Любители на котки тема 57

  • 36 937
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 17 546
Благодаря на всички Heart Eyes Hug Гушнете си пухчетата от мен Heart Eyes При мен сега никой вече не се търкаля по пода и не ми се гушка... Cry Cry Cry

Цуре, съжалявам за загубата ти. Hug Hug

# 691
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 018
Бижу толкова е тъжно! Моите съболезнования за баща ти!
А за Марселиньо - не знам дали ще ми повярваш, но се съсипах от плач. Той ми беше любимецът сред форумните котараци. Най-редовно досаждах на дъщерите си да им показвам снимките му, които ти публикуваше. Толкова беше сладък!  Hug Защо, защо ... ?   Cry

цурето66, съжалявам и за твоето писанче Фокси! Hug

# 692
  • Мнения: 17 546
Не знам какво да кажа. Татко ли го взе със себе си? Никога не съм вярвала в суеверия, никога!!! Но вече ще повярвам в какво ли не... Tired
Съжалявам, но не мога да чета в момента повече в темата, ужасно се разстройвам Cry Cry Cry
Преди малко приятелката ми се обади и не можахме да говорим даже по телефона, тя се скъса от рев, а аз не мога да спра с нея...

# 693
  • зад кестените
  • Мнения: 796
Благодаря за съчувствието момичета, прегръщам вас и котетата ви Hug Hug

# 694
  • София
  • Мнения: 1 825
Бижу, Цуре, толкова ми е мъчно! Не мога да спра сълзите си..., представям си просто как се е случило и колко трудно сте се разделили.

# 695
  • зад кестените
  • Мнения: 796
Ооох, моят кот не е добре.  Cry Ветеринарят го прегледа и каза, че не е зле, но има висока температура, а температурата му беше 38.5. При котките не беше ли нормалната температура от 38 до 39 градуса? Имал вирус, би му инжекции с антибиотик и утре пак ще ходим. Котаракът ми вече не идва при мен, съска ми и имам чувството, че нещо става със задните му крака - много бавно ги движи. Някой знае ли цената на прегледа в Провет на бул. Марица в Пловдив?
Какво става с котето ти ?Това  с болките в задните крачета не ми звучи добре.А давали да му пипаш гръбчето, защото и ако там не позволява да го пипаш зная че има болки  бъбреците.
Емел благодаря за разбирането!

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 19:50 от цурето66

# 696
  • Мнения: 3 957
Хора, какво става? На няколко от вас са умрели животинките. Каква е тая кофти седмица?

Да ви кажа имаме един приятел семеен. Та той все ми е казвал, че навремето е имал куче, което умряло от старост. От тогава не искал да си взема животно. Казваше, че раздялата с него е ужасно болезнена за зрелия човек. Не си дете да забравиш бързо любимото си коте, което един ден изчезва.

Бижу, съболезнования поднасям за баща ти.
А Марсел... ти толкова странно и внезапно си взе коте и се привърза към него... Беше много мило. Направи го за две седмици дебелаче. Поне ощастливи малкото му дни. Hug

# 697
  • Мнения: X
Бижу, мила, много съжалявам за загубата ти и за нелепата смърт на Марси. Межудругото често се случват такива неща с котките. Явно не успяват да преценят опасността, а са толкова хитри животинки иначе...Сигурно ще се видите в рая някой ден. Наистина много ми е мъчно за красивото пухче... Cry

# 698
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Боже, хора, каква е тая черна серия? Sad

Бижу, ужасно съжалявам. И за двамата. Марселиньо ми беше любимец.

# 699
  • зад кестените
  • Мнения: 796
Не знам какво става с животинките но освен моето коте почина котето на съседите и кучето на една друга съседка и кучето на дъщеря и... Sad Sad Sad Sad SadА и не съм виждала скоро да излиза по терасата и ще и едно котенце на едно младо семейство  живущо под нас.Дано да е здравичко животинчето.

# 700
  • Мнения: 55
Бижу, котките са много по умни от колкото си мислим. И дори не винаги да го показват, те много ни обичат. Незнам как се е разбирало котето с баща ти, но ... всичко е възможно. Не е суеверие това което си си помислила. Може би просто трябва да вярваме, че са заедно и ни пазят докато ние си спомняме с любов за тях.
Добре, че от моя Макс остана дъщеря му при мен. щяха да я вземат в друг град, беше ми много сладко това коте, но си казвах, че няма как да го задържа. трябваще да махна един от двамата - таткото или нея. И после като почина Макс след 1 ден, ми мина през главата нещо - ами ако е станало така за да остане при мен дъщеря му? Знам, че е глупаво, но ....  И сега това коте като ме погледне с големите си кръгли очи = все едно виждам очите на Макс.

# 701
  • Мнения: 3
Ох, много съжалявам за всичко лошо, случило се на Бижу, и другите! Аз дето не обичах котки, като ги намерих бяха пет мъника, и след месец едното почина, скъсах се от рев тогава! Преди три дни занесох едното ми момиченце в друг дом, и е много добре, ама аз пак се скъсах от рев два дни. Обаче живота продължава, вчера ми се роди първия внук, на бабка слънчицето, и за това винаги казвам-да са ни живи и здрави дечицата и да ни радват с такива прекрасни новини!!! Бижу, и другите загубили мили същества, гледайте напред, и от тук нататък, да имаме само слънчеви и прекрасни дни! Hug Praynig

# 702
  • Мнения: 1 175
Отдавна не съм влизала, пък то какво станало тук, ужас  Cry Моите съболезнования на Бижу и Цурето!  Hug Бъдете силни!

Котките нямат добра преценка за височина, на която не са се качили сами. Освен това, високите сгради и балконите не са естествени за животните, затова те не могат да реагират адекватно на тях и често падат от прозорци и балкони. За сравнение, от естествени височини като дървета падат рядко, и то не с летален край. Много етажи са по-високи от дърветата, където котка би се качила сама, затова тя няма реална преценка за опасността; освен това, отдолу е цимент, за разлика от тревата около дърветата, така че височината настрана, едно падане на цимент само по себе си е много по-опасно отколкото падане в трева. Повърхността на катерене също е различна - кората на дърветата е грапава и пореста, скалите са грапави и неравни, в природата котката все за нещо може да се захване с нокти ако вземе да пада, но нашите материали са подвеждащи - тънки парапети, метал, ламаринени покриви - все гладки и хлъзгави. Котката не е пригодена за оцеляване върху човешки структури. Това е добре познато явление и се казва high rise syndrome - синдром на високия етаж. Не разчитайте на самата котка да се предпази от такава неестествена за нея опасност. Не оставяйте отворени прозорци и открити тераси, лошото само дебне да се случи на тях.

# 703
  • Мнения: 1 027
Бижу, къса ми се сърцето! Приеми съболезнованията ми за татко ти и за малкия Марселинчо... Напомняше ми на моята мила Пуфи и ми беше мн мило, като гледам снимките му. Дано и двамата с баща ти са на по-хубаво място. Прегръщам те и искрено ти съчувствам!
Цурето, ужасно ми е мъчно. съжалявам за загубата ви Sad сигурна съм, че ви е мн тежко у дома:(

Чета ви и не мога да пусна Моли- ще я смачкам от прегръдки и целувки... толкова ми е мъчно за вас:(
Надявам се бързо да преодолеете мъката си и да ви очаква един хубав и силен период!

# 704
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Бижу, съболезнования за татко ти и за Марси.  Hug

Цуре, и на теб за Фокси.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт