Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 28 783
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8
Здравейте! Може ли раждалите мами да споделят как разбираш, че започва раждането Embarassed . Задължително ли е да има болезнени контракции или може да има болки без контракции в началото? Сигурно ми е глупав въпросът, но все пак не съм минавала още по този път....

# 706
  • Мнения: 98
Ох,стана ми смешно като се сетих как по4на моето раждане- запо4на да ми гъдели4ка корема някакси отвътре,ама много приятно, но на всеки 4,5,6 минути и понеже не бях имала контракции по4нах да звъня на майка ми и раждали приятелки да ги питам това какво е - е 11 4аса по-късно си гушках беболина  Laughing
Любче стискам палци  Hug

# 707
  • Варна
  • Мнения: 301
Ван4е,при всяка разли4но,и да ни споделят раждалите мами тук,кой знае как ще тръгне на всяка една от нас....моя приятелка ми каза гледай майка си и ти така...което не е вярно разбира се,та то4но тя роди както майка и е родила и нея и брат й....мойта пък като я питах колко време горе-долу е цялата какафония от първата контракция до бебето...и тя ми вика -Ооооо много бе маме,към 3-4 4аса!Ахахахааааааааааааааа викам еми майко и аз си пожелавам тогава "толкова много" да е и моето!!!!! Joy hahaha Joy

На едни им тръгват контракции,да други води се лисват,на трети и двете...като дойде момента ще се усетиш  Laughing Laughing Laughing аз каквато съм и не ми се тръгва за болницата,сигурно ще търпя у дома контракции,докато не им се изръся с 5 см!!!!!! #Crazy

# 708
  • Мнения: 17
ангелче и аз съм така-реших да раждам при друг доктор, не при този от ЖК и много се притеснявах от реакциите...но сега в събота бях на ЖК и доктора за втори път настоятелно ме попита дали ще правим "уговорка" и се наложи да му кажа,че ще раждам при друг лекар...стана му неприятно, но каза,че следващия път ще ми даде документите т.е. един месец преди термина трябва да са в мен..Аз също съм секцио-документите мисля,че са еднакви, но някъде трябва да пише-секцио(поне на мен така ми казаха,че ще пише)
по темата с имената-и аз съм на мнение,че не е хубаво да е на някой,поради простата причина,че все остава някой "засегнат' или "обиден"....неразбираемо защо, но ФАКТ..
Любче-сигурна съм,че е доста страшно, но вълнението и чувствата,които те очакват ще са много по-силни.УСПЕХ!!!!

# 709
  • Мнения: 12
ralipo благодаря за адреса. Нямам търпение да ви видя  и да побъбрим  Hug
primavista7 някой беше писал, по-назад, че с прехвърлянето  на имената, се прехвърля и карма. това е така! Кръсти си детето както ти си решиш. И при мен имаше такива проблеми, но аз им се троснах, и им казах, че за да угодя на всички баби, дядовци, и тн трябва да родя поне 8 деца-не че има лошо, но не е това идеята. Има още сърдити, но на мен не ми пука. Ако се сърдят, те сами си вредят- няма да виждат бебка!  smile3515 Моя приятелка беше в същата ситуация, сърди се дядото, сърди се и накрая като видя бебо, му мина сръднята. Идея е, да сметнеш нумерологично името на детенце. http://www.astrohoroscope.info/nomer.htm

# 710
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Как разбираш, че е почнало раждането?.... Ми понякога си мислиш, че е почнало, но то не е. Принципно, за да си сигурна, че е почнало трябва да имаш регулярни контракции. Примерно часове наред на около 10-15 мин, като видиш, че почват да стават по-начесто и по-продължителни, значи процесът е наистина стартиран и необратим. Аз имах много пъти чувството, че почва, защото усещах някакви контракции, които продължавах да кажем около час-два, но след това спираха. Една вечер даже бяха викнали в отделението лекар от родилна зала, защото имах контракции цял след обяд. Човекът ме прегледа обаче и каза, че няма да е днес. И беше прав. Когато почнаха истинските, вече ги разпознах, че този път ще е. Родилните контракции са по-разлини от подготвителните, по-осезаеми. Макар, че отначало не са особено болезнени, те се различават от другите. Другият вариант е да започне с изтичане на водите. Това съвсем пък няма как да го сбъркаш. Много жени споделят, че в деня преди раждането са чувствали дискомфорт, болки в кръста, гадене дори, странно неразположение и други, но както споменах по-горе, аз ги чувствах доста време тези неща преди да почне раждането.
Неви, дай Боже да родиш "бавно" като майка си. По принцип има процент наследственост при тази работа, но не винаги. При мен и майак ми, и баба ми са имали трудно раждане, поради което са останали и двете с по едно дете. Нещата се повтарят при мен, сега да видим как ще е второто... Нямам от къде да черпя наблюдения.
Определянето на продължителността също е относително. Една позната имаше много трудно и продължително първо раждане, второто обаче го почна с контракции през 10 мин цял ден - 12 часа.В момента, в който й зачестяват и тръгва към родилното, нещата се развиват много бързо. Приемат я, клизам, глупости, след 40 мин пълно разкритие и ражда. От първата контракция са минали 14-15 часа, но реално истинското раждане не е повече от 2 часа.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 301
Старлет дай Боже на вси4ки толкова "дълго"!!!!  bouquet

Ама аз си мисля,4е нещо ме мотае майка,не може да е било така,в 2 4аса посред нощ станала да пишка,ама не било за пишкане и я заболял кръста,повъртяла се да й мине,ама йок и хайде до родилното пеш -4 минути. Аз съм изревала в 7;15 ???? Нещо не ми се връзва историята й,а и е било първо раждане....

# 712
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Може, Неви... Чувала съм и за по-бързи раждания даже. И с очите си съм го виждала. Когато аз раждах, докараха една жена първескиня с изтекли води и без разкритие и контракции. След половин час й почнаха контракциите, след още половин час започна да се гърчи и да стене от болка и 15 мин по-късно започна да вика: Напъва ми! Акушерките: какво ти напъва, много па бързо искаш да приключиш. Обаче я прегледаха и... 10 см. Бегом към магарето, 1 напън и проплака. През това време моето раждане не беше напреднало и с 1 см, а контракциите ми бяха на 1-2 мин.
А майката на кума ми пък, която е 45 кила разправяше, че и двете й раждания започнали с позиви за ходене до тоалетна - без болки. Беж към родилното - пълно разкритие и след 5 мин бебе.

# 713
  • Мнения: 8
Аз питам за признаците, защото имам слаби болки като преди цикъл -в зоната на яйчниците. Обяснявам си го с това, че бебка слиза надолу и нещо ме ръчка в тази зона. Нямам никакви контракции и като легна се успокояват. Абе, трябва да устискам още една седмица, защото не съм готова-утре с педиатър ще говоря, кошарката идва с матрачето и т.н.

# 714
  • София
  • Мнения: 6 263
Vanq_p, това са си контракции, подготвителни.  Simple Smile Нормално е да почнат даже и преди деветия месец... Истинските са си като силни болки при цикъл, че и отгоре.  Peace

# 715
  • Мнения: 5
Привет! И аз нещо съм се спекла, май имам контракции на 20 мин.ама не ме боли много ами само стягане на корема. Нали ме изкарапа 37 седмица и не е рано. Но трябва да съм секцио и колкото по-рано се усетя, по-добре. И не знам колко да чакам сега. Никога не съм имала контракции и може и подготвителни да са. ОФ........

# 716
  • Мнения: 67
Vanq_p, това са си контракции, подготвителни.  Simple Smile Нормално е да почнат даже и преди деветия месец... Истинските са си като силни болки при цикъл, че и отгоре.  Peace
Спяща да ти кажа честно, мене много рядко ме е боляло преди цикъл - по скоро е било леко подръпване и толкоз .... докато имам познати дето не излизаха от тях първите 2 дни .... така че ще се разпознаят тези контракции от всички ни  Peace

Привет! И аз нещо съм се спекла, май имам контракции на 20 мин.ама не ме боли много ами само стягане на корема. Нали ме изкарапа 37 седмица и не е рано. Но трябва да съм секцио и колкото по-рано се усетя, по-добре. И не знам колко да чакам сега. Никога не съм имала контракции и може и подготвителни да са. ОФ........
Саве ти ще си секцио без избор на екип така ли ?

# 717
  • Мнения: 5
Със избор, но не искам напразно да звъня на доктора, та ще чакам ако станат по-често. Как ви се струва?

# 718
  • Мнения: 165
при мен като започна раждането болката беше лека и не като пред цикъл, а по-скоро като опъване,придърпване на 10 мин.

# 719
  • Мнения: 8
Със избор, но не искам напразно да звъня на доктора, та ще чакам ако станат по-често. Как ви се струва?
Ами ако ти зачестят може да му звъннеш на Пелев да му кажеш какво става и той ще ти каже даи си за болница. Поне на мен така ми каза да направя, а да не се разкарвам напразно. Хей, да не се засечем рано-рано в Окръжна с теб  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт