Извеждате ли децата навън

  • 8 320
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
"Междушаловото пространство" ?  Crazy

Добре, мисли си  Grinning

# 16
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
"Шаловото"! Mr. Green

Мисля си, да. Всеки случай по-добре е със, отколкотото без.

# 17
  • Мнения: 1 897
Момичета,бебетата дишат през устата само при хрема,винаги дишат през носа и няма как да се нагълтат със студен въздх и с шал и със залъгалка.

# 18
  • Мнения: 6 442
Всеки случай по-добре е със, отколкотото без.
За теб  Wink

mama na hrisi , запуши носа на детето да видим дали ще диша през устата Simple Smile

# 19
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Ти запушваш носа на твоето ли като излизате? Shocked

# 20
  • Мнения: 6 442
Ти запушваш носа на твоето ли като излизате? Shocked
Joy
Не, защото не му слагам шал  hahaha

Ама веднъж пробвах и ми прасна един шамар и не посмях пак да опитвам. Laughing


П.С.  Видях, че си писала за закаляването в другата тема. С шал през устата няма да го калиш.
Смея да твърдя, че и двамата са ми калени, радко боледуват. И двамата нямат и пропусат ден разходка. Ако Т са като досега излизаме за по 2 до 4 часа навън в 1 или 2 разходки. Зависи как ще съчетаем сън/хранене. Не са навлечени, нито слагам дъждобрани, освен ако не вали или не духа много бурен вятър, който да причинява дискомфорт.

# 21
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Хубаво си ги калила от рано, ама аз сега не знам как да действам. Просто без шал няма да стане. Тя е свикнала да диша постоянна температура вкъщи и на вън и идва кик. Мисля, че постепенно като я извеждам по малко с шал, после да увеличавам времето... Не знам...

# 22
  • Мнения: 6 442
Да, може би постепенно е най-вярното решение.  Peace
Според мен е важно да се редовни разходките.

# 23
  • Мнения: 1 402
И аз извеждам постоянно, само да няма вятър, един път в мъглата го изведох  Embarassed, веднага ми се скараха и го прибрах, не се бях сетила, че в мъглата въздухът е мръсен. Шал не слагам, гледам да свиква на всякакви атмосферни условия, досега не е боледувал, да чукам на дърво. Моя позната миналата година като си скри детето есента го изведе чак пролетта да не се разболее, сега малко да я духне вятъра и настива.

# 24
  • Мнения: 245
Темата е извеждате ли детето си или не , а пак се почна с безкрайните критики.когато ми е на кеф я изкарвам , когато ми се стой във вкъщи не.никога не излизаме в мъгла или във вятър , това за закаляването ми е много забавна тема имам позната(както всички обичате да се изразявате)която държеше децата си на Т под 19 градуса зимата , къпеше ги с хладка вода , спяха отвити или без чорапи , пиеха судено и т.н.сега няма път в които да не се разболеят и да не направят бронхоплевмония тъй , че  Stop нито я навличам щерката нито ходи разсъбелечена , а най-нормално.това за шала - само на вратлето без да покрива лицето , въпреки че майка ми все ми се кара ,че навремето ми е слагала на лицето шал още от малка и не съм се заболявала както вече се твъди , че се получава от шал на лице

# 25
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
И аз съм за всичко да е умерено. Искам да я извеждам навън, но не задължително всеки ден и не задължително еди колко си часа.

# 26
  • Мнения: 15 379
Когато е мъгливо, както тези дни се качваме в планината.
Витоша е на 20-тина минути път с кола. Въздухът там е чудесен.

# 27
  • Мнения: 1 897


mama na hrisi , запуши носа на детето да видим дали ще диша през устата Simple Smile
Няма нужда за си правя такива експерименти,от това което съм чела знам,че малките деца дишат предимно през носа си,единствено като имат хрема дишат през устата,а и виждам,че синът ми диша само през носа,няма смисъл да му го затискам за да се обедя в обратното.

# 28
  • София
  • Мнения: 130
Извеждам ги навън,разбира се.От седмия ден до сега.Всеки ден и в дъжд ,и в сняг,и при вятър до -15 градуса не замръзват.Ботушки,дъждобрани,грейки,ръкавички има толкова варианти за обличане ,че е престъпление да държиш дете вкъщи с дни.Извеждам ги и когато са болни,дори и с температура,дори и през зимата.може да е за 30 мин.,но всеки ден.А,и никога не съм слагала шал през устата.Още като каката беше бебе,доктора ми каза,че това е вредно,защото от издишването шала се овлажнява и детето диша влажен и студен въздух,че и си вдишва част от издишания въглероден диоксид.Дишането през носа е достатъчно за да затопли въздуха.
А децата не се разболяват от студ,а от вируси.Добрата адаптация на организма към студ улеснява борбата му с вирусите.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 579
Шал не се слага, защото без него диша само студен въздух, а с него студен и влажен, което е по-лоша комбинация. Шалът се овлажнява от дъха.

Общи условия

Активация на акаунт