Седене в къщи

  • 5 717
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 273
Екстра ми е,вкъщи на топличко,игра с бебо,филмчета,идват ми гости постоянно

# 31
  • Мнения: 1 897
Ирпуц,като беше малък съм го извеждала в най-студеното време за не повече от 30 мин.
beboran,това с крачетата е нормално не се притеснавай,миналата зима дори и вътре му бяха студени краката.

# 32
  • Мнения: 15 379
MelindaD, пусти скръндзи Laughing.
Не им ща монумента. Искам само детето ми да е здраво.

v_d, за Бога! Аз съм толкова нервен и припрян човек. И аз съм луда понякога, и аз крещя.
А си имам златно дете. Ама наистина златно. Диво е, палаво е, ама е прекрасно и много разбрано.
И не се тревожи, всички ги имаме тези моменти.

beboran1, спокойно. И на моето дете и до сега крачетата са лед. А навън е като отвързан и не спира за миг. Гледай да са сухи крачетата, че са студени не е страшно.

# 33
  • Мнения: 513
И аз моето дете го извеждам през зимата, но за значително по-кратко време, отколкото през лятото и си ни беше скучно вкъщи. Първата зима с новородено ми беше супер- то само спеше и ядеше, а аз стоях на компа, но следващите две, които изкара вкъщи преди да тръгне на градина, си беше трудничко. Хайде, сутрин, докато закусим и се нагласим, идваше време да поизлезем и времето минаваше, но следобед и вечер се обръщах на клоун да му измислям занимания. Освен това, почти не извеждаха други деца, а той като поотрасна все търсеше компания. Абе, не е лесно, но няма как. И това мина- вече е по-голям и е на градина, вкъщи се заиграва с играчките, рисува, четем книжки, гледаме филмчета...Вярно, че лятото ни е по-хубаво, но си намираме  занимания и през зимата.

# 34
  • Мнения: 388
Снегът за децата е рай.Всеки ден сме на вън ,на мен ми с студено/зиморничева съм/ но децата обичат зимата и снегът.Снощи след детска с дребният рина с мен сняг пред къщата.Иначе му изкарвам един голям багер и копае в снега или заедно с кака му са на пързалката с другите деца.       Sourcherry,не бях се сетила,че за кишата стават гумените ботуши с дебел човап.Вече знам

# 35
  • Мнения: 3 736
Ирпуц,като беше малък съм го извеждала в най-студеното време за не повече от 30 мин.

Мерси, и аз така мисля да направя. Или поне първия ден в студа толкова, после малко повече. Все пак да не я изкарвам внезапно от 21 на 0 градуса за час и половина. Не че аз самата ще издържа час и половина на тези температури.

# 36
  • Мнения: 11 876
........
МОже би трябва да се хвана с нещо творческо - рисуване, правене на пластилинени човечета, писане...  Laughing Занимава ми се с нещо, което да не е свързано с бебето, един вид да си отдъхна замалко. Май и сама си отговарям.  hahaha

Ами занимавай се Peace, човек има нужда от лично пространство и интереси иначе се спича тотално. Аз си имам хоби (шия гоблени), но понякога не ми се занимава и с това, тогава се хващам и решавам кръстословици, чета книга, хващам нов тефтер и си преписвам готварските рецепти  Mr. Green и т.н. просто трябва да правя нещо различно от всичко ежедневно. А иначе за кино, все ще намериш някой да поседи при бебо за няколко часа Peace. Човек когато иска намира начин за всичко, въпрос на организация.

# 37
  • Мнения: 468

Вече е голям, но не пропуска дъжд. Има гумиран гащеризон, гумено яке, гумени ботуши, чадър.
Екипирани и беж навън.[/b]
Извинявам се предварително,че ще се отклоня от темата малко.
Но.......гумените ботуши не пропускат ли ?Ние имаме голям проблем,купих уж качествени апрески,днес излезнахме да играем на снега,като се прибрахме краката на детето течаха вода.
А той,така обича да играе в снега.........Как се справяте с този проблем?


Въпроса ти не е към мен, но се сетих нещо - така и така си купила апрески - очевидно пропускат както казваш, но пък нищо не губиш да пробваш да ги напръскаш с импрегниращ спрей за "водоустойчивост" и да видиш дали ще помогне.  Peace


И към мен не е въпросът, но само да вметна: ако структурата на материята на апреските е "дупчеста" никой спрей за водоустойчивост няма да помогне. Принципно не би трябвало да е такава - все пак за апрески говорим, не за жилетка - но имай едно наум. Пръскай обилно и дано помогне.
Също ако има дефект в обработката на шевовете, спреят не помага. Често проблемите идват от шевове с дупки   Twisted Evil  Помисли за възможност да ги върнеш или замениш, ако са сравнително нови.

