ВМ-НВД 47 част

  • 60 305
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 615
И бременна не съм и не спортувам активно и добавки не приемам. Обаче и насищане нямам.  Tired Не си е работа гладен да ходиш.

# 61
  • Мнения: 3
И мен ме е налегнало същото състояние. Отдавам го на хибернацията, зимата и лудостта ми. Нали уж зимата се топлим сами, та тялото умира за въглехидрати, с които да поддържа живителните 36 градуса, а същевременно е свело разграждащата си способност до 0. Получава се една прекрасна пасторална картина между падащ сняг, забавен метаболизъм, глад за въглехидрати и те така...

Лично аз го боря по няколко подмолни начина. Като огладнея зверски, правя кратка тренировка, за да ми се стоплят ушите, а ако ме домързи - пия чай.

Просто гледай да се раздвижваш, за да поддържаш по-висока температура и наблягай на мазнини, за да се лъже, че ядеш сладко.  

# 62
  • Мнения: 4 615
То хубаво ама аз нямам глад за сладко, нито за въглехидрати. Дори ми е омразна самата мисъл за тях. Пред очите ми непрестанно се въртят картини с тави с теленце пълно с прасенце... Не ми е студено, движа се активно, метаболзма ми работ двойно по-добре от лятото  предвид поетите ккал и факта, че теглото ми "играе" само в периода на овулация. Достигнах идеално тегло още през юли и от тогава с къртовки труд се оптвам да си го държа. Имах проблем с прекомерно сваляне въпреки усилята да не вървя в тая посока, но... това е на мегдана.

# 63
  • Мнения: 1 849
michelangela simoni, аз бих те посъветвала да си изследваш щитовидната жлеза и да си пуснеш захар+ инсулин на гладно, след което с резултатите да се запътиш към ендокринолог.  Peace

# 64
  • Мнения: 4 615
Това защото? Правих си изследваня само преди две, три седмици. Всичко си е ок.

Хайде ако има значение преди години майка ми казваше "да си ми жива и здрава ама кой ще е тоя мъж дето ще може да те изхрани", а според мъжа ми е истнско щастие, че не съм прасе. Разликата от тогава досега е, че преди години имах огромен разход на енергия. Сега не ми се вярва да е така. Може и да бъркам. Аз съм лекарско отроче и съм наблюдавана изкъсо. Със здравето ми всичко е ок.

# 65
  • Мнения: 673
Здравейте,
Гледам се заформила интересна дискусия относно зимата, метаболизма, мазнините и теглото. Нека ви споделя тогава. В началото на зимата не ми беше чак толкова студено. Бях 53-54 кг. Ядях всичко, но винаги с едно наум.
После реших да отслабвам и сега съм 50-51 кг, но ми е мнооого студено винаги. Спортувам много редовно и докато се движа нямам проблем. Но като застана на едно място и трудно се стоплям. Дори в топла стая, крайниците ми са лед. Пия само неподсладен чай, вместо вода. По няколко литра на ден. Просто не мога да си представя да излея студена течност в себе си.
Нямам глад за въглехидрати, но може и да е подсъзнателно, поради желанието ми да задържа постигнатото тегло. Но пък имам половин прасе във фризера с всичките му мазни атрибути като кожа, глава, крака и вътрешности и съм го започнала от единия край  Blush Ям и ядки, доста протеин под формата на всякакво месо, мляко, извара, яйца.
Всъщност исках да кажа, че всичко ми е наред, само да не ми беше толкова студено  Confused

# 66
  • Мнения: 1 849
Това защото? Правих си изследваня само преди две, три седмици. Всичко си е ок.

Хайде ако има значение преди години майка ми казваше "да си ми жива и здрава ама кой ще е тоя мъж дето ще може да те изхрани", а според мъжа ми е истнско щастие, че не съм прасе. Разликата от тогава досега е, че преди години имах огромен разход на енергия. Сега не ми се вярва да е така. Може и да бъркам. Аз съм лекарско отроче и съм наблюдавана изкъсо. Със здравето ми всичко е ок.
Е, щом всичко ти е наред, значи няма място за притеснения!  Peace

# 67
  • Мнения: 4 615
Като изключим страха за фамилното благополучие  Mr. Green терзанията ми са в посока честите "викове" на стомаха ми. Челюстта ми е схваната от дъвчене. Мрънкам си само, 'щото времето ме потиска... и тайно се надявах някой да има цяр за моЙта болежка.

буболече, така студено ми беше и на мен, когато бях на тези килограми. Което ме кара да си мисля, че ако теглото не е оптимално телесна Т трудно се поддържа в норми. Разбира се може и да бъркам. Нищо не знам по въпроса.

# 68
  • Мнения: 1 931
На мен винаги ми е било студено и крайниците ми ледени, независимо от теглото и от температурата на помещението.Спя с чорапи  Mr. Green Само докато бях бременна ми беше топличко и това беше единствения период в който краката ми не бяха лед.Е, и като пия вино се стоплят, но то е друг въпрос

# 69
  • Мнения: 198
Едно време бях на ръба на анорексията - почти не ядях, хапвах адски малко основно някое месце, кашкавалче и общо взето ядях на 2-3 дни. Бях около 42-43 килограма - ребра предимно. Тогава постоянно ми беше хладно, студено, зъзнех дори сутрин рано през лятото. Не си спомням да ми е било топло тогава, дори нямах твърде леки летни дрехи. Сега съм доста по-голяма и по-пълна и често ми е топло, всъщност забелязвам, че ми е по-топло през последните 2 години, когато качих излишните 8 кила. Докато бях около 50-52 пак ми беше по-хладно, но не чак ненормално студено. Предполагам колкото повече мазнини имаш толкова ти е по-топличко:) Душата си дава да мога да ям непрестанно но да не качвам....ама няма:)))

# 70
  • Мнения: 3
E, де!  Mr. Green
Студени израстъци и втрисания стават и от други неща. Примерно недобро кръвоснабдяване. То и затова хората пият гинко, та да не заприличват на шушулки. Не, че имам богат опит, но се изказват ласкаво за това решение на проблемите им.

Ореховките не са същите без захар...  поне съм режимна и самозаблудена, че преживям сладко  Blush
Довечера се очаква да имам гости, което ще яде пица, а аз ще протестирам с едно омлетченце... дори съм леееееко изкушена да си забъркам омлетова торта   chef Twisted Evil

Чудя се дали да не почна да си признавам какво хапвам, както правят девойките в 90-дневната. Предполагам е полезно, самонадъхващо и си по-стриктен  newsm78

Туй то! Отивам да превеждам, че кой знае кога ще ми потрябва старовисоконемски, старосаксонски, готски и т.н.....  doh

# 71
  • Мнения: X
...Довечера се очаква да имам гости, което ще яде пица, а аз ще протестирам с едно омлетченце... дори съм леееееко изкушена да си забъркам омлетова торта   chef Twisted Evil...

то вече е минало, но да си кажа за моята режимна пица

върху тънки и широки парчета колбас (в БГ бих взела от онези испанските от Халите напр и да ми ги нарежат на място) слагам соса (обикновено правен от мен - в зехтин задушавам чесън и добавям доматите от консерва, варя докато се сгъсти доста, добавям босилек и пасирам), отгоре кашкавал и във фурната
обикновено пека върху хартия, за да си спестя после евент. търкане

та накратко
лека седмица от мен

 Hug

# 72
  • Мнения: 6 365

Хайде ако има значение преди години майка ми казваше "да си ми жива и здрава ама кой ще е тоя мъж дето ще може да те изхрани"

Същото съм чувала и аз. Сега си търся мъж, който да може да търпи моята диета, а и да я практикува- не ми се живее с нервни от въглехидрати хора. Може да звучи екстремно, но наистина е трудно да се върши работа с хора, на които им пада кръвната захар. А и дето се вика- трябва да остареем заедно, а не единият да си убие организма предсрочно с въглехидрати.

У дома уж се спазва Зоната, но много често и неусетно се прекалява с въглехидратите. За съжаление е трудно, когато хората имат много различни нива на енергия, а не е само от възрастта.

# 73
  • Мнения: 3
W'A'S'P', страхотна идея! Трябва да я пробвам. Благодаря  Hug

Аз снощи издържах на всякаквите сладки, които си бяха домъкнали, на пицата и на другите глупости. Дори не беше трудно. Почвам да се чудя дали просто не изтръпвам при мисълта за всички въглехидрати, защото се очаква, а не защото ме влекат  newsm78 Хапвах си омлетената торта, която на вид беше  Sick, но на вкус е  веднъж!

Още съм без лаптоп и таблица и си е мъчение, но шъ го преживея. Листче, химикалче, калкулатор и мн мн мн смятане ... Баба ми все с компютри е живяла, я!

Дано ми дойде муза за тренировка, понеже не се наспах, че изпратих госкито на летището в 3 ам, и съм леко мързеливичка сега Blush

Хайде, сладурки  Hug Hug Hug

# 74
  • SA
  • Мнения: 3 196
W'A'S'P' , парчетата колбас се явяват нещо като блат на пицата ли? Трябва да се пробва това произведение!

Общи условия

Активация на акаунт