МАШИНА ЗА ХЛЯБ-44 тема

  • 64 302
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Покупката ще я направя в магазина и ще огледам всичко на място задължително,и на мен ми стана странно,че не са отбелязани някой неща в описанието на продукта,ако не тази ще избера нещо друго на място в магазина,но ще гледам да е с две бъркалки и да има по висока мощност.

Electra благодаря за съвета,честно казано нямаше да се сетя да го направя  bouquet

Съвсем не е определящо броят на бъркалките и мощността. Определящо е марката, отзивите и парите, с които разполагаш. Панасоник е с 1 бъркалка, ниска мощност, но пък е невероятно добра машинка (сега е на цена 300 лв., а ние я взехме за 330 - съвсем не ми се струваше евтина, но си струва парите).
Потърсих инструкции за Горение, но нещо не успях да намеря. В книжката в магазина трябва да пише дали има отложен старт (би било странно да няма).
Виж този линк - направих сравнение на предлаганите модели и срещу отложен старт на избраната машина липсва потвърдителен знак  newsm78 http://www.gorenje.bg/compare_products.asp

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 23:09 от Анонимен

# 706
  • Мнения: 3 410
Алис, днес направих твоя хляб Добруджа, сложих му и малко маслинки. Стана чудесен хляб, ще се прави редовно у нас Peace

# 707
  • Мнения: X
Много благодаря на всички, които давате добри отзиви за хляба-експеримент, наречен Добруджа. Радвам се, че ви е вкусно!  Hug И аз ще трябва скоро да го направя пак. Добре, че има рецепта  Wink. Правих два пъти малък хляб (с 400 г брашно) - много симпатичен се получава.

# 708
  • Мнения: 702
Покупката ще я направя в магазина и ще огледам всичко на място задължително,и на мен ми стана странно,че не са отбелязани някой неща в описанието на продукта,ако не тази ще избера нещо друго на място в магазина,но ще гледам да е с две бъркалки и да има по висока мощност.

Electra благодаря за съвета,честно казано нямаше да се сетя да го направя  bouquet

Съвсем не е определящо броят на бъркалките и мощността. Определящо е марката, отзивите и парите, с които разполагаш. Панасоник е с 1 бъркалка, ниска мощност, но пък е невероятно добра машинка (сега е на цена 300 лв., а ние я взехме за 330 - съвсем не ми се струваше евтина, но си струва парите).
Потърсих инструкции за Горение, но нещо не успях да намеря. В книжката в магазина трябва да пише дали има отложен старт (би било странно да няма).
Виж този линк - направих сравнение на предлаганите модели и срещу отложен старт на избраната машина липсва потвърдителен знак  newsm78 http://www.gorenje.bg/compare_products.asp
Да и аз разгледах сайта и наистина няма отбелязан този отложен старт.
Мислих да взема нещо по евтино,но да бъде качествено,но вече реших,че ще отделя малко повече пари,но 300лв,наистина са ми много,200лв е максимума който мога да дам.Насочих се към Gorenje,защото в къщи имам доста уреди с тази марка и съм много доволна,в крайна сметка може да взема нещо на Мулинек например тази http://www.technomarket.bg/products/09113225/moulinex-ow-110e31 гледам повечето от вас ползват тази марка и са доволни.

# 709
  • Мнения: X
Насочих се към Gorenje,защото в къщи имам доста уреди с тази марка и съм много доволна,в крайна сметка може да взема нещо на Мулинекс например тази http://www.technomarket.bg/products/09113225/moulinex-ow-110e31 гледам повечето от вас ползват тази марка и са доволни.


 Sick  Sick Sick
Успех с машинката и дано си доволна.

# 710
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз имам вече повече от 2 години Мулинекс и не бих си взела отново на тази марка машина. На майка ми машинката на ТСМ за 99лв прави по-хубав хляб. Единственото на нейната машина е, че е с подгряване на продуктите, а аз не ползвам точни рецепти и слагам на око и това ме забавя много.

