Philips - Lumea - фотоепилация

  • 643 706
  • 3 051
  •   3
Отговори
# 2 235
  • Мнения: 3
Вчера ми беше третата процедура, но не успях да направя двата крака, както до сега,  без да го изключа да почине. Просто отказа да свети, не се изключи, а премигваха светлинките на степените. Според мен има  значение температурата в стаята и как се използва, защото вчера пробвах slide техниката със задържане на бутона и плъзгане и загря. А, да се похваля, издържах 4та на интим! Grinning Бикини линията е оредяла, но на триъгълника още нямам резултати.


Същото се получава и при мен, затова не приплъзгвам а повдигам и не се изключва, но загрява и накрая вече ми припарва повечко(но правя всичко- лице, мишници, триъгълник, корем, ръце и крака) Мислех че е нормално. Направих 6-та процедура има голям ефект на крака и ръце, на другите места не е особено голям.

# 2 236
  • Мнения: 250
След направени 6 процедури на подмишници мога да кажа, че съм изключително доволна от покупката на фотоепилатора (Philips Lumea 1995), тъй като подмишниците ми бяха една от най-омразните зони за епилация. В момента имам останали единични косъмчета и то по краищата, защото най-вероятно съм ги пропускала. На ръцете и краката съм с изпълнени 5 процудери - забелязвам значително оредяване на косъмчетата и забавен растеж. Много ми е любопитно какъв ще е резултатът след още 2-3 месеца.

# 2 237
  • София
  • Мнения: 34
Здравейте, мацки!
Включвам се и аз от днес със SC1998. Тези дни ще го пробвам.
Четох, четох, но не видях мнения за този модел.. някой да има наблюдения за него ?

# 2 238
  • Мнения: 2 807
Аз ли бъркам нещо?
Днес си святках горната устна и на едни места като светне отзад индикатора святкам, нещо припуква и замирисва като на опърлено. В дясната част пък индикатора изобщо не свети.
Къде греша? За друга зона не съм го пробвала.

# 2 239
  • Мнения: 891
Да не би да не сте махнали косъмчетата?По принцип от тях мирише на опърлено.Иначе индикатора отзад би трябвало да свети равномерно.

# 2 240
  • Мнения: 2
Здравейте☺
Задължително ли е да се бръснат косъмчетата преди епилацията или може и с кола маска

# 2 241
  • Мнения: 1 377
Много пъти сме го повтаряли - действието на този вид епилация е върху корена на косъма, а при кола маската го отстраняваш.

# 2 242
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Никой не е казал. че е задължително.
Може и кола маска.Просто се святка няколко дни след нея, а не непосредствено, както е при бръсненето.

# 2 243
  • Мнения: 5 234
Каква трябва да е периодичността на святкането?
2 седмици, 2 седмици, 2 седмици, 1 месец, ...ли?

# 2 244
  • Мнения: 895
То че може с кола маска-може, ама няма смисъл, защото идеята е че обработваш през цялото време корена..отскубнеш ли го почваш отначало.

# 2 245
  • Мнения: 1 377
Чак отначало не, понеже ти не третираш през цялото време един и същи косъм, който си стои там с месеци.Simple Smile
Отделните косми са в различна фаза на растеж, а интензивната пулсова светлина (IPL - каквато генерират Philips lumea) повлиява именно космите в активна фаза на растеж. Затова се правят няколко процедури през определен времеви интервал, за да се застъпят всички косми във фаза, в която могат успешно да се обработят.
Съответно направена процедура непосредствено след изстръгването им ще е със съмнителен успех.

С времето растежът на космите се забавя до постепенното им изчезване (в най-добрия случай:)), но е индивидуално колко ще отнеме това. За мен оптимално е процедури да се правят през 2 до 3 седмици, бих разредила през месец не по-рано от 6-7ма процедура. За мен дори на този етап не беше ок през такъв интервал, продължих през 20 дни и прекратих напролет, сега пак съм започнала....

# 2 246
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
То че може с кола маска-може, ама няма смисъл, защото идеята е че обработваш през цялото време корена..отскубнеш ли го почваш отначало.

От 2016 ползвам фотоепилатор и съм писала много подробно мнението си.
Няма сила на света, която да ме накара да си бръсна лицето, колкото и някой да ми обяснява как космите не стават по-твърди и груби.
И, да, има ефект дори космите да се махат с кола маска.Важното е да не се святкат веднага след процедурата, а по-късно.

# 2 247
  • Мнения: 895
А за лице съм абсолютно съгласна и аз не бих се бръснала.

# 2 248
  • Мнения: 1 377
И аз не се, ама и не съм сигурна, че има ефект - вече съм на поне 6-7 процедури над горна устна. Преди съм ходила на професионален уред и също не смятам, че се повлиях особено. Не ме караха да бръсна зоната. Но поне мъхът не ме дразни толкова, защото между процедурите не расте кой знае колко и е съвсем незабележим.

# 2 249
  • Мнения: X
Здравейте. Започнах и аз да използвам фотоепилатор... днес направих 2-ра процедура на бедрата на последен степен и на някои места ме пареше, това означава ли, че трябва да намаля степента? Бежова съм и на 1-вата процедура бях на 3-та степен и нямах никакво парене. Между другото имате ли проблеми с бръсненето, защото се бръсна и после третирам, но и след това като се огледам виждам, че съм оставила някои необръснати косми... при вас случва ли се? Че това бръснене започна да ме дразни... но трябва. Това го писах преди няколко часа в друг форум и имах само 2-3 изгарания на лявото ми бедро, а след няколко часа като отидох в банята и видях, че половината ми бедро е изгоряло... значи третия степен е за мен, а следващата процедура мога ли да третирам лявото ми бедро? Трябва ли да се мажа с нещо, понеже не намерих нещо по този въпрос... Cry

Общи условия

Активация на акаунт