми се иска да го правим и навън. Достатъчно си показвах гърдите миналото лято като я кърмех навсякъде - по градинки, кафета, площадки, но сега е по-голяма и не ми се иска да ме дърпа постоянно навън и да ме съблича.  Дали до лятото ще е достатъчно голяма да разбира от думите "само в къщи"  newsm78 newsm78 newsm78
Мамите с опит да кажат при тях как е било в топлите месеци.  newsm78

# 392
  • Мнения: 9 481
Големия единствено на плажа се е сещал..и май по-скоро като ожаднее; ситния също..единствено ако нещо падне и се удари по-сериозно, гушкайки го да се присети, но като цяло навън има мнооооого интересни неща и не ми "налита" Laughing
Но пък сме атракция на плажа-тоооолкова голямо дете да суче!! Shocked (чужденците обаче се кефят искрено на подобни гледки и са ме поздравявали Peace)

# 393
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
...
Мамите с опит да кажат при тях как е било в топлите месеци.  newsm78
Аз неотдавна показвах наша снимка, та така беше при нас. Само сядахме не на най оживените места и толкоз. На 2г е на снимката.  Следващото лято на 2 и половина ако се случеше да сме на много невъзможно място, проявяваше разбиране, но предполагам и това, че не съм отказвала по принцип помагаше да е сговорчива в такива редки моменти.

# 394
  • София
  • Мнения: 735
...
Мамите с опит да кажат при тях как е било в топлите месеци.  newsm78
Аз неотдавна показвах наша снимка, та така беше при нас. Само сядахме не на най оживените места и толкоз. На 2г е на снимката.  Следващото лято на 2 и половина ако се случеше да сме на много невъзможно място, проявяваше разбиране, но предполагам и това, че не съм отказвала по принцип помагаше да е сговорчива в такива редки моменти.

Вие двечките сте ми страхотен пример и доста често разказвам за твоето момиченце и как й е вкусно да си цока! Направо ви се възхищавам, но не знам дали бих имала това търпение толкова дълго време да се кърмим... Как се справяш с работа, пътувания (ако има без дете)?

Десинка  Hug
С помощта на кърмачески дрешки, на по-закътани местенца не ми е било проблем да суче. Очаквам и тази година да е същата, като предните две, само дето вече е много добра в отваряне на ципове, дърпа блузи, въобще...  ooooh!  освен това си иска и е гръмогласна, и се моли...  Praynig моля, мамо, ама, моля, моля и събира ръчичките... как да му откажеш тогава  Tired

Все още няма изгледи да замени и 1 хранене. Яде храна и после суче, или обратното (ако е много изнервена), но почти не пропуска Crazy Продължава и нощем, на 3 часа...както когато беше бебе, с 2 пропуснати нощи за 1г.9м.  #Crazy
Нелика, разбирам те и ти съчувствам (аз поне още не ходя на работа, но пак ми е трудно. Само мога да си представям какво ще е иначе..). За съжаление нито приказките, нито водата, нито гушкането са вариант, когато искат да сучат. Малки пристрастени пиявици си отглеждаме. 

# 395
  • София
  • Мнения: 112
Здравейте мили майки  bouquetНе знам колко ще съм от полза,но да си кажа;след известна потготовка с две изключително късащи сърцето реванета(и удряне на мама,че си държи блузата)сложихме край на целонощното цокане.Аз и казвам ,че сутринта като стане светло ще цока,а тя сутрин вече не се сеща.Останаха цоканията за приспиване(когато е при мен и даже ме пита миличката,може ли мамо Sad )Когато спи при баба си няма проблем(защото вече знае ,че на баба в цокитата няма мляко Wink Всъщност за първи път и отказвам да цока чак сега,защото исках да е потготвена, да разбира и да съм сигурна,че няма изключителна нужда да цока(и изчаках и последния кътник да избие)Аз също бях луднала с нощните,особено,защото почна доста често да суче на празен ход и съм бучала много нощи да ме пусне Sad)Аз,като че страдам повече от нея по кърменето CryЖиви и здрави да са ни дечицата и ние разбира се WinkПовече търпение  bouquet

# 396
  • Мнения: 11 607
Така като ви чета.......направо съм щастливка,че повече от 1г. Самуил не суче нощно време......Трудно издържах да ме буди накрая......Точно в най-сладкия сън......Аааа...и Асан е хора......Сутринта съм била направо разбита и непълноценна.......Радвам се,че при нас се получи от раз. Но....принципно той си спеше от новородено нощно време....Накърмим се и пак заспи. Но колкото и кротък да е бил нощно време, разбиването на съня ми трудно го понасях. Да, спим двамата, т.е. тримата, да таткото и той мънкаше понякога, та си признавам,че това не е за мен - нощното кърмене. Трудно спа през деня(да не сажа никога) и нощния сън ми е единствен и много важен......Никога не съм предлагала вода нощно време, биберони и шишета ползвахме за много кратко и той не ги искаше, та бързо-бързо ги махнахме.......

Таткото помогна, близо месец спяха само двамата.......

Вчера обаче цял ден не се сети за мен цицомана ми........Чак го приех лично......Вечерта преди сън си навакса.......

Не знам за вас, но аз виждам моето дете кротко само като суче......

Хубав ден, мами!

Морена, снимката е супер! Майка все ми повтаря да съм си направила снимка като го кърмя като голям,че после няма да повярва като му кажа колко време е сукал.......

# 397
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте и от нас  Hug
Това нощно сукане си е нормално при нас. Спим само двамата, за да ни е широко и всички да с а доволни (а и таткото доста похърква  Laughing). Събужда се, измрънква, ако не го чуя веднага, ме ритва, бутва и давам. След 1-2 минути пак сме заспали, но се събужда по 5-8 пъти. Дори и в момента спи в мен. Гонихме се с купичка с кус кус, изяде 5 лъжички и дойде да суче, та вече и заспа.
Таткото ни няма нищо против да суче, когато и колкото че и където иска. И аз използвам кърмачески дрехи, но и с обикновени става. Спя с нощница с копчета, които са разкопчани и ми е удобно.
Единственото, което притеснява таткото е , че съм въвеждала бавно храните и кога сме щели да ходим на кухня. Все още нямаме заместено хранене и само му се моля да изяде 100 гр. Той си предпочита цокито и това е  Sunglasses. А с тези растящи зъби понякога ме захапва , стиска и ме гледа игриво, а мен така ме боли  Crazy
Морена, много сте хубави на снимката   bouquet

# 398
  • Мнения: 246
Дали до лятото ще е достатъчно голяма да разбира от думите "само в къщи"  newsm78 newsm78 newsm78
Мамите с опит да кажат при тях как е било в топлите месеци.  newsm78
При моето кърмаче даже не се наложи аз да поставям условие - игрите стават по-интересни, започват да се заиграват и с други деца, та нито веднъж не се е сещал за кърмене. Е, гледах около часовете за хранене да сме се прибрали или да сме взели нещо подходящо за хапване навън. Само веднъж се подсети, когато видя малко бебче да суче, но си казахме, че е голям и тук не е удобно (помогна и това, че от доста време го кърмя легнала и в къщи ако иска да суче, ме тегли към детската стая и подкупващо ме кани "легни тука пи мене")

# 399
  • Мнения: 1 262
Една днес видях , че имало такава хубава тема Hug
Записвам се. Hug С каката се кърмихме 1год 2месеца и 14дни, забременях/за съжаление неуспешно и приключих с кърменето/
С девойка номер 2 се кърмим вее малко над 1год 2месеца.Кърмим се и нощем.Заспива само на гърда и друг освен мен не може да я приспива.На мен ми доставя удоволствие, ще се отбиваме когато тя пожелае, стига да е в рамките на разумна възраст Grinning

Маритке, много е пораснал Але Hug
Тони бонбони, ние се захранихме на 8,5 но започна да яде друго освен кърма чак на 10тия си месец, до 10тия беше само на кърма,до тогава беше опитвала само морков , праскова, и още едно -две неща.

# 400
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Малини, не работя - гледам си детето(само да не реши някой, че казвам, че работещите не си гледат децата  Wink), Simple Smile Когато и да сме пътували и Андреа е с нас, не сме се разделяли до сега.
Мамо Цоц, аз също все се каня да направим една снимка докато не сме приключили. Simple Smile

Балгодаря отново за коментарите за снимката! Simple Smile

# 401
  • Мнения: 614
Дам, лятото навън като че всичко е много по-интересно Simple Smile Вики може би веднъж или два пъти е сукала навън.

Иначе си се буди нощем - когато е болна по-често Simple Smile Толкова съм свикнала с нея, че дори понякога в просъницата я попридърпвам към мен и без да искам я разбуждам. Crazy  Спим тримата заедно и на мен ми е много уютно  Heart Eyes

Иначе Вики я мъчат последните 2 кътника, пак й текат сополки, кашля...дано по-бързо избият Confused

# 402
  • Мнения: 68 647
Нелика, чудесно те разбирам... Hug

Ох, и аз да се оплача...моят юнак е с много лош сън още от началото - спи много леко, само да преглътна нощем и ме усеща и се буди. Какъв е този негов сън, какво е това чудо, незнам....Недоспала съм от както се е родил, и като казвам недоспала имам предвид, че накуп най-много съм спала около два часа, не повече.... Таткото работи извън града, баби нямаме, сама го гледам в момента и направо съм като ударена с мокър парцал денем... Tired

И ние спим заедно, по-точно той спи, а аз лежа до него във всякакви акробатични пози...Тази нощ например ми се буди на час и половина-засичах...Цоква и заспива, но аз немога веднага да заспя, докато се унеса и хоп..следващ епизод на цокането...

Нямаме заместено хранене също, цока и преди, или след хранене, от скука и т.н.
Примирих се, че явно детето ми е такова...чувствително ли, незнам как да го определя и аз...

Иначе миналото лято се кърмихме редовно навън, но не в центъра на града, а тук из нашия квартал се разхождахме, обикновено в двора на едно училище, което лятото беше безлюдно и много спокойно...за идващото лято незнам как ще е...но дневните кърмения не ме притесняват толково, колкото нощните....

Иначе една хубава новина-от оня ден, като иска да цока, и прави с устенца "ам-ам", което се чува като па па...сладуркото на мама, много ми е сладко това Heart Eyes

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Малки са ви децата момичета и моето до към година и осем-десет месеца сучеше често денонощно. После постепенно поразреди. След 2г и 6м някъде започна да спи по цяла нощ. Simple Smile

# 404
  • Мнения: 490
   Нелика, и ние спим заедно, понякога го усещам, но друг път не, обслужва си се човека Mr. Green Според мен не е причината кърменето за буденето, зъбки или нещо я тревожи и търси утеха, естествено има го и момента с наваксването, че не суче през деня Peace
    Момичета аз имам друг проблем , някой писа нещо подобно наскоро. Не знам как се получава, но нощем явно суче от едната гърда основно, сутрин другата ми е препълнена,през деня се опитвам да му пробутвам нея,но се сърди ooooh! Винаги е имал предпочитание към тази с по силната струя, но аз не искам да минаваме само на една гърда, а нощем не се усещам,идеи?

Общи условия

Активация на акаунт