Любители на котки тема 57

  • 36 874
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1
 Hug Бижу, съжалявам за загубата ти Cry!!!

sisy, как сте - живна ли малко повече, момичето?

# 706
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Бижу, Цуре - ужасите на живота винаги са кацнали на едното ни рамо... Само можем да си пожелаем по-често да гледаме към другото ,където стоят всички щастливи моменти и хора и животни ,които обичаме!

В темата много сме говорили за обезопасяването на балкони и прозорци, явно трябва да го правим при началото на всяка нова тема, наред с плащането на прекрасните ни данъци.
Ехх, само , ако знаехме ,че Бижу го пуска на терасата как щяхме да и заострим вниманието ...ама не знаехме...

За всички котешки мами, нека се утешим с една сладка муцунка!

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 21:38 от ИКСИ

# 707
  • Мнения: 17 546
Ехх, само , ако знаехме ,че Бижу го пуска на терасата как щяхме да и заострим вниманието ...ама не знаехме...
ИКСИ, не го пусках!  no
Бях нощна смяна. След като баща ми почина в петък, майка ми е у нас. Тя е на 78 години и е дементна. Видяла го да обикаля в трапезарията около вратата на терасата и си мислела, че тоалетната му е на балкона, пуснала го "да пишка" защото "то искало"... Сутринта като се прибрах намерих вратата на терасата отворена и въобще не ми мина през ума такова развитие на нещата. Вратата е тежка, той не можеше да си я отваря сам...  Cry
Просто обстоятелства...

# 708
  • Мнения: 2 510
Моят Рижко винаги ме извардва нарочно.
През деня когато сина ми е там той и не затваря.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 6 312
От няколко дни, Грей се е заел по- сериозно със самопочистването .  Flutter
Няколко пъти съм писала, че е мърльо, че само засуква мустак и това е. Laughing

Ама да говоря с факти де:

Тук си оправя педикюра:  Flutter


А тук почиства кожухчето:


Ама съм намерила с какво да се хваля!  hahaha Crazy

# 710
  • на морето
  • Мнения: 103
Ох, момичета ... Cry Cry Cry Cry Cry Cry едва довършвам ....направо вече не мога да виждам от подути очи ....
Съболезнования ! Съболезнования ! Съболезнования !  newsm45 newsm45 newsm45
Бижу , миличка ...лека му пръст на татко ти . Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

За всички напуснали ни котарачета ....мъка е , голяма и трудно описуема с думи ....хем знаеш ,че уж са на по -добро място , там "под дъгата " ...но това не може да събере разкъсаното  от мъка сърце ..И се самообвиняваш ,и търсиш къде си сбъркал , какво си пропуснал ,кое не си довидял или защо не си бил там , не си бил по -внимятелен .....И би искал да се откажеш от година живот , само за да върнеш времето назад -поне момент преди да стане белята ..... О , боже ..колко добре го познавам това чувство ... Мили момичета ..с вас съм мислено и ви прегръщам ... Бъдете силни и се опитайте да отворите сърцето си за друго малко , невинно и нуждаещо се от помощ и дом пухче ...Не веднага ... , може би след време ....Уверявам ви ...това също лекува ...

На всички болни и лекуващи се писанчета пожелавам бързо и безпроблемно оздравяване !  Hug Peace fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 711
  • София
  • Мнения: 13 141
Цитат
От 16.01.2012 ветеринарна клиника "Глобал Вет" стартира акция по безплатни кастрации на бездомни кучета и котки. Едновременно с това кастрираните животни ще се ваксинират срещу Бяс и ще им се издават паспорти - също безплатно. Акцията се осъществява с подкрепата на немската организация "Тиерхилфе Зюдън". Операциите се извършват от д-р Н. Механджийски - хирург с дългогодишен опит в тази област. Телефони за записване на час - 02/ 955 97 56 ; 0898 458 536 Кучетата могат да останат в клиниката докато се събудят или до края на работното време. Акцията ще бъде до края на март или до изчерпване на количествата

# 712
  • Мнения: 3 891
Значи при Бижу е било наистина съдба.

За обезопасяването на балконите на мен би ми било интересно да прочета как сте го измислили. Защото аз ако ви покажа какво съм направила в нас, ще има доста да се посмеете. Сложили сме плексиглас. Грозно е, но поне е прозрачно. От малък котаракът ни беше с навици да ходи по хорските тераси. Отначало слагах какво ли не подръчно, като почти всяка преграда той я преодоляваше. После на моя баща му измисли това с плексигласа.

През уикенда ще снимам, за да ви покажа. Но ще ми бъде интересно да прочета други, по-добри хрумвания.

# 713
  • Мнения: 2 510
Стеф, но нали все някога си отваряш прозорците.
Рижко ме дебне, само да го отворя и веднага се е хвърлил на перваза. Даже се страхувам, че до дето се обърна и аз без да искам мога да го бутна.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 825
В моето жилище в София на всеки прозорец имам по едно крило, на което има мрежа, а пък и много често само открехвам горната половина.
В къщата на мама, въпреки че е едноетажна, навсякъде е обесопасено с мрежа, за да не скокне Кьорчо и да не се загуби. Районът е горист, той е домашен - изобщо няма да се ориентира. Често им гостуват внуците на съпруга й, поради което все се притеснявам някой да не остави вратата отворена, но на този етап Кьорчони не показва какъвто и да било интерес към външния свят - гледа отдалече към вратата и се прибира при майка да се гушкат.

Много гушливо стана това коте, от как е само. Едно време имаше сериозни поведенчески проблеми - беше асоциално, не понасяше затворени врати, скачаше по вратите до припадък, нон-стоп обикаляше нощем и мрънкаше. Брат му много го тормозеше заради ревност и то предпочиташе през деня да се крие по гардеробите, за да си спестява проблеми.

А сега е ангелче - мама ми разказва: то не е любов, то не е мъркане, то не е гушкане. Ако си спи в колибката, едната лапичка ще е все навън, за да докосва мама. Само дето е напълнял с 1 кг - ама те всички в семейството са напълнели. Какво да се прави, с дядо касапин винаги има прясно месо, а кака по всеки автомобил изпраща вкусни консерви от Германия. Но като имам време, ще вляза в подфорум Диети и ще измисля как дружно да слабеят здравословно, вкл. и пухчо.

# 715
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
http://vbox7.com/play:f2d8a5e591 

Не е за коткарки със слаби нерви! Всъщност нищо лошо не се случва, споко.

# 716
  • София
  • Мнения: 550
Привет!

Цурето, за теб  Hug

Грей е страхотен! Много го харесвам.

Котьо, с глас съм се смяла! Хайде оттук нататък само хубави неща да се случват в тази тема.

  bouquet за всички!

# 717
  • Мнения: 18 542
Привет и от мен!

Бижу, моите съболезнования!

Да се отчета след кастрацията.
В момента котанчо спи. Оставих го вчера, оперираха го в 15 часа и днес на обяд го взех. Операцията е минала нормално, около час, час и половина след края й се събуди и до обяд беше под наблюдение докато излезе напърло от упойката. В момента е с яка и ще стои с нея поне 3-4 дни. Разбира се опитва се да я махне както се досещате. Ще пие 7 дни антибиотик. Първо ще пробваме на хапчета, ако не стане ще взема сироп.
Не знам дали днес са му давали нещо за ядене или пиене, но като се прибрахме пи вода доста и си хапна малко. Обходи цялата къща като непрекъснато закачаше яката тук и там и в опити да я свали.
В общи линии не съм доволна от обслужването в клиниката - първо подписах един формуляр за информирано съгласие, в който перфектно си бяха вързали гащите ако се случи нещо с животното - не носят никаква отговорност, после не ми беше обяснено колко ще трябва да остане за наблюдение, нито някакво инфо по самата процедура. Бях с приятелка която има представа от манипулацията и придружаващите я подробности и ако тя не беше задавала въпроси, нямаше нищо да ми кажат - както във всяка човешка болница.
Иначе като медицинска работа нямам забележки за сега.
Това е на кратко.

Здраве на всички котаци, котарани и техните семейства от нас Simple Smile

# 718
  • София
  • Мнения: 13 141
 Rolling Eyes  Нали става дума за кастрация на момче? Какви са тези космически процедури? Мис Нели беше споделила, че при тях дори не им слагат пълна упойка. Това коя клиника е? Мъка ми става като си го представя с яката  Sad. Навремето ние стояхме пред кабинета докато ги оперираха и си ги взехме малко след като приключи операцията. След 1-2 часа се събудиха, а след няколко часа вече бяха добре. Говоря за два различни случая, в две различни години. Ближеха си мястото, но нямаше шевове, които да издърпат. Вие да не би да имате конци, за да слагат яка? Антибиотик (или противовъзпалително  newsm78) имаше, но еднократно. В къщи не сме давали. На другия ден бяхме забравили, че е имало операция. Единствено по-дългото близане на мястото продължи няколко дни. Говоря за момчета, при момичетата е по-сложно.

Пожелавам ви поне да се възстанови бързо и просто!  Grinning

Katalita, Цурето, съжалявам за котетата ви!  Sad

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 17:35 от Тaня67

# 719
  • Мнения: 18 542
Rolling Eyes  Нали става дума за кастрация на момче? Какви са тези космически процедури? Мис Нели беше споделила, че при тях дори не им слагат пълна упойка. Това коя клиника е? Мъка ми става като си го представя с яката  Sad. Навремето ние стояхме пред кабинета докато ги оперираха и си ги взехме малко след като приключи операцията. След 1-2 часа се събудиха, а след няколко часа вече бяха добре. Говоря за два различни случая, в две различни години. Ближеха си мястото, но нямаше шевове, които да издърпат. Вие да не би да имате конци, за да слагат яка? Антибиотик имаше, но еднократно. В къщи не сме давали. На другия ден бяхме забравили, че е имало операция. Единствено по-дългото близане на мястото продължи няколко дни. Говоря за момчета, при момичетата е по-сложно.

Пожелавам ви поне да се възстанови бързо и просто!  Grinning

Да, на момче. И аз се изненадах, че всичко стана толкова сложно. Яката е да не се ближе - няма конци, но да не инфектира раната (която не се вижда даже) не го боли нищо. Антибиотика е Synulox 250мг по 1:3 хапче през 12 часа 5бр хапчета имам, не знам що толкова много време трябва уж е превантивно. Според мен го бяха предозирали с упойката, беше на система натриев флорид като отидох да го видя час и половина след операцията.
Клиниката е "Син кръст".
Това което първоначално ме издразни също забравих да сповенае, че бяхме записани за 13 часа няколко дни предварително. Трябвашеда отидем 1 час по-рано (също неясно защо) и като пристигнахме се оказа че има спешна операция която трябваше да изчакаме, ама операцията беше започнала, значи поне 20 мин преди да отидем се е знаело че няма да започне нашата в 13 часа и не се обадиха да предупредят. Трябваше да виси 3 часа животинчето да чака в клиниката...  Tired
Като цяло не съм много доволна и няма да отида пак там. Може и някакво недоразумение да е станало, но не съм доволна най-вече от отношението.

Общи условия

Активация на акаунт