Свръхконтрол от страна на майка ми

  • 9 326
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 477
Е сега не си лягат гадни, но след  #Cussing out от моя страна и изхабени нерви и прижки на езика, ама защо всеки път като се сяда на масата трябва да се яде винаги с викове или наказания - в леглото без вечеря ?
Да не ти казвам пък менюто колко е разнообразно...мани...пица, кебапчета, кюфтета с бял сос или по чирпански и в краен случай може и пилешка супа...Е, тва е положението..салата - само краставица, друго -  Naughty Naughty Naughty

# 46
  • Мнения: 1 213
Морги, твоята мацка голяма месарка. Wink Солидно протеини хапва.  Peace

Да не ти казвам пък менюто колко е разнообразно...
Хаха, добре дошли в клуба, дет' се вика.  Mr. Green При нас се редуват пилешка супа и супа топчета. Веднъж седмично му правя и любимите спагети, а при майка ми обича да яде фрикасе. Понякога яде и домашна баница, ама не всеки път. И толкоз - пет манджи на кръст!  Shocked Познавате ли човек, дето да не обича мусака и пълнени чушки? Ето го, синът ми! Но пък от месец имаме и едно разширение в менюто - кюфтета с картофено пюре. Всичко това, разбира се, без да броя шоколада, който му е най-любимото на света, но аз се стискам и давам съвсем ограничено.  Crossing Arms

Чудя се ние ли нещо не правим като хората, че децата ни така масово проявяват капризи...  newsm78 Така де, не може едно цяло поколение да е злоядо, значи нещо на нас във възпитанието ни куца.  newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 6 477
Познавате ли човек, дето да не обича мусака и пълнени чушки? Ето го, синът ми! Но пък от месец имаме и едно разширение в менюто - кюфтета с картофено пюре. Всичко това, разбира се, без да броя шоколада, който му е най-любимото на света, но аз се стискам и давам съвсем ограничено.  Crossing Arms

Чудя се ние ли нещо не правим като хората, че децата ни така масово проявяват капризи...  newsm78 Така де, не може едно цяло поколение да е злоядо, значи нещо на нас във възпитанието ни куца.  newsm78
Да, моята щерка! По-скоро ти добре дошла, щото аз от 8 години се въртя на този огън. Wink Wink Wink
А ти не си ли била злояда? Аз бях уникална...и досега съм капризнярка....има неща, които от глад да умирам няма да ги хапна никога (и по тази причина изтървах килограмите - любимите неща са сладките и така). Макар, че при мен вече е станало начин на лечение на стреса... Sad Sad
Та, с майка ми воювам да не дава на дребната похапванки между храненията, после става по-страшно, а напоследък и дупето взело да расте. Аз нали я вардя и от това....

# 48
  • Мнения: 54 793
Моята също напоследък капризничи , но аз не съм от тези дето угаждат с храна . Като не харесва готвеното , си приготвя ( тя ) тостери . Sunglasses
Слава Богу , че като малка не беше злояда , поне това ми се размина ! Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 128
Моята пък е всеядна  Mr. Green. Единственото, от което и с повдига само при вида му е сирене, така е от бебе. Иначе плюска всичко без проблем, като не сяда да яде без лук, чесън или праз, задължително едно от трите трябва да го има  #Crazy Като по-малка като я питах какво предпочита чесън или шоколад и тя казваше чесън Laughing Може да изяде и 2 пакетчета от онези турските солети с люта чушка, аз не мога да ги ям, люти са ми, обаче тя си ги мляска без проблем .... абе вкус и чудо  ooooh!

# 50
  • Мнения: 3 659
Кам твоята позиция ми харесва, ама ти си знаеш Heart Eyes

Моята кукла, докато беше мъничка, до към 1 година и ядеше всичко каквото й бутнех в устата. Без проблем, никога не ми е ревяла за ядене, ако закъснея. Беше песен храненето. Но когато стана на 1 година и 3-4 месеца дойде и адът.  Отказа да яде манджи, пюрета, само каквото тя си реши - обикновено хляб и сирене и всякакви зеленчуци. Обаче усетих, че като я остава да си огладнее добре  Mr. Green и да видиш как си хапвало дедето. Сега не й се впрягам, като иска да яде, като не иска, не яде и толкоз. Няма да седна и да й предлагам ресторантско меню с богат избор. Каквото има, това е. Обикновено като не й се яде от манджата, си хапва хлебец Peace

А по отношение на бабите. Моята майка съм я дресирала. Преди да й даде нещо за ядене, ме пита може ли, колко да й даде. Когато оставям малката винаги нося храна, обяснявам кое, кога да се даде, ако не ще да яде, да я остави. Мисля, че ме слуша, защото съм казала, че ако разбера, че не спазва правилата и ще си види внучката на кукуво лято. Другата баба обаче много си позволява и затуй от известно време избягвам срещите. Да се научи, като се прави на много умна и добра, на ти сега Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 1 124
Ето и нашето меню :
Пълнени чушки или сърми, но задължително чушките и листата на сърмите се махат.
Супа топчета
Картофена супа с кротони
Пилешки или свински шницели
Едната яде само ориз, без никакви картофи освен на супа, другата обича картофи, но слава богу започна да яде ориз преди около година
Палачинки и кисело мляко на корем  hahaha, ако може цяла седмица само това
Пица, спагети,филия с чубрица или филия с горчица  Shocked
Май друго няма  newsm78
Това са нещата, които ядат без никакво подканване.

# 52
  • Мнения: 1 213
По-скоро ти добре дошла, щото аз от 8 години се въртя на този огън. Wink Wink Wink
А ти не си ли била злояда?
Хехе, права си, аз съм след теб.  Laughing
Пък аз хич не съм била никога злояда, то си ми и личи и по размера на Д-то.  Rolling Eyes  Виж, капризна съм много, ама то това е различно.

Мак, твоята девойка ме уби с този чесън и лютивото.  Shocked  Mr. Green При това е едва 5-годишна.  Shocked

# 53
  • София
  • Мнения: 6 477
Фури, и нашето меню доближава вашето. Само разликата е, че дребната яде ориз, ама не и картофи....Имаше период на ядене само на пиле с ориз. Сериозно се притесних, че ще й се дръпнат очите Joy Joy Joy Joy
Оспамихме темата, да вземем да отворим отделна за злоядието и как се справяме? newsm78

# 54
  • София
  • Мнения: 1 124
Ми може, ама аз не обичам да отварям нови теми  Embarassed.
Сетих се, че нашата лекарка каза да купя Бял Пелин и да давам, за да се храни. Не съм купила още  newsm78.

П.П. тук намерих много за него.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 477
Фури, аз не искам да добива много-много апетит...после как ще се справям със задник стил "Дженифър Лопес" Wink Wink Wink Wink
Някак ако можеше мъъъничко по-разнообразно меню да приеме newsm78 newsm78 newsm78 Щото ако я оставя на сладкишчета и шоколадчета - нема грижа с апетита, само със задника впоследствие Wink

# 56
  • Мнения: 1 213
аз не искам да добива много-много апетит... после как ще се справям със задник стил "Дженифър Лопес" Wink Wink Wink Wink
Аз точно затова й се карам на майка ми, че го угоява нарочно, защото родата и от двете страни хич не сме слаби и горкото, ще - не ще, все това го чака някой ден. Ама тя не, та не - тегли го редовно и мрънка, че трябвало да наддава, а щом не дебелее, значи едва ли не го държим гладен.  ooooh!  Mr. Green  От една възраст нататък нЕма излизане на глава с майките, еййй!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 477
Кам, аз войната я водя с другата баба. Тя е на мнение - дебело дете - здраво дете....И всеки път като пратя дребната при другата баба давам инструкции по телефона. Лятото беше за две седмици - с такъв задник ми я върнаха  Crazy Crazy Crazy
Но майка ми вечно е пазела някакви диети и по-скоро тя е още по-голям звяр от мен на тема ядене кога не трябва.

# 58
  • Мнения: 1 128
И аз в момента водя война на същата тема. Дребната лятото беше 18.500кг., една слабичка хубава, в момента е почти 23 кг.  #Crazy Този месец, в който си беше в къщи е качила 2 кг., които не са малко за възрастен да не говорим за дете. Аз се карам да не я подканят да яде хляб, баща ми се се дзвери: че какво му е на детето, да не е дебело, много си е добре даже, майка ми и тя от другата страна: сега като тръгна на градина ще ги смъкне  #Cussing out
И аз като Кам, имам същите притеснения, защото и в двата рода няма никой слабичък, та от гена си не може да избяга.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 124
А аз пък забравям да им сервирам хляб  Embarassed, защото аз самата не го ям.
Макче, а колко сте високи, щото моята е 117 см и с тия 19.5 кг е слаба, като хапне и коремчето се подува  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт