Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 717
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 6 074
Е, няма как... Simple Smile Ти надали си на работа денонощно, сутрин и вечер ще си на разположение. Предполагам, де. Wink

# 556
  • Мнения: 9 481
slavena80 , кърменето не може да навреди-напротив Peace; по-вероятно е твоята позната да го е имала, и просто по време на кърменето да го е открила, опивайки гърдите си..прочети по-долните статии..има много в гугъл..

http://zdravenchas.org/?page=diseases&id=65&sub=rf
http://www.lekar.bg/news-148/info-1716/%D0%A0%D0%B0%D0%BA%D1%8A% … %BE.%D1%81%D0%B8/
http://www.medinfo-bg.com/?page=statiq&id=1142

# 557
  • Мнения: 425
Сега с тези правила за яслите ще се наложи да отбия детето през май, може би. Нали от септември се тръгва на градини и ясли ... дано да не съм разбрала добре, де... Така трябва да си прекратя майчинството и да тръгна на работа малко по-рано.  Sad
П.П. Работата ми е такава, че няма как да кърмя след като започна.

Защо да отбиваш като тръгне детето на ясла. Моето вече ходи и си продължава да си суче. Преди ясла, след ясла, вечер, нощем, когато се сети  Simple Smile

За рака на гърда и не само , аз съм чувала и чела, че кърменето до някаква степен спасява. И все пак вчера една приятелка , кърмила до 9м, ме посъветва да го отбивам, защото всички виатмини отивали в кърмата и да се предпазя от остеопороза. Приятелка на нейната кръстница била с меки кости, заради кърменето. Малко врели-некипели ми звучи, но все пак и вие споделете мнение.



Кърменето намалява риска от поява на рак на гърдата и на маточната шийка (така съм чела), също така намалява риска и от остеопороза. Възможно е по време на и скоро след спиране на кърменето да има намалена костнна плътност, но това не е остеопороза и в последствие костната плътност се нормализира. Това съвсем на скоро го четох някъде, но не помня къде точно, че да дам и линк.

# 558
  • София
  • Мнения: 1 022
Тони, звучи като сериозно запушване - кърмачето помогна ли? Трябва си цедене, че и тази кърмаческа възраст стават мастити...

За остеопорозата - всъщност заради кърменето се "обновява" костаната маса. Действително по време на кърмене калцият в костите намалява, след края на кърменето обаче, количествата се запълват до оптималните нива.

# 559
  • Варна
  • Мнения: 256
Тони, звучи като сериозно запушване - кърмачето помогна ли? Трябва си цедене, че и тази кърмаческа възраст стават мастити...

Кърмачето  не отказва да суче никога, но поне засега няма голяма промяна. Направих сег един горещ душ и се чувствам по-добре. Дано утре всичко е минало. Днес се опитах да цедя, но нищо не излиза.

# 560
  • София
  • Мнения: 1 022
Боли ли, зачервено ли е, усещаш ли уплътнение в гърдата, имаш ли температура още? Ако да, нали знаеш, може да слагаш зелеви листа след кърмене. Дано се отпуши бързо.

# 561
  • Мнения: 9 481
тони бонбони , купи си лецитин-ей такъв:
http://apteka.framar.bg/12005629/%D0%BB%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%82% … D0%B0%D1%80%D0%BA

Пий по 4-5бр на ден+ зелевите листа. Ако не си правила компрес с тях:-маха се дебелата жилка, надупчват се с вилица и се увиват около гърдата без областта ареола-зърно; сменя се рез час-два, като е добре зелето да е в хладилника Peace
Разбира се сукане/цедене (сменяй позите, за да изсуче бебето проблемната зона).
След минаване (за ден-два бива да ти мине) продължи с лецитина по 1-2 на ден Peace

# 562
  • София
  • Мнения: 735
Малини, ти и преди ме пита... та в къщи съм, гледам си децата. Simple Smile

Извинявай, или съм забравила, или не съм прочела  Hug
На мен хем ми се иска да си я гледам, хем почвам да усещам, че имам нужда и от друго. Но все пак е само 1 брой Simple Smile а и финансово би било трудно... освен че ще ме обявят за тотално луда (днес един приятел, няма деца, ми каза, че съм била за психиатър. И това заради начина ми на гледане на детето.  ooooh! )

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Малини, няма за какво.  Hug
Твоя приятел пък, дълго ще да те е наблюдавал, за да има заключения, а? Wink  И какво му е на гледането ти?  newsm78
Аз покрай двамат големи дето си останах да ги гледам и съм свикнала явно, щото хич не усещам таква нужда. Дребното пък изобщо не ща да го давам на институциите ама няма начин, да му се невиди. ooooh!

И за пореден път да подкрепя поста на MTV, аз все с лецитина и зелето се оправях- чудотворни бяха за мен.

# 564
  • Мнения: 48
И аз се чудех кога да се включа в темата, че на фона на някои от вас, нашето е още нищо Simple Smile Но, кърмачето ми е пристрастено, така че имаме перспективи за дълго кърмене. Следя с интерес постовете за децата, които още не искат да ядат много твърда храна, защото и ние сме в редиците им.

Всъщност реших да пиша сега по темата за остеопорозата. Наскоро четох статия, че е възможно да се окаже, че липсата на калций е следствие, а не причина за заболяването. Не съм се задълбочавала да търся самото изследване, а и в статията пише, че тепърва ще се доказва с подробни изследвания, но все пак ето къде го четох:
http://doctoronline.bg/articles/6152/Nova-teoriya-za-osteoporoza … a-lipsa-na-mangan
Мисълта ми е, че в медицината все още много неща са тъмна индия Simple Smile

# 565
  • Мнения: 125
Аз пък дохранвах преди с АМ че не ми стигаше кърмата и вечер преди заспиване пиеше от 100 до 200мл и така до като стана на 1г 6м и рязко спря. Сега не пие никакво друго мляко освен кърма. Виси на мене по цял ден, особено пък като я мъчат зъбките. От няколко дни е станала голяма бърборана, вече започна и да им говори  Joy Суче, суче и после й вика "чаооооо" и я завива с дрехата ми, много ми е смешна   Crazy
Звездичке пробвах и аз да предлагам по всяко време друга храна, но сукалчето като си е наумило, че си иска, няма спасение. Катери се по мене като маймунка и ме съблича в движение  Joy
По някога ми писва, особено като си ми е нервно и не ми дава да свърша нищо, само да е в мен и на гърдите ми и си викам край, спирам. Ама бързо ми минава, а и просто не виждам как ще стане скоро отбиването с това пристрастяване  #Crazy newsm78 или поне да остане само сутрин, вечер и през нощта, не искам вече през деня  ooooh!

# 566
  • Мнения: 8 952
Привет!
Мен ме е срам да се разпиша  Embarassed, че уж се похвалих, че май сме се отбили след три седмици несукане и.... мойто кърмаче се затръшка за ц.ц. Две последователни вечери посука по 2-3 глътки.  ooooh! Ей, тъкмо се радвах, че лактацията приключва... Втората вечер се разминахме с "опитване" само на едната гърда. Дано не се сеща занапред! Обаче не е изгубила техниката! Все едно не е прекъсвала.  newsm78

Гледам, че някой пита за рак на гърдата и остеопороза. По този повод пак да споделя - през януари ни правиха профилактични прегледи. Изрично попитах доктора какво му е мнението за дългото кърмене и рака на гърдата. Той ми каза - колкото по-дълго толкова по-добре. Малко ми беше притеснено какво ще покаже изследването за остеопороза като се има предвид, че кърмя повече от три години. За моя изненада резултатите ми бяха перфектни.

В някаква статия наскоро четох, че окситоцинът, който се отделя при кърменето е всъщност факторът, който предпазва от рак на гърдата. Този хормон се отделял при дразненето на зърната. Предполагам се досещате, че отделянето на хормона може да бъде стимулирано и по друг начин, освен чрез кърмене. Това също бе споделено в статията. 

Ако я намеря тая статия, ще ви я пейстна, че беше много изчерпателна.

Лек ден!  Simple Smile

# 567
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте Simple Smile
MTV, esma, благодаря ви   bouquet! Вчера говорих с една приятелка, която е лидер в ЛЛЛ и тя ме посъветва за лецитина. Снощи мъжа ми ми донесе и започнах. Мисля по 3 на ден да пия, че е от 1200мг. Т вече нямам, но и снощи профилактично изпих един парацетамол преди лягане. Правя си топли душове, чувства се облекчение, но усещам още бучката. Доста по-малко ме боли вече. По съвет давам на малчо по-често от тази гърда. Явно и леко съм я травмирала първата вечер. Понеже треперех от студ (тресеше ме) и ръцете ми трепереха, явно малко повече съм се натиснала.

# 568
  • Мнения: 614
Привет от мен! Влизам много разтревожена и с молба за съвети и информация. Малката от неделя е с повръщане(беше страшно);  вчера и днес почти не е повръщала, но е с разстройство; едва преди малко успях дай дам Хидрасек. Поне вече цока и пийва по малко вода без да ги връща.  Tired Не е яла нищо 3 дни. Видимо е отслабнала и се чудя дали да я водя в болница да й прелеят глюкоза или солеви разтвор  Confused Вярвам, че с кърменето й помагам, но все пак имам и известни притеснения, дали не упорствам прекалено и не трябва ли да влезнем в болница  Sad Много хаотично го пиша, но цялата треперя от нерви и се чудя как да помогна на малкото ми момиченце Cry

# 569
  • Мнения: 9 481
За разстройство давам чай от бабини зъби (няма вкус, а от 1/2 чаша пресича и не води до запек). Peace
Другото е чай от кора на нар, компот от дренки..
Давай течности на малки глътки-ако е по-голямо к-во, може пак да повърне..раздразнен е стомаха (99% рота вирус)-задължително включи пробиотик Peace (с колкото повече видове и бр. бакерии-по добре).
На прима виста това се сещам..

Общи условия

Активация на акаунт