Новогодишна вечеря

  • 104 996
  • 463
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 22 523
Честита Нова Година и от мен!. )
Честито на именниците!

Равносметка на храната след снощи. ))))
Пита - 80% изядена
Пържоли - 70%
Кюфтета - 50%
Огретен - 50% (количеството се оказа твърде много, но аз се бях презастраховала)
Салати - 70%
Мезета - 50%
Ядки - 30%
Торта - 50% (истинска калорийна бомба, много сладка, но пък страхотна)
Алкохол - 40%

# 451
  • Мнения: 28
Честита Нова Година! Относно печенето на пържолите, мога да споделя аз как ги приготвям и стават доста крехки и сочни. Първо запечатвам от двете страни пържолата до зачервяване без да се бута като се сложи в тефлоновия тиган, след това зареждам в тавата и заливам със течността която са пуснали, малко червено вино, малко вода, сол и черен пипер. Печене 1 час под фолио, после около 20 минути от двете страни без фолио. И още - съвсем малко чесън в сместта.

# 452
  • под тепетата
  • Мнения: 9 485
Ето и моята питка с белтъци по рецепта на ilrai





 и тирамисуто


 Капамата, руската салата, мезетата не ги удостоих със снимки.

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 08:06 от bilqna_69

# 453
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Честита Нова Година, момичета и момче!
Нека е спокойна, щастлива и късметлийска за всички!

Нашето ядене беше почти в нужните количества Laughing Доядохме почти всичко на обяд.  Научих домакинът как се навиват кори за баница, след като са били намазани и поръсени. Laughing Има желание да се занимава момчето.

NBM, сама си разбрала, че вида на месото е от голямо значение. Така наречената рибица е без никакви сланини по нея. Понякога приготвям такива, като първо ги запечатвам на тиган и после слагам в тава в която сипвам и гъби, които леко съм задушила, колкото да си пуснат сока. Сипвам и 1 малка течна сметана за готвене и 10 минути преди да ги извадя разпределям по месото топеното сирене (ползвам едни малки опаковки от Лидъл, 2 броя). Понеже соса много ни харесва, понякога сипвам и малко прясно мляко. Пробвай някога.

# 454
  • 1st floor
  • Мнения: 9 139

И не знам как е при вас, но на мен винаги ми е било по-вкусно на 1.1., а не на 31.12.......

При мен точно обратното. Спи ми се, криво ми е, безкрайно съм уморена и преяла...и хич не ми се яде нищо... Sick Стояхме до пет часа, като три пъти сменихме къщите и масите...после телефона ме събуди в девет и сега едва гледам...Чакам да стане вечер и да се изтъркалям в леглото, нямам сила повече... smile3507

# 455
  • Мнения: 11 607
като три пъти сменихме къщите и масите...

А у нас не дойде, нали Crossing Arms....за четвърта къща и маса.....

# 456
  • 1st floor
  • Мнения: 9 139
като три пъти сменихме къщите и масите...

А у нас не дойде, нали Crossing Arms....за четвърта къща и маса.....
Joy
Обещавам, другия път съм при вас!!!  Hug

# 457
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
като три пъти сменихме къщите и масите...

А у нас не дойде, нали Crossing Arms....за четвърта къща и маса.....
Ама аз мога да дойда, Диди!  Wink

# 458
  • 1st floor
  • Мнения: 9 139
като три пъти сменихме къщите и масите...

А у нас не дойде, нали Crossing Arms....за четвърта къща и маса.....
Ама аз мога да дойда, Диди!  Wink
Мамич, догодина май всички ще сме у вас!!!  hahaha Подготвяй се от сега!!!  Mr. Green

# 459
  • Мнения: 4 864
Усещам как дечицата на Мама догодина гладни ще останат на Нова Година, като се стоварим всички на гости Wink

# 460
  • Мнения: 7 779
Усещам как дечицата на Мама догодина гладни ще останат на Нова Година, като се стоварим всички на гости Wink
нали няма да ходите с празни ръце  на гости  Joy

# 461
  • Мнения: 4 864
Ще си носим пиенето Simple Smile

# 462
  • Мнения: 7 779
Усещам как дечицата на Мама догодина гладни ще останат на Нова Година, като се стоварим всички на гости Wink
Ще си носим пиенето Simple Smile
машалла  Laughing

# 463
  • UK
  • Мнения: 5 999
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА    bouquet
Равносметка на новогодишната трапеза Mr. Green от всичко остана и по много Thinking въпреки по-малките количества храна, които приготвих тази година, затвърждва се усещането ми, че не се яде баш по празниците. Да не говорим, че където и да отидохме по Коледа и на 1-ви, всички ми завиваха ooooh! едни пакети/ кутии с храна, сега хладилника пращи и съответно няма се готви докато не се постигне пълното му изпразване
Joy

Общи условия

Активация на акаунт