Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 717
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 337
Можеш да подадеш от блузата тази, която искаш да изсуче. Тя да си стои отвън. Другата може да е зад деколтето на по - стегнат корсаж, примерно. И да си легнеш. В просъница кърмачето ще трябва да се задоволи с тази, която е по - достъпна.
Така пробутвам желаната тита аз Wink

# 406
  • Мнения: 989
Морена, страхотна снимка Simple Smile И аз никога не съм се притеснявала да кърмя навън. Но от известно време, тя не суче денем, понеже ако й дам веднъж, после ще имам проблеми с препълнени гърди на работа, което би било доста неудобно.
Благодаря на всички за съветите. За съжаление и ние спим заедно. След първото събуждане идва при нас и рядко я връщам в леглото й. Това обаче не помага. Тя се буди с плач и Ам-Ам, и започва да ме дърпа. Аз спя с пижама и докато я надигна, съвсем се изнервя. После докато суче не мога да заспя. Все още не може да се обслужва сама, особено сънена.

# 407
  • Мнения: 68 647
Мами, да ви питам нещо....вие веднага след като дечицата хапнат твърдата храна ли кърмете? В смисъл колко време след това предлагате гърда - пет минути, половин час или повече...?

Питам, защото ние като седнем на обяд например, но и за другите хранения е същото, храня първо малчо, после му давам нещо да се занимава и хапвам набързо и аз, понякога свършвам и нещо друго в кухнята като да измия и т.н. и после като отидем в хола, чак тогава кърмя...минало е някъде от половин до един час от яденето на детето всъщност...та се чудих дали веднага да предлагам да суче ли.. newsm78...

И друго да ви питам...ние като отидем в кухнята, и имам чувството че винаги го свързва с ядене малчо...в смисъл веднага почва да мрънка че иска да му дам нещо да дъвчи....и почти не мога преди обед например да отидем двамата там и да готвя, а той да гледа...все ми мрънка, независимо че преди малко е хапнал...интересно ще ми е да споделите вие как процедирате...

# 408
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Тета, между кърмене и твърда храна съм оставяла 30-40 мин. Не е добре да са едно след друго.

# 409
  • Мнения: 989
Аз пък давах веднага, понеже сме на безмлечно меню, а съм чела, че до първата годинка храната винаги трябва да съдържа мляко. Та за това гледах да ги смесвам бързо Simple Smile

# 410
  • Мнения: 614
Честно казано не съм се замисляла по въпроса.  Grinning Давала съм и преди, и по време, и след хранене. А иначе на Вики никога не й е било някакъв приоритет храната, след като има мляко на разположение. Като сме заедно, твърдата храна, която изяжда е смешни количества, но когато през седмицата съм на работа, а тя вкъщи или в детската си хапва бая Simple Smile

# 411
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мами, да ви питам нещо....вие веднага след като дечицата хапнат твърдата храна ли кърмете? В смисъл колко време след това предлагате гърда - пет минути, половин час или повече...?

Различно. Зависи от него. Понякога иска да суче веднага след като се нахрани, друг път минава време, понякога даже час-два.

# 412
  • София
  • Мнения: 735
Мами, да ви питам нещо....вие веднага след като дечицата хапнат твърдата храна ли кърмете? В смисъл колко време след това предлагате гърда - пет минути, половин час или повече...?

Различно. Зависи от него. Понякога иска да суче веднага след като се нахрани, друг път минава време, понякога даже час-два.

А моята близо 2 годишна маймуна понякога суче и след това яде, като сукането не й пречи на количеството, което ще хапне.
Днес не обядва! Отказа супа, манджа, поиска да суче, яде ябълка, мандарина и иска бики (бисквита  Crazy ) Какво да я правя, не знам....

# 413
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Малини, остави детето да ти показва, няма какво да е чудиш. Simple Smile
Както ние ядем когато сме гладни и каквото ни се яде, така и децата.  Hug

# 414
  • Мнения: 68 647
Мацки, благодарско на всички, които споделиха по поставения от мен въпрос.. Hug

Много сте ми полезни, ама много...  bouquet

Ех, мечтая си за времето, когато и моето детенце ще може да казва / показва какво точно иска...че сега сме с едно ъ-кане само и за всичко и направо понякога хвърлям боб да гадая какво аджеба се опитва да ми каже.. Mr. Green

А иначе питам, защото и ние като  Нелика сме на безмлечна диета и кърмата ни е много важна...
Аз почти винаги давам да суче и преди хранене, / освен и след храненето/, като сукането не влияе на количеството твърда храна, което си хапва после..също като Малини..

И един въпрос, който винаги съм искала да задам ....как дечицата ви казват или показват, че искат да сучат, след хранене ? newsm78...
На много места съм го срещала този израз, а именно "..то детето си иска млякото.." Rolling Eyes Ама как си го иска ?

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
налазва ме и търси да суче през блузата Mr. Green
Вече ми дърпа и деколтето, ако иска да суче

# 416
  • Мнения: 68 647
Абе то и моят вече понякога ме налазва baby_neutral...пък от два дена някъде вика и едно като "ам ам" и отваря устенца, като иска да суче...много ми е сладък, и най-вече ме улеснява, защото вече го разбирам..почти де, ама преди това голям зор ви казвам.

Като по-малък хич не го разбирах кога иска да суче, затова и инициативата винаги е била моя... И тогава когато четях как мами на бебенца под годинка пишат, че децата им си искат..и направо #Crazy..се чудех как точно си искат като са толкова малки и си виках моето пък защо не си иска и така...

И като ми казваха да се водя по детето и направо незнаех какво да правя, защото той никога не е плакал когато е бил гладен примерно и просто нямаше как да се водя по него...затова много ми е полезен споделен опит, конкретен, винаги това най-много ми е помагало да се ориентирам къде съм горе долу..

благодаря още веднъж   Hug

# 417
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А моята близо 2 годишна маймуна понякога суче и след това яде, като сукането не й пречи на количеството, което ще хапне.

Има го и този вариант!  Whistling Има го и варианта на едно хранене и преди, след, по време на....  Joy Joy Joy

# 418
  • Мнения: 490
ден 17, благодаря за включването по моя въпрос  bouquet

# 419
  • София
  • Мнения: 735
Малини, остави детето да ти показва, няма какво да е чудиш. Simple Smile
Както ние ядем когато сме гладни и каквото ни се яде, така и децата.  Hug


А, Морена, оставила съм я Simple Smile аз я захраних по БЛУ и това е един от основните моменти при това захранване. Не я гоня с лъжицата, ако ще да яде  hahaha

А за казването, че иска да цока - тя от месеци казва: ама, ама. Сега вече е "Габи иска ама, моля"  Joy "иска дуга" и така. Разбираме се чудесно. Преди, почваше да нервничи  Crazy и за да миряса й предлагах, някак си се усещахме...

mimkis@ , като я приспивам вече иска и от двете, но гледам да се пада така, че да цока от по-близката й страна. Докато си легна аз е дошло ред на ново сукане, съответно давам далечната. Така, когато през нощта иска и аз съм леко неадекватна, се пада пак близката й. Понякога, ако съм забравила от коя съм я хранила, опипвам, но не мога да усетя кой знае каква разлика. Тогава давам, от която падне. 
Използвай докато е по-сънено детенце да даваш от тази с по-слаба струя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт