КЛУБ "Чакащи - 40+"

  • 134 175
  • 809
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 49
Здравей adeli,благодаря ти пак
интересуваше ме дали с това заболяване няма да има проблем,
ако решим,а за другото просто споделих.

# 736
  • Мнения: 712
Единствено се притеснявам за внучката. Майка и
живее в чужбина, а тя тук с баща си, та не знам
да не се травмира детето.... не, че няма да я обичам
и да взимам пак, ама... newsm78
Ava, според мене внучето Ви действително се намира в трудна (може би травмираща?) ситуация - ежедневие без мама, но тя едва ли има много общо с евентуално осиновяване от Ваша страна и  ако Вие сте сигурни в решението си, ще убедите и децата и внучето си в това, колко е хубаво... а ако сте на мнение,  че внучето Ви би имало право и с основание да ревнува, тогава по - добре не се захващайте...
Успех! Simple Smile

# 737
  • Мнения: 49
Ситуацията е малко по сложна, защото мама чака бебе в чужбина, малката /на 8г./
не знае и аз ако взема детенце ...., затова не съм сигурна все още, но да не разводнявам темата.
благодаря все пак  bouquet

# 738
  • Мнения: 712
малката /на 8г./ не знае...
Да, това и на мене ми се струва доста сложно...  Confused
Но ако се решите, значи ще станете едно голямо семейство... Simple Smile Успех ви пожелавам, каквото и да решите... 

# 739
  • Мнения: 30
И аз получих писмо след чакане от 2 г и 3 месеца за момченце на 1г и 4 месеца. По телефона не ми се обадиха.Срещата беше определена след 2 дни и трябваше да реагираме бързо. Отидохме да го видим. В РДСП го доведе жената от приемното семейство, която се грижи за него от самото му раждане. Присъстваха и 3 социални работнички, което беше доста притеснително за мен. Детенцето само като ме видя и се разрева и упорито през цалото време не искаше да го докосвам, което ме разстрои разбира се и аз се разплаках от безсилие.Изобщо не успях да осъществя къкъвто и да е контакт. Само на мъжа ми позволи да го носи на ръце, но през цялото време следеше довелата го жена с поглед. Ще отидем и втори път да го видим, но този път ни предложиха срещата да бъде в дома на семейството, в където го отглеждат.Надявам се тогава да е по-спокоен и да не го мъчат пак зъбките, които в момента го болят. Показаха ми някакво медицинско свидетелство, в което имаше само колко кг и см е бил при раждането си, но без други подробности. Детето си има личен лекар и не ми е ясно как ще разбера подоробности за времето, в което е било при приемното семейство. Какво ще ме посъветвате? Няма и отказ от биологичнити родители. Бях много изненадана като ми беше казано, че при евентуално осиновяване БР не трябвало да бъдат оведомени.

Последна редакция: чт, 27 фев 2014, 18:07 от rs68

# 740
  • Мнения: 690
rs68  честито предложение!   bouquet Нормално е детето да се стресне и да плаче от някакви непознати хора. И да следи с поглед познатия човек (още повече, че е приемен родител и е бил непрекъснато с нея) Нашата дъщеря беше в дом, и при всяко посещение търсеше с поглед някой от персонала, а те там са много персонал - не един човек да се грижи само. При следващите срещи ще свикне с вас. Определено няма да забрави приемната майка за нула време, като с магическа пръчка, но ...  Добре сте решили следващият път да се видите на "негова територия". И, да знаеш, че най-вероятно винаги ще има социален работник на срещите.
А личният лекар на детето ще Ви напише всичко и ще Ви каже всичко за здравословното състояние на мъника.
За отказа на БР - най-вероятно се им отнети родителските права, след като е вписано детето в регистъра и Ви е предложено. За това сигурно и са казали, че няма да бъдат уведомявани.
Сега се опитай да се успокоиш, в такива моменти в главите ни бушуват такива мисли и емоции, че не разсъждаваме много трезво и не преценяваме. Ама имай в предвид, че не при всеки я има онази "любов от пръв поглед"

Пожелавам Ви Успех  Hug  Hug  Hug

 

# 741
  • Мнения: 1 418
И нащо бебе първият път беше стреснато. Спокойно! Вторият път вече ще е по - отпуснато. Въпросът е вие дали го харесвате? Представяте ли си го като ваше дете? Ние на второто посещение бяхме сигурни вече, дори и името беше измислено вече. Успокойте се...нещата се подреждат от само себе си. Ако това е вашето дете...ще разберете.

# 742
  • Мнения: 712
rs68, толкова добре те разбирам, че след разплакването на бебето ти е било трудно - несигурна си и подобна реакция те обезсърчава допълнително... А представяш ли си, какво му е било на бебето в същия този момент? Simple Smile И то се е изплашило, само че то, за разлика от тебе, дори не знае, какво се случва всъщност... 

Както Маня пише, това, че детенце през цялото време е следяло с поглед познатата жената (предполагам, че е била тази, която го отглежда), всъщност е много добър признак. Simple Smile В крайна сметка вие за него все още сте непознати хора и ТОЧНО ТОВА е здравословната реакция за дете на тази възраст. Притеснително би било обратното - ако протяга ръчички за прегръдка въпреки, че ви вижда за първи път... Така, че подобна реакция би трябвало по-скоро да те успокоява. Simple Smile

"Любов от пръв поглед" може и да няма, по-скоро е важно вие да си отговорите на въпроса, бихте ли станали родители на това дете. И според моя опит много по-лесно е, ако имате отговор още преди да се видите. Прекаленото очакване от тези срещи (и съответно прекаленото им натоварване) - нещо да ни "подскаже", да ни "покаже", как да постъпим, по-скоро обърква. Просто решавате и дишате дълбоко...  Wink

Успех!:)

# 743
  • Колибите
  • Мнения: 357
rs68, споко и кураж.
Момичетата са го казали преди мен великолепно.

Ще добява нещо весело, да ти се поотпусне душата.

Моя колежка, майка на биологична дъщеря вече на 30 и кусур години, ми разказа следното: " Раждам аз бебето, минават там часовете за възстановяване и ми я носят. И ми носят някакво червено-черно червейче Joy, с черна остра коса на нещо като маймунска глава Joy. Ужас! Викам си, бе защо ми е толкова грозно бебето бе, никакви майчински чувства не ме завладяха в този момент, а огромно разочарование, че бебето е грозно Joy. И казва тя, ставам аз и тайно отивам да видя и другите бебета, дали аз съм родила най-грозното. Е, отромната част бяха такива - червени, сбръчкани, че и скимтящи като котета Joy."

Сега въпросното маймунче е удиветелно красива, наистина красива по стандартите, млада и образована жена.

А други познати осиновиха момченце, то също предпочиташе в началото баща си. Пси-тата да кажат, вероятно това е също нормална реакция, бебето има усет за идентичност и разпознава "сродната душа" в лицето на човека от същия пол.

Успех Hug, айде, чакаме излизане от темата  bouquet.

# 744
  • Мнения: 30
Благодаря ви за добрите думи. След втората среща с детенцето възникна друг казус. Оказа се, че приемното семейство много добре познава БР и те също знаят къде се отглежда детето. Дори 2-3 пъти е имало среща между тях, за да видят детето.Преценката на социалните обаче е, че БР не могат да се грижат за него.Тези така тесни връзки между БР и приемно семейство ме притесняват. Значи аз мога единствено да се надявам на честната дума на приемното семейство, че няма да изтече информация от тях къде е осиновено детето.Аз живея на село и само името на селото  е достатъчно да бъде открито детенцето при желание от БР. Доста съм объркана и моля за съвет.

# 745
  • Мнения: 131
Здравей, rs68.
Много се радвам за предложението, което сте получили - дано това наистина е вашето детенце. А относно БР и това, че те познават приемното семейство, какво да ти кажа - напълно разбирам твоите страхове. Аз също бих се притеснила, защото не съм готова за среща с тях, поне докато детето ми не е пораснало. При мен беше на косъм БМ да разбере за нас - кои сме, откъде сме, тъй като бяха я извикали на делото, защото тя не беше дала съгласие за осиновяване. Но за мое щастие, по една или друга причина, БМ не влезе. От тогава съм на мнение, че в БГ няма тайна на осиновяването! Явно във вашият случай БР не са се отказали съвсем от детето. Със сигурност ще се интересуват къде е то. По добре питай социалните - те какво ще ти кажат за това как да се предпазиш от евентуални нежелани срещи с БР. Все пак премисли - все ще се намери някакъв изход. Това не е причина да се отказваш от детето. Може никой от твоите страхове да не се сбъдне  Simple Smile.

# 746
  • Мнения: 357
rs68, според мен е добре да се посъветваш с някой извън системата относно твоя случай. В мизерната ни държава, в която всеки може да изпадне в мизерия и да не може да си отгледа детето е възможно БР  да са решили да търсят вратичка  Т.е. хем вълкът, сит хем агнето цяло. Хем приемния родител получава някакви макар и малко пари ,хем детето им се гледа , хем могат да го виждат. Не знам как ще се впишеш в цялата схема. Имам за пример подобен случай с моя позната и тя като разбра се отказа от осиновяване на детето в негов интерес.

# 747
  • Мнения: 131

"Имам за пример подобен случай с моя позната и тя като разбра се отказа от осиновяване на детето в негов интерес."


Да, но нали се сещате, че при три подобни отказа, детето се предлага за международно осиновяване и схемата на такива БР ще се провали. Наистина ли това е най-доброто за детето?

# 748
  • Мнения: 712
rs68, и според мене притесненията ти са основателни и честно казано се натъжих, като прочетох за проблема. Защото както пише irina16092006, явно осиновителната процедура у нас е недогледана и в това отношение... Наскоро някой беше писал за свижданията в ДМСГД - Добрич. Там оставяш на портиер лична карта и казваш, при кое дете отиваш - също обезпокояващ ред за срещи с децата, като се има предвид, че портиерът не само получава тази информация от кандидат-осиновителите, но дори я записва в книга...

Но лично аз бих се притеснила не толкова за възможното изтичане на информация, а от факта, че БР изглежда не са дали детето за осиновяване. Затова, rs68, ако решите, че това е вашето детенце,  поинтересувай се най-напред:  (1) какво е довело до преценката на социалните, че БР не могат да се грижат за детето?; (2) каква е причината, БР да са имали възможност за среща с детето, или (3) от кога детето е вписано в регистъра и по какъв начин?... Просто научете повече за случая - имате право на тази информация. С приемните родители как се разбираш (те как са настроени към вас и към детето)? Може и от тях да получиш информация - покани ги на кафе, на среща и си поговорете...

А относно конфиденциалността можеш да попиташ юрист, как стоят нещата. В България уж тайна на осиновяването е гарантирана от закона. Ето, какво пише в следния линк:
Разкриване на тайната на осиновяването – наказателни мерки

Цитат
Чл. 145. (1) (Предишен текст на чл. 145, изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който противозаконно открие чужда тайна, опасна за доброто име на някого, която му е поверена или му е станала известна във връзка с неговото занятие, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.

(2) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Който разгласи тайната на осиновяването с намерение да причини вредни последици на осиновения, на осиновителя или на семейството им, се наказва с лишаване от свобода до шест месеца или с поправителен труд, а когато от деянието са настъпили тежки последици - с лишаване от свобода до една година.

 Чл.145, ал.2 - разгласяване на тайната, че детето е осиновено. Тук присъства специфична информация. Обществени отношения, осигуряващи разкритие на информацията са директен обект на престъплението. Тук не е засегнато доброто име, а отношенията в семейството. Предмет на правонарушението е информацията, че определено дете е осиновено. Лицето, на което е съобщена тази тайна трябва да не е упълномощено да я узнава. Пострадали са всички страни от семейството.

Изпълнителното деяние е огласяването на тайната на осиновяването от неопълномощени хора. Не се визират точните начини (може да бъде писмено, устно и т.н). Престъплението е доведено до край в момента на узнаването от трето лице.

Субекти на правонарушението са всички наказателно отговорни лица, освен лицата, узнали това във връзка със служебното си положение (те отговарят по чл. 284). Осиновителя не е субект, защото не е длъжен да пази тайната.

Субективната страна се характеризира с определен умисъл - да причини неизбежни вредни последици.

Последна редакция: ср, 05 мар 2014, 14:21 от Chandra_Den

# 749
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Съжалява,че ще го напиша,но аз бих се отказала от детето-много съмнително изглежда,а и БР,гаранция че ще знаят за Вас и най-малкото ще Ви изнудват.
Мое лично мнение,не ме съдете.

Общи условия

Активация на акаунт