Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 706
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 2 348
Опаааа, те ви Скреч пак тука! С първото дете се записах в дългокърмещи още когато беше на 6 месеца, защото аз смятах себе си за дългокърмеща. Сега изобщо не мисля, че ми е тук мястото, защото най-малко дългокърмеща се чувствам. Та аз вчера родих  Laughing

# 496
  • Мнения: 8 951
Честита баба Марта!

skrech , ако правилно съм разбрала, че вчера си родила... то в такъв случай - да ви е живо е здраво бебето!   bouquet Виждам от подписа ти, че имаш две деца. Това трето ли е? Предполагам, че си пропуснала да го отбележиш. Какво е?!
Хм! Или си объркала на Никола годината на раждане...

# 497
  • София
  • Мнения: 1 022
Скреч, с второто бързо минава времето, нали - една година като ден  Laughing Пък с третото е още по-бързо  Wink

# 498
  • София
  • Мнения: 6 072
Честита Баба Марта!!  Grinning
Добре дошла пак на skrech!! Утро, според мен се шегува - струва ́и се, че е било вчера раждането. Wink
Мама Цоцоланка, поздравления за непушенето!!! Simple Smile

# 499
  • София
  • Мнения: 2 348
 Laughing В главата ми удоволствието беше сякаш вчера, но реално мина година вече. Извинете за заблудата  Rolling Eyes

# 500
  • Sofia
  • Мнения: 21 628
Честита баба Марта и на вас
много радости да има в този час,
да сте щастливи, румени, засмени
и винаги със обич обградени!

 



О, и аз от 1998г. съм непушач. Sunglasses    След някоя друга година и мъжо ме последва. Та сега сме непушачи семейно, двете ни по-големи деца също не пушат.  Heart Eyes
Скреч, много хубави имена имат синовете ти, да са ти живи и здрави юнаци! Simple Smile

# 501
  • Мнения: 246
Мога леко да не съм съгласна с една от статиите, които ни препраща MTV.
Първото ми дете е кърмено 2г. 1м. и 5дни. Отбих го, когато бях бременна в 16 седмица. Междувременно съм имала 2 спонтанни аборта, като първия още преди да дахраня бебето. Демек бил е само на кърма. Пък той милия до последно си сучеше по 7-8 пъти на денонощие.

Преди да ме изпишат доктора ми каза, че ми дава гаранция, че няма да забременея първите 27 дни след раждане. От там нататък всичко е възможно.

skrech, и на мен ми се струва, че малко съм кърмила дори първото дете, а той милия реве, че никога не бил цокал от майка си  Mr. Green.

Към по-просветените: има ли връзка между дългото кърмене и климакса? Нали съм на 42г.  Embarassed... 

# 502
  • Мнения: 2 376
Моята теория е, че колкото бременността, раждането, цикъла, който не идва веднага (при мен съответно 14 и 13 месеца след раждането), би трябвало да отлагат климакса при равни други условия. Нали яйцеклетките се образуват по време на ембрионалното развитие, съответно няма как да станат повече, но пък може да се отложи момента за привършването им. Така мисля аз де, нищо не съм чела по въпроса.

# 503
  • Мнения: 735
Момичета, след сутрешното кърмене получих някакви бодежи в лявата си гърда.  newsm78 НА някой случвало ли се е до сега?

# 504
  • София
  • Мнения: 2 348
Случвало ми се е. Да не би да си я притискала, докато спиш?

# 505
  • Мнения: 8 951
Опаааа, те ви Скреч пак тука! С първото дете се записах в дългокърмещи още когато беше на 6 месеца, защото аз смятах себе си за дългокърмеща. Сега изобщо не мисля, че ми е тук мястото, защото най-малко дългокърмеща се чувствам. Та аз вчера родих  Laughing

skrech, явно набързо те направих многодетна майка! Ами горното ме заблуди...  Rolling Eyes

Abloy, и аз нищо не съм се интересувала още от климакс... Логично звучи обаче тероията на  Berend Botje. То в тази връзка ще има значение и с каква периодичност е цикъла ти.  newsm78

Брех, бре, брех- аз не смея да кажа, но дали вече не се водим за отбити?! Май вече три седмици стана откакто не е сукала / малко им изгубих бройката/. На няколко пъти абсолютно на шега си искаше, но още в следващата секунда вече не проявяваше интерес. На няколко пъти аз самата й предлагах да суче, но тя отказваше.  Rolling Eyes Предлагах й понеже имаше няколко дни, в които гърдите ми бяха болезнени и аз реших, че дето не съм изцеждала изобщо откак е спряла да суче. Опитах да изцедя, но само 3-4 капки успях. Та в крайна сметка се оказа, че е било заради ПМС-са. Сега гърдите ми са спокойни, меки, неболезнени. Не съм изцеждала 3 седмици или точно откакто вече не суче. Не съм и очаквала естественото ни отбиване да протече толкова леко и лесно. Предполагам, че от тук нататък е доста малка вероятността за някакъв проблем, свързан с непреустановена все още лактация.

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 11:46 от utro77

# 506
  • Мнения: 425
Приемате ли нови попълнения? Като гледам повечето с какъв стаж сте, аз май не съм много дългокърмеща, но за сега момата няма никакво намерение да се отбива. Даже в леко пристрастена бих казала и сигурно дълго още ще я кърмя. Та да си общувам със себеподобни се натрисам при вас  Mr. Green

# 507
  • Мнения: 395
utro77, поздравления за естественото и леко отбиване  Hug

# 508
  • Мнения: 8 951
N.M.W., благодаря много!
Трябва да си призная, че през тези три години кърмене доста се съмнявах, че някога ще има край. Даже все още ми звучи супер неестествено едно такова...  Rolling Eyes Хем постепенно се случи, но след толкова време... много ми е странно, че е приключило занапред.  Rolling Eyes

 beru6ka, добре дошла!   bouquet

# 509
  • Мнения: 433
Моята теория е, че колкото бременността, раждането, цикъла, който не идва веднага (при мен съответно 14 и 13 месеца след раждането), би трябвало да отлагат климакса при равни други условия. Нали яйцеклетките се образуват по време на ембрионалното развитие, съответно няма как да станат повече, но пък може да се отложи момента за привършването им. Така мисля аз де, нищо не съм чела по въпроса.
И аз мисля така (а и се надявам да е така). но може би има значение и наследствения фактор - майка-дъщеря - при нас с  майка ми възрастта на първата менструация е 1към1, и тя е кърмила мноооого, при нея климакса настъпи след 45г... ще видим  newsm78
Утро, искам и аз така - леко и безболезнено. За Симона със сигурност е по-леко, отколкото за теб, сигурно ще ти липсва близостта  Hug

Общи условия

Активация на акаунт