Франция извън Париж

  • 72 139
  • 476
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 23
На Нормандия отделихме специално внимание през 2015 (по спомен), така че Монт сен Мишел, Етрета, Дювил, D-Day плажовете, Америкаският мемориал или гробище, са посетени обекти, както и Каен, Руан и няколко по - малки. Тогава спахме в едно село близо до Руан, както и в Каен.
Поради някаква стачка на млекопроизводители не успяхме да стигнем Динан и Сен Мало, просто бяха изсипали оборски тор на купчини върху магистралата, а околните пътища към Сен Мало и Динан бяха блокирали с трактори и пускаха само техни хора, а на туристите като нас обясняваха, че трябва да ги разберем и молеха за извинение, че не могат да ни пуснат по - нататък.
Затова сега въпросът беше насочен по - скоро към Бретан.
Благодаря много за предложенията.

# 466
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Зададох някакви приблизителни граници на маршрута, до Марсилия на юг и Лион на север. Така, че приемам идеи за градчета и селца в района. Идеята на мм е да влезем през Вентимиля, но да се върнем през някоя от горните граници през планината. Някой минавал ли е оттам да каже как са?

# 467
  • Мнения: 23
Зададох някакви приблизителни граници на маршрута, до Марсилия на юг и Лион на север. Така, че приемам идеи за градчета и селца в района. Идеята на мм е да влезем през Вентимиля, но да се върнем през някоя от горните граници през планината. Някой минавал ли е оттам да каже как са?

Регионът, описан по този начин, обхваща огромна територия. Зависи и от времето, с което разполагате, но за седмица до 10 дни е големичък.
Пример от нашето посещение в тази част на Франция: 2013 бяхме в Provence заради прословутата лавандула. Отначало и аз бях с много желания за селца, градове и т.н., но когато съпругът ми седна да планира тези желания по дни, време и път, се оказа, че за всичко, което написах за посещение, ще ни трябват поне 15 - 20 дни престой. А не разполагахме с толкова. Затова той предложи следното решение: настаняване в Cavaillon, който се намира на относително еднакво разстояние от много места Orange, Avignon, Apt, Salon - de - Provance, Aix - en - Provance, както и на границата на Parc naturel régional du Luberon и Parc naturel régional de Camargue. В този Luberon (всъщност е регионален резерват, да го наречем), се намират и много живописни и известни за посещение от туристите места като: Gordes, Roussillon, Bonnieux, Ménerbes, Abbaye Notre-Dame de Sénanque и доста други приятни селца с богата история. Идеята е, че ако ползвате безплатни пътища (които аз препоръчвам, тъй като от магистралите нищо няма да видите), се изисква време, за да се пътува от едно място на друго, а при така описаната територия с размери приблизително 360 на 250 километра е непосилно за кратък период от време. Всяко едно от описаните селца по - горе, макар и малко като площ, изисква поне 2 часа време. Като добавим и времето за пътуване между тях и връщане до "базата", рядко могат да се посетят 1-2, максимум 3 места на ден, ако им се отдаде необходимото внимание.
Така че, моят съвет е да планирате относително точно какво искате непременно да видите, да го погледнете като разстояния на картата, да си предвидите поне по 2 часа, ако е малко мястото или поне половин ден, ако е по - голям град и да съобразите всичко това с времето, с което разполагате.
Що се отнася до пътуването през планините - ние сме влизали във Франция откъм Торино, през един планински проход - откъм Италия се казва Cesana, а първият по - голям град от френска страна е Briançon. Самият проход е стръмен, почти на 2000 метра е границата, но е доста живописно.

Последна редакция: сб, 23 апр 2022, 10:29 от Пътничка

# 468
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Пътничка, сърдечно благодаря за изчерпателния отговор и насоки. Ще разгледам всичко подробно.

# 469
  • Мнения: 1 687
Ще ходим в Биариц през лятото и търся препоръки.

# 470
  • Мнения: 4 731
Здравейте. Имам въпрос за замъка Во льо Виконт. По-скоро за около замъка. Следващата седмица ще го посетим, но сме с куче и съответно трябва да влезем на две групи, за да може някой да седи с кучето навън. Въпросът ми е има ли нещо за правене/разглеждане около замъка и с какво могат човек и куче да си запълнят времето, докато останалите разглеждат. Има ли поне заведение за хапване? Била съм там преди почти 20 години и спомените ми са за някакви полета. Кучето е малтийска болонка, ако това е от значение. Имаме специална раница за него, така че може да посещава и труднопроходими места, стига да пускат кучета. Водили сме го на пещери, планини и кайак.

Горе-долу имам същото питане за Фонтенбло, но там спомените ми са, че замъкът е в града.

Мерси предварително за всякакви идеи.

# 471
  • Мнения: 5 816
До Льо Виконт няма реално нищо. В дясно от портите мисля, че имаше някакво заведение, ако е отворено. Пробвайте да влезете поне в градините с кучето.
Льо Виконт се стопанисва от частна фондация на наследниците и е доста неугледен, сравено с останалите. А всъщност е най-красивият от всички. Градините са направо неподдържани.

До Фонтебло има жилищна зона и съответно има къде да се седне.

Ако сте тръгнали на такава обиколка, препоръчвам много и Шантили. Има конюшня и представление на конете.
Освен Лоара, разбира се.

# 472
  • Мнения: 4 731
До Льо Виконт няма реално нищо. В дясно от портите мисля, че имаше някакво заведение, ако е отворено. Пробвайте да влезете поне в градините с кучето.
Льо Виконт се стопанисва от частна фондация на наследниците и е доста неугледен, сравено с останалите. А всъщност е най-красивият от всички. Градините са направо неподдържани.

До Фонтебло има жилищна зона и съответно има къде да се седне.

Ако сте тръгнали на такава обиколка, препоръчвам много и Шантили. Има конюшня и представление на конете.
Освен Лоара, разбира се.

Мерси, Фенси. На сайтовете и на двата замъка пише, че не допускат домашни животни и затова не ми се иска да питам. Но може и да попитам поне за градините.

И други ми похвалиха Шантили, но май няма да имаме време. А и предполагам, че пак няма да можем да влезем с кучето, което автоматично удвоява времето за посещение. Ще погледна все пак. Мерси за идеята.

Замъците на Лоара ги обходихме миналата година в продължение на две седмици. Нямахме куче тогава 😂

# 473
  • Мнения: 5 816
В Шантили е по-свободно. Има огромен парк около замъка, а и конюшните са с отделен вход извън замъка. В парка има будки с храна, има и пейки. Питай за градините. Нищо не губиш. Вътре в сградите е ясно.

# 474
  • Мнения: 4 731
В Шантили е по-свободно. Има огромен парк около замъка, а и конюшните са с отделен вход извън замъка. В парка има будки с храна, има и пейки. Питай за градините. Нищо не губиш. Вътре в сградите е ясно.

Права си, така и така сме отишли, ще питам - най-много да ми се сопнат.

# 475
  • Мнения: 1
Здравейте, нова съм и се включвам доста късно, нооо искам да попитам дали има мами във Gevrey-Chambertin, близо до Дижон е. Много ще се радвам, ако има някоя мама там, защото скоро заминаваме и ще сме там около месец. 😊

# 476
  • Враца
  • Мнения: 2 142
Здравейте, нова съм и се включвам доста късно, нооо искам да попитам дали има мами във Gevrey-Chambertin, близо до Дижон е. Много ще се радвам, ако има някоя мама там, защото скоро заминаваме и ще сме там около месец. 😊

Може да попитате и в тази тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=760657

Общи условия

Активация на акаунт