# 38
  • Мнения: 468
И къде ходите като вали дъжд? newsm78 А приятелки нямам ,имам една позната ,но  с нея не сме много близки.

mimenceto123, още една идея от мен: ходете чат-пат за разнообразие на детски център или кафе с детски кът. Аз знам Джънгъл в "Ив. Вазов"/София - майките са при децата, има една част като дунапренен участък, където малките деца могат да лазят, падат на меко и т.н.  
Проучи такива възможности в твоя район.

Аз бутах често количката в снега / дъжда, за да пазарувам. Все се налага нещо да се докупи. Добра екипировка и импрегниране са решението за такива разходки! Даже чадър не носех за себе си.

# 39
  • Мнения: 304
Аз я изкарвам дъщеря ми във всякакво време.Даже сега като напиша този пост ще излезем малко на разходка.Обличам я дебело и трамбоваме в снега.Тя вече в количка въобще не иска,но миналата зима добре опакована,в количката с термочувалчетои всеки ден навън.Сега чат-пат пропускаме разходки защото много -много не и се върви и иска да я нося,а аз не обичам това занимание.В количка не иска и да чуе да я сложа.Следобяд обаче не можем да се вредим за излизане-тя става около 4 и 45,докато я нахраня и облека се стъмва и нея я е страх от тъмното и  няма как,но сутрин винаги гледам поне за 30 мин да излезем

# 40
  • Мнения: X


И към мен не е въпросът, но само да вметна: ако структурата на материята на апреските е "дупчеста" никой спрей за водоустойчивост няма да помогне. Принципно не би трябвало да е такава - все пак за апрески говорим, не за жилетка - но имай едно наум. Пръскай обилно и дано помогне.
Също ако има дефект в обработката на шевовете, спреят не помага. Често проблемите идват от шевове с дупки   Twisted Evil  Помисли за възможност да ги върнеш или замениш, ако са сравнително нови.
Не,материята не е дупчеста.Сега като ги огледах мисля,че е влизал сняг през отвора за обуване/отвора се спуска почти до глезена и се закопчава с лепки/.Направено е за по-лесно обуване от малки деца.
Няма да ги връщам,за сух студ са идеални.Просто ще купя и гумени ботуши.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 149
ИрПуц, ние се разхождаме поне по 1 час  LaughingСтуд, не студ.... По принцип - по 2 часа, абсолютния минимум ни е 40 мин. Ето - вчера не сме излизали, но днес - грейката, шапка/шал/ръкавици и т.н. и ще се бъхтам с количката през преспите  Mr. Green докато не ми измръзне за.....ка.
Ахилеа, и аз съм киноман, обожавам да ходя на кино, така че, ако намериш някой да гледа детето - свиркай, с удоволствие бих те придружила  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 679
И къде ходите като вали дъжд? newsm78 А приятелки нямам ,имам една позната ,но  с нея не сме много близки.

Миналата година по същото време сме били горе-долу на вашата възраст, и аз ще повторя другите майки: не сме спирали да излизаме, чак през януари, когато имаше 1 седмица с доста ниски температури не сме скитали много. Иначе и аз нямах с кого да обикалям - разхождахме си се сами. Начертавам си някоя цел (например еди-кой-си МОЛ или парк) и тръгваме. Този режим ми помогна и да посваля някое и друго килце и ако се кърмите нямате никакъв проблем и с прехраната. Ако сте на АМ мисля, че има едни термосчета с отделение за сухата смес и също може да взимаш храна за разходката. От дъжд не се бой, покриваш с дъждобран или нещо подобно, разбира се с отвор за да влиза въздух при бебчето.

# 43
  • София
  • Мнения: 17 334
Абе излизане излизане, ама пак не е като през лятото, когато от закуската хуквахме навън, прибирахме се за обяд и сън и после пак, докато си дойде баща й и денят се изнизал. С малко бебе през зимата си е депресия страшна, миналата зима много тежко я изкарах и аз с бебето. Излизахме, ама то колко може да си навън, бебето увито хубаво, ама аз си мръзнех като цигане  Crazy А и не можех да я кърмя навън в студовете, та все около блока обикаляхме, че като писне (ядеше на поискване първите месеци), да тичаме до горе бързо, че докато се разопаковаме и двете ...  ooooh!
По-скоро бих посъветвала авторката да си намери някакво приятно занимание - аз например четях страшно много, докато кърмех. Изчетох кварталната библиотека първите 6 месеца и това много ми помогна да не изкукуригам Simple Smile Филмчета също, но докато тя спеше, че не съм фен на това децата да гледат ТВ.

# 44
  • Мнения: 1 897
Мелинда,пробвай с шейна по преспите вместо количка,ще видиш как ще се радва детето. Wink

Общи условия

Активация на акаунт