Philips - Lumea - фотоепилация

  • 644 096
  • 3 051
  •   4
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 838
Happy, кое е приложението за телефон?
Аз си ги записвам в календара на телефона, ама все забравям и с ден два закъснение ги нанасям.
Иначе 3 процедури съм направила. За сега на мустака и подмишниците има най-голям ефект. На краката и триъгълника по-скоро растат по-бавно от обичайното.
Корема бръснете ли го?

# 571
  • Мнения: 47 970
Lumea IPL се казва и го намерих в магазина на андроид, ноо не знам как да дам линк

# 572
  • Мнения: 2 838
Ще го намеря по име, благодаря ти bouquet

# 573
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Здравейте! Аз имам philips lumea sc1997 от малко повече от месец и направих 3 процедури на краката до коляно на 4 степен. Определено намаляха и сега се виждат няколко ивички с косми, които явно съм пропуснала. Вчера направих и първа процедура на крака над коляното и на ръцете до лакътя, но на 2 степен, защото усещам парене на 3-та и 4-та.
Уредът го ползваме със съпруга ми като на него му правя само гърба. Единствената промяма е, че растат по-бавно, но и той е много космат и стискаме палци да има ефект.

# 574
  • Мнения: 159
Здравейте, и аз съм горд нов притежател на Lumea SC1997  Flutter мечтая си за такова нещо откакто го пуснаха преди многоооо години, когато живеех по чужбинско. Но ето че се сдобих  Heart Eyes направих една процедура на лице, мишници, бикини и корем, да видим какво ще са резултатите. За крака и ръце все още не съм решила дали ще ги святкам, тъй като там винаги съм се епилирала и косъмчетата ми са тънки и не много. Прочетох тази тема и другата с участието на Philips, бяха ми изключително полезни вашите отзиви и въпроси, за което благодаря  bouquet

# 575
  • Мнения: 6 549
Да дам кратък отчет.
Направих вече 4 процедури, като 4-тата беше вчера и за нея може би все още не мога да дам впечатления, но до тук:
- лице - много доволна, почти няма вече
- мишници - около 70% ги няма. Имам обаче малки брадавици и все се старая да ги отбягвам и явно не святкам много добре около тях, защото там нямам ефект.  Rolling Eyes
- ръце - почти са се махнали, има на места, но са много тънки и нежни и не се забелязват;
- крака - над коляното е супер, почти няма, пак са тънки и нежни, незабележими. Под коляното на места съм пропускала явно /като ивички имах изникнали  hahaha/, но то май няма как, тъй като площта на епилатора е по-голяма от прозорчето и със сигурност не ги застъпвам. Все пак на места не растат вече, на места растат, но забавено /явно където съм пропускала/. Стоят ми краката обаче на черни точици. Ще почакам да видя и след тази процедура какво ще израсне.
- интим - най няма резултат Confused на триъгълника още след първата процедура се появиха 2-3 плешиви места, но после и там се показаха, макар и със забавяне. Определено растат по-бавно, но ги има. И в страничната зона горе долу това е положението.
Общото, което забелязвам е, че където растат, независимо от зоната, са с по-бавно темпо. Peace

# 576
  • Мнения: 22 827
Здравейте! Аз имам philips lumea sc1997 от малко повече от месец и направих 3 процедури на краката до коляно на 4 степен. Определено намаляха и сега се виждат няколко ивички с косми, които явно съм пропуснала. Вчера направих и първа процедура на крака над коляното и на ръцете до лакътя, но на 2 степен, защото усещам парене на 3-та и 4-та.
Уредът го ползваме със съпруга ми като на него му правя само гърба. Единствената промяма е, че растат по-бавно, но и той е много космат и стискаме палци да има ефект.
Ивиците на значи пропуснато, а присто космите не са били във фаза на растеж и светлината не им е повлияла.
Затова космите е добре да се бръснат и да се светкат на ясеки 2 седмици  в началото, за да се повлияят всички косъмчета.
После на всеки месец по веднъж.

# 577
  • Мнения: 12
Ухуу, здравейте и от мен!

Реших да споделя моя опит до момента с фотоепилатора на Philips Lumea Prestige SC2009. Доколкото знам това е последния модел на Lumea с две допълнителни приставки за лице и бикини-зона. За косматка като мен Embarassed този уред свърши чудеса, за които от доста години си мечтая. Само кратко интро, макар лятото да е любим сезон за повечето хора, аз го свързах досега с ежедневни мъки по обезкосмяване, което често ме е принуждавало да ходя с дълги панталони посред лято.. Организъм ли е, ген ли е, космите растяха сякаш с всяка минута , не се разреждаха, а епилатора ми милия, вече не издържаше на експлоатацията.. Та, тази зима най-после се сдобих с мечтания уред и май по-добро решение скоро не съм вземала..  Laughing

Вече направих 4 процедури (по една на всеки две седмици) смятам, че резултата е доста добър. Третирам цели крака (степен 5), ръце (степен 3-4), мишниците (степен 4), цял интим (степен 4) и малко от коремчето (степен 3, въпреки че не е трагично там положението). Като човек, който не се е бръснел никога, ми беше доста неприятно да бръсна зоните, но космите изникват по-меки и по-нарядко. Понякога чувствам лек сърбеж, но смятам, че е нормално.
На интим-а е най-очевидна разликата - сами си изпаднаха косъмчетата, на ръцете растат все още, но по-бавно, а за мишниците съм на 90% с по-малко косми.. За краката.. има още какво да се желае, но е факт че по 2 седмици мога да изкарам без бръснене..
Следваща процедура според App-a e чак на 21.03, така че пак ще докладвам.

Успех на всички, и не се отчайвайте ако не видите резултати след първите сесии  newsm51 Hug

# 578
  • София
  • Мнения: 1 113
Еха, за какви големи резултати говорите... 90% по-малко косми за 4 процедури?  Crazy
Аз за 4 процедури си докарах само няколко плешиви места на краката, единствено забелязвам, че космите растът по-бавно. На други места не виждам по-голям ефект.
Даже с тва бръснене, си докарах обратен ефект - сега имам чувството, че постоянно от някъде се появяват косми по краката, особено под колената. И излизат тъмни, а преди поне си знаех с епилатора за месец забравям за тях  Grinning Ще се пробвам още една две процудури да си направя, но този път след епилация.. и не видя ли ефект мисля да се отказвам..

# 579
  • Мнения: 47 970
Крака и мишници са добре, доволна съм , но бикини зоната- само проблеми  #Cussing out + косми  Crossing Arms
Не съм от тия, дето 1-2 процедури правят чудеса, но с всяка следваща е все по-добре

# 580
  • Мнения: 11 662
Аз сега ще правя пета (или шеста  Rolling Eyes не помня) процедура през две седмици - на краката почти нямам, най-бавно се повлиява при мен на триъгълника.

Не знам кога ще разредя процедурите - от страх.
Да не се завърнат пустите гадини  Mr. Green

# 581
  • Мнения: 378
Здравейте, момичета!  bouquet
Имам вече около 7 процедури.
Най-зле са местата които бръсна: прасци и дълбок интим. Там са мноо тъмни и мноо дебели черни, от 1 пора излизат 3. Но и на двете места все пак на 60-70% ги няма.
Супер доволна съм от корем, бикини линия, мишници. Там, както казвам винаги, епилирам. Трява да се загледам, за да видя някой. Моите косми и при епилация са тъмни, но при някои други хора стават по-светли, затова трябва да ги бръснат.
Нямах време да епилирам тези прасци досега, затова смятам да поправя това, там са прасешки направо и боцкащи супер неприятно, влудяват ме. Винаги съм ги епилира, но ги обръснах преди първата фотопепилация и сега си плащам с тази четина. Ще е болезнено, но ще стисна зъби.  bouquet

# 582
  • Мнения: 29 310
Аз съм от тези с добри резултати - на 3-тата процедура бях с поне -80% на подбедрици и подмишници. Ръцете и бедрата по-малко ми се повлияват, но там са ми доста тънки косъмчетата. Бикини зона почти нямам резултат, но няма да се отказвам. Доколкото съм чела, там е най-трудно.  Peace
Сега съм с 5 или 6 процедури, вече не ги броя  Mr. Green и на краката съм с 20-ина косъмчета, като се надявам и те да опадат.
Като знам каква болка беше с обикновения епилатор, направо не ми се вярва постигането на такива резултати безболезнено!!!  Heart Eyes

# 583
  • Мнения: 12
Еха, за какви големи резултати говорите... 90% по-малко косми за 4 процедури?  Crazy
Аз за 4 процедури си докарах само няколко плешиви места на краката, единствено забелязвам, че космите растът по-бавно. На други места не виждам по-голям ефект.
Даже с тва бръснене, си докарах обратен ефект - сега имам чувството, че постоянно от някъде се появяват косми по краката, особено под колената. И излизат тъмни, а преди поне си знаех с епилатора за месец забравям за тях  Grinning Ще се пробвам още една две процудури да си направя, но този път след епилация.. и не видя ли ефект мисля да се отказвам..

Мисля, че много зависи от комбинацията на косъм и кожа newsm78 Аз предполагах, че ще имам такъв резултат, тъй като съм доста беличка, за сметка на което пък космите са твърди и черни..  Embarassed Може би и от характеристиките на уреда да зависи, според това на каква дълбочина навлиза светлинния импулс.. Ако ти понася, увеличи малко степените на които се святкаш  Wink
Не губи кураж, резултат ще има, но като всяко нещо иска постоянство.  Hug

# 584
  • Мнения: 7
Доколкото знам, пък и от опит, черните и твърдите косми по - лесно се премахват. Наи - трудни са тънките и светли, клонящи към мъх.

Общи условия

Активация на акаунт