Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 698
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 369
lady N,няма да стане така:) той е адски пристрастено кърмаче напоследък (преди не беше точно така и мислех,че няма да е от най-трудното отбиване) и ако съм вкъщи си ме търси,ако ще и папата да дойде да го приспива,а пък мъжът ми работи на две работи и само и грижа по детето му липсва.той ми помага де.аз гледам у нас още две деца срещу заплащане,а едното от тях често спи нощем и си н ие като осиновено направо,та моя мъж в такива случаи ми помага,но го съжалявам,защото децата и двете реват нощем (мойто,ако стана д аида при другото ме усеща и търси цици разбира се),та моя мъж ходи да успокоява чуждото дете по цели нощи,после става за работа и т.н......абе нашия живот е от сложен по-сложен.яко се борим за стандарта си на живот,а отникъде взорът  надежда з апомощ не види:)

# 646
  • Мнения: 789
Мами, помагайте!

Имам огромна буца в едната гърда, а тъкмо малката сука час и половина точно от нея. Все едно е изсукала само половината гърда, а невидима преграда е попречила другата половина да се изпразни. Буцата е направо релефна - виждат се ръбовете, като я поразбутам, кожата е с променен цвят над нея - розова е. Боли доста, не мога да си вдигна нормално ръката.

Какво да правя - топъл компрес? Или студен. Ох, ошашках се, мъжът ми вика да ходим на лекар...  Sad

# 647
  • София
  • Мнения: 1 022
Здравейте, аз реших да огранича силно кърменето през нощта с цел до 1-2 месеца да не го правим изобщо и имам голям напредък за последните 2 седмици. Стана с обясняване, убеждаване и малко рев Simple Smile. Вечер като си легнем, давам едната, другата и след 3-тата минута, го прекъсвам и казвам, че е време циците да спят и той също. В началото го люшках на ръце (седнала в леглото) докато заспи без цица в устата, сега вече си ляга и заспива сам. През нощта като се събуди, казвам, че докато е тъмно циците спят и сутринта като съмне, ще се събудят и тогава ще може да суче. Първите нощи мрънкаше и пореваваше, ама за 2-3 минути заспиваше. Сега вече почти не се буди, а като се събуди казва: "мамо, тита", аз отговарям: "тъмно е", той: "тита, тумно е, нани", аз: "да, спят", той "тумно е" и заспива. Сутрин към 5,30 като се събуди и е още тъмно, понякога се предавам и му давам, че вече е наспан и ако не му дам, скача и денят трябва да започне...

# 648
  • София
  • Мнения: 1 022
Мами, помагайте!

Имам огромна буца в едната гърда, а тъкмо малката сука час и половина точно от нея. Все едно е изсукала само половината гърда, а невидима преграда е попречила другата половина да се изпразни. Буцата е направо релефна - виждат се ръбовете, като я поразбутам, кожата е с променен цвят над нея - розова е. Боли доста, не мога да си вдигна нормално ръката.

Какво да правя - топъл компрес? Или студен. Ох, ошашках се, мъжът ми вика да ходим на лекар...  Sad

Запушила се е гърдата. Правилото е топъл компрес ПРЕДИ кърмене/цедене и студен компрес след това. Кърмиш/цедиш на 2 часа запушената гърда. След кърмене може да слагаш компрес от листа от прясно зеле - МТВ е писала преди няколко страници как точно се прави. Може при кърмене да нагласиш бебето така, че брадичката му да соци към запушването. Понякога помага. Пиши как се развива ситуацията.

# 649
  • Мнения: 789
Мами, помагайте!

Имам огромна буца в едната гърда, а тъкмо малката сука час и половина точно от нея. Все едно е изсукала само половината гърда, а невидима преграда е попречила другата половина да се изпразни. Буцата е направо релефна - виждат се ръбовете, като я поразбутам, кожата е с променен цвят над нея - розова е. Боли доста, не мога да си вдигна нормално ръката.

Какво да правя - топъл компрес? Или студен. Ох, ошашках се, мъжът ми вика да ходим на лекар...  Sad

Запушила се е гърдата. Правилото е топъл компрес ПРЕДИ кърмене/цедене и студен компрес след това. Кърмиш/цедиш на 2 часа запушената гърда. След кърмене може да слагаш компрес от листа от прясно зеле - МТВ е писала преди няколко страници как точно се прави. Може при кърмене да нагласиш бебето така, че брадичката му да соци към запушването. Понякога помага. Пиши как се развива ситуацията.

Благодаря ти! Малката спи сега, значи сега да сложа студен. Нямам зеле.
Аз я приспивах, сучеше от лявата, като я бях гушнала в стандратната поза - брадичката й сочеше към дясната, а буцата е в лявата откъм лявата ръка Sad Т.е. обратното, на това което е трябвало да направя, но не усетих, че е станала буца. Тя по принцип ми е по-продуктивна лявата и често се препълва и ме боли, та не обърнах внимание, че е станало сериозно.