# 711
  • Мнения: X
Аз имам вече повече от 2 години Мулинекс и не бих си взела отново на тази марка машина. На майка ми машинката на ТСМ за 99лв прави по-хубав хляб. Единственото на нейната машина е, че е с подгряване на продуктите, а аз не ползвам точни рецепти и слагам на око и това ме забавя много.

Точно това подгряване на продуктите е важно (според мене), нищо, че те забавя.  Wink Докато имах само Мулинекс, нямаше как да знам, че има машини, които правят много по-хубав хляб, че има безшумни машини... както и да е, когато си харесал нещо, трудно могат да те разубедят. Не знам изобщо как тази марка е спечелила толкова много потребители, направо е учудващо (само аз имам две машини на Мулинекс и ужасно съжалявам за този си избор. След ен броя престой (по 20 дни всеки) в сервиз, сега едната стои като паметник за зор-заман, а другата ползвам в провинцията). Ако трябва да направя паралел между Мулинекс и Панасоник, не се сещам за нито един плюс, който да запиша на Мулинекс (а, може би единствено това, че има програма Кекс, която ползвам рядко). Хайде, спирам.  Confused

Мама Тин, какви маслини слагаш в хляба - зелени или черни? Половинката не обича разни добавки в хляба, но пък ние със сина ги харесваме.

# 712
  • Мнения: 307
Да ви се похваля на мен пък много ми се получава напоследък следната рецепта.
Правя тесто в машината
1 яйце
110 мл прясно мляко (половин кофичка кисело мляко)*
5-6 с.л. олио  (половин чаша разтопено масло)
350 гр брашно
сол
захар
1/4 кубче мая
 
отделно правя сос болонезе. ( запържен лук с кайма и накрая се добавя и  белени домати 1 малка консерва)

Не винаги изчаквам целия процес зависи кога започна да правя соса. По принцип колкото по-невтасало тестото толкова по лесно става на кора. Но ме мързи не си играя да го точа с точилката хубаво, а на ръка колкото се разтели в тавата.

Разточвам (не много прецизно ) една кора като за пица и отгоре слагам половината сос. Още една част от тестото разточвам отгоре се слага другата половина от соса и една разточена кора за накрая.

Оставям го във фурната на 50 градуса да втаса ( става по-хубаво) и след това пека на 180 градуса.

* това в скобите е вариант или кисело мляко или прясно или олио или масло

И мъжа ми и сина ми много го харесват това, не мога да смогна да го снимам.

# 713
  • Мнения: 3 410
Алис, сложих черни маслини нарязани ей тъй с ножа на произволни малки парченца, овалях ги в 2-3 сл брашно и при тестото. Те маслините не се усещат кой знае колко, но хляба придобива много фин маслинов аромат. Ако имам пастет от маслини слагам от него.

# 714
  • Paris, France
  • Мнения: 14 160
Ако трябва да направя паралел между Мулинекс и Панасоник, не се сещам за нито един плюс, който да запиша на Мулинекс (а, може би единствено това, че има програма Кекс, която ползвам рядко).

Ти пък, Мулинекс и Панасоник, Боже  ooooh!! Направо си е обида за Панасоник, която е за мене една от най-добрите машини. Те Мулинексите не могат да стъпят на малкия пръст на моята Силвъркрест от Лидъл за 70лв, ти Панасоник. А моята и подгрява и кекс прави. Ако искаш кекс в Панасоника, можеш просто да го изпечеш в нея а да го забъркаш другаде. Аз често точно така правя, защото не ми се чака 15 минути га го разбърка. Включвам на печене, през това време забърквам кекса, изливам във формата и я пъхам във вече загрятата машина. Така правя каксовете с набухвател. Иначе докато го разбърка и набухвателя спрял да действа.

Маслините ги режа в резачката на блендера. Става за секунди.

Gali D , липсата на отложен старт не е, според мене, болка за умиралка. Моята има и съм го ползувала 0 (нула) пъти. За много по-малко от 200 лв има къде, къде по-добри машини със персонализирани програми. Е, не са безшумни като Панасоника, нямат отделения за ядки, но не са и Мулинекс. Погледни в Карфур! Техните собствени марки са много добри. Бях направила списък с машините, които имат персонализирани програми и сред тях има доста добри модели.



# 715
  • Мнения: 702
Здравейте отново,надявам се да не съм досадила на някого с моите въпроси и разисквания относно хлебопекарните и по конкретно тези на Gorenje,но мисля,че за някой може да е интересна или полезна тази информация.Вчера вечерта писах на представителите на Gorenje за България,относно този модел http://www.gorenje.bg/small-household-appliances/bread-maker?c=347045 и ето и отговора който получих

Здравейте,

 

Моделът е оборудван с една бъркалка и има функцията Отложен Старт. Благодаря за забележката, информацията на нашата страница ще бъде актуализирана.

 

Хубав ден!

 

Best Regards,

 

Georgi Stoynov
Assistant Marketing Manager

 

 

Gorenje Bulgaria EOOD
6 Bel Kamak Str, 1346 Sofia, Bulgaria
Tel.: +359 2 892 41 51
georgi.stoynov@gorenje.com
http://www.gorenje.bg

Този модел отпада,защото не е с две бъркалки,подразни ме факта,че от магазин Техномикс ми дадоха невярна информация,че модела е с две бъркалки,така,че търсенето продължава!
Благодаря на всички които се включват по темата отговорите ви са ми много полезни!
Хубав ден на всички!

Nevena Virolan може ли да ми кажеш къде да търся този списък в тема Машина за хляб и в коя част?А в Карфур пазарувам редовно,но как не съм се загледала в тяхните машинки,ще разгледам задължително.

# 716
  • Мнения: X
Алис, сложих черни маслини нарязани ей тъй с ножа на произволни малки парченца, овалях ги в 2-3 сл брашно и при тестото. Те маслините не се усещат кой знае колко, но хляба придобива много фин маслинов аромат. Ако имам пастет от маслини слагам от него.

Пастет от маслини?  newsm78 Изостанала съм... трябва да видя какво е това и да го пробвам.
Обикновено купувам едни маслини Каламон (но напоследък ги няма) - много интересен вкус и е нещо средно между черна и зелена маслина. Продавачката на маслини ме убеди (преди време), че полезните са зелените и оттогава не купувам черни маслини.

sinapovaaya, като гледам тези 350 г брашно, корите ти стават доста тънички, ако ползваш тавата на фурната  newsm78. Сигурно и с 1/8 от кубчето мая ще се получи тестото (все гледам да сведа маята до минимум).

# 717
  • Мнения: X
Невена, ти и преди беше писала, че Панасоник са безшумни и много ти благодаря! Незалепващото покритие на бъркалката и казанчето също са голям плюс. За вкуса на хляба е излишно да повтарям като развален грамофон. А за кекса - пробвала съм няколко пъти и няма проблем да се изпече в машината (дори в рецептите има снимка). Има програма Пица за тесто, като цялата програма е 45 мин. и въпреки многото други програми за тесто, често ползвам точно тази, защото е кратка. Програмите за хляб са различни и сполучливи. И ако вземат да намалят цената... няма да сгрешат.  Simple Smile

# 718
  • Мнения: 3 410
Мулинекса наистина са неоправдано скъпи за качеството на хляба който правят.
Алис, и аз правя хляб с маслини Каламата, обаче те са наистина със специфичен вкус. Затова за хляб използвам черни - обикновено мамут, или от това маслиново песто, което се продава готово много често и на щандовете за маслини.

# 719
  • София
  • Мнения: 2 658
Ами аз продуктите не ги слагам от хладилника, а и контейнера затоплям, така че подгряването за мен е малко излишно. Виж материала на казанчето и бъркалките много ме дразни при Мулинекса. Само за година тефлона по оребряванията се изтри, както и това на бъркалките. Корите стават много твърди, въпреки, че слагам на най-слабо и вадя по-рано. Докато не си купих нови бъркалки, които са точно като от машинката на майка ми, нямаше вадене на хляба, колкото и да слагах мазнина на тях.

Общи условия

Активация на акаунт