МАШИНА ЗА ХЛЯБ-44 тема

  • 64 375
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 779
Бонго, чудех се, ако случайно стане нещо и изчезне този емотикон,  кой друг би сложил? Joy
не се чуди - няма да изчезне. или пък ще има други подобни  Joy
все пак това не е форум за изливане на топли чувства за да има само цветя    bouquet

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Аз пак да питам  Rolling Eyes Мога ли да забъркам соден хляб в машинката ?  newsm78
да, може да го забъркаш.

 отивам да пусна машинката  Hug

# 662
  • Мнения: 7 779
Аз пак да питам  Rolling Eyes Мога ли да забъркам соден хляб в машинката ?  newsm78
да, може да го забъркаш.

 отивам да пусна машинката  Hug
под забъркване разбираш месене , а не печене , нали ?

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Аз пак да питам  Rolling Eyes Мога ли да забъркам соден хляб в машинката ?  newsm78
да, може да го забъркаш.

 отивам да пусна машинката  Hug
под забъркване разбираш месене , а не печене , нали ?

да, само да омеси. До колкото разбрах не трябва да втасва. Аз вече пека хляба само във фурната, на глинен сач. Става превъзходен  Peace

# 664
  • Мнения: 7 779
да, само да омеси. До колкото разбрах не трябва да втасва. Аз вече пека хляба само във фурната, на глинен сач. Става превъзходен  Peace
действай - пари нема

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 687
да, само да омеси. До колкото разбрах не трябва да втасва. Аз вече пека хляба само във фурната, на глинен сач. Става превъзходен  Peace
действай - пари нема

  animal037

# 666
  • Paris, France
  • Мнения: 14 396
Според мене машината е най-неподходящото място за бъркане на соден хляб. Соденият хляб трябва да се меси бързо, не повече от 3-4 минути и да се сложи на силно загрят тиган или силна фурна веднага, докато още тече реакцията. Иначе става жилав. Аз слагам чугунена тенджета на котлона и чак когато е загрята почвам да бъркам. Пресявам брашното  заедно със содата и добавам квасена сметана, кисело мляко, които съм предварително разбила с вода. Малко по-течно трябва да е. Аз бъркам с бъркалките за тесто на миксера.

# 667
  • Мнения: 767
 Zelmer http://www.technomarket.bg/products/09095670/zelmer-43z010,но ме притеснява само мощноста 415W,виждами се малко ниска,кото гледам на други машини е 600 и над 600W,кажете това има ли значение и оказва ли влияние върху готовият продукт.


Аз имам ето тази
http://www.technomarket.bg/products/09061822/zelmer-43z011 и съм много доволна.Но както виждаш, мощността и е доста по-голяма. Прави малък хляб, но за малко семейство е екстра. Не съм ползвала Мърфи-то и не мога да правя сравнение.
Ето един хляб, дело на моя Зелмер

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 17:31 от petu6ka63

# 668
  • София
  • Мнения: 15 506
   Опит за кекс в машината! Отгоре го допичах във фурната, при изваждането дъното остана залепнало за тавата.Но става за ядене, внука го нападна.





# 669
  • Мнения: 767
Тайна, в графата неуспешни ли отива? Mr. Green Аз правих 2 опита и то успешни, колкото за спорта. Отдавна.

# 670
  • София
  • Мнения: 15 506
Тайна, в графата неуспешни ли отива? Mr. Green Аз правих 2 опита и то успешни, колкото за спорта. Отдавна.

 В графа полу-успешни  Joy ! Един вид, нищо,че става за ядене, няма да повторя!

# 671
  • Мнения: 767
Тайна, в графата неуспешни ли отива? Mr. Green Аз правих 2 опита и то успешни, колкото за спорта. Отдавна.

 В графа полу-успешни  Joy ! Един вид, нищо,че става за ядене, няма да повторя!

При първия опит правих кекса изцяло в машинката - губене на време и енергия.  chef Втори опит - само печене - формата е дразнеща. Mr. Green Купих си форми за мъфини. Hug Обаче нямам и гладник в къщи, който да ми уважи опита - бил той и успешен. Sick Добре, че са колегите!

# 672
  • Мнения: X
Когато искам да направя кекс в машината, ползвам тези рецепти  (пост #282 ) и винаги се получава.

# 673
  • София
  • Мнения: 15 506
Когато искам да направя кекс в машината, ползвам тези рецепти  (пост #282 ) и винаги се получава.
     Благодаря ти, но какаов моите не биха яли, а иначе аз си имам една рецепта за кекс, казва се "кекс, който винаги става"  Peace, но не правих него. Бутнах пробно малки количества продукти, да не съжалявам после, ако не стане. Сега ме я яд,че не направих гофрети със сместа.

# 674
  • Мнения: X
Какаото спокойно може да се пропусне и вместо него да се сложат разни корички, сушени плодове, орехи... кой каквото обича. Третата рецепта, с киселото мляко (283#), също се получи, но повече ни допаднаха първият и вторият.

Общи условия

Активация на акаунт