Ама съм и аз - четвърта година кърмене и така да се изложа  Embarassed

# 650
  • Мнения: 246
Славена80, за лекарката ти е ясно какво мислим, та няма да го обсъждаме! Щом ти е омръзнало кърменето, може да "побутнеш" малко отбиването. Аз така направих и вече мога да се похваля с отбито кърмаче - бяхме болни и минах с версията, че е горчиво млякото, а той повярва без да пробва (гледам да не го лъжа за нищо и за сега тази практика е печаливша). След като не беше сукал месец, ведъж ме издебна и пробва, но май не успя нищо да изкара, а и не настояваше особено. Сега е останало само като закачка - наднича в деколтето да си погледне "маминото мляко" и да ми обясни, как имало още малко, но не настоява особено за кърмене.
И в момента, в който се отбихме ... гнойна ангина с антибиотик! Знам, че връзката не е толкова директна, ама ...

# 651
  • Мнения: 9 481
Tani4ka_04 освен зелето и различните пози, ще ти помогне много и лецитина Peace
Пий по 4-5бр от 1200мг, докато ти се разкара бучката-после по 1-2 на ден.

# 652
  • Мнения: 789
Благодаря, майчета.
И лецитина го бях забравила....

Сложих студено, заболя ме още повече - нормално ли е?


Подобрих се Simple Smile Като се събуди малката я сложих да суче в друга поза и почти се разкара бучката. Болката е значително по-малка.

Чудя се да редувам ли гърдите при кърмене. По принцип ги редувам, но едната е по-работлива от другата и става проблем, ако ги редувам. Ако пък давам по-често от едната, то другата ще се омързеливи още повече и пак проблем  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 18:50 от Tani4ka_04

# 653
  • Мнения: 283
Здравейте, момичета  bouquet Hug

Приемате ли нови/стари завърнали се попълнения?

Преди години бях във вашите редици с големият ми син, който кърмих 1г. и 8м., щях и още да го кърмя, но той се отби сам, много плавно и постепенно и нямаше стрес и травми нито за него, нито за мен - просто в един момент каза, че не иска повече и въпреки, че му предлагах да суче отказваше и... така!

Сега се надявам да кърмя малкият ми юнак поне толкова време, може и повече!!! Hug

Приятна вечер на всички Hug

# 654
  • Мнения: 9 481
Tani4ka_04 , според мен е добре да даваш сега проблемната, и ако не ѝ стига-даваш и другата...важното сега е да ти се разкара бучката, за не стане мастит Peace

# 655
  • Варна
  • Мнения: 256
Tani4ka_04, аз бях така преди 2 седмици и само с предлагане на тази гърда, топли душове и лецитин се оправих. Аз лично пих 3*1 от 1200мг няколко дни, докато се махне бучката. После за 2-3 дни намалих на 2*1, 1*1 и сега сме пак супер Simple Smile. Дано бързо мине, че мн боли  Hug

# 656
  • Варна
  • Мнения: 709
Аз при бучки даже с ютията се церях. Слаба ютия, дебела дреха /да не се изгоря/ и така нагрявах мястото.

# 657
  • Мнения: 9 481
Аз при бучки даже с ютията се церях. Слаба ютия, дебела дреха /да не се изгоря/ и така нагрявах мястото.

По-лесно е с топъл душ, насапунисани ръце и цедене-така е най-малко травмиращо за гърдата и безболезнено  Peace

# 658
  • Мнения: 8 949
Момичета, в петък бях на лекар, че си имам проблеми със стомаха. И исках да ви споделя какво ми каза лекарката като разбра, че кърмя. Според нея всички, които кърмим след годинката сме създавали грешни навици на децата си, нищо повече.Защото в кърмата вече нямало нищо полезно и нямало смисъл от нея.  Shocked

Да бе, нямало нищо полезно! Искам да ви кажа, че откакто се отбихме/ отбиваме детето ми пие трети АБ за месец и половина, а не беше пило АБ до този момент. Направо си скубя косите от яд, че точно зимата се случи нашето отбиване. Може би не трябваше да го допускам, а да настоявам още за месец-два. Но свърши вече то. Сега се чудя и се мая какви имуностимулатори да почвам да я тъпча.

# 659
  • Мнения: 735
Признавам си, че не съм чела нищо по въпроса за ползите от кърмата след годинка. Но ще се разтърся и ще намеря материали да й ги завра в лицето на тая докторка, да се образова малко!
И да ви кажа честно до сега само един лекар ми е казвал браво, че кърмиш още. И той беше този, който преди няколко седмици ми прави изследването за рака на гърдата!

Вчера ми се случи нещо, което не ми се беше случвало от много месеци. Малкия не беше на ясла и съответно трябва да се приспим на обед с кърмене. Но той беше доста изморен и сука само 2 минути от лявата гърда и заспа. Към 19 часа дясната гърда вече беше доста напрегната и усещах бучка от едната страна. И като знам какви мъки съм преживяла цели 6 пъти с тия бучки и прочее, че му дадох да суче, въпреки че не е с цел заспиване и се облекчих.  Whistling Дано само не свикне да си иска през деня, че ще бъде голяма драма! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт