Отговори
# 705
  • Мнения: 901
ahasver може да направиш това http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/homemade/home_made … ce/recipe_932.php

Иначе домашно песто може да се съхрани в хладилник до 1-2 седмици разбира се, трябва да е покрито добре със зехтин.

# 706
  • Мнения: 1 718
svetl@, след като загрее.

# 707
  • Мнения: 901
svetl@ зависи от рецептата. В повечето случаи имат в предвид вече загрята фурна на 180 С.  След което се поставя ястието и се пече 50 мин

# 708
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
marabu , благодаря...  bouquet

# 709
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Много Ви благодаря   bouquet

# 710
  • Мнения: 4 864
Какво мога да направя с патешко бяло месо???

# 711
  • Мнения: 1 111
Селма,благодаря за споделеното относно разбиването на белтъците...вече видях къде ми е грешката,че дори не е една Whistling Вече знам как да разбивам благодарение на теб Grinning
А относно печеното пиле, хубави предложения са ти дали Нана и Мастерчето, аз само ще добавя,че може да го опечеш и в плик...с картофки,моркови и лук вътре,в плика

каРоЛа, относно бялото патешко месо,предполагам,че е малко по-сухо от пилешкото...По принцип аз бялото месо го режа на кубчета,запържвам с лук, гъби,подправки и така го ползвам за плънка на палачинки,запечени посел във фурната и поляти със сос бешамел...Ако предпочетеш този вариант - твоето бяло месо го запържи с масло или добави сметана или топено сирене /в случай,че се явява по-сухо/

# 712
  • В страната на бурите
  • Мнения: 964
Здравейте,
Искам да благодаря за отговор на предишния ми въпрос (възползвах се от идеята) и да попитам още нещо - става въпрос за мъфини.

Правила съм различни вдове - и с прясно мляко и с кисело, стават вкусни, бухват във фурната, но...
обикновено като ги извадя спадат, пада им връхчето, тоест капачето. Имало е и изключения - тоест запазвали са се, но не знам защо.

Как да го избегна? В печенето ли е тайната - пробвах да пека на 170 градуса, но не стана? Как се запазват бухнали мъфините след вадене от фурната?

# 713
  • Мнения: 2 200
Какво с авокадо освен гуакамоле?  Thinking

# 714
  • Мнения: 22 867
Какво с авокадо освен гуакамоле?  Thinking

Захир, погледни в тая тема, има и други предложения, освен гуакамоле, тук и други. Peace

# 715
  • Мнения: 37
Хайде и от мен един бърз въпрос-моля ви предложете вкусна рецепта за сьомга?

# 716
  • Мнения: 7 424

А относно печеното пиле, хубави предложения са ти дали Нана и Мастерчето, аз само ще добавя,че може да го опечеш и в плик...с картофки,моркови и лук вътре,в плика


  Благодаря tuly!  Hug
  Колко време отнема печенето?

# 717
  • Мнения: 22 867
Хайде и от мен един бърз въпрос-моля ви предложете вкусна рецепта за сьомга?

Погледни, ако смяташ, че ще ви допадне, рецептата на Сбъдваща мечти, вкъщи ни хареса, но вкусове разни. Peace

И още:

Бърза сьомга на фурна

Още предложения.

# 718
  • Мнения: 7 779
Здравейте,
Искам да благодаря за отговор на предишния ми въпрос (възползвах се от идеята) и да попитам още нещо - става въпрос за мъфини. нямаше ли отделна тема за мъфините ?   newsm78

Правила съм различни вдове - и с прясно мляко и с кисело, стават вкусни, бухват във фурната, но...
обикновено като ги извадя спадат, пада им връхчето, тоест капачето. Имало е и изключения - тоест запазвали са се, но не знам защо.

Как да го избегна? В печенето ли е тайната - пробвах да пека на 170 градуса, но не стана? Как се запазват бухнали мъфините след вадене от фурната?

# 719
  • София
  • Мнения: 10 825
Имам един пакет цаца. Дали ако я смеля и я направя на рибени кюфтенца ще се получи добре? Някой пробвал ли е нещо такова? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт