КЛУБ "Чакащи - 40+"

  • 134 207
  • 809
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10
Здравейте момичета ! Отдавна, много отдавна не съм писала тук. От точно една година когато започна моята история с осиновяването. Много накратко за тази една година...Вписана март в регистрите и 8 месеца ни вест, ни кост от нито една РДСП / всичките 28 ги бях писала /. Лятото мина сравнително бързо. /Работя в Сл. бряг/ Задъхано и неусетно. Но сезона приключи и мислите все повече се блъскаха в главата ми, времето напредваше. През септември от социален работник в друг от моя град разбрах, че това с произхода / бях писала смесен / не е никак ясно посочено. В един по-преден пост Чандра обяснява подробно защо.Та промених произхода бързо, бързо. Да се ядосвам защо социалната ми не ми го е обяснила, нямаше смисъл. Сега като се връщам назад тя какво ли ми и обясни, но нейсе...Та, промяната направих в края на септември. Ноември края първо писмо. Не беше моето момиченце. Писмен отказ, отново бързо да не губя времето на детето. След седмица второ писмо. Щастливото писмо!!! Всичко вече е друго...Имам късмета да се виждаме с моето момиченце всеки ден. И колкото и кратки да са срещите ни / по един час /, тя расте пред очите ми е се променя, въпреки, че останалите 23 часа е все още в дома. И за капак на всичко преди броени дни получих трето писмо. Позвъних на оставения телефон и попитах не се ли вижда в системата, че вече съм в процедура по осиновяване. Любезна служителка ми отговори, че да, виждало се, но...може да искам да осиновя две дечица Simple Smile Благодарих и отказах среща с детето. Няма да досаждам повече...ПО КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА !!! Желая ви много вълшебства, момичета !

# 721
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Честито Иренка!
Казах ли ти аз,че ще украсявате елхата.
Разкажи за девойката повече.
Бързо прибиране в къщи и много щастие! Hug

# 722
  • Мнения: 10
Simple Smile Девойката е на 9 месеца. Една малка трътчица. Явно детето напук на всичко си хапва.  На 12-ти ми е делото. Чакам съпругът и синът ми да си дойдат за Коледа. И ако "Шефът" е все така добър към нас...по Коледа да сме си в къщи. И днес като се огледах, след порастването на моя син, сега къщата порозовя изведнъж. Емоции, емоции, много.....

# 723
  • Мнения: 357
И за капак на всичко преди броени дни получих трето писмо. Позвъних на оставения телефон и попитах не се ли вижда в системата, че вече съм в процедура по осиновяване. Любезна служителка ми отговори, че да, виждало се, но...може да искам да осиновя две дечица Simple Smile Благодарих и отказах среща с детето. Няма да досаждам повече...ПО КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА !!! Желая ви много вълшебства, момичета !

Честито Ирена71, да сте здрави и мнооого щастливи заедно!
Като прочетох написаното по-горе се сетих ,че и на нас ни звъняха 3 пъти дори месеци след като вече имахме нашето детенце!  Честно казано, у мен остава убеждението ,че нещо не е както трябва! Откази ли събират на децата, с цел осиновяване в чужбина! А тук кандидат мамите се скъсват нерви и чакане!

# 724
  • на път
  • Мнения: 2 804
Тази тема е прекрасна - от нея извират толкова емоции, вълнение и споделени чудеса  Hug

# 725
  • Мнения: 59
Честито и от нас Д_ИВА,ние с тебе заедно сме получили добрата новина Hug
Радвам се много за вас.Дано ви я дадат по-скоро и да изживеете една вълшебна Коледа. Joy Joy Joy

# 726
  • Варна
  • Мнения: 181
Ирена ,честито и ви пожелавам от сърце ,за Коледа да сте всички заедно  Hug.Преди 4 години и ние по Коледа вече бяхме четирима ,с две прекрасни деца .Ако съдебните истории не са минали до тогава ,можеш да пуснеш искане до социалните и до дома мисля че беше,да вземеш детето за Коледните празници да ти "гостува". Ние така направихме и след Коледното тържество на 22.12 си тръгнахме за вкъщи и украсявах ме елхата заедно.Говори с директора на дома по този въпрос.Успех и много щастливи мигове!  Peace

# 727
  • Мнения: 10
Сърдечно благодаря на всички за пожеланията ! Хубавите неща се случват на тези, които вярват.. По-хубавите се случват на онези, които са търпеливи.. А най-хубавите неща се случат на тези, които не се отказват!!! Не се отказвайте ! Simple Smile

# 728
  • Мнения: 59
Здравейте на всички мами като мен!
Нашата 11,5 годишна дъщеря е най-прекрасното дете,толкова бърза адаптация и толкова премерени емоции не бяхме очаквали. Не знам как се е съхранила така,макар че е живяла в дом 10 години.
После е била 1 година в приемно семейство,след това е преместена в друго семейство и сега при нас.
Днес е на училище,а с такова желание тръгна сутринта.
Много се радваме с баща и , че така леко преминахме ранния период на опознаване.
Не знаем как ще е за напред,но мисля че ще се справим.
Домът ни се усмихна и порозовя Simple Smile
Ако някоя мама иска по-подробна информация,нека ми пише на лични Hug
Пак ще пиша Hug Hug Hug
Пожелавам през новата година на всички,които чакат своите деца да дочакат newsm64 1crib

# 729
  • Мнения: 712
Наистина хубава темичка!  Simple Smile Кара ме да се усмихвам...  Grinning
Честито на увеличилите се семейства, на щастливите мами и прекрасните им дечица!:)

# 730
  • Мнения: 49
Здравейте на всички дами,
аз съм на 49г., а приятеля ми с който живеем на семейни начала е на 56г.
И двамата сме родители, аз имам една дъщеря, той две - всичките са големи.
Две от тях са семейни и имат дечица. Моята дъщеря живее в чежбина.
От доста време ми се върти мисълта за осиновяване, макар, че имам внучка която взимам събота и неделя, все пак ми се иска да имам детенце през цялото време около мен. Има толкова изоставени деца на които може да се даде щастие. Питането ми е, оперирана от онкологично заболяване преди 3г, незнам дали това не  е някаква пречка? И какви са изискванията и къде мога да прочета?
Ще се радвам, ако някой се включи с повече инфо.  bouquet

# 731
  • Мнения: 36
Здравей,Ava!Аз също съм оперирана онкологично преди година и половина.Имах същите притеснения като теб.Мислех,че това ще бъде проблем за кандидат-осиновител,но след като проучих въпроса се оказа,че не е пречка.Когато вземаш медицинското свидетелство за здравословното ти състояние от личния лекар трябва да се посочи,че към настоящия момент нямаш здравословни проблеми.Посочва се какво заболяване имаш,но че в момента нямаш никакви проблеми.За вас ще бъде даже по-лесно,защото вие подавате документите като семейство,а аз подадох документите сама.Сега чакам!Дано скоро да стане и аз да си имам детенце Simple SmileТака,че ако сте го решили,действай!

# 732
  • Мнения: 357
Момичета още една много земна дама се присъединява към вашия отбор http://www.btv.bg/shows/tazi-nedelia/videos-nedelia/video/358071 … a_chaka_dete.html

# 733
  • Мнения: 49
adeli, благодаря ти за отговора  bouquet
не съм се интересувала още какви документи и т.н.
Единствено се притеснявам за внучката. Майка и
живее в чужбина, а тя тук с баща си, та не знам
да не се травмира детето.... не, че няма да я обичам
и да взимам пак, ама... newsm78

# 734
  • Мнения: 36
Здравей,Аva!Все пак,вие си знаете.Аз просто ти обясних,че заболяването не е причина.Дали ще си подадете документите си решавате вие. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт