Сладките странности на децата ни

  • 10 037
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 564
Много ми е сладък като си каже Коско.Казва се Константин,но се е кръстил така,защото доста хора правят асоциата с приказката за Косе босе и от там се е нарекъл така.И като каже ,,Коско еми кука,кук кук'' .

# 31
  • Мнения: 145
На моя син най-големите странности са в рисунките. Не рисува нищо нормално за възрастта си, даже и в градината са забелязали. Винаги рисува каквото иска. Например в писмото до Дядо Коледа го накарах да му нарисува нещо, тъй като аз го писах под диктовка. Гледам две странни неща и го питам какво нарисува и той казва - ами батерия и един болт  Shocked Снощи беше нарисувал едно голямо петно в кафяво и черно, като го питам какво е, казва - това е голяма костилка от маслина. Рисува капачката на сиропа за кашлица, филия и какво ли не, което се чудя как изобщо може да му хрумне.
Не мога да го накарам нито да рисува къща, нито кола, нито каквото и да е нормално. С пластелина е същото. ooooh!
Може би е бъдещия Пикасо Simple Smile
Моята дъщеря от малка иска да слуша едни и същи песни в колата (не са детски, а е хубава българска музика и евъргрийни.). Без този диск не можем да тръгнем.  Случвало се е да се връщам до вкъщи специално за нейния диск. От тогава го държа в колата.

# 32
  • София
  • Мнения: 293
Темата е много интересна:)
Моето момченце от няколко месеца обича да си слага играчките в найлонови торбички,но само по 2-3 играчки в торба.Събира около 10-15 торби и започва да ги носи из апартамента.Друга страст му е да прибира някакви дребни играчки по шкафовете,но ги крие-между чорапите,под дрехите,ако ги намеря и ги извадя в негово присъствие,се сърди и ги връща обратно:)

# 33
  • София
  • Мнения: 5 658
Странности да иска човек у нас. Синът ми е неизчерпаем източник на тях.

Когато си измие ръцете преди храна, вече не пипа нищо с тях, включително не иска да си отмести стола, за да седне на него. Движи се като хирург с вдигнати ръце. Докосва само хляба и прибора си. Чинията не пипа. Ако трябва да се пипне нещо друго (например пакета с корнфлейкс, за да си досипе), се опитва да го прави с лакти и обикновено резултатът е плачевен. Ако някой освен мен му докосне хляба, повече не го яде.

Яде само по един вид храна на едно ядене. Ако в чинията му има пиле и картофи, яде само едното (никога не знам кое точно ще избере). Ако е супа, яде или само картофите (ориза, фидето) или само бульона, като го топи с хляб.

Рисува странни неща. Беше на 4 години, когато сътвори на един огромен лист от календар алгоритъм за готвене на супа. На редове нарисуван всеки продукт поотделно цял, след това същият нарязан (нарисуван знак + и след това нож, след което знак = и накрая нарязаното). Накрая всички продукти нарязани, пак с плюсчета едно след друго и със стрелка отиват в една тенджера. Първо от тенджерата излиза много пара, след това друга тенджера с по-малко пара и накрая нарисувана чиния върху подложка за хранене, със салфетка и прибори. Всичко това свързано със стрелки, за да се отбележи последователността. И досега (на 8 г. е) си има този принцип на рисуване - всичко е с плюсчета, стрелки, развитие на някакво действие и взаимодействие между елементите на рисунката.

Има си точно 5 на брой най-любими плюшени играчки за спане. Понеже вижда, че няма как да ги накачули по себе си всичките в леглото, е направил график с кои две играчки ще спи всяка нощ за месец напред поне, така че да ги изреди във всички възможни комбинации, за да няма ощетени любимци.

Събира сърцевината от изразходваната тоалетна хартия, следи стриктно да не ги изхвърлям. За нищо не ги ползва, само ги събира. Също и кестени. От време на време изхвърлям по някоя мухлясала торба, завряна някъде, скрита от мен.

Непрекъснато прави списъци за нещо (пазаруване, почистване), а също и предупредителни табелки, които лепи навсякъде.

Със сигурност има и още, ще се подсещам от вас.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 611
Много сладка тема.
Големият ми син,например, винаги започваше филията с хляб ,като издълбаваше с пръст средата и я ядеше отвътре на вън.Освен това хляба винаги се изяжда или преди или след основното ядене.
Дребното пък винаги трябваше да има някакви малки играчки в ръцете си и каквото и да прави и където и да ги носи, винаги  мога да разчитам,че се грижи за тях и няма шанс да ги изгуби.Дори пълзеше на юмруци,защото ръцете му винаги бяха пълни.Също се храни "разделно" Laughing първо например картофите,после месото,накрая хляба.

# 35
  • Мнения: 21 282
Страхотна тема!
И аз да се разпиша - моята в момента е на 2 години и 9 месеца и от бебе,някъде 7-8-ми месец като е в шезлонг или лежи някъде,прави една гимнастика,хваща си ръцете и вдига краката един върху друг,даже се сърдеше по-едно време ако я прекъснеш,не знам защо го прави,но е забавно  Crazy

# 36
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Атти, твоят син е неповторим  Hug.

А, не ви ли прави впечатление, че повечето записани в темата са момчета  Wink.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 658
Много вярно наблюдение  Wink Имам и дъщеря, колко мислих, за да не пренебрегвам и нея  Crazy ами нито една странност не се сетих  Grinning

# 38
  • Мнения: 75
Ох, много усмихваща и мила темичка. Записвам се и аз в нея. На Станислава ме умили разказа за малкия Пикасо  Laughing

Моята щерка явно го е прихванала от мен, ако съм го правила неволно - си върти на пръст къдричка от косата и като я питам какво прави - отговаря ми, че така "мисля по-умни мисли"  newsm78

Мъжът ми ме кара да се откажа от този навик, за да не прихване малката моите "тикове", както той ги нарича.

# 39
  • Мнения: 243
Аз се сещам за две странности на моя син. От бебе има 3 лигавника, които са от много мек плат и до ден днешен си ги използва като успокоително или средство за заспиване- долепя ги до устните си и прави устните и езика си така, все едно суче и издава два вида звуци- или "гън гън гън" или "кот кот кот", ама по-често първия. Като тръгне да си ляга и вика " къде са ми гън-гъните ". И много мрази като му ги изпера. Явно не обича да му мирише на прах за пране, а него си  Mr. Green
Другата му странност- на едната китка имам някакво образувание-като топченце пълно с кръв  Rolling Eyes и винаги като ме хване за ръката единия му пръст трябва да е там  newsm78

# 40
  • в Кошера
  • Мнения: 2 220
Девойката вкъщи още е малка, но въпреки това си има странности.
На вечеря винаги я слагаме с нас на масата (след като се е навечеряла 30 мин по-рано), защото иначе настава война. Стои на обикновен стол. Опитва от всичко, но задължително, след всяка хапка, си бърше устата със салфетка.  Crazy
Следобедният й сън задължително е със сгушен елек в ръце, освен "нейното бебе". Без този елек не заспива. Друга дреха за целта не признава.  Mr. Green

# 41
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
На Станислава ме умили разказа за малкия Пикасо  Laughing

А бе вас ви умилява разказа, но познайте в градината днес, къде беше нарисувал моркова на снежния човек, който по принцип трябва да служи за нос  Joy  Embarassed
Вече доби популярност като художник. Представям си лелите днес как са се смели цял ден.

Между другото рисува с лявата ръка. Карах го да пробва с дясната, но той отказва - само с лявата можел да рисува хубави картини. #Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 20 145
Като прочетох за сина на Атти, който събира сърцевината на ролките тоалетна хартия, се сетих, че дъщеря ми имаше един доста дълъг период /който, слава Богу, наскоро приключи/, в който си събираше отчупените при подостряне на цветни моливи графити, а отделно и дървените отпадъци от същите моливи. Наричаше ги "полички".  Crazy

# 43
  • Мнения: 6 206
На Станислава ме умили разказа за малкия Пикасо  Laughing

А бе вас ви умилява разказа, но познайте в градината днес, къде беше нарисувал моркова на снежния човек, който по принцип трябва да служи за нос  Joy  Embarassed
Вече доби популярност като художник. Представям си лелите днес как са се смели цял ден.

Между другото рисува с лявата ръка. Карах го да пробва с дясната, но той отказва - само с лявата можел да рисува хубави картини. #Crazy

Хаха, натуралист!
Много весело

За лигавниците - мъжът ми е имал такава кърпичка,с която е заспивал и познай какво е станало като я е загубил
за салфетките - моето момиче като е на масата, избърше си устата и се сеща за гъзето, мине да посуши косата, лицето и пск устата с една и съща салфетка
Добре че е с дрехи

# 44
  • в Кошера
  • Мнения: 2 220
А бе вас ви умилява разказа, но познайте в градината днес, къде беше нарисувал моркова на снежния човек, който по принцип трябва да служи за нос  Joy  Embarassed

Хахаха, сладур!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт