Сладките странности на децата ни

  • 10 026
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Синът ми има някои странности/ казваме му Монк  Grinning/ не яде два вида храна в една чиния-пилето трябва да е в една, а картофите в друга. Обича всичко да си е по местата, направихме опит да променим мястото на една топка на елхата- още влезе в стаята и каза " Някой е местил зелената топка  Shocked"

Хаха, прочитайки за вашия Монк, се сетих за друга странност на моето- яде винаги само едно нещо на хранене- например варено месо и нищо друго, или само салата, или само хляб. Сигурно вече мина повече от половин година, откакто не е яло готвено ядене. Има и същата мания с подреждането на вещите.
Зодия Дева е, а поведението му е типично за представителите й.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 20 082
Моята дъщеря винаги яде различните продукти в едно ястие поотделно - например първо яде само месото, после картофите, а накрая хляба.

# 17
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Сега като разказвате за странностите на вашите деца, ми изплуваха и редица такива на моето  hahaha
Задължително докато рисува, моделира, оцветява, играе на конструктор, езикът й е навън и прави въртеливи движения  hahaha
Не може да седи нормално седнала. Краката й са или под дупето или подпрени на масата. Това единсвено и само от мен може да го е прихванала  Whistling
Мрази да се къпи и в банята под душа задължително трябва да има сложена кърпа, иначе не иска да стъпи.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Моята дъщеря винаги яде различните продукти в едно ястие поотделно - например първо яде само месото, после картофите, а накрая хляба.
Ха, това си мислех, че е само наша странност, а то ще се окаже разпространено Simple Smile Малкият ми син го прави от няколко месеца - първо чинно си изяжда месото, после си боцка зеленчуците едно по едно, накрая затапва с коричка хляб hahaha
Големият ми син, когато гледа детско или чете книжка, задължително си взима в ръчичка тематични играчки Laughing Това не е чак толкова странно, но мен все още ме разсмива. Може с месеци да не е поглеждал Мечо пух, но загледа ли филмче с него по тв, задължително изравя от шкафа Прасчо, Тигъра и цялата гилдия. И така с всички герои. Ако нещо липсва - трябва да се купи Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 23 096
Моето дете, когато се къпе или го мия, непременно трябва да държи в ръка чашка и черпаче, за да сипва "супа" или да прави там каквото си реши. Когато я къпя, задължително трябва да направя много пяна, за да благоволи да влезе в банята.
От бебе обича да ми пипа косата - това вече й е някаква мания. При това, когато ми я пипа, си издава долната челюст напред, все едно е с обратна захапка.  Mr. Green Ако през нощта се събуди, щом ми хване косата, веднага заспива.

# 20
  • Мнения: 508
Много  приятна и забавна темичка ,да взема и аз да се включа. На моя син последната мода е да седи на челна стойка и когато  му прималее започва да прави кълбете!Това е нон стоп .Няма един миг да си е в нас и да не е надолу с главата или да се търкаля насам натам !Чакам да му мине тази страст  !! newsm78 newsm78

# 21
  • Мнения: 2 562
От бебе обича да ми пипа косата - това вече й е някаква мания. При това, когато ми я пипа, си издава долната челюст напред, все едно е с обратна захапка.  Mr. Green Ако през нощта се събуди, щом ми хване косата, веднага заспива.

И моята дъщеря е така.Не може да заспи без да ме дърпоти или гали...Според интензивността на заспиване.Слага кичури коса на лицето си...Дръпна ли се,надува гайдата Whistling Подстригах се,но няма отърване Laughing Дори и през деня,пак обича да си играе с косата ми.С една дума,отдаде ли се случай,висва на косите ми Mr. Green

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
На моя син най-големите странности са в рисунките. Не рисува нищо нормално за възрастта си, даже и в градината са забелязали. Винаги рисува каквото иска. Например в писмото до Дядо Коледа го накарах да му нарисува нещо, тъй като аз го писах под диктовка. Гледам две странни неща и го питам какво нарисува и той казва - ами батерия и един болт  Shocked Снощи беше нарисувал едно голямо петно в кафяво и черно, като го питам какво е, казва - това е голяма костилка от маслина. Рисува капачката на сиропа за кашлица, филия и какво ли не, което се чудя как изобщо може да му хрумне.
Не мога да го накарам нито да рисува къща, нито кола, нито каквото и да е нормално. С пластелина е същото. ooooh!

# 23
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Наскоро установих поредната странност на моя вече голям 11г. син. По Коледа ходихме с него на пазар в един супермаркет. По едно време гледам нашият се заврял до кръста  в един фризер с пуйки - много му харесвал въздуха  там Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 050
Миналата зима постоянно си чешаше едната бузка, като тик му беше, все му седеше червена. Какво ли не направихме докато спре, но все още има нещо като белег там. Мажа с разни кремчета, дано някога изчезне. Сега е започнал да си изважда езика докато си играе и като му се скарам да по прибере започва да си смуче яката на блузата.  ooooh! Надявам се и това вече да премине, че се побърквам.

# 25
  • Мнения: 676
Невероятно приятна тема!  Hug
Много ми беше приятно и забавно да ви чета  bouquet Каква фантазия имат децата ни, просто не е истина.

Да се включа и аз с нещо мъничко - моето маймунче е на година и половина, както личи от подписа и от известно време (може би вече месец) всяка сутрин точно в 5 ч. се събужда, застава на четири крака и започва да се клати в леглото си напред назад.  Shocked Прихвана този навик с клатенето от сгъваемото си легло, където стените са от мрежа и са меки, а леглото от едната страна има колелца и като се клати по този начин я мести напред. В един момент започна така да се приспива вътре, а напоследък явно не осъзнава кога е в сгъваемата и кога е в другата и на моменти си чука главата в дървената табла.  Shocked Shocked Shocked И това е всяка сутрин, без изключение. После си ляга и си заспива отново и така до към 9:30 - 10 ч.

Друга странност се сещам на сестра ми като беше малка - много обичаше да пипа грапави повърхности (например хавлия) и като си я допираше до устните така се успокояваше и заспиваше. После си хареса едни ресни от покривка за маса, наложи се да ги изрежем всичките и да ги направим на малки парчета, за да има тя навсякъде част от тези ресни - в нас, при баба, в градината, в количката и къде ли не (които тя наричаше кана) и като си ги търка в ръчичките да се успокоява (тя беше доста емоционално и ревливо дете). Интересното е, че и до ден днешен тя обича да пипа хавлии  Joy

Сещам се и за себе си като дете нещо, което ми е останало и сега. Обичах много като се прибере майка ми от вън и цялата е измръзнала да й хвана ръцете, за да ги стопля или меката част на ушите  Joy От къде ми е дошло на ум не знам  ooooh! Но е факт, че сега само да усетя студените ръчички на дъщеря ми веднага ги хващам да ги стопля и ми е голям кеф.

Лудости всякакви  Joy Blush Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 10 329
Ми то явно не са странности  Laughing, но яде храната “разделно-последователно“ - месо, картофи, хляб. Сокове не понася, само вода пие, плези се, като е съсредоточена, и ...не може да понесе миризмата докато ака  hahaha Прави погнусени физиономии, седи с кърпа на носа, ако няма хавлия взима тоалетна хартия, пуска си водата на чешмата (така се отмирисвало), палим свещи.
Иначе не я издавайте на любитяля на охлюви, но тя обожава да ги яде. Колко пъти съм се хили на изумените погледи по градинките, когато беше по-малка: Мамо, льофуче, много е вкусно! Аз такова ям!
Въобще вкусовите й предпочитания са месо, блажно, тлъсто, сланина, бекон, риба, морски дарове всякакви, ориз, картофи, боб. Плодове и зеленчуци - само по изрично настояване

# 27
  • Мнения: 7 111
Синът ми има някои странности/ казваме му Монк  Grinning/ не яде два вида храна в една чиния-пилето трябва да е в една, а картофите в друга. Обича всичко да си е по местата, направихме опит да променим мястото на една топка на елхата- още влезе в стаята и каза " Някой е местил зелената топка  Shocked"
Още един член на клуб Монк.  Mr. Green
Влиза във ВЦ-то, издърпва тоалетната хартия точно до едно ръбче на плочката, оглежда и излиза. Храненето също е изключително разделно. Може и на едно място да са нещата, но следва сортиране и ядене по видове. + маниакално чувство за чистота и ред.  

# 28
  • Мнения: 284
Хахаха.
Чудна темичка!
Моето момиче има мания да готви, цял ден върти една лъжица, нож, вилица в съд за готвене (може да е всичко с подобна форма и дупка Simple Smile ). Другата и мания е да пипа кожата ми. Имаме голям проблем зимните месеци, когато ходя с дълъг ръкав. Това и е вид успокоение и си мисля, че и остана от периода на кърменето. Ако не напипа ръката ми, почва бузите ми, пъха ръка под блузата ми. Движението, с което ме пипа, баща и е нарекъл "шпакловане". защото наподобява точно подобен род "мазане" с лицето и опакото на ръката и. Имаме си лаф дори : "Колко шпакловки направи преди да заспи?" Simple Smile
И най-новото е, че започна да си измисля и фантазира. Напоследък в нас "идва чичко", наречен от нея "Гонго-Бонго". Мисля си, че така търси вниманието ми, когато готвя и не съм при нея. Иначе Гонго-Бонго го няма Simple Smile

# 29
  • n/a
  • Мнения: 3 341
В аналогична тема, ама за нас си, Касита ми обясни, че можело да нямам странност. Чувствам се длъжна да измъдря някоя на моето дете. Подсетихте ме, проверява повърхностите на предметите - гладки ли са, грапави ли са ... Ако не се харесат, избягва този предмет.

Общи условия

Активация на акаунт