Седене в къщи

  • 5 699
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X

Вече е голям, но не пропуска дъжд. Има гумиран гащеризон, гумено яке, гумени ботуши, чадър.
Екипирани и беж навън.[/b]
Извинявам се предварително,че ще се отклоня от темата малко.
Но.......гумените ботуши не пропускат ли ?Ние имаме голям проблем,купих уж качествени апрески,днес излезнахме да играем на снега,като се прибрахме краката на детето течаха вода.
А той,така обича да играе в снега.........Как се справяте с този проблем?

# 16
  • Мнения: 15 379
Елена, гумените ботуши не пропускат. Поне не и тези, които купувам.
При дъжд гледам да е панталончето вътре в ботуша. Ако сложа гумираното гащеризонче, то си има ластици за стъпалата и реално детето може да си ходи и в локвите. А той много обича и аз му давам.
Ако е кишаво пак слагам гумени ботуши, но с дебели чорапки.
При сняг играе с форми за пясък. Вземаме кофа, лопата, багер и се забавляваме. Става готино, снегът е чист.
Сега ще го взема от градина и поне 2 часа ще сме навън. Свежо е.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 149
не ме питайте аз как клечах права в снега (понеже пейките са затрупани) и чаках да се събуди.  Joy

 hahaha А аз трамбовах като простинАла кобила с количката, защото по същия начин спеше сладко-сладко, ама спре ли количката, се ококорваше и рев. Нямаше пейки и седянки за мен  Naughty
Вчера една бабетка ме спря на улицата, за да ми каже колко добра майка съм била ( Blush е, пораснаха ми ушите  Flutter), че съм си била извела детето на разходка дори в това време... Учудих се, наистина, защото вчера нищо му нямаше на времето - само беше малко по-духовито... А и детето е на близо годинка, нищо му няма и при далеч по-лошо време...

# 18
  • Мнения: 1 001

Вече е голям, но не пропуска дъжд. Има гумиран гащеризон, гумено яке, гумени ботуши, чадър.
Екипирани и беж навън.[/b]
Извинявам се предварително,че ще се отклоня от темата малко.
Но.......гумените ботуши не пропускат ли ?Ние имаме голям проблем,купих уж качествени апрески,днес излезнахме да играем на снега,като се прибрахме краката на детето течаха вода.
А той,така обича да играе в снега.........Как се справяте с този проблем?

Въпроса ти не е към мен, но се сетих нещо - така и така си купила апрески - очевидно пропускат както казваш, но пък нищо не губиш да пробваш да ги напръскаш с импрегниращ спрей за "водоустойчивост" и да видиш дали ще помогне.  Peace

# 19
  • Мнения: X
Елена, гумените ботуши не пропускат. Поне не и тези, които купувам.
При дъжд гледам да е панталончето вътре в ботуша. Ако сложа гумираното гащеризонче, то си има ластици за стъпалата и реално детето може да си ходи и в локвите. А той много обича и аз му давам.
Ако е кишаво пак слагам гумени ботуши, но с дебели чорапки.
При сняг играе с форми за пясък. Вземаме кофа, лопата, багер и се забавляваме. Става готино, снегът е чист.
Сега ще го взема от градина и поне 2 часа ще сме навън. Свежо е.

Благодаря за отговора!Ще купя значи гумени ботуши.Досега се въздържах,защото мислех,че държат студено,но пак е по-добре от мокро.

# 20
  • Мнения: 15 379
Елена, има гумени ботуши и с дебела подплата. Прилича на един вид голям и дебел чорап, който се вади.

# 21
  • Мнения: X

Вече е голям, но не пропуска дъжд. Има гумиран гащеризон, гумено яке, гумени ботуши, чадър.
Екипирани и беж навън.[/b]
Извинявам се предварително,че ще се отклоня от темата малко.
Но.......гумените ботуши не пропускат ли ?Ние имаме голям проблем,купих уж качествени апрески,днес излезнахме да играем на снега,като се прибрахме краката на детето течаха вода.
А той,така обича да играе в снега.........Как се справяте с този проблем?

Въпроса ти не е към мен, но се сетих нещо - така и така си купила апрески - очевидно пропускат както казваш, но пък нищо не губиш да пробваш да ги напръскаш с импрегниращ спрей за "водоустойчивост" и да видиш дали ще помогне.  Peace

Може и това да пробвам.Миналата година купих водонепромокаеми ботушки на Чико и наистина капка не пропускаха.Но тази година не можах да намеря неговия номер и днес като видях мокрото краче се шашнах.

Елена, има гумени ботуши и с дебела подплата. Прилича на един вид голям и дебел чорап, който се вади.
Гледах едни гумени ботуши на Дисни,на външен вид ми харесаха,пък и бяха с такава подплата.
Ще взема да ги купя.

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 20:30 от Анонимен

# 22
  • Мнения: 1 001
не ме питайте аз как клечах права в снега (понеже пейките са затрупани) и чаках да се събуди.  Joy

 hahaha А аз трамбовах като простинАла кобила с количката, защото по същия начин спеше сладко-сладко, ама спре ли количката, се ококорваше и рев. Нямаше пейки и седянки за мен  Naughty
Вчера една бабетка ме спря на улицата, за да ми каже колко добра майка съм била ( Blush е, пораснаха ми ушите  Flutter), че съм си била извела детето на разходка дори в това време... Учудих се, наистина, защото вчера нищо му нямаше на времето - само беше малко по-духовито... А и детето е на близо годинка, нищо му няма и при далеч по-лошо време...

 Joy

Е аз само поклащах от време на време - то нямаше от къде да се мине  - никъде не беше почистено.  Crossing Arms Мани колкото и да е учудващо - като се сетя и чак мило ми става. Много приятни спомени са ми тези въпреки, че още помня, че си цедях чорапите после и си стоях с часове после, докато се стопля, почти като за навън облечена вкъщи.  Joy

Мен пък бабите по улиците ме гледат неодобрително - казвали са ми - "как може да изведеш детето в този студ".  ooooh! Да не говорим колко са скандализирани половината ми роднини (за щастие не от моята страна, а от на мъжът ми), че детето излиза във всякакви атмосферни условия. Според тях съм една много безотговорна майка.  Laughing

# 23
  • Мнения: 15 379
А на мен съседите се бяха вдигнали паметник да ми издигат за " Най-добрата майка".
Толкова добре гледано дете било...
Не се хваля, чак ми е неудобно, че го пиша Embarassed.


Истината е една - извеждайте децата навън, независимо от възрастта и времето.
За да са здрави!

# 24
  • Мнения: 1 001

Вече е голям, но не пропуска дъжд. Има гумиран гащеризон, гумено яке, гумени ботуши, чадър.
Екипирани и беж навън.[/b]
Извинявам се предварително,че ще се отклоня от темата малко.
Но.......гумените ботуши не пропускат ли ?Ние имаме голям проблем,купих уж качествени апрески,днес излезнахме да играем на снега,като се прибрахме краката на детето течаха вода.
А той,така обича да играе в снега.........Как се справяте с този проблем?

Въпроса ти не е към мен, но се сетих нещо - така и така си купила апрески - очевидно пропускат както казваш, но пък нищо не губиш да пробваш да ги напръскаш с импрегниращ спрей за "водоустойчивост" и да видиш дали ще помогне.  Peace

Може и това да пробвам.Миналата година купих водонепромокаеми ботушки на Чико и наистина капка не пропускаха.Но тази година не можах да намеря неговия номер и днес като видях мокрото краче се шашнах.

Аз пък миналата година му купих на Дайхман - капка не пропуснаха, чак не ми се вярваше, защото цената им беше повече от прилична - ок 35 лв. Само веднъж в една голяма киша се намокри, но му беше влизала киша и отгоре, та не съм много сигурна те ли пропуснаха тогава или кишата беше влязла отгоре през глезена.  newsm78
Тази година исках да взема същият модел, но нямаше номер и взех пак от там друг модел - още не са пробвани на голям сняг ли мокро (чак днес в Пловдив има по-сериозен сняг), но се надявам пак да имам късмет иначе и аз ще пробвам с импрегниращ спрей.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 149
Е да де, и аз заради това написах вчерашната случка с бабетката, защото е много по-често срещано това да те хулят как си извела детето в тоя студ... И изобщо да те хулят, че си лоша майка и да ти намират кусури... Та ето още едно изключение в случая с паметника на Sourcherry  hahaha Та защо се спряха да не го издигнат? Тц, тц, тц... срамота!  Hug   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 001
А на мен съседите се бяха вдигнали паметник да ми издигат за " Най-добрата майка".
Толкова добре гледано дете било...
Не се хваля, чак ми е неудобно, че го пиша Embarassed.


Истината е една - извеждайте децата навън, независимо от възрастта и времето.
За да са здрави!


И да са щастливи!  Peace

Защо пък да ти е неудобно - напротив гордей се!
Честно да си призная винаги когато чета твой пост се усмихвам и си мисля, колко е щастливо детето ти с майка като теб! Не те лаская в момента - напълно искрена съм - наистина си го мисля.
Даже понякога благородно ти завиждам, че си такава каквато си и ме е яд на себе си, че въпреки, че се опитвам нямам спокойствието ти в отглеждането на детето ти. Опитвам се, но... понякога (за съжаление все по често) просто нямам нерви и му се карам и викам като някаква луда за някакви абсолютни глупости и после ми е криво, но... незнам - на моменти се усещам, че губя контрол над себе си и ставам викаща и караща се, а всъщност осъзнавам, че имам такъв огромен късмет с детето си - добро е, разбрано е, не ми се тръшка, не ми създава проблеми, мога да отида навсякъде с него като съм сигурна, че ще се държи както трябва, а аз лудата патка на моменти му крещя и му се карам за такива глупости, че после рева като магаре, заради това, че съм се държала така с него.

Сори, че оспамих темата, но напоследък това много ми тежи и наистина не ми останаха нерви, а знам, че трябва да променя нещата, но не виждам как.  Rolling Eyes

Е да де, и аз заради това написах вчерашната случка с бабетката, защото е много по-често срещано това да те хулят как си извела детето в тоя студ... И изобщо да те хулят, че си лоша майка и да ти намират кусури... Та ето още едно изключение в случая с паметника на Sourcherry  hahaha Та защо се спряха да не го издигнат? Тц, тц, тц... срамота!  Hug   bouquet


Аааа, успокои ме.  Laughing Точно се притесних, че само мен ме гледат накриво и си видам - "може в мен да е проблема".  Joy btw аз често ги питам тези въпросните бабетки - Те какво правят навън като е толкова студено и лошо времето?" и си отнасям и някой друг коментар за лошото ми възпитание.  Joy

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 20:31 от Boten Mary

# 27
  • Мнения: 3 736
Съгласна съм да се извеждат във всякакво време, но точно тия дни поне при нас валя, духаше и беше гадно, затова не посмях да я изведа. Утре обаче сме навън. Иначе, егоистично погледнато за мен лошото време е благословия, защото не обичам да се разхождам, обичам да си седя вкъщи. Добре, че е детето, да глътна малко въздух и аз. Имам въпрос, обаче: за колко време ги извеждате ако времето е като днешното, например, т.е. доста студено?

# 28
  • Мнения: 1 262
Мименце, аз се чувствах по същия начин тия дни, добре че бързо ми минава.  Laughing Даже писах в темата за октомврийките, че май ме хваща депресията.
Нямам решение на въпроса засега, но се записвам да чета темата.

Така като гледам само за излизане говорите, а я дайте нещо и за разнообразяване на домашната обстановка.  Rolling Eyes На мен ми се излиза ама не с бебето - май съм лоша майка.  Laughing Ходи ми се примерно на кино ама няма как.  Laughing
МОже би трябва да се хвана с нещо творческо - рисуване, правене на пластилинени човечета, писане...  Laughing Занимава ми се с нещо, което да не е свързано с бебето, един вид да си отдъхна замалко. Май и сама си отговарям.  hahaha

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 19:49 от A_H_I_L_E_A

# 29
  • София
  • Мнения: 371
 А да ви попитам и аз малко по-странично. Моят син всеки път след разходка е с ледени крака. Дори и при + 5 градуса пак са ледени. Купих апрески на Дайхман, не пропускат изобщо, вече шляпа в локви. Сложих им вълнени стелки- краката лед. Купих кожени ботуши с вълна- краката пак лед. То няма да се метне на гората и моите само лятото са топли, но ми е притеснително така. Дали може да се разболее с тези студени крака?  newsm78 А като ви чета как шляпате с гумени ботуши...Аз ако му обуя гумени сигурно ледени шушулки ще има по пръстите

Общи условия

Активация на акаунт